• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Az első akva!

Már megint ködös lett a víz, zöld színü. 3 nap teljes sötét azután meglátjuk... Ez alatt a 3 nap alatt mehetnek a tápok? Valamint halak etetése ?
A mai nap kimostam az akva vízébe a szűröt. Mármint külön vödörbe:LOL: lehet hogy segíteni fog. Utána ment bele a vízbe egy kis baktérium.
Üdv!
Szerintem a szűrő takarítása hiba volt
Csak akkor szabad tisztítani, ha csökken a sodrás. Így nem lesz biológiád.
Sötétkúra alatt nem mehet semmi az aksiba.
Nem tudom mennyire vagy eleresztve anyagilag, de az uv szűrő segít a zöld vízen.
Van a green akva oldalán egy algatájékoztató. Olvasd el hasznos lehet.
Írják, hogy a zöld vizet ammónia felhalmozódás is előidézheti. Vagyis ez esetben az alga menti meg a halaid életét.
Viszont ammónia ellen csak a jól műkődő szűrő ad megoldást. Nem szabad csesztetni sűrűn.
 
Helló! Alakul a helyzet, a sötékura végefelé járok. Előtte volt egy aktív szén szűrés. (24 órás) minden nap figyeltem hogy alakul és mostanra már kitisztult a vízem.
De mivel a szén mindent kivet a vízből így mérnem kell a vízét, hogy áll most. Azután tápozok... :)
 
Hali! helyzet jelentés képekkel! :)


Kicsit átrendeztem a növényeket valamint megnyírtam, próbálok valamilyen rendszert bele venni. 20220310_092901.jpg20220310_092837.jpg
Volt már erről a növényről kép és kérdeztem is milyen növény lehet... most úgy látszik, hogy valamilyen kúszó növény mert eldől és bele gyökerezik a talajba.
Vélemény?

20220310_093111.jpg20220310_093055.jpg
Ez a növényem meg elveszíti a pirosos levelét amint látszik is képen. A levél hátoldal piros volt eredetileg. Szerintetek mitől?

Köszi előre is az infokat és a segítséget! Szép napot mindenkinek!
 
Helló! Küszködök Ludwigia palustris Super red mert kilyukadnak a levelek. Olvasgatam utána és valószinü hogy kálium hiány. Egyenlőre növelem a mikrót hátha segít. Azután a következő próbléma ami felütötte a fejét, hogy vetünk guppikat (tudom mondtátok hogy ne de a párom nagyon szeretetvolna ìgy muszáj volt) szóval uszony rothadásuk van. A kezelést elkezdtem közben egy meghalt sajnos. Remélem a többi megmarad. Röviden ennyi.
Az észrevételt szívesen fogadóim.
 
Helló! Küszködök Ludwigia palustris Super red mert kilyukadnak a levelek. Olvasgatam utána és valószinü hogy kálium hiány. Egyenlőre növelem a mikrót hátha segít. Azután a következő próbléma ami felütötte a fejét, hogy vetünk guppikat (tudom mondtátok hogy ne de a párom nagyon szeretetvolna ìgy muszáj volt) szóval uszony rothadásuk van. A kezelést elkezdtem közben egy meghalt sajnos. Remélem a többi megmarad. Röviden ennyi.
Az észrevételt szívesen fogadóim.
A Ludvigia tápigényes. Ha nem kapott a gyökerekhez tápkapszulát, akkor itt az idő. Tudtommal nem ő a legkáliumérzékenyebb egyébként. Ha gyökértápozod, akkor rendeződik. Tudom ajánlani a Tropica tápkapszulát. Nekem amióta az van, azóta nagyon szép a Ludvigia. Amúgy képet tehetnél fel, hogy hogy néz ki a kérdéses növény. 😉
 
A Ludvigia tápigényes. Ha nem kapott a gyökerekhez tápkapszulát, akkor itt az idő. Tudtommal nem ő a legkáliumérzékenyebb egyébként. Ha gyökértápozod, akkor rendeződik. Tudom ajánlani a Tropica tápkapszulát. Nekem amióta az van, azóta nagyon szép a Ludvigia. Amúgy képet tehetnél fel, hogy hogy néz ki a kérdéses növény. 😉
Teljesen egyetértek. Nálam is ez volt a baja, aztán amikor nem figyeltem rá, el is pusztult. Mondjuk itt van táptalaj (aquabasis plus) a kavics alatt.

Egyébként nem kimondottan low tech növény, de működhet. Ha nem bírja, ne csüggedj, ültess helyette ludwigia repens rubin-t. Az is gyökértáp igényes, de könnyebben tartható.
Emiatt tényleg ne változtass a tápozáson, főleg ha a többi növénynek jó és alga sincs nagyon :)
 
A Ludvigia tápigényes. Ha nem kapott a gyökerekhez tápkapszulát, akkor itt az idő. Tudtommal nem ő a legkáliumérzékenyebb egyébként. Ha gyökértápozod, akkor rendeződik. Tudom ajánlani a Tropica tápkapszulát. Nekem amióta az van, azóta nagyon szép a Ludvigia. Amúgy képet tehetnél fel, hogy hogy néz ki a kérdéses növény. 😉
Köszi szépen a segítséget és a jó ötletet. És a kép is elkészült. ;):giggle:
 

Attachments

  • 20220323_065452.jpg
    20220323_065452.jpg
    289.2 KB · Megtekintések: 18
  • 20220323_065436.jpg
    20220323_065436.jpg
    275.7 KB · Megtekintések: 18
Köszi szépen a segítséget és a jó ötletet. És a kép is elkészült. ;):giggle:
Hááát ez nem nagyon kálium. 30+ káliummal is volt ilyen kinézetem. Az alsó oldalhajtások zöldek. Elégtelen neki a talaj közelben a fény. Az új csúcshajtásokra koncentrál a növény. És adj neki kapszulát. Elég rossz kondícióban van, lehet, hogy így is elveszted.
Egyébként nem kimondottan low tech növény, de működhet. Ha nem bírja, ne csüggedj, ültess helyette ludwigia repens rubin-t.
El naturálban simán elvan. A komposztot szereti. 😉
 
Nem akarlak elkeseríteni, de valószínű, hogy nem fog CO2 nélkül megmaradni.
Nekem a bettásban teljesen jól elvolt CO2 nélkül. Ott kapott tápot meg gyökérkapszulát. Nem mondom, hogy élénkpiros volt, de pirosas mindenképp. A 10 literesből szedtem ki, mert abban csak némi kekkila tőzeg van az alján, táp szinte semmi, így abban nálam is lyukacsosodott a levele.
 
Back
Oldal tetejére