• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mindentbele - tanuló akvárium

Ami a heti vízcserét illeti, úgy tudom, hogy az inkább high-tech akváriumoknál kötelező, CO2-nélkül lehet lazábbra is venni. Ráadásul úgy tápozom, hogy egyik nap megy be 5ml mikró, másik nap 5ml makró, reggel és délután meg 3-3ml carbó (főleg az algák miatt). Szóval ha jól számoltam, kb a normál adag felét tolom be a tápokból.
De mindegy, mert ez csak elmélet, a gyakorlat meg az alga, és a hal a WC-ben. :(

Mennyit világítsunk? | Magyar Akvakertész Fórum
Ha jól számoltam 14h kellene világítanod ami felesleges mert max 12h az ajánlott maximum!
És lehet közel van a fény a felszínhez!

Az biztos, hogy közel van, mert szinte belelógnak a csövek a vízbe. :) De ezzel a műanyag tetővel csak így lehetett megoldani. Vagy úgy, hogy nem töltöm fel annyira az akváriumot, de akkor nem olyan szép.
Az, hogy közel van a fény a felszínhez miért probléma?
 
Az én akim 220l-es 105w a világítás és 90l vizet cserélek minden héten(40%)!
Pont telibe ver mindenkit!Túl erős így a fény!
Ha meg tudnád oldani,hogy 20cm-re legyen a felszíntől lehet nem lenne algád sem!
 
Ok megpróbálom átépíteni a tetőt valahogy. Felfüggeszteni a lámpákat vagy ilyesmi.
Bár azt még mindig nem értem, hogy miért baj, hogy közel vannak a fénycsövek a vízhez. Több fény jut be így? Vagy mi vele a baj?
 
A tábortűznél is ha leülsz jó meleg
de ha közelebb mész megéget!
Valami ilyesmi de a szakik ha erre járnak megmondják miért nem jó így a fény!
 
A hétvégi takarítás, nyírás után így nézünk ki:
iAvxtG8JXkjKH.jpg
 
Low-tech ide vagy oda, nem lehet elhanyagolni a vízcserét, az ammónia és nitrát mennyisége a vízben gyengébb világítás, CO2 és szűrés mellett is ugyanúgy halmozódik.
Hetente erősen javasolt a 30-40% vízcsere, ez egy elég kitaposott ösvény, nem éri meg túlzottan kísérletezni,hogy mennyi ideig lehet kihúzni a vízcseréket.
Az akvárium szép, de figyelj oda a vízcserére, ilyen tápozás mellett (ami tartalmaz nitrátot) muszáj minden héten.
 
Olvasgattam kicsit a témában, és pl. a BBA-ról azt írja, hogy low-light akváriumoknál a vízcserével bevitt CO2 ingadozás okozhatja. És hogy kihagyva a vízcseréket megoldódhat... Csak akkor meg a halak fordulnak fel. :( Lehet, hogy csökkentenem kellene a tápozást, és akkor beleférne a kétheti vízcsere is? Másrészről a túl alacsony tápanyagszint is lehet az oka az algásodásnak. Szóval sehogy se jó. :(
Vagy vegyek egy csapat amanot, és azok majd kordában tartják az algákat? (III. ker környékén tud esetleg valaki eladót?)

Mindenesetre most kb 10 centire vannak a csövek a víztől, kíváncsi vagyok ennek lesz-e hatása!
 
A világítás felemelése nem segített, a helyzet változatlan. Küzdök a fekete ecsetalgával azóta is. Az a gyanúm, hogy az áralmás okozhatja, mert főleg középen az esőztető alatt jelent meg, ahol forog a víz.
Most elajándékoztam pár halat, így már biztos nincs túltelepítve, ill. átraktam az esőztetőt középről a jobb falra. Így hosszában megy végig az áramlás a felszínen, és csak utána bukik le a víz. Remélem így gyengébb is a forgás, majd kiderül. Mindenesetre ha ezek után bal oldalon kezdenek el szőrösödni a levelek, akkor tényleg ez volt a gond. :)
Még a világítást is visszavettem 9-ről 8 órára. (13-21-ig), és megemelem a carbót napi 2x 4ml-re (kora reggel és világításkor).
Javasolták még a sziámi algaevőt, de inkább az okokat szeretném kezelni, nem a tüneteket. Meg sajnálnám is a mohákat...

Hogy valami jót is írjak, a garnélák nagyon jól érzik magukat, és egyre csak sokasodnak. Feleség szerint már 150 körül lehet a számuk, egyik este nekiült és megszámolta őket. (Ezeket amúgy bele kell számolni a halak mellé az akvárium telítettsége szempontjából, vagy nem termelnek annyira sok szutykot?)
 
Épp ezt akartam javasolni, mármint az esőztető áthelyezését a szívó ág mellé. oldalra :)
A carbo emelése nem lesz így hatással a BBA-ra. Max, ha direktbe nyomod rá.

Nekem mohás fáim vannak a sziámik le se bagózták, viszont szépen takarították az akváriumot.
 
OK, akkor a carbot hagyom ahogy eddig volt. Nagyon sokan írták, hogy a sziámik pár nap alatt megették az összes mohát, meg elég nagyra is nőnek, úgyhogy azt majd csak ha minden más próbálkozás kudarcot vallott.
 
Nekem a sziámik pár hónapig voltak bent, nem nőttek semmit, viszont az algát szépen kipucolták, mohát nem bántották. illetve lehet hogy eszegették, de olyan mértékben nőttek, hogy lehet nem tünt fel. Most egy 600 literesbe várják, hogy megint annyi alga legyen, hogy visszakerüljenek.
 
Back
Oldal tetejére