1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Low-tech szárnypróbálgatás

Kategória: 'Naplók', témanyitó: killer, téma nyitása: Máj 19, 2015.

1. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Üdv!

Pár szóban az eddigiekről és a tervekről.

Gyerekkorom óta mindig volt akváriumom. Persze a szokásos 54 liter+belső szűrő+rengeteg hal+kevés növény. Ezt édesapámmal tartottuk fennt. Két éve elköltöztem otthonról és megvettem az első saját akváriumot. Jelenleg is ez üzemel.
    Adatok:
    -80x40x45 akvárium műanyag tetős világítással (2x18W)
    -atman cf 1000 (1 liter siporax, 1 liter matrix, 100ml purigen)
    -manado aljzat

Ahogy egyre többet olvasgattam a neten megtaláltam ezt az oladalt aztán teljesen megfertőzödtem. Jelenleg a gyér technikából adódoan anubiason, valisnerian és crypton kívül mást nem tudok tartani.

Pár hónap múlva esedékes egy nagyobb átalakítás a lakásban és a párom rábólintott az akvárium cserére. ( a méretei miatt akarom lecserélni, ilyen hosszúsghoz ekkora mélységgel nem igazán találtam megfelelő világítást).

A tervek:

-100x40x40 akvárium
    -quad 4x39W ( 2 csővel használva egyelőre, ha lesz keret a Co2-re később legyen mozgástér)
    -eheim 2075
    -aqubasis plus+a régiből a manado
    -növények még kérdéses(anubiasok+ a jávai költöznek a régiből)
    -fauna: régi aksiból 8 szumi, egy stendhal, 3 panda cory, 5 amano aztán majd meglátjuk
    -tápozás: még kérdéses. jelenleg profito+ferro-t használok de szeretném kipróbálni a Mic+Mac+Carbo csomagot

Ezek egyenlőre csak tervek mivel 2 hónap még biztos hátra van az indításig míg a lakás teljesen kész lesz.
    Azért indítottam ilyen korán a naplót hogy, addig is szívesen fogadok minden tanácsot, javaslatot a tapasztaltabbaktól.

Előre is köszönök minden segítséget.

Utoljára módosított: Máj 19, 2015
    outside_agency és Barnapl kedvelik.
  2. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    919
    Hely:
    Gyöngyös
    Szia!
    Olvasom, hogy később szeretnél CO2-öt, illetve átmenni hígh.tech-be. Akkor ajánlanám 90x45x45cm méretű akváriumot. Ebben jobban tudsz 39W-os csövekkel minden zugot bevilágítani.
    Ha maradsz low-ba akkor jó a 100cm-es méret. (Tapasztalat, nézz szét nálam). A szűrő jó választás, lámpa is. Ha teheted másik talajt próbálj ki. Garnélákat is akarsz, akkor sajnos felejtős lesz a Szumi. Csipegeti őket rendesen. Hirtelen ennyi.
    Kérdésed van bátran, itt mindenki normál hangnemben válaszol, segít.:);)

3. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    happy pool nagy kedvenc, olvasom a naplód. Amanokal jól megvannak nem bántják őket. Amíg megvannak addig kisebb garnikat nem akarok( van egy 40-es akim abban tartok rc-ket). Másfél éves a brigád addig amíg megvannak nem cserélem őket le. 3 ceyloni algaevőt és egy aymonierit így is el kell majd ajándékoznom. High tech egyelőre csak álom de a 4x39 wattal van rá lehetőség ha úgy alakul. Ahogy nézegettem használtan kb annyiért kapok egy 4x39-est mint egy új dupla csövest. Mondjuk ma pont lemaradtam egyről itt az oldalon.

ZoleeG kedveli.
  4. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Tudom hogy a manado nem a legjobb választás de a szűkös anyagi keretet inkább a szűrőre és a lámpára költöm.

5. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Aljzatnak szerintetek melyi a jobb megoldás? Tropica általános talaj magában vagy aquabasis plus+manado kombó?

6. Pittta01
    Épp nem fórumozik ...

Pittta01 Tapasztalt kertész

Tag:
    Márc 21, 2015
    Kedvelik:
    68
    Nekem kombóba van és teljesen jó :)

7. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    482
    Hely:
    Pusztazámor
    A tropica aljzat teljes értékű, aktív, agyagos talaj, táptalaj nélkül is használható. Könnyebb ültetni bele, és a domborzat is jobban megmarad mint a manadonál. Nekem személy szerint a színe is jobban tetszik.

8. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Színre nekem is jobban tetszik. Domborzatot nem igazán tervezek még. Az érdekel igazán, hogy tápanyagilag melyikel járok jobban?

9. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    919
    Hely:
    Gyöngyös
    Így van! Nálam is csak Tropica talaj van, táptalaj nélkül. Megelégedésemre szolgál eddig.:)Tudom low-tech lesz nálad. High-tech-be azért már tennék alá táptalajt is.

10. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Köszönöm a válaszokat és a segítséget.

11. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Nálad hány liter van bent?

12. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    919
    Hely:
    Gyöngyös
    Kb:23l. Három 9l-es zsákkal vettem, kettő belement meg a harmadikból vagy 5l.

13. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    482
    Hely:
    Pusztazámor
  14. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    482
    Hely:
    Pusztazámor
    Ami tény, hogy a manado kombóval feléből kijössz árban, mint a tropicaval...

15. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Hát igen azok az anyagiak sajnos sokat számítanak. Viszont nagyon jól néz ki és ha tud annyit mint az aquabasis lehet megpróbálom majd.

zsbekker kedveli.
  16. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    A másik kérdésem az lenne, hogy érdemes-e megtartani a szűrőanyagokat a régi szűrőből? Használtan keresek 2075-öst. Ha találok persze számít, hogy szűrőanyaggal vagy nem, viszont ha újat kell vennem éremes-e lecserélni a bejáratott mátrixot és siporaxot az új substrat prora?

17. zsbekker
    Épp nem fórumozik ...

zsbekker Főkertész

Tag:
    Febr 24, 2015
    Kedvelik:
    482
    Hely:
    Pusztazámor
    Én biztos nem cserélném le. Nem azért, mert bejáratott, hanem mert semmi baja nincs. Az, hogy "bejáratott", maximum akkor előny, ha a régi működő szűrőből egyből átrakod az új működőbe. Bacik állítólag nem viselik jól, ha nem megy a szűrő huzamosabb ideig (pár óra már gondot okozhat)...

killer kedveli.
  18. ZoleeG

ZoleeG Főkertész

Tag:
    Febr 10, 2014
    Kedvelik:
    919
    Hely:
    Gyöngyös
    Felesleges. Az új 2075-ben van "műanyag gégecső darabkák" (mechpro) azt ki kell dobni, helyette mehet kerámia gyűrű, siporax. A többi gyári anyag elfogadható a szűrőben. Lehet kifogni használtan nagyon jókat. Érdemes keresgetni. Ajánlom ezt a szűrőt.

killer kedveli.
  19. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    Ahogy utána olvastam a dolgoknak a 2075 lett a favorit. A mátrixal csak jó tapasztalataim vannak a substrat pro-t még nem próbáltam. Ha szerencsém van akkor találok egy használtat amit mátrixal akarok feltölteni.

ZoleeG kedveli.
  20. killer

killer Főkertész

Tag:
    Nov 14, 2014
    Kedvelik:
    258
    Hely:
    Körmend
    A tropicas talajnál is szükség van az elején napi vízcserékre mint az amazóniánál vagy az csak annak a talajnak a sajátossága? Az áttelepítés miatt nem mindegy.

Aktuális oldal megosztása