• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Discus in the jungle

Álomszépek, gratu hozzájuk. :thumbup: Elképesztő, hogy átutazzák a földet egy ilyen tárolóban. Remélem sikerül őket megtartanod.
 
Gyönyörű halacskák! :thumbup:
Sikeresen beszoktak a szép új helyükre? Fotókat kérünk majd róluk!
 
Sziasztok!

A helyzet az, hogy a halak éppen tegnap (6 nap után) elkezdtek végre enni. Már épp a kiborulás első jeleit véltem felfedezni magamon, amikor végre megtört a jég. Most néhány nap erőteljes zabaltatáson esnek át, mert utána egy gyors ámde annál drasztikusabb féreg és egyéb nyavalya irtásban fognak részesülni. Ez a későbbi gondtalan tartásukhoz elengedhetetlen. Egyébként mind a 6an jól vannak. Már kezdik megszokni a világítás kapcsolást is. Jelenleg gyakorlatilag napi 2x 70-80% vizet cserélek rajtuk. Viszont a méreteikből már most látszik, hogy a növényes kübli nem feltétlenül lesz elég nekik. (hiába na, azért nem számítottam hogy 16-17 centis "dögök" érkeznek :D) Úgyhogy ha óvatosan is, de elkezdtem egy másik medencében gondolkodni. Mondjuk úgy 180*60*60-ban :D. Viszont, hogy tartsam magam az eredeti tervhez, mindenképpen ki fogom próbálni hogy működik -e a növényes diszkoszos dolog, már csak annak okán is azért mire az új akvárium összeáll még sok víz lefolyik mind az én klotyómba mind az amazonason.
Egyéb helyzetjelentés: A diszkoszok érkeztével elkezdtem beállítani a növényes akvárium paramétereit úgy ahogy a halaknak kell. Sajnos a HC-n már most látszik hogy a 28 fokot sokáig nem fogja bírni. A parvula viszont talán szebb mint 25-26 fokon.
Elég gyér világítás (9w kompakt :eek: ) van a halak fölött jelenleg a szoktatás idejére, úgyhogy értékelhető képet nem tudok csinálni még.
Viszont ahogy átkerülnek jönnek a képek és a livestream :clap:
 
Kocka said:
elkezdtem egy másik medencében gondolkodni. Mondjuk úgy 180*60*60-ban :D. Sajnos a HC-n már most látszik hogy a 28 fokot sokáig nem fogja bírni. A parvula viszont talán szebb mint 25-26 fokon.

Szia!

Az 180 X 60 X 60 méret igen jónak tűnik. :lol: Talán nem járok messze az igazságtól ha azt mondom abba még egy csapat elfér ;) A 28 fokos vízben tartott növényes tapasztalatodat - önös érdekből - megköszönném ha megosztanád velem/velünk. Illetve a növényes - diszkoszos tapasztalataidat. világítás stb. A "vadakhoz" sok sikert.

előre is köszi

...aki holtig tanul
 
Gyors helyzetjelentés. Meg egy mobilos kép. 3an már a helyükön. A másik 3 még várat magára. Az viszont már most látszik, hogy tényleg bitang nagyok ugyhogy a kovetkezo lépés a nagyobb Akvarium. Inkább biotop formában mint novenyesben. Ebbe meg veszek majd valami rajhalat meg kakadukat.
Es akkor íme a mobilos lep:

54020cbf-8ca9-1f60.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nagyon szépek!! :eek: :thumbup: :clap:
S jó nagyon a HC meződ is ám!! :thumbup:
 
Eltelt néhány hét úgyhogy jönnek a tapasztalatok:

KATASZTRÓFAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
De szó szerint. Képet nem is merek feltenni. Amitől féltem sajnos beigazolódott, a hc nagyon nem tolerálja a 28 fokot, valamint azt sem ha a halak a földről próbálnak valamit enni... Azt meg pláne nem ha egy ekkora hal mondjuk megijed valamitől (ami vad halak esetében a kezdeti időkben nem ritka eset). Szóval tenyérnyi helyeken felszakadt a hc, egyébként is barnul. A nagy halak etetését sem túlzottan tolerálja a látkép. Hirtelen jött mindenféle alga. Evésnél csak úgy csupálják kifelé a növényeket a halak, de nem azért mert zöldet akarnának enni.

Egy szó mint száz, az akvárium ebben a formában befejezte a pályafutását. Hétvégén jön a nagy aksicsere (180*60*60). Ha azzal készen vagyok és még nem vitték el ezt az akváriumot akkor csinálok valamit belőle.

Szóval ide is írom: Eladó egy 100*50*50-es medence aluminium tetővel (sinen csúszó világítás 2*39w t5) plusz 2*39w t5 műanyag ami bele illik. Hangszigetelt, zártszelvényből készült bútorozott szekrénnyel. Szűrő és Co2 nélkül. Aquamorf tuskós háttér.
 
Sziasztok!

Bár már nem fér bele az akvárium a növényes kategóriába, de ha nem bánjátok megosztom veletek a jelenlegi helyzetet, és talán kicsi magyarázatot is ad a diszkosz vs. növényes akvárium témában:

Mint tudjátok teljes katasztrófa volt a végeredmény, de ma már úgy gondolom, hogy az akvárium méreteivel volt az igazi gond. Szóval egy igen nagy akváriumban összehozható a két világ, de az bizonyos hogy a fenntarthatósága pengeélen táncol. Legalábbis, ha mind a növényeknek mind a halaknak a legjobbat akarjuk adni. Mint írtam cseréltem akváriumot és jelenleg egy 650 literes kübliben vannak a halak. Én ekkora méretűnél már nem próbálkozom növényezéssel, inkább a halak maximális kiszolgálását tartom szem előtt. Azóta eltelt kb másfél hónap és a következőképpen néz ki a dolog:

img3105n.jpg


Elkészült a hqi világításom is. Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Valami egészen más világot ad. Az árnyjáték a színek...... Nem beszélve arról, hogy nincs ilyedelem amikor bekapcsol a lámpa. Már az előző képen is látszik, hogy a halak mennyivel jobban érzik magukat ebben a környezetben. Bár már nőni nem fognak, de a következő képek miatt mondom és végre én is megértettem, hogy diszkoszt 6-700 liter alatt nem is ajánlok. Történt ugyanis a következő:

had mutassam be:

Adabella:

afanzia.jpg


Alfonz:

alfonz.jpg


meg amit összehoztak: :clap:

alfonzsakicsik.jpg


És amiért írtam, hogy 6-700 liter alatt nem szerencsés a diszkosz tartás:
Még ebben a 180 centis kübliben is olyan szintű területvédés folyik, hogy a pár kisajátította az akvárium jobb 2/3-át a maradék 4 hal pedig a bal oldalon szinte az üvegre feküdve tengeti mindennapjait. Viszont amikor meglátnak és azt hiszik kaját kapnak odajönnek az akvárium elejére. Na ilyenkor a pár olyan szintű "verekedést" (értsd úgy, hogy hajkurászás) visz véghez, hogy ha mondjuk hc lenne a talajon, vagy egyéb más zöldség, abból nem sok maradna a talajban. Arra már gondolni sem merek, hogy mi lenne akkor ha esetleg 2 különböző pár állna egyszerre össze...

egyébként a halak jelenleg így festenek:

img3129.jpg


img3138j.jpg


img3136x.jpg


Szóval minden a legnagyobb rendben.
 
Gratulálok (szaporulathoz, medencéhez)! Azt sajnálom, hogy a növényes akvarisztikát (kicsit, egy időre ;)) hanyagolod, de, hogy a kedvenceiddel foglalkozol és ebben leled igazán örömöd, ez a lényeg! Időnként azért pár fotót dobhatsz erről a "kis" aksiról. ;)
 
Ö Ö Ö Ö szóval az van, hogy délutánra megtörtént amitől féltem. Egy másik pár leikrázott a bal oldalra. Namost ennek ugye alapesetben örülünk, de higgyétek el ez így most nagyon brutális. A maradék két hal az akvárium közepén próbál levegővé válni....... a homok meg úgy száll mintha esne a hó
 
Kocka said:
Ö Ö Ö Ö szóval az van, hogy délutánra megtörtént amitől féltem. Egy másik pár leikrázott a bal oldalra. Namost ennek ugye alapesetben örülünk, de higgyétek el ez így most nagyon brutális. A maradék két hal az akvárium közepén próbál levegővé válni....... a homok meg úgy száll mintha esne a hó

Szia!
"Sebtapasznak" ;) Nézetem szerint nincs szebb dolog, minthogy a halak az akváriumban szaporodnak. :thumbup: :clap: Ez azt mutatja, hogy a jól érzik magukat. Ez hatványozottan igaz a diszkoszokra, mint "kényes" halakra. Szerintem nélkülem is tudod, hogy itt kell a kisebb (ha még nem adtad el a 250 literest) akváriumot beüzemelni. Csak víz és minimális világítás, ikrázókúp. Nem akarok bele vau-vau de néhány növényre a nagy akváriumba (a nagyba) is szükséged lenne. Vannak olyan növények ugyanis amelyek tolerálják a 28 fokot és a "maradék" is el tud bújni. pl.: a különböző echinodorus fajok. Nálam a vitorlásoknak ("kergetőzés") ez okból kellett menniük. "A diszkoszok mindenek felett" Szegények "rosszul jártak" egy 1.000 literes medencébe kerültek a 340 literesből. :lol: Az általad beszerzett "vad" diszkosz jelleg szerintem a jelenségre rá tesz egy lapáttal.

Egyébként gratula Adabella-hoz :Alfonz-hoz és az ismeretlenekhez.

...aki holtig tanul
 
Valóban az lenne a megoldás, de egyrészt már eladtam a 250-est másrészt helyem sincsen, harmadrészt meg időm se nagyon van/lesz ilyenekre mert egy másik "marha" nagy medencében (élet) is szaporulat van. :lol: :clap:
Persze, lehetne még több növény, de nem nagyon tudom mibe ültetni, mert legalább 3 mm vastag a homokréteg az akvárium alján :D Maradnak az anubiasok
 
Bár nem kapcsolódik szorosan az akvakertészethez az aksid, de attól függetlenül szívesen vennék egy kis helyzetjelentést. ;) Hogy állsz diszkosz/aksifronton, továbbra is szaporodnak, mint a nyulak? Ha időd engedi 1-2 képet feldobhatnál a mostani állapotokról.
 
Köszi a kérdést!
A helyzet változatlan, próbálkoznak serényen. A kinézet változatlan, a halak gyönyörűek, a faág kicsit bealgásodott így jóval természetesebbnek hat az egész. Egyébként ami szerintem fantasztikus és csak a vadonfogott halakra jellemző, hogy mennyire próbálnak alkalmazkodni a helyzethez és mennyire erős bennük a szülői ösztön. Az első ikrázásnál csak odáig jutottak, hogy 1-2 napig tudták megvédeni az ikrákat a többiektől, majd ezt egyre inkább tökélyre fejlesztették. Aztán amikor először sikerült kikelésig védeni őket akkor megpróbálták áthelyezni őket (mondjuk ez a diszkoszoknál alap, hogy kikelőstől az elúszásig folyamatosan pakolgatják a kicsiket ide-oda), de volt hogy a szűrő befolyó ágára tették ezt és így a kicsik mentek a levesbe... Aztán az újabb szaporulatnál már máshová rakták őket és így tovább... Mára már eljutottak odáig, hogy simán kikelnek elúsznak az ivadékok és 2-3 napig csodálhatom ahogy ezek a mütyűrök a szülők körül lebzselnek. Persze amikor már kíváncsiságból elkezdik beúszni az akváriumot, már nem tudják őket megvédeni. Ilyenkor mindig szomorú leszek, hogy miért nem segítek nekik, de sajna nem tudok ennél többet vállalni. Majd talán egyszer. Friss képek most nem készültek, de majd csinálok róluk
 
Back
Oldal tetejére