• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DarlaX új koncepció low-techben

DarlaX

Főkertész
IMG_4321.JPG


Na, eljött az idő, hogy én is nyissak egy naplót az átépített aksimnak.
Sokat tanultam, mióta közétek cseppentem, kicsit fertőződtem is tőletek, de azért én maradtam a halas irányban, de azért több növényt is szeretnék. Az átépítés előtti állapotból megmentettem egy pár növényt, de csak az egészségesebbeket tettem vissza az újba. Most majd pótolom a hiányzókat. Ebben a tervben szeretném is a segítségeteket kérni, hogy egy low-techbe miket érdemes tenni.
A régi aksiból leszívtam egy 60 literes műanyag hordóba vizet, abban vészelték át a halak is ezt az 1 hetet, míg festettem és tapétáztam. A növények és a fák meg egy tejes lábasban voltak addig szintén megmentett akvárium vízzel. A hordóból kb. 50 litert vissza is tudtam menteni, a többi vizet meg vízkezelővel kezelt csapvízzel pótoltam.

Akkor az aksiól egy pár szót:

Egy Juwel 120 literes 100x30x40 cm-es az üveg.
Szűrés: Tetratec EX700-as külső szűrő
Töltete:
-alsó tálcában a gyári kerámiagyűrű van egy szivaccsal együtt
-következő tálcában Siporax van,
-a következőben Matrix
-és a legfelsőben szintén Matrix, rajta Seachem Purigen, meg most egy kis aktív szén, perlonnal lezárva.

Világítás: Az eredeti 1x25W kiszedve és most 2x39W T5-ös 865-ös cső van.
Jelenleg csak 1 cső megy, de nemsokára veszek egy 2 áramkörös kapcsolóórát (Viktornak is ezt ajánlottam) és onnantól lépcsőzetes világítás lesz.

Fűtés: Hydor ETH 200W

Hűtés: 4 db szg. ventilátor, változtatható sebességgel és forgásiránnyal.

Aljzat: alul 5 liter Tropica növény táptalaj, rajta meg finom szemcséjű homok.

Dekor: Vasfa és mangrove fa, egy kis lávakővel és homokkővel.

Tápozás:
-naponta 4ml Easy Carbo és 2ml Easy Life Fosfo
-hetente: 10ml Plant Nutrion liquid

Élőlények: Gurámik, paradicsom halak, ancik és 2 db sziámi algaevő.

És akkor egy pár kép a készületekről. A halak csak holnap kerülnek vissza.

Itt még üresen:
IMG_4089.jpg


Bekerült a Tropica növény táptalaj:
IMG_4091.jpg


Benne van a homok is:
IMG_4092.jpg


Víz feltöltés:
IMG_4093.jpg


És a kész állapot, egyelőre egy kicsit még zavaros a víz:
IMG_4095.jpg


Természetesen szívesen veszem az építő jellegű kritikákat, hogy esetleg mit változtassak, vagy milyen növényeket tegyek bele, amik ezt a körülményt jól bírják.
Innentől most majd sűrűbben figyelem az ingyenes és az eladó növények topicjait. ;)
 
Szia DarlaX!

Elől kicsit sokféle a dekor, vagy növényesíts belőlük párat, vagy rejtsd el nagyobb részben őket, hagyva kikandikálni a növények közül!

A jobb oldali Anubiast szabadítsd ki a homokból (mehetne hátrébb is)!

A növények frontján, kérdés hogy hova szeretnél (előtérit, középtájra, hátulra)?

Várom a letisztult, esti képet!

A.ttila
 
Szia DarlaX!

Elől kicsit sokféle a dekor, vagy növényesíts belőlük párat, vagy rejtsd el nagyobb részben őket, hagyva kikandikálni a növények közül!

A jobb oldali Anubiast szabadítsd ki a homokból (mehetne hátrébb is)!

A növények frontján, kérdés hogy hova szeretnél (előtérit, középtájra, hátulra)?

Várom a letisztult, esti képet!

A.ttila

Köszönöm a tanácsokat.
Az Anubiast hátrébb rakom. A fa dekorokra jávai mohák vannak kötve kicsit lombkoronát imitálva, csak még nem látszik rendesen. Az egyik fán meg Microsorum pteropus van rákötve, amit még Tibi kollégától vettem. Ha letisztult a víz, akkor majd teszek fel képet róla, de az lehet, hogy csak holnapra lesz olyan állapotban.
 
Ja, a növényeknél igazából nincs ötletem, hogy mit és hova. Szerintem inkább előre kéne valami, mert most egy kicsit üres, de szerintem középre és hátulra is mehet más vagy mások. A fő lényeg, hogy bírják azt a körülményt, amit teremteni tudok nekik.
 
Szia!

A lávakőre, szavannafára és a világos nemtudommire középen gondoltam elsősorban.

Mi lett a Hm-mel az előző berendezésből?

Előtérbe Marsilea, Cryptocoryne parva, -x willisii.

A.ttila
 
Szia!

A lávakőre, szavannafára és a világos nemtudommire középen gondoltam elsősorban.

Mi lett a Hm-mel az előző berendezésből?

Előtérbe Marsilea, Cryptocoryne parva, -x willisii.

A.ttila
Sajnos azok az előtéri növények tönkre menetek részben, meg áldozatul estek az áttelepítésnek. Ezeket szeretném majd pótolni, mert nekem is tetszettek.
 
Egyet értek,különösen a bal oldali lávakő nagyon furcsa,mintha nem tudtad volna,hogy hova tedd,de nem akartad kihagyni az aksiból!
Nyomhatnál pár közelebbi képet is! :)
 
Köszi a véleményt.
Azt a lávakövet valóban csak beraktam, mert az előzőben is benn volt. Ha úgy gondoljátok, akkor kiveszem, ha nem illik bele, hisz azért tettem fel az akváriumot, hogy meghallgassam a véleményeteket pro és kontra alapon. Nektek nagyobb a tapasztalatotok, más szemmel nézitek, bízom az ítélőképességeitekben.
Holnap csinálok 1-2 közelebbit is.
 
Közben a nagy melegre való tekintettel megcsináltam a hűtést is.
4 db szg. ventilátorból áll a rendszer, amit egy olyan 12 V-os táp hajt meg, amin tudom a kimenő feszültséget állítani, ezáltal a sebességét állítani, és adott esetben a forgásirányt is pillanatokon belül meg tudom fordítani, így ha szükséges, akkor nem befújja a levegőt, hanem kiszívja az aksiból.
Itt van 1-2 kép a munkafolyamatról:

IMG_4107.JPG

IMG_4108.JPG

IMG_4109.JPG

És működés közben:
IMG_4110.JPG
 
Egész jól debütált a hűtés.
Az első 2 óra alatt 2 fokkal vitte le a víz hőmérsékletét 30,8-ról 28,8-ra.
A következő kb. 2 óra alatt tovább vitte lefelé még 1 fokot. Most azóta csak fél gőzzel megy, azaz a 12 V helyett csak 6 V-al megy, és így most szépen tartja a 27,7 fokot azóta. Innentől figyelem a hőmérsékletet és ha emelkedik, akkor csak emelem a feszültséget, ezáltal a sebességét, így jobb lesz a hűtése. ;)
 
Nagyon szépen kivitelezett kis hűtő egységet raktál össze!
Jók a közeli képek,egyedül talán egy picit a aránytalanul nagyok a gurámik,de nyilván a Te ízlésed! :)
 
Köszönöm, jól is szuperál!
A gurámik azért nődögélnek, de most már elérték a kifejlett méretüket.
Gondolkoztam már, hogy esetleg lecserélem őket, ha már kimúlnak, de még nem döntöttem el, hogy mikre.
Esetleg ötlet?:)
 
Paradicsom hal, de jó látni hogy valaki még tart ilyen fajta halakat :) Én tenyésztem is őket és a kedvenceim :) Bár ha jól látom az 2 hím esetleg testvérek ? Egy idő után lehet hogy csihi puhi lesz köztük :)
 
Valóban van paradicsomhal is. Egy jó pár hónapja vettem 10 db-ot, de még mindig van 6-8 db, de nem számoltam meg most. Elég jól meg vannak együtt, bár valószínű, hogy van valami közöttük, mert egy tenyésztőtől vettem egyszerre.
Szeretem a labirint halakat, ezért is vannak a gurámikkal együtt. :)
 
Valóban van paradicsomhal is. Egy jó pár hónapja vettem 10 db-ot, de még mindig van 6-8 db, de nem számoltam meg most. Elég jól meg vannak együtt, bár valószínű, hogy van valami közöttük, mert egy tenyésztőtől vettem egyszerre.
Szeretem a labirint halakat, ezért is vannak a gurámikkal együtt. :)

Csak majd figyelgesd őket mert Én is így jártam hogy bevásároltam 6-8 darabot és a végére 1 tenyészpár maradt aki hetente habfészkezik és szaporodik :) Sajnos elérik az ivarérett kort és elkezdik egymást csipkedni majd és az alfa hím elnyomja a többi hímet és ugyanez lesz a nőstényeknél is egy idő után. A többi halat nem bántják még a nano halakat sem de sajna egymással konfliktusok lesznek. Imádom őket én is olyan értelmes halak szinte mint a sügerek. Oda ülök az akváriumhoz egyből farkas szemet néznek velem mind a ketten :) És szinte meg lehet simogatni őket olyan szelídek. Sajnos a mai világban el híresűlt róluk az agresszivitásuk hogy minden halat felzabálnak meg stb.... tévesek ezek az infók róluk csak elterjedtek. Aki vásárol belőlük tutira nem fogja megbánni árban olcsó, együtt tartható sokkal kisebb halakkal is és nem utolsó sorban szerintem nagyon szépek. Na mind1 bocsi ha össze piszkoltam itt a naplódat :)
 
Semmi gond, örülök az ilyen hozzászólásoknak. Közben megszámoltam őket és csak öten vannak, de innentől jobban figyelem őket.
Nekem is nagyon tetszenek és valóban nem vettem észre, hogy másokat piszkáltak volna.
 
Lehet,hogy csak azért,mert a törpe szájúakra vagyok rákattanva,de beckfordikat pl simán el tudnék képzelni a labirintok helyett! :D
 
Szépek ezek a halacsok, idáig nem nagyon ismertem őket.
Sajnos a gurámik, mint általában az összes akváriumi hal nem sokáig él, így majd ha új halakat kell venni, akkor ezeket is számításba veszem. ;)
 
Back
Oldal tetejére