• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az embernél ostobább lény nem létezik

OFF: idézet a cikkből:

Környezetvédők felhívták a figyelmet arra a káros hatásra is, amelyet a kiömlött anyagok gyakorolnak a korallzátonyokra, valamint az algák foszfát kiváltotta ugrásszerű elszaporodására, amely felboríthatja a törékeny ökológiai egyensúlyt.
 
Foszfát kiváltotta algásodás? Ez inkább a te asztalod Orpheus mester, de én soha nem olvastam semmilyen olyan komoly és meg nem cáfolt tudományos elemzést, amely közvetlenül a foszfát és az algásodás összefüggéseit bizonyította. Nem mellesleg az ebben a témakörben PhD-vel rendelekező Tom Barr is ugyanezt írta anno.

Vannak foszfátban gazdag vizű tengeröblök, mélyedések, amelyek teljesen algamentesek, és vannak foszfátot alig tartalmazó vizek, amelyekben rengeteg alga van. Szóval tudomásunk szerint a közvetlen összefüggés nem bizonyított tény.

A természetellenesen magas foszfát szintek romboló hatásáról most itt nincs szó. A már toxikus szintek az élővilág pusztulását okozhatják - mint ez ebből a megrendítő írásból is kiderül - és a bomlás ammónia-termelése miatt természetesen az algásodás veszélye is megnő. De nem közvetlenül a foszfát miatt van, bár a toxikus szintek közvetetten okozhatják az algásodást.

Nem cáfolom tehát a kijelentést, csak pontosítok. Az ilyen apróságok miatt komoly félreértésben élhet az akvarista és a régi foszfátgyűlölő iskola hírvivői ezért nyomatták fennhangon, hogy foszfát = alga.
 
Nem bírtam megállni, hogy be ne másoljam; csak kíváncsi voltam, milyen gyorsan csapsz le a témára. :mrgreen: Nagyjából ahogy számítottam. :)

keymaker said:
Foszfát kiváltotta algásodás? Ez inkább a te asztalod Orpheus mester, de
Ezt viszont nem értem... [ide egy fejvakarós smiley kellene]
 
Srácok... Itt szegény bálnákon van a hangsúly, ti meg egyből algázni kezdtek? :S :D :x
 
Valamit csak elértem, ha már "számítotok rám" :D
Orph, a környezetvédelmi részre gondoltam...
 
Egy kis csemege, ma találtam rá, a szerzőjét inkognitóban hagynám. Tehát:

"Nekem is hatékonyabb a belső szűrő halak mellé, ráadásul csendesebb. Viszont tekikhez szerintem jobb a külső, mert ahhoz kevésbé férnek hozzá, nem tudják fellökni."

Az ilyen ember miért, ír tanácsokat? :)
 
Adosz said:
Egy kis csemege, ma találtam rá, a szerzőjét inkognitóban hagynám. Tehát:

"Nekem is hatékonyabb a belső szűrő halak mellé, ráadásul csendesebb. Viszont tekikhez szerintem jobb a külső, mert ahhoz kevésbé férnek hozzá, nem tudják fellökni."

Az ilyen ember miért, ír tanácsokat? :)

Kellenek a humoros emberek is. Nélkülük szürke lenne a Világ ;)
 
Nem tudom, ismeritek-e a gyakorikerdesek.hu-t? Ott is szoktak igazán érdekes dolgok "történni", a minap olvastam (fontosabbakat megpróbáltam kiemelni, részlet):

Kérdező:
A neonhalat lehet kis akvárimban tartani?
Pl 5 litres gömb akváriumban 2db neonhalat

Válaszadó 1:
Nem tarthatod benne őket.Gömb akváriumban alap hogy nem tartunk halat.Továbbá a felszerelés hova kerül a gömbaksiban:? a neon csapathal,tehát min 6kell belőle....

Kérdező válasza:
Tehát nem ajánljátok. Elhiszem, hogy nem fogjak szeretni, de azért elvegetálnak benne, ugye? ... lehet, hogy veszek3at, hogy legyenek csapatban wall.gif

Válaszadó 2:
Kis növényt dobjál bele, hogy némi oxigénhez juthassanak a neonok így a növény által. wall.gif

Válaszadó3:
Ekkora helyen szerintem egy hétig sem bírnák. Így neki se állj akváriumozni, ha nem nézel utána, mire van szüksége a halaknak, és csak szenvednének.

Kérdező kommentje:
Nem csak egy hétig fogjak birni, ne felj. Tratottam mostohabb korulmenyek kozott is halakat.Es felfozott csapvizzben vigan vannak a neonok. Lehet h nem ez az idealis es szenvedni fognak, de elnek es diszitenek. az a fontos, mar megvettem oket. wall.gif wall.gif

Válaszadó4:
Nagyon büszke lehetsz magadra, hogy ennél rosszabb körülmények között is tartottál halakat... És gondolom annyira jól érezték magukat, hogy azért kellett most újakat venni? Hány éves vagy? A felfogásod alapján úgy 12 lehetsz.
Ennyiből vegyél egy kutyát, és kösd ki fél méteres láncra a kapu elé a hóba és hagyd éhezni, mert úgy is díszít.

Hosszabb vágatlan verzió:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allat...6516-a-neonhalat-lehet-kis-akvarimban-tartani
 
Atyám!!!!! :shock:
Nagy az Isten állatkertje.Csak alacsony a kerítés!
 
Jaja az én idézetemet is a gyakorikérdések.hu-ról szedtem, tele van ilyen szépségekkel, a beszédstílus alapján 10 éves gyerekek, próbálják megoldani az akvarisztika nagy rejtélyeit. Az egész akvarisztikás blokkot ezen az oldalon betiltatnám, teljesen félrevezetik egymást az emberek. :thumbdown:
 
Más oldalakon is - melyek kétség kívül az akvarisztikára szakosodtak - megjelennek olyan kérdés-válasz párok, melyeket régen (amíg nem tértem be Hozzátok) inkább csak fúrcsának találtam, most viszont ha rá gondolok egész nap pattog a szemem az idegtől.. :lol:

Egyik, hogy "mikor jó a világítás?": "ha a víz fodrozódása látszik az aljzaton".. :shock: ..mi..?! :crazy:
Ahogy olvasgattam, ezt abban a topikban mindenki szentírásnak vette, mert sem medence magasságot, watt/liter számolásokat, CO2 szintet, növények igényeit, halak igényeit, szűrést, stb. nem említettek meg. Oké, inkább egy halas fórum. De.. És akkor elbeszélgettek róla, hogy kinek hogy fordrozódik.. :oops: "Hát nekem aztán nagyon báttya" - "Jóva' druszám hadd szójón".. :lol:
 
Ez mostani--modern EI

Honnan lenne....hát az Akv.hu-ról:
---------------------------------------------


""Sziasztok! Azért ítok, mert kitaláltam egy jó módszert a vízcsere automatizálására, és ezzel a halaknak sem kell havonta klóros vízben úszkálni. Az egész kijön kb 3-4000 Ft-ból. Az az egésznek a lényege, hogy az akváriumba egy vékony csövön folyamatosan csöpög a víz, egy másik csövön pedig lefolyik a felesleg. Én a 60 literes akváriumomban kéthetente kb 10 l vizet cseréltem, de hónap végére már nagyon barna volt a víz. Kis tesztelés után megállípítottam hogy ez kb. 15 másodpercenként egy csepp, és ha ez egész hónapban folyamatosan az akváriumba megy akkor az kb annyi vizet cserél. A vízcserélő szinte csak csövekből áll és otthon található dolgokból.
A konyhám és a szobám (ahol az akvárium van) között át van fúrva a fal, padlószinten. ott átvezettem két csövet, ez sima 6 millis átlátszó műanyag cső, praktikerben kapható. A mosogatónál felszereltem egy elágazást a hidegvíz óra után, arra egy kis csapot, ami szinte el van zárva, másodpercenként egy csepp jön rajta. Erről egy cső vezet a konyhaszekrényem tetején egy lapos fagyisdobozba, tehát a víz abba csöpög, de a vízóra persze ezt nem tudja még mérni. Azon a dobozon van egy kifolyó ami vissza van vezetve a mosogató lefolyó rendszerébe. Ez így beállít a dobozban egy állandó vízszintet. A vízszint alatt meg van fúrva a doboz, ahova a szobába átvezető cső csatlakozik, ennek vége az akváriumba van vezetve, a végén egy szabályozható csepegtető, ez kb 100Ft. A fagyisdoboz biztosítja az állandó kis víznyomást. Ezzel meg van oldva a befolyás.
A kifolyásnál az a gond hogy ugye az akvárium oldalát nem lehet megfúrni. Ezt úgy oldottam meg, hogy egy Tictac-os doboz van kívülről felerősítve az akvárium falára hátul. U alakban meghajlítottam egy 10 centis műanyag csövet, ami a végeivel lefele a vízbe ér, egyik vége a kis dobozba, másik vége az akváriumba, ha a cső vízzel van telítve, akkor a Tictac-os dobozban és az akváriumban kialakul ugyanaz avízszint. A kis doboz oldalát megfúrtam (ennek magassága lesz az akvárium vízszintje), és innen vezet át a másik cső a kifolyóba. Arra kell még vigyázni hogy mivel a kifolyócső vége magasabban van mint a padlószint, amikor a szobában a lefelé haladó vízoszlop súlya a benne kialakult buborékok miatt kevesebb mint a kifolyó oldali tömör vízoszlop súlya, a rendszer megállhat, és nem folyik ki a víz. A megoldás az hogy vagy csak lefele lejthet a kifolyócső, és akkor nem jó a padlószinti fúrt lyuk a falon, vagy pedig szerzünk egy ujjnyi vastag csövet, amit függőlegesen elhelyezünk az akvárium mögött. A kisdobozból egy 10 centis cső lefele a vastag csőbe engedi a vizet, aminek a legaljára van csatlakoztatva a vékony kifolyócső. A vastagcsőben fel tud jönni a buborék, és összefüggő vízoszlop alakul ki benne. Ekkor már csak annyi a feltétel hogy ennek a csőnek a teteje alatt legyen a kifolyási pont, azaz a vékony cső vége a konyhában. És a rendszer működik :) Ha nem kell falon átvezetni a csövet akkor lényegesen egyszerűbb a dolog.
Azóta folyamatosan szép tiszta a víz az akváriumban, minden nap kb két dl. új vizet kapnak a halak, ami nem árt nekik, nekem meg nem kell már a vízcserével törődni. A konyhaszekrény tetején egy lapos nagy felületű dobozt érdemes használni, és a befolyó és túlfolyó csövet egyoldalra helyezni, az akváriumba átvezető csövet pedig a túlsó oldalra, így ami oda befolyik, abból van ideje kipárologni a klórnak, bár nem mintha ez sokat számítana.
Mindenkinek ajánlom aki kedvezni akar a halainak, nem szereti hogy mindig elpusztul egy-kettő, vagy csak egyszerűen nem akar vízcserével vessződni. Pár órás munkával megvan az egész.""
________________________________

Ha igaza van akkor bocsánat.......... :oops:
 
A probléma ott kezdődik hogy ennél bonyolultabbul nem is lehet ezt a dolgot megoldani és ott folytatódik hogy kapjon 2 kis csövön keresztül percenként egy cm3 levegőt! Csak gratulálni tudok, meg a döglött halaihoz is!
 
Minden álmom, hogy még 23 cső legyen az akiban, meg még 4 menjen át a szobán keresztül-kasul, át a falon, meg tictac-os doboz lógjon az akin. Inkább rászánom azt a 30-40 percet hetente hogy vizet lecseréljem meg rendbe teszem az akit.
 
:clap: hát gartula! :thumbdown:

Én tuti elbotlanék a lefektetett "100 cső" közül az egyikbe :D

Szerintem nagyobb gondja ne is legyen,mint a vízcsere... főleg egy 60 literesbe, ha jól olvastam.
Nem tudom elképzelni, hogy ennyi testmozgást egy héten legalább 1x ne tudna elviselni... vagy 2x és kevesebbet, vagy napi egy bögre vízcsere...ááááá.....

Amúgy mi van akkor, ha éppen elzárják a vizet, mert pucolják a csöveket és csak úgy visszakapcsolják? Lakótelepeken évente egyszer előfordul és akkor csak úgy pöfékelnek a csapok, hogy majd kiszakadnak a helyükről... ha egy ilyen rezgés végigmegy a csöveken az akváriumig így hogy állandó vízcserére spekulál, akvárium legyen a talpán, amelyik nem törik el... Basszus, hát nem lennék az alatta lakó szomszédja!
 
akkor a Tictac-os dobozban és az akváriumban kialakul ugyanaz avízszint.

ejnye.. ;)

nem egy aquascaper projekt.. 60 liter felét lecserélni hetente 1-szer az munka.. inkább öreganyámtól a mosogatóvizet is átkötöm.. :twisted:
 
Back
Oldal tetejére