• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

Ilyen könnyen ne add fel! :)
Ha már megvan, tegyél egy próbát. Használd 2 hétig ezt. Után próbáld ki a régit 2 hétig.
Ha nem látsz különbséget, valóban szóba jöhet mint csere.

Én most azt borítékolom, hogy 2 hetes teszten sok fény mellett látványos lesz a különbség.

Kísérletnek sem utolsó és legalább magad is megtapasztalod ezeket. A növényeknek nem lesz baja, de egy pici algásodás lehet.

A profito, tropica stb tápok önmagában kevesek sok fény mellé. Túl kell őket adagolni és vagy kiegészítő tápokat kell adni a táphiányok alapján.
A tropica pl nem tudta megmondani mennyivel kell túladagolni 1W/Liter mellett a tápot, de bőven 5x mennyiség felett tippelték.

A boltban egyébként mindkét tápot egyszerű tápozáshoz hetente vagy heti 1-2 alkalomra ajánljuk. Kis vagy közepes fény mellé.

Köszi a választ. Ki fogom próbálni, aztán majd meglátjuk.
 
Köszi a választ. Ki fogom próbálni, aztán majd meglátjuk.

2 évig használtam Profito + Carbo kombinációt ( +Co2) és elég szép gyepszőnyeg lett belőle. Szerintem nem esélytelen, csak odafigyelés (és türelem) kérdése. Talán nem volt nálam olyan intenzív növekedés, de nem is vágytam rá. Szépen lassan minden növény kihasználta a neki szánt helyet, és kevesebbet kellett nyírnom. Egyfajta extenzív metódus...nekem működött.
 
2 évig használtam Profito + Carbo kombinációt ( +Co2) és elég szép gyepszőnyeg lett belőle. Szerintem nem esélytelen, csak odafigyelés (és türelem) kérdése. Talán nem volt nálam olyan intenzív növekedés, de nem is vágytam rá. Szépen lassan minden növény kihasználta a neki szánt helyet, és kevesebbet kellett nyírnom. Egyfajta extenzív metódus...nekem működött.
Egyetértek, nálam ugyan ez a helyzet.
 
Easy life Ferro adagolásáról ezt találtam a GA honlapján:

"10 ml / 100 liter hetente" -> ezt lehet naponta tolni a Micro - Macro - Carbo trióval (elosztva a heti ajánlást)? Vagy tényleg hetente kell ennyit belelocsolni egyszerre mondjuk vízcsere után?
Túl lehet adagolni? Van káros mellékhatása?
Folyamatosan kell tolni vagy ha elég "pirosak" a piros növények le lehet állni és így csak kúraszerűen kell használni?

köszi
Bence
 
Valaki csak hasznalt már ilyet. (Ha más nem a GA-sok közül valaki. ) ;) Vagy akkora hülyeségeket kérdeztem hogy szóra sem érdemes?
 
Easy life Ferro adagolásáról ezt találtam a GA honlapján:

"10 ml / 100 liter hetente" -> ezt lehet naponta tolni a Micro - Macro - Carbo trióval (elosztva a heti ajánlást)? Vagy tényleg hetente kell ennyit belelocsolni egyszerre mondjuk vízcsere után?
Túl lehet adagolni? Van káros mellékhatása?
Folyamatosan kell tolni vagy ha elég "pirosak" a piros növények le lehet állni és így csak kúraszerűen kell használni?

köszi
Bence

Ezt is mint minden növénytápot túl lehet adagolni, a heti adagolás lebontva napira jobb, te is jobban érzed magad, ha minden nap kapsz kaját. :)
Kúraszerűen lehet alkalmazni, de akkor megint elmegy a színük a növényeknek amikor abbahagyod.
 
2 évig használtam Profito + Carbo kombinációt ( +Co2) és elég szép gyepszőnyeg lett belőle. Szerintem nem esélytelen, csak odafigyelés (és türelem) kérdése. Talán nem volt nálam olyan intenzív növekedés, de nem is vágytam rá. Szépen lassan minden növény kihasználta a neki szánt helyet, és kevesebbet kellett nyírnom. Egyfajta extenzív metódus...nekem működött.

Szia!

A leírás alapján adagoltad a vagy napi szinten? Mert én is ezeket használom de semmi eredménye...
 
Sziasztok!

a héten kezdtem el az EL Profito használatát, mert az anubias és cripto leveleken erős barnulást, lyukasodást, foszlást tapasztaltam. pozitív eredményt e rövid időn belül még nem tapasztalhattam, viszont az első adagolás után, ahol a sodrás a talaj felé fordul, bezöldült az amúgy fehér aljzat. én ebből arra következtetek, hogy van benne réz dögivel, amit tudomásom szerint a halak nem igazán tolerálnak. a 250 literes akvanisztánomban első alkalommal 10ml-t öntöttem (hígítás nélkül). ezzel a zöldüléssel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata? nem szeretném kinyírni a kis uszonyosokat. a Profito mellett csak JBL 7 balls-t használok, táptalajom nincs.

a válaszokat előre is köszönöm! mlacz
 
Én használtam az Easy-Life összes termékét!
220l-re adtam mindenből napi 6ml/nap heti 90l vízcsere mellett!(0,47w/l fény mellett)
Halak,növények jól érezték magukat algám alig volt!

mert az anubias és cripto leveleken erős barnulást, lyukasodást, foszlást tapasztaltam
A barnulás foszlás lehet nátrium hiány a lyukasodás kállium hiány!
A prfito mellé kéne macro tápokat is adni!(foszfát,nitrát,kálium)!
 
Én használtam az Easy-Life összes termékét!
220l-re adtam mindenből napi 6ml/nap heti 90l vízcsere mellett!(0,47w/l fény mellett)
Halak,növények jól érezték magukat algám alig volt!


A barnulás foszlás lehet nátrium hiány a lyukasodás kállium hiány!
A prfito mellé kéne macro tápokat is adni!(foszfát,nitrát,kálium)!

Szia Jani!

Köszönöm a válaszod, átgondolom a dolgot. A helyzet az, hogy a 250 literesben "rengeteg" a hal (4 vitorlás, 10 rózsalazac, 10 fekete fantomlazac, 10 oto, 3 ramirezi, 1 sárgaszegélyű harcsa és 1 paplanszájú chaetostoma sp. :)) Ezek termelnek rendesen nitrátot (20-25mg/l a szint általában, két hetenkénti 30%-os vízcsere mellett), foszfátból azonban eléggé lent vagyok. Nem tudom, hogy a növények szempontjából a nitrát szintem mennyire megfelelő, de a halak miatt nem nagyon emelném feljebb. A profitot kb. egy hete használom és ma alaposan átnézve az akváriumot azt tapasztaltam, hogy az anubiasoknál a lyukasodás megállt (bár még nem rendelkeznek azzal a szép, harapós zöld színnel), a cryptok nem sárgulnak-foszladoznak az echinodorusok pedig eddig is szuperül megvoltak. Lehetséges, hogy mostanra gyökeresedtek meg annyira, hogy elegendő tápanyagot tudnak felvenni a gyökereiken keresztül a tápgolyókról, amire a Profitoval még rásegítettem? A Macro-t egyébként én is nézegettem, amikor GA-éknál jártam, de a nitrát emelés elvetése miatt nem vettem meg. Lehet, hogy felülbírálom ezt az elhatározásomat ;)

Hogy visszatérjek egy kicsit az eredeti kérdésre is, lehetséges, hogy a profitotól lett zöldes (patinás) az aljzat a sodorvonalban?

Üdv, mlacz
 
Szia Jani!

Köszönöm a válaszod, átgondolom a dolgot. A helyzet az, hogy a 250 literesben "rengeteg" a hal (4 vitorlás, 10 rózsalazac, 10 fekete fantomlazac, 10 oto, 3 ramirezi, 1 sárgaszegélyű harcsa és 1 paplanszájú chaetostoma sp. :)) Ezek termelnek rendesen nitrátot (20-25mg/l a szint általában, két hetenkénti 30%-os vízcsere mellett), foszfátból azonban eléggé lent vagyok. Nem tudom, hogy a növények szempontjából a nitrát szintem mennyire megfelelő, de a halak miatt nem nagyon emelném feljebb. A profitot kb. egy hete használom és ma alaposan átnézve az akváriumot azt tapasztaltam, hogy az anubiasoknál a lyukasodás megállt (bár még nem rendelkeznek azzal a szép, harapós zöld színnel), a cryptok nem sárgulnak-foszladoznak az echinodorusok pedig eddig is szuperül megvoltak. Lehetséges, hogy mostanra gyökeresedtek meg annyira, hogy elegendő tápanyagot tudnak felvenni a gyökereiken keresztül a tápgolyókról, amire a Profitoval még rásegítettem? A Macro-t egyébként én is nézegettem, amikor GA-éknál jártam, de a nitrát emelés elvetése miatt nem vettem meg. Lehet, hogy felülbírálom ezt az elhatározásomat ;)

Hogy visszatérjek egy kicsit az eredeti kérdésre is, lehetséges, hogy a profitotól lett zöldes (patinás) az aljzat a sodorvonalban?

Üdv, mlacz

Eltakarítottam a lerakódást. De ha legközelebb megjelenik, megosztom.
 
Réztartalom inkább a különböző gyógy/vegyszerekben van. Profitoban max nyomokban. Inkább a vas lehetett, de az ugye nem káros a halakra ;)
 
Réztartalom inkább a különböző gyógy/vegyszerekben van. Profitoban max nyomokban. Inkább a vas lehetett, de az ugye nem káros a halakra ;)

remélem tényleg így van, mert akkor boldogan locsolhatom tovább az akvanisztánba a profitot ;)
 
Utoljára módosított:
sziasztok
profitot és carbot adagolok napra lebontva a 92l-es akvába
csak mohafélék és anubias nana van benne van értelme elkezdenem a fosfot adagolni?
72w 8 órában megy rá,
szűrés 1200l/h
kép : Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

körben mohaszőnyeg lesz esetleg hátul pár anubias nana ahogy a pénz engedi:)

a világítást emelem 10 órára ahogy beérik a siporax a szűrőben
Ha nem látsz hiánytünetet, akkor fölösleges.
 
Réztartalom inkább a különböző gyógy/vegyszerekben van. Profitoban max nyomokban. Inkább a vas lehetett, de az ugye nem káros a halakra ;)

nos, átálltam napi 2,5-3 ml adagolásra, jól felhígítva és az aljzat "zöldségedése" megszűnt. a növények szépen sarjadnak, az új hajtások pedig olyan szép zölden jönnek a világra az Anubiasokon, amilyet még nem is láttam. egy hete sikerült beszereznem Aponogeton madagascarensist és Aponogeton bolivianust, amik igen kis palántaként érkeztek az akvába (2-3 db kb. félcentis levelekkel). egy hét alatt viszont akkorát nőttek, hogy el se hiszem (és mintha a halak is nagyobbak lennének ;)).
 
Sziasztok,kérdezni szeretném ,hogy az Easy Life Ferro-t az adagolása heti 10 ml/100 liter-re írja,de mi van akkor ha bontanám napi adagolásra????Van értelme neki ??,vagy menjen az előírás szerint heti adagban???
 
Back
Oldal tetejére