• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aljzat emelése

Nagyobb kőfalak és formációk építésekor hogyan szavatoljátok az építmény stabilitását?
A legtöbb videó, amit látok olyan, hogy némi Amazoniára elkezdik rápakolni a köveket, aztán fokozatosan töltik fel mögötte talajjal.
Mi akadályozza meg a köveket az előregördülésben pl. növényesítés, fogkefézés, stb. közben?
Csak a ragasztás jöhet szóba, vagy van más, kevésbé permanens megoldás rá?
 
Korábban volt itt egy kérdés, de nem volt rá válasz, így megkérdem én is. :)
ha talaj emelésésez régi akváriumi kavicsot használnék (8-10 cm, bazaltok mögött), arra kerülne talaj-táptalaj-talaj szenvics, akkor milyen esélye van annak, hogy az emeléshez használt kavicsréteg befülled és esetleg mérgezi a vizet?
(a talaj: ADA as Amazonia, a táptalaj: Dennerle deponitmix)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Korábban volt itt egy kérdés, de nem volt rá válasz, így megkérdem én is. :)
ha talaj emelésésez régi akváriumi kavicsot használnék (8-10 cm, bazaltok mögött), arra kerülne talaj-táptalaj-talaj szenvics, akkor milyen esélye van annak, hogy az emeléshez használt kavicsréteg befülled és esetleg mérgezi a vizet?
(a talaj: ADA as Amazonia, a táptalaj: Dennerle deponitmix)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
Valahol volt egy olyan is hogy gyeprács lett használva.
 
ötletnek nem rossz, korábban már volt itt minden... tégla, nikecell, lávakő stb... jobbnál jobb ötletek. ;)
itt a lényeg, hogy 10-20 cm magas töltésnél legalul már nagyon minimális az áramlás, tehát esélyes az anaerob világ. ezen aggódom picit... vagy ezt az oldalát már bízzam a szűrőközegekre, hogy kiszedjenek minden nem odaillőt? (matrix, Seachem Purigen)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Nagyobb kőfalak és formációk építésekor hogyan szavatoljátok az építmény stabilitását?
A legtöbb videó, amit látok olyan, hogy némi Amazoniára elkezdik rápakolni a köveket, aztán fokozatosan töltik fel mögötte talajjal.
Mi akadályozza meg a köveket az előregördülésben pl. növényesítés, fogkefézés, stb. közben?
Csak a ragasztás jöhet szóba, vagy van más, kevésbé permanens megoldás rá?

Valaki segítsen a kérdésem megválaszolásában, légyszi! Köszi! :)
 
Valaki segítsen a kérdésem megválaszolásában, légyszi! Köszi!
Ha a kő alatt/előtt talaj van, akkor - még szárazon - megtömködöm a nedves talajt, illetve benyomkodok kisebb követ támasztéknak, lehetőleg akkorát és olyan alakút, hogy tényleg tartson. De a nem túl nagy kövek kefézésénél ezekkel a kitámasztott kövekkel így is óvatosan kell bánni (a kisebbeknél általában másik kézzel le is fogni). Ha a kő alatt szintén kő - vagy más, nem képlékeny anyag - van, akkor legfeljebb a környező kövek tudnak támasztékként szolgálni. Ha ez kevés, akkor attól tartok, csak a ragasztás marad.
 
Utoljára módosított:
Valaki segítsen a kérdésem megválaszolásában, légyszi! Köszi! :)
George Farmer és James Findley videóiban ahogy láttam, az üvegre helyezik sokszor a köveket ragasztás nélkül. Utána ha raknak rá másikat, akkor addig helyezgetik, forgatják amíg stabil nem lesz. Az egyik oldalon a kő mögött töltik, akkor a mögé kerülő talaj tartani fog, a mélyebb "külső" oldalon is elékerül még min. 4-5 cm talaj. Szerintem az, ha jól illesztik, nem mozog. Extrém scape esetén lehet csapolni is egymáshoz a sziklákat... Ahogy a srácok mondani szokták: türelemjáték. ;) Remélem segítettem.

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
 
Korábban volt itt egy kérdés, de nem volt rá válasz, így megkérdem én is. :)
ha talaj emelésésez régi akváriumi kavicsot használnék (8-10 cm, bazaltok mögött), arra kerülne talaj-táptalaj-talaj szenvics, akkor milyen esélye van annak, hogy az emeléshez használt kavicsréteg befülled és esetleg mérgezi a vizet?
(a talaj: ADA as Amazonia, a táptalaj: Dennerle deponitmix)

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről
7,2%
 
Sziasztok, talaj támasztásra mit ajánlotok?
Green Mashine-t láttam a videojában valami üreges müanyagkártyát vágott csíkokra?
valakinek ötlet, jó lenne!!
 
Sziasztok, talaj támasztásra mit ajánlotok?
Green Mashine-t láttam a videojában valami üreges müanyagkártyát vágott csíkokra?
valakinek ötlet, jó lenne!!
A TGM pvc légkamrás lemezt használ. Műanyagosok szokták árulni itthon is. A hullámkartonhoz hasonlóan dobozok alapanyaga többnyire.
 
Sziasztok, talaj támasztásra mit ajánlotok?
Green Mashine-t láttam a videojában valami üreges müanyagkártyát vágott csíkokra?
valakinek ötlet, jó lenne!!
Milyen támasztás? Megemelni, valamint kövek alá alátétnek? Tehát teherbíró? Én a gyeprácsot ajánlom, egymásra is teheted jó nagy lépcsőt csinálni. Vágni is könnyű. De ha meg nem akarod, hogy belefolyjon a talaj akkor térkő 120FT egy hatalmas kocka az Obiban vagy akárhol.
154751_01_aco-self-gyepracs[1].png

Ha térelválasztót szeretnél, hogy kevésbé keveredjen a díszhomok az amazóniával akkor ott én fekete műanyag gyorsfőző mappát használtam.
305-01860[1].jpg
 
Back
Oldal tetejére