• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Easy-Life folyékony növénytáp

A Hydrocotyle Sp Japan a fény miatt járja a végét :D Elég fény igényes nekem 54 literes aksimba a régibe 15watt 12.000 Kelvin sera blue sky cső alatt tökéletesen nőtt nem győztem írtani. Nem biztos hogy táp hiányod van akkor :)
 
A profito nitrát és foszfát mentes. Ezeket nem kéne külön adagolni?

Elvileg megteszik ezt a halak és az élővilág :) De jelentem én picit túl adagolom az előírtakhoz képest és így még vas hiányom sincs ,mert állítólag vas is kevés van benne. De akkor ha kevés lenne a vas nem lenne ilyen szép vörös a tóalmám levele:) Nekem eddig be vállt még High-Tech körülmények között is az Easy Life profit + carbo páros.
 
Akkor lehet nekem is jobban túl kéne adagolni, mert itt a fórumon olvasottak alapján kicsit vashiányos a Pogostemon helferi-m.
 
IMG_3200_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ezt az akváriumot Profito és easy carbo használatával hoztam össze. A profitoból kevesebbet adagoltam a gyári ajánlásnál, elég nagy növénytömeg mellett. A Pogostemon nőtt mint a bolondgomba. Az egyetlen hiány, aminek jele volt, az a CO2, vízkövesedtek a levelek.
Érdekes módon, amikor később lecseréltem a manado talajt Oliver Knott félére, sorba jelentek meg a rosszabbnál rosszabb hiánytünetek, a Pogostemon meg úgy ahogy van kihalt(akár vashiányosnak is nevezhető tünetekkel), pedig növeltem az adagolást. Másfél év tapasztalata alapján, jól megválasztott növényekkel, közepes fénnyel és manado vagy bazalt talajjal kiválóan működik ez a táp. Úgy tűnik, a trükkösebb, tápanyagokat raktározó meg pH-t babráló talajokkal összeakadhat.
 
A Hydrocotyle Sp Japan a fény miatt járja a végét :D Elég fény igényes nekem 54 literes aksimba a régibe 15watt 12.000 Kelvin sera blue sky cső alatt tökéletesen nőtt nem győztem írtani. Nem biztos hogy táp hiányod van akkor :)
54 literesben 15 watt fény? Ilyen kevés fény alatt is nagyon nőtt? Akkor nálam sem lehet kevés a fény, mert 0,5 Watt/L. Lehet, hogy Co2 kell neki, ha nem elég a táp.
 
54 literesben 15 watt fény? Ilyen kevés fény alatt is nagyon nőtt? Akkor nálam sem lehet kevés a fény, mert 0,5 Watt/L. Lehet, hogy Co2 kell neki, ha nem elég a táp.

Szia ez volt annó az adott a fénycső nem éppen jó volt de szerették a növények. Garnélás akvárium volt de később bővítettem 2x15 wattra a fényt benne. De az sp japan szerette a helyet. fekete bazalt zúzalék volt a talajon.
 
Úgy néz ki kezd újra leveleket hozni a Hydrocotile Tripartita a Happyplant (Profito) adagolás hatására. Egy régi növényem a Echinodorus osiris is elkezdte hozni az új hajtásokat.
 
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy milyen napi adagot javasoltok EL Profitoból az alábbi frissen indított nano (13,4L) garnélás akváriumhoz:
Növények: Pogostemon helferi, Hemianthus callitrichoides, Taxiphyllum barbieri
Talaj: Aquatic Nature Shrimp-Soil (kb. 2L)
Világítás: Haqos Stellars 13 csiptetős lámpa 13W (sajnos több infóm nincs róla) - napi 9 óra
Én Profitóból és Carboból 0,25-0,3ml/napra gondoltam, kb 4-5 csepp.
Köszönöm előre is az választ!

ui.: elnézést ha rossz topicba írtam.
 
Jónak érzem azt az adagolást, de függ a növények mennyiségétől is. Ha kevés van még csak, akkor inkább 0,2 ml, ha meg már bedzsungelesedett rendesen, akkor akár 0,4 ml is lehet az optimális. Ki kell tapasztalni.

(napló nyitás, pontos paraméterek, néhány fotó sokat segítene a jövőben)
 
Jávai mohából 2 "adag" van, a másik két növényből 1-1 adagot ültettem szét. Egyenlőre még elég messze van a dzsungeltől, 4 napja indult. Akkor maradok a 0,2ml-nél Carboból. Profito: még bizonytalan vagyok, lehet még várnom kéne vele? A talajban szerinted van 1-2 hétre "elég" tápanyag?
A többi naplót nézegetve az enyémben elég szerény látványilag. Egy lávakő van csak benne, az van körülültetve az említett növényekkel. Úgyhogy nem hinném, hogy illene a sok szép akvárium közé!?
 
Mindenki, és minden akvárium indult valahonnan. Hidd el, ha nincs benne műanyag búvár hajóronccsal és műnövényekkel, akkor senkinek sem fogja bántani a szemét, és a jó ízlését. Nyugodtan nyiss egy naplót.
Én a profito adagolását írtam, de carbóból is mehet bele napi 0,2-0,5 ml a növénymennyiség függvényében.
A talajodban nincs tápanyag, kezdd el a tápozást bátran, ne szenvedjenek a növények az ültetés után még a tápanyaghiánytól is!
 
Bocs elnéztem a hsz.-det. Lényeg, hogy akkor mind a kettővel kicsit óvatosabban bánok és olyan 0,2ml-el kezdek.
Semmi műanyagbúvár, kastély, stb. nincs benne :)
Köszönöm a "biztatást", akkor indítok egy naplót este. Képet is próbálok feltölteni, csak sajnos az sem lesz a legjobb, csak mobilunk van otthon...
 
Én low-tech akváriumba használok Easy Life Profito-t, gyári ajánlás szerint több éve. Nejem bevált, de gyökértáp golyót is használok mellette. A nagy kiszerelés miatt (2 és 5 literes), a legolcsóbb tápnak ezt találtam. Nagy akváriumban (nálam 450 liter) nem mindegy az ár sem!
Milyen az a gyökértáp amit használsz, nekem is nagy medencébe kéne Low-Tech körülmények közé
 
Sziasztok!
Zöld pont algára az EasyLife Fosfo jó megoldás?
Illetve költséghatékony megoldásként, GA helyett Profito?
Naponta megy be a vízbe 3,5ml Carbo...
Tudnátok ajánlani egy gyengén növényesített aksihoz napi adagolást Fosfo-ra is, és ProFito-ra is?
(112l, 0,5W/l, ex1200)

Köszi! :)
 
Én annak idején használtam az Easy-Life család minden tagját!
Mindenből 6ml/nap nyomtam bele és jó volt!(heti 40% vízcsere mellett)
220l,0,47w/l és két belső szűrőm volt akkor!
Tesztjeim nem voltak így nem tudom jó volt e az adagolás de a növényeim szépen nőttek nem volt hiánytünet!
Szerintem 2-3ml/nap kezdésnek aztán majd meglátod,hogy sok vagy kevés!
 
A Profitobol is 6ml/nap adtam és a fosfoból is 6ml/nap és a többiből is!
Próbálj abból is 2-3ml-t adni!
Nekem jó volt!
 
Back
Oldal tetejére