• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Hozzászólásom törölve? Hmmm. Pedig csak azt írtam, hogy "csatlakozom". A cég nevét nem én írtam le, sőt, még most is olvasható az oldalon.
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy zúzott lávakövet hol tudok venni Budapesten? A népszerű kereső semmi haszálhatót nem dob ki. :-(

Help valaki.
Köszi
Krisztián
Bármelyik komolyabb kőkereskedésben van, 10-20-30 kg-os zsákban, némi bazalt és sok por van benne, de kimosható.
 
Sziasztok. Nekem is tervezés alatt áll egy akva, amit hátul emelni szeretnék. Olvasgattam itt, hogy van aki szivaccsal, más lávakővel kivitelezett már emelést. Szerintetek melyik a jobb megoldás? Illetve a köves megoldásnál nem jelent gondot a nagy súly? Gondolok itt arra, hogy esetleg sérül az alsó üveg, nem okozza-e annak repedését.
 
Sziasztok. Nekem is tervezés alatt áll egy akva, amit hátul emelni szeretnék. Olvasgattam itt, hogy van aki szivaccsal, más lávakővel kivitelezett már emelést. Szerintetek melyik a jobb megoldás? Illetve a köves megoldásnál nem jelent gondot a nagy súly? Gondolok itt arra, hogy esetleg sérül az alsó üveg, nem okozza-e annak repedését.
Üdv!

Egy öklömnyi kő vagy akár nyagyobb is az üveg terhelése szempintjából elhanyagolható az , megoszlik, nem válik pontszerű terheléssé. A zuzalék különösen nem.
 
Kőszén, brikett, koksz aljzat emelésre, vélemény? Szerintem, nem oldódik, könnyű, térfogata jelentős, s nem úszik fel. Zúzott állapotban dekorációs értéke sem elhanyagolható.
 
Üdv!

Egy öklömnyi kő vagy akár nyagyobb is az üveg terhelése szempintjából elhanyagolható az , megoszlik, nem válik pontszerű terheléssé. A zuzalék különösen nem.
Megkésve, de köszi a választ! :)
 
Sziasztok, először is köszi a lehetőséget! Most indítanám a következő akváriumot, fejben megvan a kinézet, de nekem is kellene egy erősebb emelés az egyik sarokba. Ha megpakolom az alját bazalttal, arra tudok tenni Aqua Soil-t pl? Vagy jobb lenne valami nagyobb követ bepakolni, és arra ráépítkezni?
 
Sziasztok, először is köszi a lehetőséget! Most indítanám a következő akváriumot, fejben megvan a kinézet, de nekem is kellene egy erősebb emelés az egyik sarokba. Ha megpakolom az alját bazalttal, arra tudok tenni Aqua Soil-t pl? Vagy jobb lenne valami nagyobb követ bepakolni, és arra ráépítkezni?
Szia!

Én az utolsó berendezésnél aljzatemelésnek lávakő zúzalékot használtam harisnyába tömve. [emoji4]
Arra ment rá a talaj.

Krisztián
 
Én eredetileg 2 féle szemcsenagyságú bazaltot tettem az akváriumba. Az előtérbe a legkisebb, homokszerű bazalt került, hátra pedig a táptalaj fölé nagyobb szemcséjű. Mivel harcsákat is tartok, úgy próbáltam elválasztani a kettőt, hogy hungarocellből kivágtam egy hosszú, szabálytalan formát, ami végigér az akváriumon nagyjából közében. Amikor kész volt az egészet bekentem FBS-sel (az alját leszámítva) majd megforgattam a bazaltban. Amikor megszáradt bekentem az alját is és beragasztottam az akváriumba középen végig, így a kétfajta talaj elvben nem keveredett volna, a hátsó rész meg terasz-szerűen magasabb is volt egy kicsivel. Ezt, vagy valami ehhez hasonlót lehet alkalmazni az aljzat emelésére is hátul.

(Viszont aki dombosabb aljzatot szeretne harcsákat semmiképp se tartson, mert ezek a kis buldózerek néhány nap/hét alatt szorgalmasan elegyengetik az egészet. :))
 
Én eredetileg 2 féle szemcsenagyságú bazaltot tettem az akváriumba. Az előtérbe a legkisebb, homokszerű bazalt került, hátra pedig a táptalaj fölé nagyobb szemcséjű. Mivel harcsákat is tartok, úgy próbáltam elválasztani a kettőt, hogy hungarocellből kivágtam egy hosszú, szabálytalan formát, ami végigér az akváriumon nagyjából közében. Amikor kész volt az egészet bekentem FBS-sel (az alját leszámítva) majd megforgattam a bazaltban. Amikor megszáradt bekentem az alját is és beragasztottam az akváriumba középen végig, így a kétfajta talaj elvben nem keveredett volna, a hátsó rész meg terasz-szerűen magasabb is volt egy kicsivel. Ezt, vagy valami ehhez hasonlót lehet alkalmazni az aljzat emelésére is hátul.

(Viszont aki dombosabb aljzatot szeretne harcsákat semmiképp se tartson, mert ezek a kis buldózerek néhány nap/hét alatt szorgalmasan elegyengetik az egészet. :))
Szia! Kérdezem, hogy mi az az FBS (gondolom, valamilyen ragasztó)?
 
Szia! Kérdezem, hogy mi az az FBS (gondolom, valamilyen ragasztó)?
Elég sok helyen kapható (barkács, halas, de még a nagy áruház láncokban is ) ipari jellegű, szilikon alapú, ecetsavasan térhállósodó tömítőanyag. Alkalmas ragasztásra, de tudni, kell, kötés után rugalmas, gumiszerű marad. Különösen jól tapad üvegre, kőre, porcelánra, szaniter termékekre és EGYES műanyagokra. Pl., PE, plexi, polikarbonát ragasztására alkalmatlan. Műanyag termékek gyártásánál formaleválasztóként alkalmazható.
 
Sziasztok a kérdésem a következő lenne: az egyik sarkot szeretném egy 30 literesben kissé megemelni(10-15 cm). Középen Seiryu kő lesz benne. A Tropica Aquarium Soil aljzat lesz benne ez igényel bármilyen zúzalékot emelés gyanánt vagy megáll úgy ahogy azt szeretném?
 
A Tropica Aquarium Soil aljzat lesz benne ez igényel bármilyen zúzalékot emelés gyanánt vagy megáll úgy ahogy azt szeretném?
Ami alatta van, az legfeljebb ronthat a talaj csúszásán. Zúzalék stb kb ugyanaz (csúszás szempontjából), mint ha önmagában halmoznád. Tapasztalatom szerint kb 30-35°emelkedésnél gond nélkül megáll. E fölött érdemes támasztani dekorációval és/vagy elválasztó lapocskákkal. De 45°-ig simán működhet. De itt már sokat számít a mögöttes tömeg, áramlás, gyökérzet, amano garnélák stb.
 
Az áramlást megpróblom minimalizálni ne zavarja a talajt, a növényzet főként Utricularia Graminifolia lesz. A későbbiek során mást is ültetek de a fő profil ez lesz.
 
Tervezem én is tíz darabot beszerezni ebből a kis takarítógépből :LOL: Erre én is kíváncsi vagyok az amano képes ekkora tereprendezésre?
 
Back
Oldal tetejére