• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás 180 l

Gogicfc

Kertész szaki
Sziasztok!

A növényes akvarisztikával kb fél éve kezdtem el foglalkozni ahogy magával az akvarisztikával is.

Akvárium:180l
Világitás: Giesemann infinity 150w+4x24w
Szűrés: Hydor prof. ext. filter 350
Co2: nagynyomású
Tápozás: Dr. Garden
Talaj: Ada Malaya
Dekorhomok: La plata
Táptalaj: Tropica substrate
Kövek: Seiryu

Növények :

HC
Glossostigma elatinoides
Marsilea hirsuta
Eleocharis parvula mini
Staurogyne repens
Rotala green
Rotala indica
Fissidens fontanus
Flame moss
Taxiphyllum sp.
Hygrophila Pinnatifida
Rotala sp. Vietnam

És akkor lássuk a képeket:

A kezdet

Ültetés után

1. hét

3. hét ( egy kevés algával már :/ )


Egyenlőre ennyi lenne majd ahogy fejlődik csinálok még képeket :D Bárkinek bármi észrevétele van szívesen fogadom, növények vagy akármi :D A bal oldalről kipusztul egy zselés didiplis azért nincs ott semmi a pótlása folyamatban :D
 
Igen pont az lenne a cél :D Örülök h átjön ránézésre mert kicsit aggódtam h valóban tó beütése van-e vagy inkább csak egy paca :D
 
A szűrésed nem kevés egy kicsit? Mármint ennyi fény és nagynyomású CO2 mellett Nekem kicsit neccesnek tűnik.
 
2 liter bioszűrő+mechanikai+vatta van benne. De ha kell még egy hydor 150est rátudok rakni :D szted azzal már elég lenne? :)
 
Ha engem kérdezel, akkor eheim2080 vagy 2075 (vagy ezeknek megfelelő egyéb gép), teli bio szűrőanyaggal!
 
1200-1500 l/h-s vízforgatás és legalább 9-10 literes hasznos szűrőtérfogat körül kéne nézelődnöd, és ez a nagyon minimum!
Ha a 150-est melléteszed is kevés lesz. Ha mindenképp hydor párti vagy, akkor még egy, legalább ekkora kéne, de valamelyik nagytesó jobb lenne, de önmagában még a 600-as is kevés szerintem.
 
Ha a 150est mellé teszem akkor a kettő együtt kb. 1650l/h-t tudnak együtt amit vissza is kell folytani. Az ekkorára nagyon felkavarná a talajt ha megengedném teljes gőzzel sőt a co2-t is kihajtaná :D És a kettő együtt 9,9l szűrőtérfogatod ad akkor miért nem elég ha beteszem? Mert amit mondasz annak megfelel a kettő együtt
 
Sajnos a tartályméret, és a szűrőtérfogat nem ugyanaz. :(
A 6,6 literes tartályból talán 4,5-5 liter lehet hasznos, a másik 3,2 literből meg valószínűleg max 2-2,5 liter. Csak összehasonlításnak a 12 literes tetra ex 1200-asom ténylegesen 8 liter szűrőanyagot képes elnyelni (4 db 2 literes tálca), így a látatlanban saccolásomnál is elég jóindulatú voltam, valószínűleg még ennyi sem fér beléjük.:(
 
Hát egyenlőre sajnos nincs lehetőség nagyobbra úgyhogy marad ez a kettő és az ózonizátor :D majd mostantól megy mindennap aztán esélye se lesz az algának :D
 
Beraktam a 150-est 2 liter matrixxal ami így bőven elég kell hogy legyen. A boltban itt Debrecenben egy 180l-es aki egy 250-essel működik gond nélkül zéró algával szóval ez így fix hogy elég :D
 
A boltban itt Debrecenben egy 180l-es aki egy 250-essel működik gond nélkül zéró algával szóval ez így fix hogy elég

Önmagában a szűrés, szűrő típusok nem sokat árulnak el egy adott akváriumról.
Mindig érdemes megnézni mennyire van terhelve az adott szűrő. Mennyi fénnyel van világítva az akvárium. Mennyi növény van benne. Milyen növények. Mennyi hal van az akváriumban.
Mennyi időnként van karbantartva, vízcserék, szűrő takarítás stb.

Ha az összképet nézed, valószínűleg megfelelő a méretezés ezért nincs alga. Meg persze mert az akvárium többi "eleme" egyensúlyban van. Algaevők, tápozás stb.

A tartalékot és a kis túlméretezést azért érdemes figyelembe venni, mert ha most indulsz a fenti dolgokat valószínűleg még nem tudod. Ennek a kitapasztalása idővel kialakul.
 
Ez tuti így van hogy a tapasztalat nálam még erősen híjján van :D Egyenlőre megpróbálom így mert úgyis az egész kísérletezések sora aztán ha nagyon muszáj lesz akkor jön az új szűrő :D
 
Valaki tudna segiteni abban hogy a diffuzort hova helyezzem el?:D a kepeken latszik h most hol van es egyszeruen az istenert sem akarja attolni a bubikat a baloldali dombon hanem visszahuzza maga fele. Betettem egy masodik szurot is es az sem segit. Hova tegyem?:D
 
Ha már kérdezted, nekem a tengerszem - tó elképzelés akkor jönne át jobban, ha nem lenne ennyire szabályos kör alakú, ráadásul pont középen. Érdemes lenne kicsit módosítani a partvonal vezetésén.

Ahol még úgy érzem lehetne gondolkozni, az a nagy kövek és a stem növények viszonya. A növények (jobb oldalon) nagyon takarják a hegyoldal szikláját, tulajdonképpen 3 hét után már nem is látszik.

Az alap hardscape biztató, benne van a lehetősége egy szép akváriumnak. Most érdemes lenne kidekázni az akvárium biológiai - kémiai egyensúlyát, és csak aztán a növényeket kéne célba venni lassan, megfigyelve a viselkedésüket (hol érzik jól magukat, milyen intenzitással növekednek...). Ez alapján meg fogod érezni, mi maradjon az eredeti helyén, és mi menjen máshová, netán kerüljön ki teljesen.

Tapasztalatom szerint a gyakori vízcsere sok mindenen segít, ezzel a szűréssel 1 hétnél ne told kijjebb a csere-ciklust. Most még erősen heti 2-3 cserében kéne gondolkodni, alkalmanként 50%-ot.

Üdv a fórumon!
 
A biologiai szures mar tokeletes a hetvegen mikor nagy algam volt minden kikapcsoltam csak a feny ment. Hetfore mikor visszajottem 0alga es a novenyek is ugrottak egy nagyot. :D allitgatni mar nemigen fogom az elrendezest mert azzal csak jol felkeverem a talajt :D nekem a co2re kene a megoldas a tobbi igy marad :D
 

Hasonló topikok

Válaszok
244
Megtekintések
14K
Back
Oldal tetejére