• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első növényes 20L meg a többi

TheDj

Kertész szaki
Sziasztok,
Eljutottam ide is; megírom a naplómat végre. A regisztrációmat ugyan évekkel ezelőtt készítettem de akkor úgy véltem, hogy a növényes akváriumoké a főszerep míg nekem egy 60L-es Aquael szettem volt illetve ez a kicsi, amit idén átalakítottam növényessé. Rólam annyit mondanék csak, hogy gyerekkorom óta van közöm többé-kevésbé az akvarisztikához, hiszen édesapámnak díszállat boltja volt ahova rendszeresen jártam besegíteni. Közeledvén a 40 felé viszont ráébredtem, hogy nagyjából minden megváltozott és ami régen működött az nem biztos, hogy ma is úgy van. Egyébként jelenleg 3 akváriumom van: 2 db 60 literes (az egyik aquael ebben vörös fantomlazacok, petitellák és egy szem vörös neon van, a másik eheim szett, amiben endler guppikat tartok) illetve van egy 20 literes, amiről szeretném a naplómat vezetni.
Ebben az akváriumban már sok próbálkozás volt: korábban szintén garnélákat akartam nevelni de sajnos ismeretlen okból elpusztultak, utána 2 db pillangó törpesügérnek rendeztem be egy szép nagy (mármint az akváriumhoz képest) echinodorus-szal, illetve bújkálóval aztán vörös neonokkal próbálkoztam. A kezdeti csodák mind előbb-utóbb tragédiába torkolltak..a sügerek, akárcsak a garnélák egyik pillanatról a másikra adták meg magukat, a neonok is. Mindig is tudtam, hogy minél kisebb az akvárium annál nagyobb a szívás vele de azt nem sejtettem, hogy ennyire.

Nos akkor az adatok:
Csapvíz: 18as keménységű, 240ppm
Akvárium, sz x h x m : 22 cm x 39,5 cm x 27 cm

Hardscape:
Dennerle DeponitMix 10in1
JBL Manado
ADA Colorado Sand
Indiai megkövesedett fa
Bonsai fa

Növények:
Sagittaria subulata
Cryptocoryne wendtii
Taxiphyllum sp 'Flame' moha
Ludwigia palustris

Technika:
Chihiros C361
Eheim 2213 Eheim Classic 250 külső szűrő (ebben 2 kék szivacs meghagyva+1 liter Seachem Matrix+Seachem Purigen..perlonvatta stb)
Aquario Premium Neo Flow M ver. 2
Greenworks 2 kg-s CO2 palack, oxyturbo reduktor-tűszelep-mágnesszelep, a másik végén a buborékszámláló és Aquario NEO Special Type Curved akril diffúzor, közepes
Tetra APS50 + Aquario NEO Special Type akril levegő porlasztó (szükség esetére)

A szűrést kivéve minden elektromos készülék TAPO C100-ra kötve (nagyon király, hogy mindent telefonon állíthatok be és vezérelhetek :) )

És akkor a berendezés.. 2022. Február 4:

Itt még egy élesztős rendszerrel kezdtem. Tulajdonképpen ez volt a nálam a pont az i-re, mert azt hittem elkerülhetem a drága CO2 rendszert de végül csak a bajom volt ezzel a zselés cuccal:
abszolút nem lehetett megmondani mennyi CO2 engedjen bele, hol jött-hol nem de talán a leginkább zavaró a...finoman szólva takony, amit kétnaponta szedtem le diffúzorról, meg a tapadókorongról meg mindenhonnan.
1653406464079.png

1653407495307.png

A Bonsaira ragasztgattam fel a mohát
1653407555872.png

A képminőségből nehéz kivenni de itt még nincs fenn a manado csak az alap-elrendezés ahogy kb a fejemben létezett.
1653407675127.png

Végül az első vázlat:
1653407784131.png

Most így hónapok után szégyellem, hogy nincs a talaj elegyengetve rendesen.. :D
Ebben a felállásban még egy Tidal 35-öt használtam szűrőként valamint kicsit később előhalásztam egy OceanFree SurfClear-t.
 
Február 7:
A víz egészen letisztult, a talaj is kicsit kiegyengetve..
1653408220924.png

Ez az a takonyszerű anyag, amit folyamatosan oldott be a zselés rendszer. Akárhogy tisztítottam..
1653408323410.png

Február 12:
1653408415844.png

Február 20: gondoltam a zselés co2-ból beszűrődő izét rendbeteszi pár garnéla. Nem nevezem a nevén a helyet de elfogadható árban, a közelben csak itt találtam Orange garnélákat.. gondoltam újra megpróbálom a dolgot illetve picit untam folyton elmagyarázni, hogy mi értelme van egy pusztán növényes akváriumnak. Ezzel a példánnyal mondjuk pont átba..vertek, mert szerintem továbbra is red...
1653409350246.png

Február 26. A ludwigia legalább szépen nő:
1653408537326.png
 
Utoljára módosított:
Március 3:
Megjelentek az első peték.. és azóta többször is de mindegyiket eldobálják. Egyetlen kicsi maradt életben azóta is
1653409505995.png
Március 8:
Eddig bírtam a zselés CO2 taknyolását. Vettem egy CO2 rendszert valamint egy ozmózis készüléket. Az eseményről videófelvétel készült, ahol megígértem barátnőmnek, hogy pár napig nem megy a GA-ba.. de persze mentem.. (gonosz kacaj)
1653408798304.png

Március23: lecseréltem a Green Aqua Macro és Micro növénytápot ADA Brighty K, Green Brighty Mineral és Green Brighty Iron tápokra.
Március26: lecseréltem a OF SurfClear-t technikai hibák miatt egy Eheim skim350-re de sajnos olyan erővel nyomta a vizet, hogy a legkisebb állapotban is elhajlottak a növények. Tettem rá egy könyökcsövet, amibe elég porózus szivacsot tettem (nem tudom a TM számát)
1653409866353.png
 
Április 4: kaptam itt a fórumon egy kisebb fejmosást vagy mit -igaz ehhez a dátumhoz képest hetekkel később- hogy miért a rövid oldalra teszem a szűrést. Ennek főleg esztétikai okai voltak de a a skimmer mellett, illetve az akvárium elrendezése miatt nem nagyon volt jobb ötletem. Azt figyeltem, hogy a Tidal 35 így is szépen "kettéhajtja" a vizet és ténylegesen jól szűr. A gond, hogy ilyen pici akváriumon böszme volt, akármelyik hosszú oldalra tettem. Végül meggyőztem magam, hogy az eddigi 20 literes akváriumra a végső overkill egy külső szűrő lesz, amivel végre kicsit esztétikusabban el tudom rejteni kimenő és befolyó ágat. Ekkorra már átmentem Schrafranekbe és nem nagyon mertem elmondani senkinek, hogy mennyit költöttem erre a kis akváriumra. Összeszámolni is kb a felénél megállok. Szóval kép nincs erről a napról csak napokkal később, április 8-án készítettem egyet az egyetlen megmaradt kis garnélámról, ahol háttérben a szívókosár látszik:

1653410385005.png

Április 12: Eddig próbáltam magam előtt is tagadni de sajnos megjelent a zöld szakállalga..
1653410505167.png

Április19: napokkal korábban lecseréltem a szűrőkosarat egy kisgarnéla-barát darabra de a fém nem tetszett. Inkább a gyári..és..igen: még mindig a rövid oldalon.

1653410604825.png

Április 21-én jöttem ide tanácsot kérni, mert az internetes böngészés alatt azt találtam, hogy ha éjszaka a CO2-t felváltja az O2 akkor segíthet az alga elleni küzdelemben, illetve sokan esküsznek rá hogy szebbek lesznek a növények. Az olvastam, hogy ez eléggé megosztó téma és ...hát itt a fórumon is az lett :) Először próbáltam a CO2 szintet kicsit növelni, mert elég világos a szoba és a ludwigiákon rendesen látszik mikor alszanak, mikor ébrednek (összezárják a leveleket..szerintem tök érdekes) és hát jócskán a világítás bekapcsolása előtt felkeltek már. Alapból délután 4kor indítom a világítást, a CO2 2-kor indult. Ezt levittem délre. Így a CO2 déltől éjfélig ment, a CO2 meg éjféltől délig.

Április 27-i állapot.. szép-szép..csak a szakállalga.. megarövidoldal' :) (levegőztető a jobb hátsó sarokban)
1653410682997.png
 
Május 2: Beláttam, hogy a szűrés talán mégis jobb a hosszú oldalon és lévén már nem az arányokhoz képest batárnagy' Tidal 35-el szenvedek. Szintén reméltem a CO2 jobb eloszlatását ily' módon a zöld szakállalga visszahúzódását. Ez utóbbi azért látványosan visszahúzódott a CO2-O2 váltogatás vagy csak a CO2 emelésnek köszönhetően, mégis beleette a fejembe magát a gondolat, hogy a PH változni fog, ahogy itt a fórumon figyelmeztettek rá.
A következő napon egy pár napos üzleti útra kell menjek. Korábban többször kerestem megoldást akvárium tetőre, illetve a külsőszűrő megvételével úgy éreztem több az esély rá.. Hát ilyen elcseszett akváriumra talán gyári lenne, mást nem találtam. Viszont a víz nagyon párolog, napi szinten 1-1dl-t vissza kell töltsek. Örömmel láttam, hogy létezik erre megoldás úgyhogy kaptam az alkalmon és beszereztem egy ilyen "készüléket", ami szinten tartja a vizet.
A kép egyébként este negyed 8kor készült. Ennyire világos a szoba :)

1653411447723.png


Május 6: az üzleti út után sajnos továbbra sem látszott, hogy a szakállalga el fog tűnni. Miután még pár napra el kell menjek, így jöhet a blackout. Kajáltatás, vízcsere, CO2 le..O2 be.. Próbáltam ilyen pokróc, olyan pokróc..át fog ázni a bubik miatt.. Na jó, volt még pár évről ilyen hőszigető lapom...építettem egy ilyen erődöt, kellő belmagassággal..szerintem mehetne tömeggyártásba is :D
1653411798629.png

Május 9: Majdnem az összes zöldalga eltűnt. Sajnos a 6 garnélám közül az egyik nem bírta a dolgot..most hogy a ph-t, esetleg nem evett előtte vagy más.. nem tudni.
1653411994642.png

Ami még nagyon tetszett, hogy a növények tényeg elkezdtek felfelé kúszni és Crypto-k, amik eddig oldalra terebélyesedtek most megnyúltak felfelé. Igen, írták hogy ez lesz de ettől még nem kevésbé érdekes nekem :)
1653412082266.png
 
Nekem tetszik ;) Mondjuk nem fer a fejembe, hogy van ennyi helyed mindennek. 😂 Gondolok itt a technikai reszre. Egyebkent szerintem ketten vagyunk a forumon akik szettekkel nyomjak. Gondolok itt az Aquaeles akvariumodra. Mennyire jo a vilagitasa? Csak mert epp egy hasznalt Aquael leddy-vel szemezek :)
 
Május 10: Továbbra sem akarnak a garnélák szaporodni és azon az egy kis túlélőn kívül nincs semmi bizonyíték, hogy fognak is. A múltkori helyen most nem volt egy darab sem, így elmentem a GA-ba orange garnélákért.. Hát.. 1-2ről nem vagyok teljesen meggyőződve, hogy tényleg az. A jelenlegi felállás amúgy 5 nőstény 4 hím + 1 kicsi.

1653412298474.png

Nem írtam még de a garnélák Denerle Shrimp King Colort kapnak minden másnap, és a köztes napokon egy rizsszem nagyságú BacterAE-t. Ez utóbbit a JBL O2 teszthez kapott kis zöld kanállal szoktam adagolni egy szemcseppentős üvegbe, ahol összerázom egy kevés akváriumvízzel és úgy teszem bele. Emellett a heti vízcserével kapnak egy GlasGarten Mineral Heart-ot, ami kb csak feloldódik a vízben, nagyon nem érdekli őket. Néha egy kicsit megcsipkedik. Szintén próbáltam egy kevés fagyasztott loricariamix-et adni nekik de..szintén nem voltak odáig.

Május 19:
Sajnos továbbra sem látok szaporulatot, pedig láttam már hímet a nőstény hátán..nos..szóval ott volt. Elkezdtem agyalni mi okozza..azaz eddig is foglalkoztatott de mostmár végképp idegesít, hogy édesapám nagyjából csapvízben tart egy szedett-vedett orange-red cherry illetve kék bandát, ami először nekiállt pusztulni de pár hétre rá tele volt kicsikkel. Mindezt egy gagyi auchanban kapható akasztós szűrővel ééés...ennyi. Én meg lágyítom a vizet, visszasózom a vizet, mérem a TDS-t, mérem a többi értéket is JBL csíkteszttel.. várjunk csak. Folyamatosan arra panaszkodik a csíkteszt, hogy gyakorlatilag 0 a KH-m (CO2-t meg kb egyáltalán nem mér, hiába zöld a DC)..lehet ez lesz a megoldás.
Rámértem a csapvíznél, ahol a KH-t jónak mondta. Oké, akkor most nézzük meg a KH-t fele csapvíz és fele ozmó vízzel, úgy hogy a TDS 120 körül legyen.. Így is jó.. Lehet így kéne egy vízcserét csinálni.
Május 20:
Vízcsere a fele-fele vízzel. A KH-ra továbbra is panaszkodik a JBL csíkteszt.

Május 23:
Elővettem egy régebbi neptunos csepptesztet, ahol kiderült hogy a KH 6, a DH 9 és míg a csíkteszt alig mutatott változást a CO2-O2 váltásnál a cseppteszt reggeltől estig 7,5+ PH-tól egészen 6,5ig mért 1/2 12-ig, amikor a CO2 leállt. Ez borzalmas lehet a garnéláknak. Mindenesetre azt már korábban észrevettem, hogy ez mobilos csíkteszt nem az igazi. Azt ugyan írja, hogy figyeljek az árnyékokra a leolvasásnál de maga a fény erősségétől is változnak az értékek..pedig reméltem, hogy a kontroll-lap azért van, hogy ez látszódjon.. Most már kidobott pénznek látszik de legalább megfogadtam, hogy soha több csíkteszt. Pláne nem ilyen mobilos.
Tovább túrtam a netet és a GA blogján íják, hogy esetleg a növénytápot is le kéne állítani. Lehet az ADA táp sem az igazi? Feleznem kéne? Lévén 20 literes az akvárium így naponta megkapja az 1-1-1 nyomást. (180 milliliternél az így is fél év kb :D )
Erre nem találtam semmi konkrétumot de nagyon reméltem, hogy legalább a japánok tudják mi a helyzet.
"Tartsam az akvárium PH-ját azonos szinten"... Hát majd reggel megnézem a PH-t.. Este 1/2 12-kor kapcsolt ki az CO2 ekkor 6,5 és 7 közötti értéket mértem de inkább a 6,5 felé hajlott a szín..

Május 24:
Reggel 1/2 5. Kávé előtt még mértem egy PH-t. Ismét 7. Oké akkor most jön az, hogy a CO2-t egy picit visszább állítom és bekapcsolom egész napra. A DC eddig is nagyjából 8 óra CO2 adagolás mellett kezdett zöldre váltani azaz déltől olyan este 8ra.. A szűrő kifolyóága kellően mozgatja a víz felszínét, illetve remélem a skimmer is beold valamennyi oxigént. Ma még biztos nem lesz baj. Azért munkából hazaérve csak elért odáig a hangyám, hogy fel kéne hívni a GA-t és rákérdezni, hogy egyáltalán jó úton vagyok-e. Tudom, hogy sokan vannak mindig a boltban de így is mindig nagyon segítőkészek, amit tényleg köszönök! Feltettem pár kérdést az ADA tápokkal kapcsolatban, hogy felezzem-e kell-e külön mondjuk a oxidator vagy elég ha rendesen mozog a vízfelszín.

Szóval akkor most jön az, hogy megint beállítom a CO2-t egész napi futásra. A zselés megoldásnál talán minimális barna algám volt, vagy még annyi sem illetve a beoldódó turha..amióta le-fel kapcsol a co2 azóta jelentek meg ezek az algák. Nem írtam,de blackout előtt próbáltam EasyLife Bio-Exit green-nel kezelni de sajnos nem feltétlenül oldotta meg a gondot. Azóta is minden vízcserénél a javasolt adag felét hozzáteszem a vízhez.. Talán a folyamatos co2 a még meglévő algagondom is megoldja. De tény, hogy ismét arra a szintre kell emeljem a co2-t amíg a DC el nem kezd zöldülni. Korábban percenként 55-60 bubi körül ment be, ez most 48-50 és reggel 4től mostanáig (19.45) még mindig inkább kék az indikátor.
Emellett muszáj lesz O2-t is mérnem de erre a célra már korábban beszereztem egy JBL O2 csepptesztet. Elő is vettem egy füzetet és naponta mérem az értékeket, hogy a lehető legstabilabb legyenek az értékek. Mondjuk vízcserénél nem tudom mit csinálok de majd kitalálom.
A mai napi állapot:
1653414878437.png
 
Nekem tetszik ;) Mondjuk nem fer a fejembe, hogy van ennyi helyed mindennek. 😂 Gondolok itt a technikai reszre. Egyebkent szerintem ketten vagyunk a forumon akik szettekkel nyomjak. Gondolok itt az Aquaeles akvariumodra. Mennyire jo a vilagitasa? Csak mert epp egy hasznalt Aquael leddy-vel szemezek :)
Az a két akvárium a hálószobában van és..izé..közötte van most a szárító szóval nagytotált nagy csinálnék. Mindenesetre nem ajánlom a leddy-t, mert a világítása elég halovány. Nem tudom mennyire világos a lakás, ahová szánod de majdnem biztos, hogy a barna alga meg fog jelenni (én még úgy tanultam, hogy kevés fény=barna alga, sok fény=zöld alga). A tetőben ugyan van lehetőség valamennyit szerelni de elég korlátozott. Ezt a képet 2016 januárban lőttem róla talán 1-2 héttel az indítása után (műnövény, gyári szűrő, meg az OF SurfClear). Így első ránézésre még oké de aztán valahogy egyre inkább elhalványul:

1653415125314.png

Bevallom egy időre elengedtem az akvárium kérdését és nem foglalkoztam velük de így a kicsi miatt a többire is több gondot fordítok. Ebben az akváriumban kb az anubias is haldoklott pár hónapja de amióta tápozok és rendesen takarítom, mérem a TDS-t stb..azóta alakulgat. Itt a világítást kicseréltem valami kínai cuccra. Sajnos nem tudom a nevét, mert gyorsan kellett.

1653415346597.png

Ne nézd a tető állapotát.. az egy külön fejezet lenne elmesélni :D A lámpa fölötti fehér a leddy almatúrája. Ha mégis ilyet vennél és használtan ezt mindenképp ellenőrizd le a tetőben, ugyanis az új lámpák az ezen található sínre mennek fel.
1653415384932.png

Ha mindenképp szettben gondolkozol én jobban ajánlanám az eheimet. Árban nem sokban tért el, a világítás ugyan neon de jól bírja és a hozzáadott szűrő sem feltétlenül azonnal-szemétrevaló, mint az aquel esetében :)
 
Nekem tetszik ;) Mondjuk nem fer a fejembe, hogy van ennyi helyed mindennek. 😂 Gondolok itt a technikai reszre. Egyebkent szerintem ketten vagyunk a forumon akik szettekkel nyomjak. Gondolok itt az Aquaeles akvariumodra. Mennyire jo a vilagitasa? Csak mert epp egy hasznalt Aquael leddy-vel szemezek :)
Ez itt az eheim, szintén javulgató állapotban. A neon csövet úgy 5 év és egy költözés után 1 hónapja cseréltem le. Szerencsére pikk-pakk találtam hozzávalót és nem is nem drágán. Nem merem biztosra mondani, de a pickup60 a gyári csomag tartozéka és picit azért magasabb kategória, mint az aquael szivacsos megoldása.

1653416062348.png
Azért jó látni, hogy az évekkel ezelőtt beletett majd kihaltnak vélt crypto a tápozás hatására elkezdett itt-ott kibújni (jobb sarok). Majd még kitalálok erre a két akváriumra valamit, valami más elrendezést plusz növényt vagy innen kiszedni az összes műnövényt de egyelőre a vízparamétereket illetve magát az akváriumokat szeretném rendbehozni. Nem véletlenül nem nyitottam eddig naplót, mert én ugyan örömömet leltem ebben a két akváriumban mégis totál szégyen a sok gyönyörű másik mellett, amit itt megosztanak. Most a növényesemre büszke vagyok és kaptam egy "finom" utalást a fórumon, hogy jó lenne ha csinálnék egy ilyen naplót.. :D Miután folyamatosan agyalok mit, hogy lehetne még és nem akarom a GA-s lányokat-fiúkat kétpercenként hívni..így ha kérdezni akarok mostmár mondhatom, hogy itt van a naplóm. :D

Jah! Még egy jó dolog az eheimmel kapcsolatban, hogy a tetőn elég nagy nyílások vannak akár kisebb karbantartáshoz de etetéshez mindenképp. Még arra is volt példa, hogy egy automata etetőt tudtam beüzemelni, amíg nyaralni voltam. Ez az aquael esetében egy akkora ablak, amibe már kb egy doboz cigi sem fér be és lévén mindkettőnek van íve viszonylag korlátozottak a lehetőségek.

1653416407770.png
 
Nekem tetszik ;) Mondjuk nem fer a fejembe, hogy van ennyi helyed mindennek. 😂 Gondolok itt a technikai reszre. Egyebkent szerintem ketten vagyunk a forumon akik szettekkel nyomjak. Gondolok itt az Aquaeles akvariumodra. Mennyire jo a vilagitasa? Csak mert epp egy hasznalt Aquael leddy-vel szemezek :)
Aquael lámpát már használtam. Nem elromlósak. Csak épp a fényük. A leddy slim plant igazából halasra jó. Gyenge. Egy cri95 színhűségű ledszalag megeszi reggelire. 😉
 
@TheDj köszi a részletes leirást. Akvárium naplózással úgy voltam kb, mint te :) Ide? Talán nem kéne :D Amiért mégis belevágtam a napokban: 1. segitség (talán nem kell mindent saját kútfőből végig zongoráznom, hogy vajon mi lehet a baj, bemenve az összes zsákutcába). 2. a mérések eredményét tudom itt követni, az akvárium alakulásával együtt.

Csak egy felvetés: miért nem próbálod meg inkább a nagy akvát co2-vel, egy jó vilagitás mellett, a 20-ast meg low tech szinten garnélásnak? Lehet a garniknak nem tetszik a luxus élet :D

@Zsoltiabéka @TheDj oké, lebeszéltetek. :D Egyébként sem égető még egy akva, ezzel is elszórakozom, meg aztán minden nap más miatt vennék újat. (betta miatt kicsit, szép növényes miatt talán co2 nagyobbat, garnélák miatt szintén kicsit) Egy biztos (ja még ez sem), hogy nem szettet veszek a világitás miatt.
 
Csak egy felvetés: miért nem próbálod meg inkább a nagy akvát co2-vel, egy jó vilagitás mellett, a 20-ast meg low tech szinten garnélásnak? Lehet a garniknak nem tetszik a luxus élet :D
Az a helyzet, hogy a hálóba a két 60ashoz jóformán aludni járok. De sokszor gondoltam rá, hogy kezdésként lehet jobban jártam volna nagyobb akváriummal. A világítást kivéve szerintem a technika már megvan hozzá :D
A nappaliban sokkal több időt töltök és úgy gondoltam itt jól fog mutatni egy szép növényes akvárium; jobban szemmel tudom tartani stbstb.. A garnélák csak egy későbbi ötlet volt részemről de most már csakazért is összehozom, hogy a szép növények mellett legyen szaporulat.
Most tegnap óta folyamatosan megy a CO2, figyelem a DC-t és mérem a vízértékeket főleg a PHt naponta kétszer. Tegnap amikor felhívtam a GA-t kicsit hisztérikus horkantás volt a ...sajnos nem tudom a nevét...túloldalról amikor megkérdeztem, hogy az ADA tápok lehetnek-e károsak a garnélákra. Ugyanis a blogon azt írják, hogy a tápozással le kéne állni.. Máshol meg: "el kell dönteni, hogy növényes akváriumot akarunk vagy garnélásat" Hiába bújtam a netet nem találtam semmi konkrétat az ADA-król de lehet csak mert ennyire nyilvánvaló, hogy nem káros és őszintén szólva én is erre számítanék ettől a márkától. Ettől függetlenül felezem a táp adagolását egyelőre próbából, aztán meglátjuk. Lévén 20 literes az akvárium csak úgy tudom felezni az adagolón az egy nyomást, hogy csak minden másnap kapnak a növények tápot.

Mellesleg a tegnapi írást követően és hogy megmutattam a két halas síkságot azon kezdtem el agyalni, hogy esetleg az átrendezést, újraépítést és növénytelepítést követően lekapcsolom a levegőztetőt és üzembehelyezem a zselés CO2-t. Kicsit remélem, hogy legalább a halak megcsipkedik a diffúzort.
@Zsoltiabéka @TheDj oké, lebeszéltetek. :D Egyébként sem égető még egy akva, ezzel is elszórakozom, meg aztán minden nap más miatt vennék újat. (betta miatt kicsit, szép növényes miatt talán co2 nagyobbat, garnélák miatt szintén kicsit) Egy biztos (ja még ez sem), hogy nem szettet veszek a világitás miatt.
Sajnos az aquaelnél csak az akvárium ér valamit, azon nem folyik ki a víz de minden mással van valami nyűg. Ha újban gondolkozol akkor meg tényleg inkább az eheim, az úgyis magáért beszél :)

A mérésekről:
Tegnap hajnali 3/4 5 óta folyamatosan megy a CO2 (52 bpm) és a DC olyan..mélyzöld.
A PH 7 körül van stabilan.
A GH is stabil 10 de a KH 5-ről 6ra emelkedett tegnap óta. (kétszer ellenőriztem)
Oxigént is mértem, hogy tegnap óta megy a CO2 az elvileg a színskálán a 6 és 8 közé tenném..szóval 7.

A ludwigia meg már eléggé kinn van a vízből itt-ott. Úgy sajnálnám megmetszeni de már nem tudom hová ültessem a levágott részeket.
IMG_20220525_183749.jpg

Amúgy, hogy a ludwigiákon itt-ott megjelenik a száron gyökér az mit jelent?
 
Amúgy, hogy a ludwigiákon itt-ott megjelenik a száron gyökér az mit jelent?
Kívánja a tápot. ADA tápozásnál ezen ne csodálkozz. Minél hosszabb a szára, annál valószínűbb, hogy gyökeret is akar engedni.
Sajnos az aquaelnél csak az akvárium ér valamit, azon nem folyik ki a víz de minden mással van valami nyűg. Ha újban gondolkozol akkor meg tényleg inkább az eheim, az úgyis magáért beszél
A szűrői legendásan megbízhatóak. Egy Ultramax 1500-ast használok a 200 literes akvámon. Csendes. Alszunk mellette úgy, hogy nincs szekrényben. 😉
 
Kívánja a tápot. ADA tápozásnál ezen ne csodálkozz. Minél hosszabb a szára, annál valószínűbb, hogy gyökeret is akar engedni.
Óó! De most akkor ez jó vagy rossz? Mármint ilyen jó vagy ennyire kevés nekik? Visszaállnék a Green Aqua Macro és microra de olvastam, hogy nem túl jó nitritet adagolni a garnélákhoz. (Vagy nitrátot..? 🤔)
A szűrői legendásan megbízhatóak. Egy Ultramax 1500-ast használok a 200 literes akvámon. Csendes. Alszunk mellette úgy, hogy nincs szekrényben. 😉
A külső szűrőiről nem tudok semmit de amit az aquael szettben adnak belső szűrő az botrányos :D Ugyan teszi a dolgát de harmatgyenge a szűrőkosárra ráhúzott nagypólusú szivacs. Mindenesetre jó tudni, hogy azért vannak jó megoldásaik. A szett után kicsit elhatároltam magam az aquael márkától. (Sera cucc meg akkor sem kell ha ingyen adnák; jó a marketingjük de bármit vettem 6 évvel ezelőtt egy sem úgy működött ahogy írták vagy kellett volna 😅)
 
Óó! De most akkor ez jó vagy rossz? Mármint ilyen jó vagy ennyire kevés nekik? Visszaállnék a Green Aqua Macro és microra de olvastam, hogy nem túl jó nitritet adagolni a garnélákhoz. (Vagy nitrátot..? 🤔)
Ne válts. Csak topold le. Majd felveszi gyökérről, azért van a gyökértáp. A piros színe így az alsóbb leveleken is meglesz, mert vissza nem szokott zöldülni topolás után. 😉
 
Ne válts. Csak topold le. Majd felveszi gyökérről, azért van a gyökértáp. A piros színe így az alsóbb leveleken is meglesz, mert vissza nem szokott zöldülni topolás után. 😉
Ne haragudj, ugyan megkaptam a "Tapasztalt kertész" rangot de ebből semmi nem igaz. Mi az a topolás? Vágjam le a gyökereket?
 
Köszönöm :) Addig vágjam vissza, ahol mar gyökeret eresztett a száron?
Nem. Vágd tarra. A levágott szár alsó részét addig kurtítsd, hogy a leültetés után a fej a megfelelő kezdő magasságon legyen. Ha kevesled a tőszámot, akkor ne tarra vágd, hanem hagyj 2 pár levelet, annak a tövéből 2 irányban hajtani fog. Néhány hét után duplázni tudod a topolási tőszámot. A Ludvigia csak topolással lesz mindig szép piros. Enélkül felnyúlik (kijön a vízből is) és alul felkopaszodik 😉
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére