• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 200 Liter vegyes

vojthb

Kertész tanonc
Sziasztok!


Szeretném bemutatni az új akváriumomat.

Ez a 3. akváriumom. kb. 5 éve kezdtem el e szép hobbyt. Az első egy 54 literes aki volt. Szép volt, de rájöttem, hogy nekem nagyobb kell. 4 hónap után jött a 200 literes szépség. Csináltam hozzá saját tervezésű bútort és hungarocelles csemperagasztós hátteret is. 3 év után meguntam egy kicsit és gondoltam egyet és neki láttam egy új akinak.
A régi felszámolása előtt megtartottam kb 80 liternyi vizet és tettem hozzá 20 liter desztillált vizet a többi csapvíz volt, így hamar vissza tudtam telepíteni a halaimat.


A legújabb összeállítás adatai:

Indulás : 2015.11.21.

Akvárium: 200 L 100x40x50-es fekete ragasztással. A hátlap matt fóliával ragasztva.

Világítás: Led 100 W /Egy 150w-os/ 3x50W/ reflektorból kivettem a középső 50W-os ledet. 6500K, 7,5 órában

Talaj:Aqua basis plus 5 liter + JBL Manado 28 liter

Szűrő: Atman 3337 1000L/óra. Lávakő és porcelángyűrű töltettel. /gyári /

Tápozás: TF micro+macro+carbo Néha egy pár csepp vas és van még egy kevés Dr. Garden.

Halak:

20+ db garnéla vegyesen több féle

7 db neon

7 db ékfoltos razbóra

1 db üvegharcsa

1 db legyező garnéla

3 db guppi

3 db xifo

3 db zebra csiga

3 db üveglazac

4 db neon kalászhal

Növények:

6 doboz Steril Eleocharis Parvula

1 doboz 5 csomag TF Steril Staurogyne repens

8 tő Vallisneria spiralis

4 tő Bacopa australis

2 tő Pogostemon erectus

2 tő Echinodorus ozelot green

2 tő Cryptocoryne wendtii

Egy pár kép az akváriumról:

Cryptocoryne wendtii

Képek:

http://kepfeltoltes.hu/151123/IMG_20151120_181036_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül
 
Szerintetek mennyire kell lágy víz ezeknek a növényeknek?

Lágy víz nem kell. A lágy víz egyszerűen csak jobb paraméter. Sokkal szebb formájukat fogják mutatni a gazok :)
Najó van ami élőhelyétől függően jobban igényli de ha szoktathatóak emers állapothoz, akkor a keményebb vizet is jobban tűrik... vagyis alkalmazkodnak... szerintem
 
Üdv. Az állatok listáját tervezed bővíteni? Csak tipp, de 200literben neonból vagy razbórából már szép mennyiség tartható, és ezek a halak minél többen vannak annál szebbek :)
 
Üdv. Az állatok listáját tervezed bővíteni? Csak tipp, de 200literben neonból vagy razbórából már szép mennyiség tartható, és ezek a halak minél többen vannak annál szebbek :)

Szia!

Igen szeretnék még. Több fajtába is "szerelmes" vagyok. Nagyon tetszenek a kalászhalak, illetve szeretnék galaxy razbórát is tartani.
 
Megvolt az első részleges vízcserém. 20 Liter desztillált vizet töltöttem utána. Előtte 7-es Ph-t mértem. A következőt hétvégére tervezem akkor is 20 liter desztvizet fogok utánatölteni.
 
Hali!!

Szép kis aki lesz ebből. :)
Az én kis harcsa birodalmam is hasonló méretű. Ha van kedved kukkancs be hozzám :)
Szép az élőlény listád. Egy kis fa dekort én hiányolok, vagy direkt nem tettél be?
Meglátásom szerint a szűrésed idővel kevés lesz, plusz a tölteten is változtatnék idővel :)
 
Hali!!

Szép kis aki lesz ebből. :)
Az én kis harcsa birodalmam is hasonló méretű. Ha van kedved kukkancs be hozzám :)
Szép az élőlény listád. Egy kis fa dekort én hiányolok, vagy direkt nem tettél be?
Meglátásom szerint a szűrésed idővel kevés lesz, plusz a tölteten is változtatnék idővel :)

Köszi.

Fa direkt nincs benne. Pedig ástam a kertben 3 szőlőtőkét amit áztattam és főztem napokig....Van még vasfám is és egy világosabb gyökér is az előző összeállításból.
A töltettel kapcsolatban mi a tanácsod?
 
Utoljára módosított:
Köszi.

Fa direkt nincs benne. Pedig ástam a kertben 3 szőlőtőkét amit áztattam és főztem napokig....
A töltettel kapcsolatban mi a tanácsod?

Tőltettel kapcsolatban, itt a fórumon sokan a jobb minőségű bio szűrőanyagokat használják pl: Eheim substrat pro, Seachem Matrix, Bio Rio.
Én special a Matrix ólcsobbik verzióját választottan a Matrix Trop néven. Pont a hétvégén került a szűrőbe egy liter. Teljesen megegyezik a márkásabbal, annyi hogy kisebb darabokból áll. Ott lehet kapni Debrecenben.
:)
Itt egy kis segédlet. Hasznos lehet.
Nálam is tőke van, tavasszal tervezem cserélni red moor-ra.
 
Tőltettel kapcsolatban, itt a fórumon sokan a jobb minőségű bio szűrőanyagokat használják pl: Eheim substrat pro, Seachem Matrix, Bio Rio.
Én special a Matrix ólcsobbik verzióját választottan a Matrix Trop néven. Pont a hétvégén került a szűrőbe egy liter. Teljesen megegyezik a márkásabbal, annyi hogy kisebb darabokból áll. Ott lehet kapni Debrecenben.
:)
Itt egy kis segédlet. Hasznos lehet.
Nálam is tőke van, tavasszal tervezem cserélni red moor-ra.

Gondoltam én is ezekre a töltetekre. A lávakövet, vagy a porcelánt cseréljem? Netán mind a kettőt? Végül is már kb. 4 éve használom ezt a töltetet.
 
Gondoltam én is ezekre a töltetekre. A lávakövet, vagy a porcelánt cseréljem? Netán mind a kettőt? Végül is már kb. 4 éve használom ezt a töltetet.

Ha úgy vesszük nálad most csak mechanikai szűrés van. Az is kell persze. A kerámia gyűrű maradjon, utána szivacs, biológiai sz.anyag, majd perlon vatta.
A láva kő akkor ér valamit ha legalább 40-50 liter van belőle. A lényeg hogy minél nagyobb felületű szűrő közeg álljon rendelkezésre.
A biológiai szűrőanyagnak a NITRIFIKÁCIÓ-ban van fontos szerepe, hogy a sok mérgező ammóniát gyorsan átalakítsa a szűrőben tenyésző milliárdnyi baktérium nitritté, majd nitráttá.
 
Jöttek még új halacskák az akváriumba.
1 db Melanotaenia boesemani kalászhal
10 db neon
5 db üveglazac
 
Szép akvárium, gratulálok! Jófejek ezek sepregetők :) Egy van belőle? Végül tettél be biológiai szűrőanyagot vagy maradt minden a régiben? :)
 
Szia. Köszönöm. Csak egy sepregető van. Igen tettem bele matrix trop szűrőanyagot az egyik kosárba. Kapott még 50W ledet. Így összesen 150W led világít. Beinditottam az élesztős co2-t is. Tervben van az átállás citromsavasra. Ha netán lenne egy kis vad pénzem akkor palackosra.
 
Sajnos megjelent az algásodás. Kezdem adagolni a napi 5ml Carbot és 3 naponta 30% vizet cserélek. Remélem segít. Ha nem akkor Black out következik. :-(
 
Sajnos megjelent az algásodás. Kezdem adagolni a napi 5ml Carbot és 3 naponta 30% vizet cserélek. Remélem segít. Ha nem akkor Black out következik.
Remélem nem lesz vele gond, és a carbo egyensúlyba löki az akit, aztán a növények kiszorítják az algákat :)
 
Back
Oldal tetejére