• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy akvárium terve!

Van egy kicsi 26 literes garnélás akváriumom full low tech, elég kevés fény, és persze nincs CO2 se, mohából weeping
Tropica Vesicularia ferriei Weeping most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
fű jellegű növényből pedig parvula mini van benne
Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Ez utóbbit akár ablakban is tudod termeszteni , csak egy átlátszó edény kell némi táptalaj ami akár virágföld is lehet, rá valamilyen aljzat és ültetés és bő vízzel való felöntés után (csak a talajt !) után le kell takarni folpakkal.
Csomagküldésről csak annyit, hogy ha 11-ig megrendeled, akkor másnap megkapod(kivéve pénteki rendelés, mert az hétfőn kapod meg), viszont növényeknél érdemes rákérdezni, hogy van-e készleten, mert a webshop nem mindig naprakész, és ha elfogy vagy nem tartják egészségesnek akkor várakozó állásra kerül a rendelésed.
Manadót gondold meg elég könnyű talaj, még egy nagyobb hal farokcsapása is felkeveri, talajlakó halak pedig kizárva. Szűrővel kapcsolatban , 300 literes akváriumhoz ajánlás gyári adat, vagy már a GA által a növényes akváriumhoz ajánlott méret?
Green Aqua szűrő választási tájékoztató Green Aqua
 
Van egy kicsi 26 literes garnélás akváriumom full low tech, elég kevés fény, és persze nincs CO2 se, mohából weeping
Tropica Vesicularia ferriei Weeping most csak 2 100,00 Ft - Green Aqua
fű jellegű növényből pedig parvula mini van benne
Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Ez utóbbit akár ablakban is tudod termeszteni , csak egy átlátszó edény kell némi táptalaj ami akár virágföld is lehet, rá valamilyen aljzat és ültetés és bő vízzel való felöntés után (csak a talajt !) után le kell takarni folpakkal.
Csomagküldésről csak annyit, hogy ha 11-ig megrendeled, akkor másnap megkapod(kivéve pénteki rendelés, mert az hétfőn kapod meg), viszont növényeknél érdemes rákérdezni, hogy van-e készleten, mert a webshop nem mindig naprakész, és ha elfogy vagy nem tartják egészségesnek akkor várakozó állásra kerül a rendelésed.
Manadót gondold meg elég könnyű talaj, még egy nagyobb hal farokcsapása is felkeveri, talajlakó halak pedig kizárva. Szűrővel kapcsolatban , 300 literes akváriumhoz ajánlás gyári adat, vagy már a GA által a növényes akváriumhoz ajánlott méret?
Green Aqua szűrő választási tájékoztató Green Aqua

"Manadót gondold meg elég könnyű talaj, még egy nagyobb hal farokcsapása is felkeveri, talajlakó halak pedig kizárva. "

Ugyan ezt akartam írni. Én is Manado-t vettem, mert olcsó volt. Nagyon utálom már, akárhogyrendezed, egy idő után kisimul, eloszlik, kiábrándító.
 
Sziasztok megint a segítségeteket kérném az akiba szeretnék gyepet és mohát is tudtok valamilyen ajánlani hogy gyorsan nő és kevés az igénye ilyesmi féle növények kellenének! Előre is köszi a válaszokat!
Hello ! Szerintem ha nem igényes és gyorsan szeretnél gyepet akkor az érdes tócsagazzal ki lehet alakítani , viszont akkor hetente kell alakítani vágni hiszen gyorsan nő
 
Hello ! Szerintem ha nem igényes és gyorsan szeretnél gyepet akkor az érdes tócsagazzal ki lehet alakítani , viszont akkor hetente kell alakítani vágni hiszen gyorsan nő
Bocs, de az inkább háttérnövények jó, előtérben csutakra nyírva szerintem kimondottan csúnya. Ennyi erővel bármint tehetnénk előre :), de ide kimondottan kis növésűeket szokás tenni, max 10 centiseket
Tropica előtéri növény Green Aqua
 
értem akkor ilyet fogok venni akkor kicsit kijjebb fog tolódni a felújítás sajna :(

De ha ez így jó akkor ezt kell venni nem kell 1 hónap alatt összerakni az akit .
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok megint a segítségeteket kérném az akiba szeretnék gyepet és mohát is tudtok valamilyen ajánlani hogy gyorsan nő és kevés az igénye ilyesmi féle növények kellenének! Előre is köszi a válaszokat!
gyepnövénynek őt ajánlanám: eleocharis acicularis. hamar érsz el sikereket vele egy kis táppal és 0.5+ watt/liter világítással.
 
nyírással kordában lehet tartani, én is most vagyok túl rajta. :) nekem (eddig) bejött.
 
Back
Oldal tetejére