• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Cégnél van kimaradva formára öntött térkő, ezzel akartam a fát stabilizálni.
Lemostam, majd adtam neki sósavat, és őrült módon pezsgett.
Milyen térkőre gondolsz?
Persze, hogy pezseg ha beton térkövet sósavazol. De ez mit mér? Miért baj?

Semminek nem lesz semmi baja, hogy 0,3-al eltolja a PH-t. De ha az zavar akkor sima vörös téglát tegyél bele mint Molnár Béla.
 
Persze, hogy pezseg ha beton térkövet sósavazol. De ez mit mér? Miért baj?

Semminek nem lesz semmi baja, hogy 0,3-al eltolja a PH-t. De ha az zavar akkor sima vörös téglát tegyél bele mint Molnár Béla.
Mekkora h...e vagyok :whistle: persze, hogy beton volt.
Tégla, vagy bazalt kocka lesz.
 
Mekkora h...e vagyok :whistle: persze, hogy beton volt.
Tégla, vagy bazalt kocka lesz.
Nem vagyok rá büszke de low-tech korszakomba hungarocellre betont vagyis cementet hordtam fel majd akrillal színeztem szikla hatásúra. Ez semmilyen hatással nem volt a vízre. Persze hagyni kell kiszáradni.
 
Nem vagyok rá büszke de low-tech korszakomba hungarocellre betont vagyis cementet hordtam fel majd akrillal színeztem szikla hatásúra. Ez semmilyen hatással nem volt a vízre. Persze hagyni kell kiszáradni.
Inkább maradok az előzőekben általatok leírtaknál.
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem most, hogy később már ne kelljen ezzel foglalkoznom. Ha legalább 15cm-t szeretnék emelni a hátsó régióban, a következő akvárium indításánál, akkor a táptalaj ugyanúgy mehet a legaljára még akkor is, ha tegyük fel kisebb növény kerül a háttérbe? Tegyük fel, hogy parvula mező, egy domb tetején. Ilyenkor a táptalaj is felsőbb régióba kell, hogy kerüljön vagy maradhat legalul? Leér addig egy ilyen "kis" növény gyökérzete? Sehol sem találtam erről infót és szeretném tudni.
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem most, hogy később már ne kelljen ezzel foglalkoznom. Ha legalább 15cm-t szeretnék emelni a hátsó régióban, a következő akvárium indításánál, akkor a táptalaj ugyanúgy mehet a legaljára még akkor is, ha tegyük fel kisebb növény kerül a háttérbe? Tegyük fel, hogy parvula mező, egy domb tetején. Ilyenkor a táptalaj is felsőbb régióba kell, hogy kerüljön vagy maradhat legalul? Leér addig egy ilyen "kis" növény gyökérzete? Sehol sem találtam erről infót és szeretném tudni.
Nem értek hozzá, sőtt más ezt jobban tudja de szerintem nem maradhat legalul. Logikám szerint: emelés, táptalaj, fedő talaj. Legalábbis szerintem. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Nem értek hozzá, sőtt más ezt jobban tudja de szerintem nem maradhat legalul. Logikám szerint: emelés, táptalaj, fedő talaj. Legalábbis szerintem. [emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
Üdv!
Igen, épp most olvasom az "aljzatok elkülönítése, aljzatvastagság" topikban, hogy nem is tömör növényes talajjal kell ezt megoldani, a későbbi tömörödés miatt, hanem leginkább lávakővel emelni, majd rá a táptalaj és erre a fix talaj, ami nyilván úgyszintén minimum 4-5 centit kell, hogy takarjon a táptalajból. Teljesen érthető. Köszi, köszi!
 
Sziasztok. A nagyobb köveim alá tettem polifoam-ot hogy ne karcolódjon az üveg. Ebből nem oldódik ki semmilyen káros anyag ami befolyásolná a víz paramétereit?
 
Sziasztok. A nagyobb köveim alá tettem polifoam-ot hogy ne karcolódjon az üveg. Ebből nem oldódik ki semmilyen káros anyag ami befolyásolná a víz paramétereit?

Nem véletlenül tesszük alá. :eek:

No para
 
Nekem van egy ökölnyi méretű lávakövem, ami annyira üreges és könnyű, hogy a kb 3 mm-es polifoam szerű anyag felemelte. ;) Megfelelő mennyiségű talaj biztosan lent tudja tartani. De miért akarsz polifoamot a talaj alá?
 
Ha még nem tetted be az akváriumba, óva intelek tőle. Ez a teflonos szúnyokháló valamilyen anyaggal van bevonva, kezelve, ami finoman szólva sem tesz jót a víznek (pl. hártyát képez). A tapintása is zsíros. Gondolom a talajnak sem tesz jót, ha alatta van. Sima szappannak és körömkefével le lehet sikálni, de nem egyszerű :)

Ezért én az összes ilyenhez a rascher hálót javaslom ;)

Zoli, ezt a "rascher hálót" hol lehet kapni?
 
Back
Oldal tetejére