• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Az embernél ostobább lény nem létezik

az akváriumaim többségében nem volt szűrő sem :D SEMMILYEN. Néha azért voltak problémák, de alapvetően működött
 
az akváriumaim többségében nem volt szűrő sem :D SEMMILYEN. Néha azért voltak problémák, de alapvetően működött
Én valamikor a nyár elején folytam bele egy beszélgetésbe az egyik kisállat kereskedőnél. Nem tudtam megállni, no.
A kedves vásárló leporolta a padláson tárolt ciklon légpumpáját és a 70-100 lityi körüli akváriumát (már nem emlékszem pontosan a méretre), hogy néhány évtizedes kihagyás után légpumpás szivacsszűrővel indítsa újra. Előbb az eladó monóban, majd velem együtt sztereóban mondtuk, hogy annak már külső szűrő kell, főképp, ha jönnének a nagy növények meg vitorlások, meg még kitudja mik-kik. 15 perc alatt sem tudtuk meggyőzni, hogy a mostani külső szűrők halkak, nem egy kerti szivattyú zúgását képzelje el, évekig bírják, és ha mégsem, alkatrész is kapható hozzájuk. Nem nagyon hitt nekünk.
Azóta sem tudom, mi lett a végeredmény...
 
Én valamikor a nyár elején folytam bele egy beszélgetésbe az egyik kisállat kereskedőnél. Nem tudtam megállni, no.
A kedves vásárló leporolta a padláson tárolt ciklon légpumpáját és a 70-100 lityi körüli akváriumát (már nem emlékszem pontosan a méretre), hogy néhány évtizedes kihagyás után légpumpás szivacsszűrővel indítsa újra. Előbb az eladó monóban, majd velem együtt sztereóban mondtuk, hogy annak már külső szűrő kell, főképp, ha jönnének a nagy növények meg vitorlások, meg még kitudja mik-kik. 15 perc alatt sem tudtuk meggyőzni, hogy a mostani külső szűrők halkak, nem egy kerti szivattyú zúgását képzelje el, évekig bírják, és ha mégsem, alkatrész is kapható hozzájuk. Nem nagyon hitt nekünk.
Azóta sem tudom, mi lett a végeredmény...

Biztos szenved egy darabig, és vesz egy külső szűrőt. :)
 
Nekem "talajszűrő" volt bent. Legalul geotextil, meg egy üveg izé, aminek az alján volt egy vastag cső és felfele egy vékonyabb, itt csatlakozott rá a ciklon :D Meg persze porlasztókövön jött a levegő, amit egy kagylóhéj takart el. A következő aksim 80-100 liter körül lehetett, de abban is csak egy combos belsőszűrő volt, de a vitorláshalak vígan eléltek benne. Amíg el nem mentem nyaralni. Aztán a családi gondozás megoldotta.
 
Fehérváron a Palotai úti Atlantiszban panaszkodott nekem egyszer az eladó. Eladott egy akváriumot, ami előtte évekig ment a boltban, rá pár hétre meg a vevő követelőzve hívta fel, hogy "nem működik" az akvárium, De mi az,hogy nem működik, ereszt, rossz a szűrő? Technikailag minden rendben van, de nem működik.
Egyszerűen nem tudta megmagyarázni, hogy mit jelent nála az, hogy nem működik. Pont akkor voltam benn, mikor telefonált a vevő, és a boltos nekem panaszkodott, sajna azóta nem voltam arrafelé, de kíváncsi lennék mi lett a kimenetele az ügynek.
 
Sziasztok!
Külön ilyen topikot nem nyitok de ki kell írnom magamból valahol.
Az alattunk lakó idiótáról van szó.Képtelen felfogni hogy este 10 után az ember már szeretne pihenni.Mi még felnőttek hagyján,de az 5 éves gyerkőc nem igazán tudja magát elaltatni dübörgő zenére és ordibáló emberekre.Ráadásul már mindent körbejártunk,többször szóltam neki,hol finoman türelmesen,hol pedig kicsit indulatosabban,ezeket most nem idézném.
Semmit nem ért mint ........Több jelzőt is tudnék írni de nem akarok.
Az a kérdés vetült fel bennem,hogy szabad akarattal születtünk és Nekem és családomnak NEM KELL elviselnem ilyen ostoba embereket.
Sajnos hirtelen haragú ember vagyok így inkább nem futnék össze vele a lépcsőházban.:punch:
Ha valakinek volt ilyen problémája panelban és megoldást talált rá jogi úton,az kérem írja le hogyan és miként működött.
Karácsony előtt így legyen nyugodt az ember.:rage:
Előre is köszi!
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére