• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Bouillon South Hungary-avagy hogy muzsikál a Mattenfilter

Nem! Majd mennek 1 hét múlva a 112l-be, de Debrecenből Győrbe és onnan Sopron mellé költözni kb. 36 óra alatt, az azért nem lehet nekik gyenge, így bevállaltam, hogy 1 hétig wellneseznek itt aztán, jön a túlélőtábor, ala dzsungel!
 
Látom beindult a nagyüzem rendesen és a sakurák petésednek és termelik az utódokat:) Az új szerzemények pedig nagyon szépek! Érdemes volt Győrig menni értük ;)
 
Igen érdemes volt!:) A Blue -kat, majd átteszem a 112l-be, az oroszlán barlangjába, hogy nem keveredjenek a Sakurákkal!, Vagy a szaporulatok gyengébb tagjai, mennek oda?;)
 
Jó helyük lesz ott is. szaporulat lesz bőségesen, még szerencse hogy egyre több akvariumod van, így szépen el tudod őket osztani mindenhova :)
 
A a vasárnapi TerraPlázás bevásárlásomnak sajnos lett 1 db halálos áldozata egy CRS!:hungover::cry: Remélem, hogy csak a stressz általi gyötrelmek okozták elhullását! A többi jól érzi magát, de csak ritkán jönnek elő a HM-ből!
A jelenlegi paraméterek:
PH:7
KH:80 ppm
GH:75 ppm
NO2:0.1 ppm
NO3: 20 ppm
Valószínű, hogy az magasabb nitrit szint a kevés növénytől van és még a növények sem indultak meg igazán, de 2 1/2 hetes az akvárium! ( kicsit bátor voltam betelepítéssel kapcsolatban)
A Sakurákból már 4-en petések lettek mióta itt vannak!:rolleyes: A rohamsisak csigák ( aki látta a gyerekével a Turbó-t, az tudja miről beszélek) tényleg túrbó gyorsan felzabálják az algákat! Ilyen szájszervekkel:
89251869beadd36c56e05c5753916281.jpg

A törzsi gyűlést a CRS klán műveli:
35529c7bb471d9278b6d0400a81e1e28.png

És így néz ki az aki most!

3800a082a2c427fb8034d1c05e4d07c2.jpg 49a6f38ae403033f24e48e9b1f6f7448.jpg 0d32e0ccd965f0690f00061d611e4045.jpg

Köszi, hogy benéztél!
 
Zoli, mohán nem gondolkoztál még?
Ezek a lapos kövek valamiért azt a képzetet keltik bennem, hogy moháért kiáltanak, de lehet, hogy Neked így tetszenek jobban.
 
Sziasztok! Már 1 hónapos az aki! Voltak vízminőségi gondjaim. emelkedett NO2 és NO3, így valószínű, hogy az ammónia is kegyetlen szinten lehetett, mert jött az alga! Volt eddig fonal, zöld szakáll és por, valamint pont algám is! A Nitrivec-et adagoltam és a macrot leállítottam, a fényt visszavettem 3x 24W-ra! A szűrő kifolyóját az erős flow miatt esőztetőre tettem- talán most már nyerésre állok. Most így néz ki:
a0a00d7a1cb3e95d34c43d53824028cc.jpg

Közben ma vettem észre, hogy bepetésedett az amano garnélánk ebben a medencében!:)
83f7e94923ce981c19ccb51e70eeabd3.jpg
 
Pár tipp: túl sok földet tettél bele, és sokkal jobb megoldás teljesen lefedni egy apró kavics réteggel. pl ~3-4 cm föld és rajta ~4 cm apró kavics. Algatámadást és egyéb indítási problémákat jelentősen lehet csökkenteni úszó növényekkel. Szűrés nem biztos, hogy olyan fontos, mint ahogy elsőre tűnik.

Ha a módszerben el szeretnél merülni, Ecology of the Planted Aquarium c könyv egy hasznos olvasmány.

Ismeretlen bolti földel nagyon óvatos lennék, lehet, hogy az ajánlásnál (3-4 cm) kevesebbet használnék, és a halakat is nagyon körültekintően tenném csak bele, akár több héttel az indítás után, és csak akkor ha a növények látványosan nőnek.
 
Utoljára módosított:
A mattenfilter engem is erdekelne, hogy kerult-e bele valamilyen egyeb szurokozeg a gegecsoveken kivul, es hogy hogy szuperal. :)
 
Hát majdnem 1 éve nem voltam fent 2 hét múlva rescape- búcsúzok ettől az akitól,-szerettem, mert sok mindenre megtanított! 3763282c20cb54d43064e39487bced63.jpg


Kérem az Adminokat tegyék be az archivumba! Köszönettel: Zoli
 
Back
Oldal tetejére