• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Aljzatemelesre otlet: Lavako zuzalek + szunyoghalo + ragaszto (aki nagyon raer osszevarrhatja damillal) . Valtozo formaju zsakocskak megtoltve lavakovel. Igy nem kell plusz anyag ala, hogy ne karcoljon es strapabirobb, mint a harisnya.
View attachment 30365

Ha még nem tetted be az akváriumba, óva intelek tőle. Ez a teflonos szúnyokháló valamilyen anyaggal van bevonva, kezelve, ami finoman szólva sem tesz jót a víznek (pl. hártyát képez). A tapintása is zsíros. Gondolom a talajnak sem tesz jót, ha alatta van. Sima szappannak és körömkefével le lehet sikálni, de nem egyszerű :)

Ezért én az összes ilyenhez a rascher hálót javaslom ;)
 
Ha még nem tetted be az akváriumba, óva intelek tőle. Ez a teflonos szúnyokháló valamilyen anyaggal van bevonva, kezelve, ami finoman szólva sem tesz jót a víznek (pl. hártyát képez). A tapintása is zsíros. Gondolom a talajnak sem tesz jót, ha alatta van. Sima szappannak és körömkefével le lehet sikálni, de nem egyszerű :)

Ezért én az összes ilyenhez a rascher hálót javaslom ;)
Ez nem teflonos, csak szurke szinu, uvegszalas, legolcsobb OVIs. :) Beaztattam a maradekot holnap megnezem lesz-e vmi hartya, de sikalasra sem valtozott semmit es nem csuszos a felulete.
 
Sziasztok,
Nemsokára restartolok, talajcserével, 540L-ben. A terv az itt is többször elhangzott lávakő+szúnyogháló emelés lenne, erre sera floradepot, arra pedig szűrőhomok. Az emeléseknél lennének sziklák is gazdagon, ill. szükség esetén kis műanyag lapok is, tartásnak.
Kérdés:
- Milyen a terv? :)
- A homok megáll-e az emelésen?
- Cory-k, amano garnélák vannak az akvában. Mekkora pusztítást okozhatnak a leírt scape-ben?

Köszi a válaszokat!
 
Szerintem a páncélosharcsák biztos széttúrnák a homok aljzatodat még ha meg is maradna valamilyen lejtőn.
 
Szerintem a páncélosharcsák biztos széttúrnák a homok aljzatodat még ha meg is maradna valamilyen lejtőn.
Szépen kisimulna a talaj pár nap alatt.
A nagyobb szemcseméretű kvarchomokot használod, ami olyan, mint a mini kavics, az kicsivel jobban megáll, de a Coryk azt is lesimítják.
 
+1, a cory-k nem scaper barát halacskák minden cukiságuk ellenére.. :(
Nálam az Amazonia dombot néhány hét alatt teljesen lesimították.
 
+1, a cory-k nem scaper barát halacskák minden cukiságuk ellenére.. :(
Nálam az Amazonia dombot néhány hét alatt teljesen lesimították.
Hát, akkor most meg vagyok lőve...
Lehet, hogy kisebb emelést csinálok csak...
De amúgy a sziklák sem érnek semmit támaszték ügyileg?
 
Csinálj egy skiccet, hogy kb hogy fog kinézni az építmény. Hogy egyáltalán lássuk, hogy milyen szintű emelésről illetve kövesítésről beszélünk...
 
És a meszesedés elkerülését hogyan oldod meg? Hosszabb ideig áztatod? Ecetezed, savazod. Vagy csak elsőre alaposan megmosod, és bele...
Mitől meszes az agyag tégla? Agyagásványok alkotják: kaolin, montmorilllonit, vermikulit, illit, alumínium-, magnézium-, hidroszilikátok stb. Az agyag magmás kőzetek és földpátjaik elmállásából keletkezik. Max nagy ritkán egy kis gipsz lehet benne.
Csak kérdem, hátha valamit nem jól tudok :)
 
Sziasztok
Én is téglás emelésen gondolkozom,illetve ami még felmerült,hogy amazoniám van otthon kb-12 L ,és hogy a téglák,illetve kövek közötti részeket manadoval tölteném ki és arra menne az amazonia ??? Elvileg a manado nem játszik szerepet az emelésben,csak a réseket töltené ki ! anyagilag gazdaságosabb,és így az ültetés ill a látszó részek maradnának amazoniából ?
 
Sziasztok
Én is téglás emelésen gondolkozom,illetve ami még felmerült,hogy amazoniám van otthon kb-12 L ,és hogy a téglák,illetve kövek közötti részeket manadoval tölteném ki és arra menne az amazonia ??? Elvileg a manado nem játszik szerepet az emelésben,csak a réseket töltené ki ! anyagilag gazdaságosabb,és így az ültetés ill a látszó részek maradnának amazoniából ?

tegyél bele szivacsot ;) beszorul, nem mozdul...
 
Sziasztok! Ez emeléshez használt, lapos kövek alá mehet?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
cccc112965056eb929db0af8cc0275ef.jpg
 
Back
Oldal tetejére