• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első akva!

Fejlemények a hal kezeléssel kapcsolatban. Meg volt Baktopur gyógyszeres kezelés. Sajnos összesen 3 hal elpusztult....
Úgy látszik a többiek jól vannak. Segítséget szeretnék kérni, hogy a kezelés után azt javasolják, hogy 2 nap után legyen egy aktív szén szűrés utána részleges víz csere.
Kérdés az, hogy kell e aktív szűrés? Nem e elég a víz csere?... 🙄
Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata ne tartsa magában. :)
 
A Guppi csapatból 2db maradt. Kis hősök! Egy nagy lépésre szántam el magam. RO szűrőt vettem vagy is rendeltem.
Úgy hogy holnap vízcsere és lassú szoktatás a halaknak. Sajnos nagyon olvadnak a növények...
A halaidat sajnálom. remélem nem lesz több ilyen nálad. A növényekkel annyira nagy baj nincs itt :) Lehet hogy nekik sem tetszett a gyógyszer. Melyik növényed látod nagyon rossznak?
A csúnya leveleket javaslom szedd le, azok már nem gyógyulnak és csak bomlanak a vízben. majd nő helyettük egészséges.
Az RO lehet hogy jót tesz a ludwigia pallustrisnak. Ne kapkodd el az átszoktatást, általában azt javasolják, hogy heteken át lágyítsd a vizet a kívánt szintig.
 
A halaidat sajnálom. remélem nem lesz több ilyen nálad. A növényekkel annyira nagy baj nincs itt :) Lehet hogy nekik sem tetszett a gyógyszer. Melyik növényed látod nagyon rossznak?
A csúnya leveleket javaslom szedd le, azok már nem gyógyulnak és csak bomlanak a vízben. majd nő helyettük egészséges.
Az RO lehet hogy jót tesz a ludwigia pallustrisnak. Ne kapkodd el az átszoktatást, általában azt javasolják, hogy heteken át lágyítsd a vizet a kívánt szintig.
Hát azt látom hogy az összesnek van hiány tünete bomlotak a levelek még azok a növények is amik eddig nem. Igen a Ludwigia az ami kipusztult majdnem.
Köszönöm a jó tanácsokat igen igen szedegetem a levelet le ami elpusztult.
Remélem most már jobb lesz.
 
Hali!
Meg volt a RO víz csere, nem hosszan szoktattam a halakat (1 óra volt), de nagyon jól vannak.
Gh: 5
Kh: 0
TDS: 90
Jók ezeket az adatok ? Vagy emeljek még rajta?
 
Hali!
Meg volt a RO víz csere, nem hosszan szoktattam a halakat (1 óra volt), de nagyon jól vannak.
Gh: 5
Kh: 0
TDS: 90
Jók ezeket az adatok ? Vagy emeljek még rajta?
Szia, ha az akvában mérted a 90 tds-t akkor az nagyon lágy lett. Fel kellene tolni 150-re legalább. De mehet több is ha korábban ennél magasabb értékek voltak. Sokkoló lesz ez a változás.
 
Hali!
Meg volt a RO víz csere, nem hosszan szoktattam a halakat (1 óra volt), de nagyon jól vannak.
Gh: 5
Kh: 0
TDS: 90
Jók ezeket az adatok ? Vagy emeljek még rajta?
Nem használok tds mérőt, de a többség 120-150tds-ig tolja fel a cserevíz sózását. A Gh-Kh arány jó lenne, ha 2:1 lenne. A 0 kh nem az igazi, de nagynyomású co2 nélküli akvában használható.
 
Hali mindenkinek!
Nagyon bevált a RO víz mind a növényeknek mind a halaknak. Kicsit bővítettem a csapatot így vetem 7/7 ötsávos Márnát, Arany kolibrit.
Most már a Neonok is kijönnek a növények alól és nagyon jól érzik magukat egy csapatban.
AZ értékeim kicsit javultak ha mondhatok ilyent...
Gh:6
Kh:4
TDS: 157
Ha szerintetek kell még emelnem akkor kérlek szóljatok. Köszi! Képek hamarosan!!! :)
 
Hali! Virágzik a vízem azaz megint zöldül. Tegnap volt egy feles víz cserém. Most jobb. Meg elvittem itt Szegeden a Trópusba hogy nézzenek már rá a vízre, hogy minden rendben van e, mert nekem ugye nincs minden tesztem. Azt mondta a srác, hogy jó sőt nagyon steril is. Gondolom a lágyvízes csere miatt. Ránézet az ammóniára is de nagyon kevés van benne. Azt hittem a sok hal miatt felborult az ammónia meg egyéb elemek a vízben. Viszont jukasodnak a levelek a friss hajtások olyan mint az emmentáli sajt. :rolleyes::notworthy: 1651052397785204672796.jpg16510524388942103127588.jpg1651052495179636094264.jpg
Viszont ezt a növényt nagyon szeretem, olyan igénytelen és szépen fejlödik. :love::love:
 
Szioka! Kérlek segítsetek! A vízben apró szemcsék úszkálnak szinte lehetetlen lefotózni. Olyan mint ha por szemcsék lenének. A zöld vizem eltünt valószinü csak felborult az egyensúly. De most ez miatt aggódok. :(
A szűrésre gyanakszom bár a csávó azt mondta hogy ez a szivacs simán birnia kéne 1 évig, de szerintem az enyém már elhasználódót. De majd dobok képet róla.

A videón látszik még is!
 
Utoljára módosított:
Szioka! Kérlek segítsetek! A vízben apró szemcsék úszkálnak szinte lehetetlen lefotózni. Olyan mint ha por szemcsék lenének. A zöld vizem eltünt valószinü csak felborult az egyensúly. De most ez miatt aggódok. :(
A szűrésre gyanakszom bár a csávó azt mondta hogy ez a szivacs simán birnia kéne 1 évig, de szerintem az enyém már elhasználódót. De majd dobok képet róla.

A videón látszik még is!
Lehet, hogy sokat etetsz. A csávó igazat mond, a szivacs 10+ évet is kibír. Inkább a perlonvatta hiánya okozza. Nyilván nem lehet beletenni könnyen, ha nincs. Ezesetben polírozd le a vizet. Ehhez kell egy vékony finom szövet. (nagyanyád műszálas fejkendője esetleg😃) 2-3 - szor tekerd rá a szivacsba beleszúrós szívó csőre és a kimosott(akvavízben!) szivacsot húzd vissza rá. Ezután burkolat vissza és indítható. Fontos, hogy 1-2 nap múlva kivedd, mert ha jó a szöveted, akkor teljesen le fogja folytatni a szűrőt, annyira eltömődik. Ezt ismételd addig, amíg nem kristálytiszta a víz. És tényleg kevesebbet etess.
 
Lehet, hogy sokat etetsz. A csávó igazat mond, a szivacs 10+ évet is kibír. Inkább a perlonvatta hiánya okozza. Nyilván nem lehet beletenni könnyen, ha nincs. Ezesetben polírozd le a vizet. Ehhez kell egy vékony finom szövet. (nagyanyád műszálas fejkendője esetleg😃) 2-3 - szor tekerd rá a szivacsba beleszúrós szívó csőre és a kimosott(akvavízben!) szivacsot húzd vissza rá. Ezután burkolat vissza és indítható. Fontos, hogy 1-2 nap múlva kivedd, mert ha jó a szöveted, akkor teljesen le fogja folytatni a szűrőt, annyira eltömődik. Ezt ismételd addig, amíg nem kristálytiszta a víz. És tényleg kevesebbet etess.
Nagyon köszi @Zsoltiabéka megcsináltam. Ahol kinyomja a vízet a szürő oda is kell rakni anyagot (perion vatát)? Amúgy lehet benne igazság hogy sok kaját adok. Na majd kiderül.
 
A kiömlőt szerintem ne fékezd le. Nem ismerem ezt a belső szűrőt.🙂
Na szüröm folyamatosan a vízét az akvának, de még mindig szemcsés a víz. Most meg jelent a pont alga a front üvegen valamint az ecset alga is. Nem tudom mitől. Felborulhatott valami a vízben. Kis apró jukak is kezdenek lenni a levélén egyre több. Lehet hogy Káliumot veszek és azt is adagolom a vízhez. De amúgy tanácstalan vagyok. A növények feljölédese is belassult egy kicsit.
 
Viszont ezt a növényt nagyon szeretem, olyan igénytelen és szépen fejlödik. :love::love:
Nagyon szép tényleg :) én is szeretem. szereti a nitrátot, így gondolom abból nincs hiányod.

A lukas levelek kálium hiányt mutatnak, én is úgy tudom. ami érdekes táptalaj mellett... de ha gond van én mérnék inkább tápanyag szinteket.

A kiömlőt szerintem ne fékezd le. Nem ismerem ezt a belső szűrőt.🙂
Én igen, és elég durva szivacsa van. az nem nagyon szűri ki ezeket az apró darabokat. ha jól emlékszem a szivacshasáb külsejét és alját lehetne perlonnal burkolni, talán ott még van egy kis hely neki. vagy venni kell egy tm30..40 szivacsot bele, csak macerás szabni... a kiömlőt szerintem sem szabad ennél fojtani.
 
Na szüröm folyamatosan a vízét az akvának, de még mindig szemcsés a víz. Most meg jelent a pont alga a front üvegen valamint az ecset alga is. Nem tudom mitől. Felborulhatott valami a vízben. Kis apró jukak is kezdenek lenni a levélén egyre több. Lehet hogy Káliumot veszek és azt is adagolom a vízhez. De amúgy tanácstalan vagyok. A növények feljölédese is belassult egy kicsit.
Ez az alga meg inkább foszfát hiány miatt lehet. De talán a lukas levél is lehet amiatt. így már gyanúsabb nekem a foszfát.
 
Nagyon szép tényleg :) én is szeretem. szereti a nitrátot, így gondolom abból nincs hiányod.

A lukas levelek kálium hiányt mutatnak, én is úgy tudom. ami érdekes táptalaj mellett... de ha gond van én mérnék inkább tápanyag szinteket.


Én igen, és elég durva szivacsa van. az nem nagyon szűri ki ezeket az apró darabokat. ha jól emlékszem a szivacshasáb külsejét és alját lehetne perlonnal burkolni, talán ott még van egy kis hely neki. vagy venni kell egy tm30..40 szivacsot bele, csak macerás szabni... a kiömlőt szerintem sem szabad ennél fojtani.
igen igen, próbáltam beburkolni is durván koszos lett. De lehet, hogy kipróbálom a tm 30 as szivacsot. köszi szépen a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére