• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

The Silent Beauty

roller89

Kertész szaki
Módosítva (2012.12.05)H.A.C-ra nevezett kép:


Sziasztok!

Szeretném nektek bemutatni legújabb művemet

Az akváriumot 2012.07.20.-án indítottam.

Akváriumom adatai:

Mérete: 45X30X30, 40L (Opti-White)

Világítás: 2 DB -> Wave Cosmos Zen Artist Nano lámpa (GE 23W-os 6500K-es 1380-Lumenes)-égővel. Össz: 4.35 W/G

Szűrés: Eheim Professionel 3 - 2071, ADA Do!aqua szűrő befolyócső VV1 - 13mm, ADA Do!aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13mm



Fűtés: Jager 50W

CO2: Szódás szifon, ADA Do!aqua"Music Counter" buborékszámláló, ADA Do!aqua Music diffúzor 20d, CLIP CO2 Checker üveg tartósteszt (Drop Checker)

Talaj: Tropica Substrate növény táptalaj - 1 liter. Felette: 5cm vastagon 3mm - 1mm kavics

Növények: Pogostemon helferi, Eleocharis Sp. Mini, Staurogyne repens TC, Ammania Sp. Bonsai TC, Ranunculus inundatus, Fissidens fontanus, Hydrocotyle Tripartita Japan, Alternanthera reineckii 'Mini' TC

Halak: Stiphodon sp. - Algázó géb, Crossocheilus siamensis - Sziámi algaevő, 10 Galaxy razbóra - Celestichthys margaritatus

Garnélák: RC, Amano, yellow fire

Tápoldatok: GA (Micro, Macro), Easylife: ProFito,Easycarbo,Ferro,Fosfo,Kálium, Fluorish Nitrogén



Egykét mondtad a történetéről és az eddigi fejleményekről:

Az akváriumot 2012.07.20.-án indítottam és a legtöbb növény is ekkor került bele, de egy két növény nem volt a GA-s fiúknál így azok később kerültek bele.

A később érkezett növények beültetése az akvárium feltöltött állapotban nagyon egyszerű volt az apró kavics miatt amit talajként használtam, de ennek van egy-két rossz oldala is.



A kavicsok miatt folyamatosan küzdök az ingadozó vízkeménységgel. Most ott tartok, hogy a keménység 3-4-5 GH között mozog. Naponta 3L vizet cserélek, csak tiszta RO vizet töltök utána. Ha három napig nem csinálom akkor a GH felmegy 9-re és így tovább emelkedne.

A vízcserék miatt a napi tápozás 2cm3 GA(Micro,Macro)-ból. És ha valamiből hiány lép fel ott van az Easylife.



Az algákkal is nagy harcot vívtam, volt Cladophora ami a Fissidens-ben tanyázott sokat szedtem ki csipesszel, de még maradt egy nagyon kevés. Volt egy kevés GDA is de az pár nap alatt eltűnt.

A legnagyobb gondot a Staghorn jelentette és még jelenti is. Nincs nagyon elterjedve viszont ha közelebbről nézem néhány helyen még mindig van nem nagyon akar eltűnni. A legfertőzöttebb területek az Eleocharis régi levelei amik még emersek voltak.

Az utóbbi napokban támadtam Carbo-val viszont a Fissidens-nek nagyon nem tetszett így felhagytam vele. Valószínűleg az a megoldás marad, hogy ha jobban besűrűsödik az Eleocharis levágom a régi leveleket, elég pepecselős dolog de muszáj lesz.



A szódásszifon rendszer egyszerűen tökéletesen üzemel, nem ereszt sehol és három naponta cserélem a patront. Ha valakit érdekelnek a részletek itt olvashat róla: Szódásszifon CO2 Házilag | Magyar Akvakertész Fórum



Egy két szó az élőlényekről. Mivel RC-t és yellowot is tartok mostanra megjelentek a vad garnélák amiket nagyon vártam. Nekem nagyon tetszenek

Az algázó géb és a sziámi algaevő érdekes párost alkotnak A sziámi folyamatosan a géb társaságára vágyik függetlenül attól hogy ezzel a géb agyára megy Bántani sose bántja, csak mellé úszik és ottmarad

Más hal egyenlőre nincsen. A következő halak valamelyikét tervezem majd beköltöztetni. Galaxy razbóra - Celestichthys margaritatus, Boraras brigittae - Zöldsávos törperazbóra, Pseudomugil gertrudae - Törpe pettyes kalászhal



És most jöjjön pár kép
Részletek:




Support: :D


Táptalaj:


Egy-Két növény:




Vad garnéla:
p7310002lq.jpg



Itt már látszik, hogy a Staghorn haldoklik. Remélem a Fissidens-nek nem lesz nagy baja.


Teljes képet pedig majd később :D
 
Hoppá.miért rejtegetted eddig?
Nagyon ígéretesek a részlet-képek.
Viszont ha már nagyrészt high-tech akváriumot csinálsz,érdemes lenne beszerezned egy külső szűrőt,persze ha sokáig akarod komolyan csinálni.
Gratula,jó akváriumozást
 
Szia roller89!

A részlet fotók nagyon jó akváriumot selytetnek!

Az aljzatod kicsit nagy szemű, hamar megragad benne a mulm (nálam az 1-2mm-es volt a legjobb, de ma már csak jó minőségű agyagost használok, mert ég és föld a különbség).
A belső szűrő hamar eltömődhet (nyálkás baktériumtelep) a CO2 adagolás melett, azt érdemes lesz mihamarabb külsőre cserélned

Minden más rendben van!
Halat olyat válassz ami neked tetszik (gondolom már mindegyiknek utána néztél).

Várom a teljes képet!

A.ttila
 
A külső szűrőn már én is gondolkoztam, a nyálkásodás is és még az is probléma vele, hogy nagy helyet foglal az aksiban és eltakarja a fényt a hátsó növényektől, a takarásban lévő pogon már látszik a fényhiány, nem is beszélve, hogy nem 100%-os a CO2 eloszlása a vízben.
Ezeket néztem ki:
Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrő - töltettel
ADA Do!aqua szűrő befolyócső VV1 - 13mm
ADA Do!aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13mm
 
2071 favorit,nem bánod meg sztem.
A befolyó oké,de szerintem ne ilyen lilyt vegyél!Inkább válaszd valamelyik greenworks lily pipe-ot,ami öblösebb ennél,talán jobb lenne.
 
Szia!

A külső szűrőn már én is gondolkoztam, a nyálkásodás is és még az is probléma vele, hogy nagy helyet foglal az aksiban és eltakarja a fényt a hátsó növényektől, a takarásban lévő pogon már látszik a fényhiány, nem is beszélve, hogy nem 100%-os a CO2 eloszlása a vízben.
Ezeket néztem ki:
Eheim Professionel 3 - 2071 külső szűrő - töltettel
ADA Do!aqua szűrő befolyócső VV1 - 13mm
ADA Do!aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13mm


Jó döntés (nekem is van ilyen)!

A.ttila
 
A kifolyó csövekkel nincsen semmi tapasztalatom. ADA Do!aqua szűrő kifolyócső VP1 - 13mm és a GreenWorks üveg kifolyó cső - 13mm között mi a lényeges különbség (előnyök, hátrányok)?
 
Az,hogy a gw-s jobban felfelé nyomja a flow-t,ergo éjszaka könnyebben át tudod tenni levegőztetésre,és kevésbé algásodik a túl erős flow-tól az aksid.
 
Lehet most idiótaságot kérdezek, de a külső szűrőnél nem lehet állítani a flow-ot, úgy mint a belsőnél?
 
a bubis foto szuper:)a zselés növénykék jó választás(y)
A Hydrocotyle valami iszonyatosan szokott bubizni :D Bár a fissidens se kutya, csak a képet pont nem akkor lőttem amikor bubizott :D

Kilátás a tengerre wow :)(y)
Hát igen a magyarok tengere, egyszerűen imádom :D Egy kis földrajz ismeret: bal oldalt a part túloldalán van Balatonkenese, és jobb oldalt a túlpart pedig már Siófok.
 
Nagyon jó kis részlet fotók és a felszerelés sem kutya!
Tetszik a fissidens a fákon,de még szebb lenne,ha látnánk már egy full shotot! :rolleyes:
 
Hali!
Alternanthera reineckii szépen fejlődik, egy héttel az ültetés után így fest.



A Staurogyne is kezdi helyre jönni, még látszanak a régi tápanyag hiányos időszakból a csúnya levelek de mióta GA(Micro,Macro)-t használok szuper a helyzet.
Még 1-2 hetet várok míg nagyobb lesz, aztán a csúnyább leveleket tartalmazó szárakat levágom, leszedem róla a rossz leveleket és vissza ültetem. Így hosszú szárat hagyva egyszerűen vissza tudom ültetni és a növényen is lesznek teljesen egészséges levek.

Egy másik probléma, hogy alga még mindig van, Staurongye levelein is látszik egy-két helyen.
Csak a szűrőre foghatom, mert CO2 beoldás príma (néha még sárga zonába is beleesik) mulm nincs a talajban. Etetni mostanában nem etetem a garnikat, mert sziámi algaevőt alga kúrára akarom fogni :D, a gh-t 3-nál tartam, persze ezt csak napi vízcserével tudom, és a tápozást is ennek megfelelően tolom. A víz pedig 25 fok körül mozog.

Van valami ötletetek, hogy még miért alakulhat ki a Staghorn? Az eleocharis emers leveleiről lassan leűzöm a carboval.

Egy kép a staurogyne-ról:
 
Back
Oldal tetejére