• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az embernél ostobább lény nem létezik

Ma valahogy nagyon nem visz rá a lélek, hogy dolgozzak... mivel a héten jól haladtam ezért nem probléma. Ezt a kis időt arra szentelném, hogy méltatlankodjak picit és elmondjam, hogy mik azok a dolgok amik jelenleg nagyon zavarnak a világban :mrgreen:
Ezek a zavaró elemek többnyire az emberekhez illetve azok viselkedéséhez köthető...

Szemetelés:
Azt a kevés kukát lehetőség szerint telerakják össze nem nyomott petpalackokkal. Ha már nincs szelektívgyűjtő a környéken és veszi a fáradtságot hogy kidobja (ez önmagában dícséretes), meddig tartana rálépni, hogy mondjuk 10x annyi szemét beleférjen és ne a mellette lévő játszótér legyen tele a szél által odafújt retekkel.

Reggel hajtok ki a kis utcába, ahol egy úriember állt keresztben az autójával. Így megálltam mögötte pár méterrel, hátha észrevesz... megtörtént, de még kidobott egy összegyűrt szórólapot a félig letekert ablakán. Tudatosan küzdök azzal, hogy vezetés közben ne káromkodjak a sok barmon... ilyen kezdéssel ezt a mait sem értékelem különösképp sikeresnek ebből a szempontból :angel:

Dohányzás:
Előrebocsájtom: soha nem dohányoztam. Lehet, hogy csak ezért érzem azt, hogy ez egy kifordult világ... Lépten-nyomon nekem kell alkalmazkodnom a dohányosokhoz. A buszmegállókban, a parkban a padokon ülnek, fújják a füstöt és nekem kell kerülnöm, ha nem akarom, hogy a 3 hónapos gyerekem beszívja a retkes füstjüket. A párom nagy pocakkal áll a megállóban (amiben van ugyan kuka de ömlik belőle a retek a nem összegyűrt szemét miatt főként ;) ) és a GERONIMO odaáll mellé fél méterre és rágyújt. Az hogy van 1-2 ilyen eset, még lenyeli az ember, de hogy minden alkalommal van ilyen... normális ez? Nem is beszélve arról, hogy 2 méterre állnak a kukától és elpöcköli a csikkét. (Vagy nem férne el a sok össze-nem-nyomott petpalack mellett?... ja tényleg...)

Primitív kultúra
Az előzőekben leírt két kis apróság is ebbe a pontba tartozna. Nem érdekel senkit, hogy gyerekkel vagy, vagy el van törve a lábad, vagy vak vagy, vagy cukorbeteg. Le vagy te sz@rva... az a lényeg, hogy ÉN felférek a buszra és hallgatom a zenét az iPodomon. Nem segítek fel és leszállni babakocsival. Sőt! Még félre is nézek, nehogy aztán bárki is azzal gyanúsítson, hogy látom és ennek ellenére sem segítek.
A minap mentünk be a házba és egy házban lakó néni berohant előttünk az ajtón, majd egyszerre értünk oda a lifthez, ahol persze csak annyit mondott "Felmegyek, jó?!" Mondanom sem kell, a 10. emeletre ment (mi meg a 3-ra a síró gyerekünkkel). A probléma mindig ott van ilyenkor, hogy ha én illedelmesen köszönök, miért nem kapom ezt vissza, továbbá ha siet, akkor miért nem bök oda egy "Elnézést, de sietek." mondatot? Megértettük volna és máris felébredtünk volna a sokkhatásból amibe kerültünk ettől a hihetetlen szituációtól.

Jöhetne még egy csomó ilyen eset, falfirkákról, bunkó, viselkedni nem tudó emberekről, de soha nem lenne vége...

Bocsánat a méltatlansági rohamért, lehet hogy az én készülékemben van a hiba, hogy ezek zavarnak :)
Szúúúú-száááá... :angel:
 
Hali!

Ugyan kevés észt osztok itt de ma "szófo..ás jött rám a történtek miatt, ez sok volt mára.

15.kerület, Szentmihályi út -Rákospalotai határút--körforgalom.Egy (tényleg) szőke nő egy 500-as SL (vagy 10 éves) Merciben a körforgalomban kb.2-3 km-es sebességgel vidáman halad kézben tartott mobillal TELEFONÁLVA és sz@rik a mögötte lévő 100 méteres sorra és baromira nem érdekli a zengő dudaszó.

Ugyanott pár száz méterrel arrébb egy KUKÁS autó vezető felöli ablakából felém repül egy Danonos doboz, pár másodperc múlva a jobb oldalról egy "pöttyös" Túró Rudi papir csomagolása...

M1- M7 közös szakasz, egy -halál komolyan mondom- barna hajú nő 500 SL Mercivel (ez is régebbi kiadás)60-al halad a középső sávban MOBIL TELEFONNAL a kezében a 100-as szakaszon, és f.ngja sincs, hogy a sok autó miért dudál rá , értetlenül néz a dudálókra.(véletlenek egybejátszása)

Egy ismerősöm megkért, hogy vigyem el a Rainbow gyártmányú porszívóját a szervizbe egy karbantartásra.

Bemegyek a címre ahol az van kiírva, hogy valami Rainbow..stb, akármi.Semmi kiírás magyarul,hogy ez egy szerviz.

Mondom bent az igen udvarias úrnak, hogy hoztam 1 porszívót karbantartásra.Aszongya, hogy ez nem porszívó hanem egy "RAINBOW". Csak úgy sütött a gőg a hangjából.

Mondom pedig ezt pedig porszívózásra használják..

Megint mondja, hogy ez nem porszívó, hanem egy Rainbow.

Kérdem tőle, hogy ez mit tud ez, amit az egyszerű 10.000 -30.000 Ft-os porszívók nem tudnak?? Erre: azok nem porszívók!!!

Mondom akkor ez az "IGAZI" porszívó? Válasz: Ez nem porszívó, hanem egy "Rainbow"...és nézz rám fensőségessen..

Itt már gondolkodtam, hogy elküldöm a k.. anyjába, vagy megütöm, de hivatásomnál fogva letettem erről.

Kérdezem,hogy mennyibe kerül a készülék átnézése.

Válasz: 13. e. körül ha javítani kell. Kérdezem, és ha a javítás túl drága, és nem kérem a javítást?Akkor nem rakják össze hanem elvihetem kosárba.

Csak akkor rakják össze ha javították is mert ha valami rossz akkor azt ők azt nem adják vissza úgy ahogy hoztam.

Van a porszívón (szerintem még mindig porszívó és nem a "NAGY RAINBOW)" egy légáramlás szabályozó műanyag gyűrű /ami gyanítom, hogy eltört/ ami hiányzott, és sima "ragtapasszal" lett pótolva.Ránézett és lenézően közölte, hogy "ez minősíti a használóját".

Sokat gondolkodtam, hazafelé az eseten (élve hagytam persze az embert, mert nem sok cég foglalkozik a "NAGY RAINBOW-al ) és úgy érzem, hogy ez az ember valami nagy agymosásos tanfolyamon vett részt a cégénél, mert valakibe ennyire belesulykolni ezt az identitástudatot az már--művészet.

Szeretett sógorom a Dréhernél marketinges és csak egy sör van a világon az persze a Dréher, de favorizálja az Aranyászokot, és még elismeri a Pilsner Urquell-t is.Áruló...!! :D
 
Azt hiszem nem teljesen volt százas aki ezt kitalálta(lehet hogy off,de nem igazán találom sem viccesnek,sem pedig a többi videó közé valónak):
bqld-5wOJvU
Jah és az sem aki ezt megveszi :evil:
 
Sziasztok!

Gyálon laktam 14 évig!
A Kissebség által sűrűn lakott település, egyébként is sok egyszerű ember lakott az utcánkban is!

Egy esetben malacot loptak valahonnan maguknak, tőlünk pár háznyira.
Eteni nem akarták, mert nem is volt mivel!
Levágni meg nem tudták hogy kell!
Enni meg mégis kellett belőle valahogy, hát levágták szegény malackának a füleit, meg a farkát (gondolom az egyszerűnek tűnt,
meg olyat láttak a hentesnél is- nem volt arra rá írva, hogy már nem élt mikor eltávolították róla)!
A malac persze kimúlt két három nap múlva (nyár volt)!
Be tették egy zsákba, majd ki az erdőbe!
Egy nap múlva jött valami okos rokon aki tudott valamit, ezért kimentek érte és valahogy elfogyasztották!
Estére pedig jött a mentő (persze nem az elme osztályra szállították a legfalánkabbakat)!
 
Az ilyen embereket miért nem jelentik fel állatkínzásért? :evil:
Szerencsétlen hal, hogy szegény malacról már ne is beszéljek...
 
A. Kavicsos said:
................A malac persze kimúlt két három nap múlva (nyár volt)!
Be tették egy zsákba, majd ki az erdőbe!
Egy nap múlva jött valami okos rokon aki tudott valamit, ezért kimentek érte és valahogy elfogyasztották!
Estére pedig jött a mentő (persze nem az elme osztályra szállították a legfalánkabbakat)!
Na ha ugyanarra a népcsoportra gondolunk azok aztán meg nem betegszenek ilyesmitől.................
A 90-es évek elején frissen végzett erdészként Nógrád déli csücskében dolgoztam (Kálló-Erdőkürt-Vanyarc-Erdőtarcsa az óra járásának megfelelően).
A TSz telephelyein persze állattartással is foglalkoztak,ennek megfelelően mindig volt friss marha, sertés vagy lóhús az étlapjukon.
Nem szaporítva tovább a szót. Vanyarc határában figyeltem fel egy szamaras fogatra amin szénát szállítottak csakhogy a széna alól néhány disznóláb kandikált ki. Az elhullott sertések júliusban a találkozás előtt 4 nappal kerültek ki a dögkútba! Amikor eme tényre felhívtam a figyelmüket a következő választ kaptam: "nem baj aaz erdész úr, anná jobb mer így porhanyós".
Ja és ez XX század végén nem 200 éve.
Tudnék mesélni még csirkebélpörköltről, agyagban sült sündisznó illetve tyúksültről......ne dobja el senki a taccsot :oops:
 
Sziasztok!

Mivel nem találtam olyan topikot, hogy "elrettentő példa", vagy "kinek nem kellene akvárium", gondoltam az offtopik ezen részébe jól elfér egy eset, amibe nemrég futottam.
Növényes akvárium indításához találtam egy használt dolgokkal foglalkozó oldalon egy eladó 50 literes akit minimális technikával (belső szűrő, fűtő), szinte ingyen. Úgy gondoltam, hogy tanulni jó lesz, hát lecsaptam rá. Úgy voltam, hogy "Kicsit karcos, kicsit viseltes...de az enyém". Ha majd kinövöm, mert már annyira pro leszek akvakertészetből, akkor lecserélem, tanulni tökéletes. :)
Persze megkérdeztem az akkor még gazdáját, miért válik meg tőle, mire azt a választ kaptam, hogy sok volt vele a gond.
Kicsit felhúztam a szemöldököm, és megkérdeztem, mire gondol.
Elmondta, hogy fárasztó volt takarítani, és sokszor "megdöglöttek a halak", így sokba is volt hetente pár ezerért halat venni bele. Itt már azért gyanakodtam, hogy nem minden volt gömbölyű a halak tartásával, mert heti szinten pusztuló halállomány produkálásához nagyon rosszul kell csinálni valamit.
Elkezdtem puhatolózni, mit hogy csinált.
Kiderült, hogy azért volt nehéz takarítani, mert vízcserekor leszívta a teljes akváriumot, és friss csapvízzel pótolta, "ahogy azt kell". Mikor halkan tiltakoztam, hogy nem szabad ám azt olyan durván, mert a halaknak az NEM jó, megnyugtatott, hogy "áá, nem olyan gyakran volt ám ilyen". Mint kiderült, két-három havonta (!) bánt el így az akváriummal, ahogy ő fogalmazott: "Amikor már nem lehetett látni a halakat a vízben"... Pfff.
Ezek után úgy hoztam el az akit, hogy akármit is követek el, egész biztosan nem lesz rosszabb helyen, mint ahol volt. Remélem jobb is lesz.
 
Back
Oldal tetejére