• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az embernél ostobább lény nem létezik

Ez egy tipikus esete azoknak az embereknek akik minden előzetes utánaolvasás nélkül fognak bele az akvarisztikába, hányszor válaszolták nekem is, mikor a hobbimról kezdtem el beszélni, hogy nekik nem kell, mert sokat kell takarítani, ilyenkor meg csodálkozok, hogy miért kellene sokat. Persze kiderül, hogy bolti szett, és a feltöltés napján már bele is teszik a halakat, amik persze nem bírják, és elpusztulnak, és persze megijednek mikor beopálosodik a víz, ami ugye az első napokban természetes dolog, ekkor egyből lecserélik az egészet, ami ugyanúgy beopálosodik 1-2 nap múlva. Ha némiképp normalizálódik a helyzet, amit valószínűleg csak az miatt lesz meg megunja az illető, és lesz ami lesz, lesz..rom, akkor jön a következő akadály az alga, mert ugye gyenge a szűrés, netalántán még napfényt is kap az akvárium és még sorolhatnám, akkor nekiállnak fullra kipakolni az akváriumot, sőt én találkoztam olyannal is aki mosószerrel esett neki az üvegnek
 
Bár nekem szerencsére ez eddig egy egyedi eset, amit nem értek: Miért az "akvárium hibája", ha valami nem okés?Miért nem gondolnak arra, hogy -ha olyan sokan sikeresen csinálják- lehetséges, csak ők rontottak el valamit...?
 
sőt én találkoztam olyannal is aki mosószerrel esett neki az üvegnek
:cry::punch:
Én ugye mindenkinek mondogattam a baráti és családi körben hogy minek az a 30 kg kó meg az 15 kg fa amit nagy nehézségek árán 2 hónap alatt keféltem főztem áztattam.Erre a reakció minden esetben na jó egy két kivétellel ez volt:
(n)
Nem adtam fel főleg hogy rátaláltam a fórumra és sok megerősítést kaptam,Victor kolléga tudja honnan indultam MP 60 szett és a sok segítség és utánaolvasás után hova jutottam :)
Aki nincsen ebben benne az el sem tudja képzelni milyen hobbi ez!
 
Tény hogy nem szabad csak úgy, nagy arccal beleugorni, hogy én mindent tudok, mert akkor nagy kopp a vége. Biztos sokkal több akvárium lenne a lakásokban, ha nem az ilyen kudarcos esetek miatt nem mernének az emberek akváriumot üzemeltetni. Én már nem is merem szóba hozni az akváriumot idegenek elött, melóhelyen meg inkább autókért rajonganak, na az ami meg engem nem érdekel :)
A kitartó olvasás, tanulás pedig meghozza a gyümölcsét és a kétkedő emberek pedig irigykedni fognak :) , nálam míg ment a 240-es, jó volt látni mikor megdermedtek az ebédlő ajtajában az emberek a látványtól, és remélhetőleg hamarosan újra megfognak :)
 
sőt én találkoztam olyannal is aki mosószerrel esett neki az üvegnek

Ez mit jelent?
Vízcserénél vagy mikor újra kezdi a berendezést az alapoktól és kimossa mosószerrel?
 
Ez mit jelent? Vízcserénél vagy mikor újra kezdi a berendezést az alapoktól és kimossa mosószerrel?
Ebből a szempontból tök mindegy,mosószerrel nem nyúlunk az akváriumhoz,se vegyszerrel,ha újraindításnál pucorászni kell ecet 20% vagy sósav,aztán jól kiöblít az aki,vagy menet közben ott a Tetra kendője,az mindent lehoz és nem ártalmas.
 
Ebből a szempontból tök mindegy,mosószerrel nem nyúlunk az akváriumhoz,se vegyszerrel,ha újraindításnál pucorászni kell ecet 20% vagy sósav,aztán jól kiöblít az aki,vagy menet közben ott a Tetra kendője,az mindent lehoz és nem ártalmas.

Hát akkor ezt cáfolom ugyanis ha én szétszedem az akváriumot és újraindítom akkor mindig mosószerrel mosom ki.
És még sosem volt belőle probléma.

Megnézném, hogy az erősen rárakódott vízkövet hogyan szedi le az ecet, mert eddig a vízkőoldó a jobb.
 
Hát akkor ezt cáfolom ugyanis ha én szétszedem az akváriumot és újraindítom akkor mindig mosószerrel mosom ki.
És még sosem volt belőle probléma.

Megnézném, hogy az erősen rárakódott vízkövet hogyan szedi le az ecet, mert eddig a vízkőoldó a jobb.



A 20%-os ecet,tökéletesen és pillanatok alatt leszedi,sokkal gyorsabban mint a vízkőoldó...
 
Ez mit jelent?
Vízcserénél vagy mikor újra kezdi a berendezést az alapoktól és kimossa mosószerrel?
Már régi történet, még kezdő akvarista koromban ,kb 4-5 éve voltam olyan botor, hogy az akvaristán megadtam a messenger címemet és egy fickó fárasztott ezzel. Lényeg, ha jól emlékszem az volt, hogy neki az időszakos karbantartás abból állt, hogy kipakolta az akváriumot, és kimosta mosó, mosogatószerrel, gondolom mikor már rendesen bealgásodott.
Nálam vízkő ellen a sósav volt a tuti, de utána még átöblítetten ecettel is, persze ez eddig csak nagyobb állás utáni újraindításkor volt. Kis 26 literesemben a vízszintnél lévő vízkőcsíkot a tetra pengés algakaparóval szoktam leszedni.
 
Hát akkor ezt cáfolom ugyanis ha én szétszedem az akváriumot és újraindítom akkor mindig mosószerrel mosom ki. És még sosem volt belőle probléma. Megnézném, hogy az erősen rárakódott vízkövet hogyan szedi le az ecet, mert eddig a vízkőoldó a jobb.
Tetra kendő tuti jó és leszedi a legmakacsabb vízkövet is,használom és tökéletes ;)
 
Töredelmesen be kell valljam, hogy amikor még kis porbafingó voltam, havonta egyszer megfogtam az akit minden egyes alkatrészét átkeféltem, az aljzatot, ami apró kőzúzalék volt, kimostam, teljes, 100%-os vízcsere. Már bánom, de mindemellett a guppik állandóan szaporodtak, a Valismeria pedig úgy nőtt, hogy abból fedeztem a halak és a papagájok kosztját...
 
igen úgy tűnik a guppik immunisak a klórra. Vagy egyszerűen azokban a békeidőkben még nem volt annyi klór a csapvízben :)

Én is így csináltam a fémvázas akváriumot kipakol, halak befőttes üvegbe, sóder lavórba, sóder zuhany alatt átmos, akváruim kádban kitakarít, visszapakol, feltölt. Egy délelőttös meló volt akkoriban. :)
 
Én is így csináltam a fémvázas akváriumot kipakol, halak befőttes üvegbe, sóder lavórba, sóder zuhany alatt átmos, akváruim kádban kitakarít, visszapakol, feltölt. Egy délelőttös meló volt akkoriban.
Sajnos ez nekem is ismerős. Mentségemre szóljon, hogy csak 10 éves voltam és a boltban sem mondták, hogy nem így kéne.
 
Ez szerintem alap. Nekünk gyerekként volt akváriumunk és nekem a szüleim mondták hogy így kell, és kész :)
az olvasó lámpa világítást kézzel kapcsolgattuk reggel-este.
Kavics volt az akiban, azt minden takarításnál átmostuk, növények halak kiszed, majd visszaültet.
Metilén kékkel telenyomtuk a csapvizet és abba ment vissza mindenki. Talán volt egy zöldkupakos szer is a növényeknek, erre már nem emlékszem pontosan.
Jó Ég...
Szerencsére már nem így csinálom, és a gyerekeim sem így fogják!
Régen majdnem minden más volt :)
 
Ez szerintem alap. Nekünk gyerekként volt akváriumunk és nekem a szüleim mondták hogy így kell, és kész :)
az olvasó lámpa világítást kézzel kapcsolgattuk reggel-este.
Kavics volt az akiban, azt minden takarításnál átmostuk, növények halak kiszed, majd visszaültet.
Metilén kékkel telenyomtuk a csapvizet és abba ment vissza mindenki. Talán volt egy zöldkupakos szer is a növényeknek, erre már nem emlékszem pontosan.
Jó Ég...
Szerencsére már nem így csinálom, és a gyerekeim sem így fogják!
Régen majdnem minden más volt :)



de tény,hogy ez is fent tartható volt :)
 
Back
Oldal tetejére