• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Úgy tudom a Profito mellé Carbo is nagyon ajánlott, én is így használom. Még nem sikerült teljesen rendszerszerűen ráállnom az adagolásra, így néha (amikor elmarad a tápozás) előfordul pár sárgásabb levél, akkor többet adagolok, vagy kiegészítem egy kis Aquaplant & Co2 tabival... De tervbe van véve a Ferro is. Viszont én eddig más EL tápot nem használtam, és szépen nőttek a növényeim. Most szintet léptem JBL táptalajjal és Manadoval, és kíváncsian várom az eredményt :D Ja és december eleje óta napi 10 órában 0,8W/L világítás megy...
 
Úgy tudom a Profito mellé Carbo is nagyon ajánlott, én is így használom. Még nem sikerült teljesen rendszerszerűen ráállnom az adagolásra, így néha (amikor elmarad a tápozás) előfordul pár sárgásabb levél, akkor többet adagolok, vagy kiegészítem egy kis Aquaplant & Co2 tabival... De tervbe van véve a Ferro is. Viszont én eddig más EL tápot nem használtam, és szépen nőttek a növényeim. Most szintet léptem JBL táptalajjal és Manadoval, és kíváncsian várom az eredményt :D Ja és december eleje óta napi 10 órában 0,8W/L világítás megy...

Szia!
A Profito mellé valamilyen nitrátot és foszfátot tartalmazó táp is kell, ha EI szerinti tápozást szeretnél.
A fényed soknak tűnik, ha jól olvasom hogy nincs CO2 adagolás (azt nem helyettesíti a Carbo, vagy a tabi).
 
Szia!
A Profito mellé valamilyen nitrátot és foszfátot tartalmazó táp is kell, ha EI szerinti tápozást szeretnél.
A fényed soknak tűnik, ha jól olvasom hogy nincs CO2 adagolás (azt nem helyettesíti a Carbo, vagy a tabi).

Még gondolkodom a többi tápban is, de eddig még nem láttam szükségét. Nem írtam, de december óta van CO2 adagolásom is. És még új vagyok, így feltenném azt a kérdést, hogy mi az az EI? :)
 
Még gondolkodom a többi tápban is, de eddig még nem láttam szükségét. Nem írtam, de december óta van CO2 adagolásom is. És még új vagyok, így feltenném azt a kérdést, hogy mi az az EI?

Akkor jó, ha van CO2:)
EI = estimative index alapú tápozás, van is topicja.
 
Sziasztok!Co2 mellett carbozok,profito-t adok tápként a vízbe napi adagolással ,de ha jól olvastam egy topicban profito emlékezetem szerint csak az egyik féle elemeket tartalmazza.Nem tudom melyik volt az macro e vagy micro .És hogy akkor a másikat mivel lehetne pótolni?Szerintem igy nem teljes az összkép tápozás terén nálam.Vélemények?
 
Sziasztok!Co2 mellett carbozok,profito-t adok tápként a vízbe napi adagolással ,de ha jól olvastam egy topicban profito emlékezetem szerint csak az egyik féle elemeket tartalmazza.Nem tudom melyik volt az macro e vagy micro .És hogy akkor a másikat mivel lehetne pótolni?Szerintem igy nem teljes az összkép tápozás terén nálam.Vélemények?

Nitrát és foszfát nincs benne (ez rá is van írva), vagyis macro kell neked még. Ha nem akarsz házilag kevergetni, jó pl. a Green Aqua Macro.
 
Sziasztok!Co2 mellett carbozok,profito-t adok tápként a vízbe napi adagolással ,de ha jól olvastam egy topicban profito emlékezetem szerint csak az egyik féle elemeket tartalmazza.Nem tudom melyik volt az macro e vagy micro .És hogy akkor a másikat mivel lehetne pótolni?Szerintem igy nem teljes az összkép tápozás terén nálam.Vélemények?

A Profito a MICRO elemeket tartalmazza, a leírás külön kitér rá, hogy Nitrátot és Foszfátot nem. A Green Aqua Macro tápja például tartalmazza a hiányzó Nitrátot és Foszfátot, továbbá Káliumot is ami viszont megvan a Profitoban is. Hogy a két Kálium okoz-e túladagolást, ez viszont nem tudom. :confused:
 
Sziasztok!
Biztos én nem kerestem elég kitartóan de nem találtam, hogy az easy-life fosfo az napi vagy heti adagolású?
 
Sziasztok! Találkozott már valaki olyan jelenséggel, hogy az EasyLife Ferro tejszerűen fehéressé tette a vizet?

Én tegnap este használtam először Ferro-t vízcsere után, és kicsit olyan érzésem volt, mintha kicsapódott volna valami a vízben, határozottan opálossá vált tőle. Reméltem, hogy ma reggelre lenyugszik, de nem tette.

A többi összetevője a levesnek sosem okozott eddig kompatibilitási problémát:
Green Aqua Macro+Micro+Carbo+ Antiklór.

Nem rémséges a helyzet, csak érdekes tapasztalás :)
 
Sziasztok!

Nemrég indított akváriumban szeretnék egyelőre Profito-val tápozni. Van már Mikro-Makro, de azt majd csak karácsonyra kapom, szóval egyelőre nem adhatom :oops:. Addig marad a Profito. Elolvasgattam az egész topikot ( :whistle: ), azok alapján teszem fel a kérdést: 60 literre, CO2-zött, 72W 6500K fénnyel, napi 6 órában világított akváriumba napi 1.3 ml Profito elég lehet?

Sokat böngésztem, mire találtam hozzá ezt:

EasyLife ProFito:
Fe(2+) : 1.200 ppm
K : 7.000 ppm
Mg : 900 ppm
Mn : 400 ppm
I : 200 ppm
B : 80 ppm
Cu, Mo, Zn, Li : 20 ppm
Ni, Co, Al, Sn, F : 10 ppm
V, Se : 5 ppm

Tök jó, egy csomó adat, de nekem akkor sem világos, mennyit kell belőle adagolni :confused: Eddig 1ml/nap-ot kapott, de nem tűnik elégnek.

Előre is köszönöm a segítséget!
 
"Nagyon ráérek", találtam ezt:

Yet Another Nutrient Calculator

Ha kitöltöm az adatokat: 60l, tápozás napi EI szerint, akkor 5 ml-t hoz, ami épp a gyári ajánlás heti megfelelője. (ide kerestem egy magát főbelövős szmájlit, de nem találtam) Most akkor mi van? o_O
 
"Nagyon ráérek", találtam ezt:

Yet Another Nutrient Calculator

Ha kitöltöm az adatokat: 60l, tápozás napi EI szerint, akkor 5 ml-t hoz, ami épp a gyári ajánlás heti megfelelője. (ide kerestem egy magát főbelövős szmájlit, de nem találtam) Most akkor mi van? o_O

Tök jó kis számológép, de nem látom értelmét. Az ember azért vesz Profito tápot, mert nincsenek hajtva a növények. Értelmetlen egy EI rendszerű tápozáshoz hasonlítani ahol napi szinten öntjük be a mannát.
Ráadásul az arányok is teljesen mások és a profito más szemléletben készült.

Mintának megnéztem a Brighty K és Step 2 párost. Míg K-ból ugyanazt adja amit kell kb (2-3ml), Step 2-ből 38ml-t kellene adni naponta. Muhahaha. Előre sajnálom azokat akik ilyen számológép alapján öntik tonnaszám a tápot az akváriumba...

Az EI egy módszer amihez nem hasonlít egyetlen gyári táp sem.
Érdekességnek jó a számológép, de egy kezdőnek ultragáz.
 
Back
Oldal tetejére