• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Sok évnyi kihagyást követően

az a helyzet, h mára kész, eddig bírtam
lett új fa és egyenlőre 3-4 növény is, de majd holnap vagy hétfőn folytatom, de a legnagyobb változás hogy a 2hr APT 3-ról váltottam Green Aqua Micro és macróra, talán ez lesz a kulcs. Mellesleg beállítottam a co2-t is.
Sajnos a halak az egészet végig szenvedték, mert nem tudtam, hová rakni őket. Bízom benne, h most majd jó lesz. Reggel mérek ezt-azt.
Tudom, ne is mondjátok, jó ronda lett.
View attachment 179173
Nem ronda csak funkcionális. :)
 
hát igen, a paksi atomerőmű sem szép, de legalább ad áramot....azért köszi
Mértem, és talán van válasz az algákra - kérlek mondjátok a trút
Hőfok 27
pH 6,4
TDS 104 (mondjuk tegnap volt vízcsere)
KH 2
GH 6
CO2 31 - talán ez sok, mert nincs sok növény (egyenlőre)
Ammónia 0,05
Nitrit 0,1 kicsit magas
Nitrát 2
Foszfát 1 ez MAGAS
Szilikát 2,5 NAGYON magas
Vas - ezt nem tudtam mérni mert a JBL narancs lesz és nem olyan mint a füzetben -tipp? (ezért nem írtam értéket)
Ezek az adatok okozhatják az algásodást? (lámpaoltást követően indul az UW egészen lámpakapcsolásig)
Adalékok: Green Aqua Micro és makro, excel és megy a CO2
Köszönöm a segítséget.
 
Mértem, és talán van válasz az algákra - kérlek mondjátok a trút
Hőfok 27
pH 6,4
TDS 104 (mondjuk tegnap volt vízcsere)
KH 2
GH 6
CO2 31 - talán ez sok, mert nincs sok növény (egyenlőre)
Ammónia 0,05
Nitrit 0,1 kicsit magas
Nitrát 2
Foszfát 1 ez MAGAS
Szilikát 2,5 NAGYON magas
Vas - ezt nem tudtam mérni mert a JBL narancs lesz és nem olyan mint a füzetben -tipp? (ezért nem írtam értéket)
Ezek az adatok okozhatják az algásodást? (lámpaoltást követően indul az UW egészen lámpakapcsolásig)
Adalékok: Green Aqua Micro és makro, excel és megy a CO2
Köszönöm a segítséget.
JBL Fe megromlott. Jó, jó, tudom, a lejárati idő még... de akkor is.
 
Mértem, és talán van válasz az algákra - kérlek mondjátok a trút
Hőfok 27
pH 6,4
TDS 104 (mondjuk tegnap volt vízcsere)
KH 2
GH 6
CO2 31 - talán ez sok, mert nincs sok növény (egyenlőre)
Ammónia 0,05
Nitrit 0,1 kicsit magas
Nitrát 2
Foszfát 1 ez MAGAS
Szilikát 2,5 NAGYON magas

Vas - ezt nem tudtam mérni mert a JBL narancs lesz és nem olyan mint a füzetben -tipp? (ezért nem írtam értéket)
Ezek az adatok okozhatják az algásodást? (lámpaoltást követően indul az UW egészen lámpakapcsolásig)
Adalékok: Green Aqua Micro és makro, excel és megy a CO2
Köszönöm a segítséget.
Vas nem oszt, nem szoroz. Ha túl van tolva, akkor ecset várható, az ammónia ezt csak erősítheti.
A magas foszfát alacsony nitráttal cyano-t prognosztizál.
Magas szilikát ammóniával diatom alga megjelenését is erősíti.
Minden alga erősebben jelentkezik magasabb hőfokon, nem véletlen, hogy 23 fok az ideális növényesnek. Nyilván a halak miatt nincs választási lehetőség, ebben az esetben a növény választás sokat segít. A nitrit viszont elégtelen szűrésről is árulkodik. Vagy kicsi a szűrő felület, vagy nagyon megbolygattad a víz paramétereket és egy esetleges ph hullámvasút lenullázta a bacikat. Mondjuk a talaj is meg lett kavarva, a bacik egy része biztosan kedvezőtlen helyre került és amiatt is elpusztulhatott. Ha nem egyszerre bolygatod a szűrőt és a talajt, akkor ez a gond kevéssé jelentkezik. Én azt mondom várni kell egy keseset, amíg stabilan rendeződnek az értékek. Green Aqua Micro Macro - ra váltottál. El kéne érni a 10-15ppm nitrátot ahhoz, hogy az 1ppm foszfát ideális legyen. És alacsonyabb igényű növények kevesebb fénnyel. És sok-sok növény. 🙂
 
Vas nem oszt, nem szoroz. Ha túl van tolva, akkor ecset várható, az ammónia ezt csak erősítheti.
A magas foszfát alacsony nitráttal cyano-t prognosztizál.
Magas szilikát ammóniával diatom alga megjelenését is erősíti.
Minden alga erősebben jelentkezik magasabb hőfokon, nem véletlen, hogy 23 fok az ideális növényesnek. Nyilván a halak miatt nincs választási lehetőség, ebben az esetben a növény választás sokat segít. A nitrit viszont elégtelen szűrésről is árulkodik. Vagy kicsi a szűrő felület, vagy nagyon megbolygattad a víz paramétereket és egy esetleges ph hullámvasút lenullázta a bacikat. Mondjuk a talaj is meg lett kavarva, a bacik egy része biztosan kedvezőtlen helyre került és amiatt is elpusztulhatott. Ha nem egyszerre bolygatod a szűrőt és a talajt, akkor ez a gond kevéssé jelentkezik. Én azt mondom várni kell egy keseset, amíg stabilan rendeződnek az értékek. Green Aqua Micro Macro - ra váltottál. El kéne érni a 10-15ppm nitrátot ahhoz, hogy az 1ppm foszfát ideális legyen. És alacsonyabb igényű növények kevesebb fénnyel. És sok-sok növény. 🙂
szia, valóban a diszkoszok miatt magas a hőfok, de amíg vannak nem változatok ezen, majd ha már nem lesznek akkor indul az igazi 2.0
Bizony fel lett forgatva minden, majd hétfőn mérek ismételten és remélhetőleg jobb lesz, habár a szilikát mindig is magas volt. Abban reménykedtem, hogy csak a talaj miatt, de lassan 2 éves lesz....
köszi a sok jó tanácsot
 
Utoljára módosított:
Más is említette már a vasat, mint kiváltó okot.
Csak félve kérdezem meg: itt vajon mennyi vasat adagolnak? https://akvakertesz.hu/threads/fekete-ecsetalga-bba-black-brush-algae.1091/post-566257
Ja, akkor az ammónia... Kb. 200 literben 2db kis palacsinta algázó van, és egy SUNSUN HW-702B külső szűrő dolgozik.

Semennyit. És igen, láttam már ilyen üveget. Vasat nem mértem rajta, de az hihetetlen volt, hogy (!!!) 200ppm nitrát mellett éldegélt egy ősöreg anci. Olyan keményre volt sűrűsödve a víz, hogy 50 cseppnél még nem váltott színt a GH teszt. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a fekete ecset mellett valamiféle édesvízi szivacs is tenyészett.
 
Semennyit. És igen, láttam már ilyen üveget. Vasat nem mértem rajta, de az hihetetlen volt, hogy (!!!) 200ppm nitrát mellett éldegélt egy ősöreg anci. Olyan keményre volt sűrűsödve a víz, hogy 50 cseppnél még nem váltott színt a GH teszt. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a fekete ecset mellett valamiféle édesvízi szivacs is tenyészett.
azért ennyire nem vészes a helyzet, diszkoszok egyfolytában petéznek meg a páncélos harcsák is fajtalankodnak, a feleségem alig hitt a szemének, h mit is csinálnak és hogyan.....
 
Atomizer vs külső reaktor
van valakinek tapasztalata a Co2Art Inline atomizer területén, érdemes lecserélni a nagy külső reaktort?
Ez kicsi és könnyen tisztítható, meg felszabadul egy kis hely, mondjuk a tápok adagolójának......vagy egy második külső szűrőnek....
vagy csak valamit csinálni a hosszú szünetben
 
halihó,
korábban aquamedic külső reaktort használtam, de többször eláztattam vele a nappalit, egy igazi rémálom volt számomra, úgyhogy az utolsó árvíz után lecseréltem egy külső diffúzorra…
nem bántam meg, mert nincs több árvízveszész, nem fogja vissza a szűrő teljesítményét, egyetlen hátránya az, hogy látszódnak a co2 buborékok a vízben…
 
halihó,
korábban aquamedic külső reaktort használtam, de többször eláztattam vele a nappalit, egy igazi rémálom volt számomra, úgyhogy az utolsó árvíz után lecseréltem egy külső diffúzorra…
nem bántam meg, mert nincs több árvízveszész, nem fogja vissza a szűrő teljesítményét, egyetlen hátránya az, hogy látszódnak a co2 buborékok a vízben…
nyílván folyt a légtelenítő szelep..., én már cseréltem, de nagyobb gondom nincs vele
 
lehet, h lassan nyitok egy új naplót, mert már csak 2 diszkosz van, ők jól vannak, egyfolytában petéznek. én pedig több növényt szeretnék, kevesebb algát, stb.
mai kép csatolva.
vettem 7-8 új növényt (Rotala Butterfly, Rotala Rotundifolia sp H'Ra, Ludwig Palustris Super Red, Rotala Laos, Ceratopteris, Cryprocoryne Wendtii, Anubias Glabra, Monosolenium moha és Bucephalandra brown)még kicsik, de majd kialakul, de a legnagyobb újdonság a Chihiros növénytáp adagoló. tegnap be lett állítva.
jelenleg
Macro 5ml
Micro 5ml
Excel 7ml
világítás visszavéve 50%-ra
hőfok csökkentve 25 fokra (szegény diszkoszok, habár a nagy okosok a diszkoszok élőhelyén 22-32 tartományt jegyeztek fel, persze évszakfüggő...)
hátha így majd jó lesz minden, meglátjuk - mire szépen beáll, majd átrendezem:))

lett 6 db új oto és 2 db sziámi is. beraktam az skimmerbe a gyári gátlót meg a tetején lévő lyukat némi szivaccsal tömtem ki, nehogy befáradjanak a skimmerbe. majd pár nap múlva kiveszem a szivacsot, meg remélem a rendelésein is megérkezik a GA garna védőkkel.
IMG_2574.JPG
 
lehet, h lassan nyitok egy új naplót, mert már csak 2 diszkosz van, ők jól vannak, egyfolytában petéznek. én pedig több növényt szeretnék, kevesebb algát, stb.
mai kép csatolva.
vettem 7-8 új növényt (Rotala Butterfly, Rotala Rotundifolia sp H'Ra, Ludwig Palustris Super Red, Rotala Laos, Ceratopteris, Cryprocoryne Wendtii, Anubias Glabra, Monosolenium moha és Bucephalandra brown)még kicsik, de majd kialakul, de a legnagyobb újdonság a Chihiros növénytáp adagoló. tegnap be lett állítva.
jelenleg
Macro 5ml
Micro 5ml
Excel 7ml
világítás visszavéve 50%-ra
hőfok csökkentve 25 fokra (szegény diszkoszok, habár a nagy okosok a diszkoszok élőhelyén 22-32 tartományt jegyeztek fel, persze évszakfüggő...)
hátha így majd jó lesz minden, meglátjuk - mire szépen beáll, majd átrendezem:))

lett 6 db új oto és 2 db sziámi is. beraktam az skimmerbe a gyári gátlót meg a tetején lévő lyukat némi szivaccsal tömtem ki, nehogy befáradjanak a skimmerbe. majd pár nap múlva kiveszem a szivacsot, meg remélem a rendelésein is megérkezik a GA garna védőkkel.
View attachment 179680
meg amit elfelejtettem, rendeltem új szívóági üveget, 45cm, így végre alulról is fog szívni.
 
Szuper, akkor az is be fog tenni az alga szaporodásának. 🥊
és igen, Chihiros növénytápadagoló és az új GA szívóág megtette a csodát. Nincs poralga, meg más sem.
Hőfok lejjebb állítva, ennek csak a 2 diszkosz nem örül, de majd megszokják, azóta kissé stresszelnek, de majd jobb lesz.
Lett több növény is, szépen megeredtek. Majd holnap lesz részleges csere meg a heti karbantartás majd szerdán fotót is rakok fel, de most jó.
Napi adag
Green Aqua Micro 5ml
Green Aqua Macro 5ml
Sachem Excel 7ml
 
és igen, Chihiros növénytápadagoló és az új GA szívóág megtette a csodát. Nincs poralga, meg más sem.
Hőfok lejjebb állítva, ennek csak a 2 diszkosz nem örül, de majd megszokják, azóta kissé stresszelnek, de majd jobb lesz.
Lett több növény is, szépen megeredtek. Majd holnap lesz részleges csere meg a heti karbantartás majd szerdán fotót is rakok fel, de most jó.
Napi adag
Green Aqua Micro 5ml
Green Aqua Macro 5ml
Sachem Excel 7ml
Azt nem írtad, mennyire vetted lejjebb a hőfokot.
Írtad, hogy stresszelnek. Nem akarok vészmadárkodni, de lehet, hogy alga helyett halgondjaid lesznek. 😬
 
Back
Oldal tetejére