• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első komoly növényesem

budavariricsi

Kertész szaki
Sziasztok már elég régóta várom ezt a pillanatot, hogy írhassak ide!:)

A napokban szeretném elindítani első komoly növényes akváriumomat!:D
Az első kis 45 literes növényesemet annyira ellepte az alga, hogy inkább feladtam!:(
De újra szeretném kezdeni és egy kis "profi" növényest csinálni!:)
Lássuk az adatokat:

Akvárium: 70x40x35 (98l)
Világítás: Quad t5 4x24w
Szűrő: Eheim Professional 3 - 2073
Dekor: Seiryu kövek
Co2: Nagynyomású rendszer, 2 kg-os palackkal
Talaj: Tropica Substrate 2.5l + ADA Malaya
Tápozás: Green Aqua Micro+Macro, Easy Carbo
Növények:
-Micranthemum Sp. Monte Carlo
-Eleocharis acicularis
-Bacopa australis
-Ludwigia repens
-Staurogyne repens

Hát ez lenne az elképzelésem!:eek::)

Viszont elrendezésbe sajnos tanácstalan vagyok, ebbe kérnék egy kis segítséget tőletek!;):)

Itt egy kép hogyan is gondoltam a kövek elrendezését!

(Ez a kis lámpa csak ideiglenes,hogy lássam mit is csinálok!:happy:)


image7_zps73cf71dd.jpeg



Köszönöm szépen előre is!:):):)
 
Szia! Tedd a nagy követ aranymetszésbe balra. majd a 3 kicsit köré csak ízlésesen :) a maradék 3 követ a jobb oldalon rendezd el. ne tedd túl messze egymástól a köveket mert nem nagyok önmgukban nem adnak jó képet inkább csoportban szerintem...
 
Köszi szépen!
Holnap kipróbálom,hogy hogyan nézne így ki ahogy te mondod, csak ma már nincs túl sok energiám!
De köszönöm szépen!;):):):)
 
Szia! Tedd a nagy követ aranymetszésbe balra. majd a 3 kicsit köré csak ízlésesen :) a maradék 3 követ a jobb oldalon rendezd el. ne tedd túl messze egymástól a köveket mert nem nagyok önmgukban nem adnak jó képet inkább csoportban szerintem...
2/5 - 3/5 arányban oszd el a szélességet, a balra eső 2/5-ben helyezd el a köveket mint az első képen mutattad...
 
Szia!
A bal oldali nagy követ tedd kicsit előrébb és az előtte levő 3 követ tedd érintőlegesen köré!(mintha odadobálnád)
A jobb oldali 3 követ tedd közelebb egymáshoz de a csúcsuk ne legyen egy magasságban!
 
Szia!
A bal oldali nagy követ tedd kicsit előrébb és az előtte levő 3 követ tedd érintőlegesen köré!(mintha odadobálnád)
A jobb oldali 3 követ tedd közelebb egymáshoz de a csúcsuk ne legyen egy magasságban!

Bizony! Ahogy Jani-bácsi mondja :) Mellesleg a főkő körüli köveid nagyon laposak. el fognak tűnni a növényzetben...
Hozd lejjebb a főkavicsot és told picit jobbra is, hogy az aranymetszésből hajazzon közép-tájra...
Jó lesz ez, csak legóóózzz. Nem szabad elkapkodni, ki kell próbálni több variációt, míg majd majdnem jó lesz a szemnek.
A hardscapen sok múlik. Én már nem egyszer estem abba a hibába, hogy elkapkodtam, csak hogy minnél előbb kész legyen az egész beültetve és amikor kész lett csak borzadoztam :D aztán szét is kaptam...Kitartás;)
 
Bizony! Ahogy Jani-bácsi mondja :) Mellesleg a főkő körüli köveid nagyon laposak. el fognak tűnni a növényzetben...
Hozd lejjebb a főkavicsot és told picit jobbra is, hogy az aranymetszésből hajazzon közép-tájra...
Jó lesz ez, csak legóóózzz. Nem szabad elkapkodni, ki kell próbálni több variációt, míg majd majdnem jó lesz a szemnek.
A hardscapen sok múlik. Én már nem egyszer estem abba a hibába, hogy elkapkodtam, csak hogy minnél előbb kész legyen az egész beültetve és amikor kész lett csak borzadoztam :D aztán szét is kaptam...Kitartás;)
Igen, tedd bátran közelebb egymáshoz a köveket bal oldalon, legyen egy izgalmas csomósodás.
 
Utoljára módosított:
Szerintem ha @talachi ránéz, rögtön tudja mit akarunk. Ő a kövek mestere! H nem néz rá, valamelyikünk belerajzol. Őszintén szólva nem arra mész, amerre gondoltam. Az első bejegyzésed első képén volt egész jó a bal oldal, ott a kövek szorosan egymásba értek, a másik oldalon kellene szórtabban elhelyezni a maradékot. A kövek mintázatára is figyelj, jó ha azonosan állnak, mert akkor egy földtani vetődés élethű darabjait látjuk, és máris természetesebbnek hat. Légy türelemmel, ez fontos rész a megfelelő scape megtalálásához!
 
Előre is köszönök szépen mindent, hogy segítetek!:)
Az előző akváriumomat én is úgy rontottam el, hogy kapkodtam össze vissza!
Most inkább türelmesen kivárom az egészet!:):):):)
 
Back
Oldal tetejére