• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Én is annyit mondtam volna elsőre, a profito nagyon híg táp, kis techbe jó inkább.
 
Nekem a 10 literesben az ajánlott adag kétszerese vált be. (Folyamatosan emeltem, mert olajos volt a felszín. Naponta csepegtettem.) Szerintem fokozatosan növeld az adagot.
 
Vagy az is megoldás, hogy a vízcsere után told bele a heti adagot, aztán a két vízcsere között még egyszer. És egyébként is mindjárt itt a karácsony. :)
 
@ Viktor: Na igen, kezdőként nem véletlenül keresem sokszor a főbelövős szmájlit :)

@Bandesz: Ok, így teszek, ma már az emelt adagot kapják. Köszönöm!

@Molroth: A heti tápozást inkább nem erőltetném, jobban szeretném napokra elosztva. A karácsonyt meg már várom, de nagy a kísértés, hogy korábban "csapra verjem" a cuccot :)
 
A heti tápozást inkább nem erőltetném, jobban szeretném napokra elosztva.
Ezt értem, de a ProFitot nem EI szerint rakták össze. ;)
Gyakorlatban nem tudom, hogy mi a különbség a kettő között, de elképzelhető, hogy ha naponta adagolod, akkor folyamatosan éheztetni fogod a növényeket.
Az EI lényege az, hogy a tápanyagszintet folyamatosan a maximumon tartsd, amire tökéletesek a GA tápok, mert elég tömények. De ez ProFito. :p
Aztán lehet, hogy hülyeséget írok - akkor majd valaki úgyis megmondja a fankót remélem.
Csupán azért tanácsoltam, mert így nem kell minden nap csepegtetned. :)
 
Csupán azért tanácsoltam, mert így nem kell minden nap csepegtetned. :)
Pedig nincs is annál jobb! Nekem napi 3 cseppet kellett kimérnem ebből is és a carboból is. Szigorúan a reggeli kávé UTÁNI művelet volt. :sleep::coffee::wideyed:
Még annyi kiegészítés saját korábbi hozzászólásomhoz, hogy azért, mert nálam a dupla adag vált be, nálad az már lehet több lesz, mint elég. Arányaiban sok volt abban az akváriumban a fűtés, a fény, az aljzat és a növény is... Csak szépen fokozatosan. :)
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Most már van honnan elindulni :)
Ennyi fénynél inkább az a gond, hogy a profito csak mikroelemes, a növényeknek meg kelleni fognak a makroelemek is. Ha a növényeidnek van tartaléka, akkor karácsonyig kihúzzák makro nélkül, a haltápból is jut nekik valamennyi. Hosszú távon viszont garantáltan makroelemhiány lesz az eredmény ilyen erős világítással.

Én úgy vettem észre, töménységben semmi gond nincs a profitoval. A többi kommersz táphoz képest sokkal töményebb, jó minőségű és arányú mikroelemeket tartalmaz, + káliumot. Épp csak gyengébb növekedési ütemhez találták ki, ahol elég a halak termelte nitrát is. Saját tapasztalat alapján makroelemekkel kiegészítve nagyon jól működhet erős fényen is, csak ugyebár itt magadnak kell kikísérletezni az adagolást, míg a GA tápok eleve egymáshoz vannak igazítva. És az elrontott arány az, amivel a legkönnyebb elcseszni a tápozást, így ha makroelemekre is szükség van, akkor a GA az abszolúte nyerő választás.
 
easy life pro fitoval tápozok másnak is van attol a leveleken föleg az anubiason barna homok szerü lepedék és az aki üvegen is ? higitva adom naponta amikor beöntöm olyan barna felhöszerü a viz . carbot még nem használom mert a világitás sincs tuningolva. a növények szépen nölnek. föleg cryptok a limnophila. limnobium.
 
ha kevés a fény miatt van akkor lehet hogy barnaalga de ez olyan mintha a növény levele megbarnul és nem sikos nem lehet letörölni. ha nem használom az easy life profitot amig nincs lecserélve a világitás vajon jobb lesz?2x 24 wattos lesz már megvan de elöbb a talajt cserélem ha kész lesz a szekrény.
 
2 hete használom egy 35L nanoban a profito-t dupla adagban 1ml/nap, carbo-val kiegészítve emelt adagban 1,75ml/nap. Megvagyok elégedve vele, talajtrágyát kapnak, meg külső CO2-t, világítás 1db 2700k 18W és 1db 6500k 22W, szépen serkennek az új hajtások, a halak emelt adag ellenére is boldogan úszkálnak. Kellemes ünnepeket mindenkinek. :)
 
Sziasztok! Szeretnék áttérni GA Micr + Macro + Easy Carbo kombóról, ProFito + Carbo kombóra, spórolás miatt. Szerintetek életképes a 2. variáció, vagy előbb utóbb vissza kell térjek az elsőhöz? Az aki 160 literes 156 W T5 világítással.
 
160 literes 156 W T5

Nem igazán erre készült a profito.
A végén szerintem többe fog kerülni, mert mert kell emelned a Profito adagolást és kiegészítő tápokat kell majd használnod tőlük.
Ha gondolod próbáld ki, de ilyen sok fényhez több táp kell sokkal, mint a Profito gyári adagolásban ír.
 
Ok köszi. Akkor van egyeladó bontatlan ProFito növénytápom :)

Ilyen könnyen ne add fel! :)
Ha már megvan, tegyél egy próbát. Használd 2 hétig ezt. Után próbáld ki a régit 2 hétig.
Ha nem látsz különbséget, valóban szóba jöhet mint csere.

Én most azt borítékolom, hogy 2 hetes teszten sok fény mellett látványos lesz a különbség.

Kísérletnek sem utolsó és legalább magad is megtapasztalod ezeket. A növényeknek nem lesz baja, de egy pici algásodás lehet.

A profito, tropica stb tápok önmagában kevesek sok fény mellé. Túl kell őket adagolni és vagy kiegészítő tápokat kell adni a táphiányok alapján.
A tropica pl nem tudta megmondani mennyivel kell túladagolni 1W/Liter mellett a tápot, de bőven 5x mennyiség felett tippelték.

A boltban egyébként mindkét tápot egyszerű tápozáshoz hetente vagy heti 1-2 alkalomra ajánljuk. Kis vagy közepes fény mellé.
 
Sziasztok! Lehet nem pont ide kellene írnom de nem találtam hasonló topikot. Szóval a kérdésem az lenne ,hogy az EasyLife Carbo-nak van szav. ideje vagy bármeddig felhasználható? Válaszotok előre is köszönöm!
 
Azért kérdem mert vettem egy ismerőstől egy 5 literes kiszerelést egész jó áron és azt számolgattam az nekem kb 4 évre lenne elegendő az még szerinted beleférne vagy ezen inkább ne is gondolkozzak?
 
Azért kérdem mert vettem egy ismerőstől egy 5 literes kiszerelést egész jó áron és azt számolgattam az nekem kb 4 évre lenne elegendő az még szerinted beleférne vagy ezen inkább ne is gondolkozzak?

4 év sok idő....
Szerintem ennyire előre felesleges bestokizni.
Ha véletlenül beszennyezed valamivel menet közben akkor az egész megromolhat pl.

...4 évvel ezelőtt még alig volt néhány bolt ahol Carbot kaptál.
4 éve még kezdő cipőben volt az egész hobbi
4 éve még nem volt GA bolt csak raktár
4 éve a fórumon negyedannyian voltak mint most
4 éve Nigro még javában bloggolt
4 éve Dani még ezt küldte a HAC-ra

30-01.jpg

Idén ezt...

2013-42-normal-big.jpg

4 éve Atti még az 1-2-Grow zselés újdonságokat nézte a Tropica standján az Interzoon, ma már nem is létezik ez a display :) a csomagolás sem és a háttérben található Tropica prosi is rég elmúlt már. 2 éve az is teljesen átalakult :)

4609383927_9be6d09e1b_z.jpg
Interzoo 2010 by viktorlantos, on Flickr

4 éve a Carbonak más volt a csomagolása mint most.....

4 év hosszú idő... az akvarisztikában pláne :)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére