• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Halo season II.

Tudom és értem, de irtózom mindenféle bogártól. És gondolom nagyon el is szaporodnának, mivel nincs aki fogyasztaná kis testüket. :)
Szerencsére ezek rovarok.😁
Youtube-on keress rá az alábbi csatornákra, sok hasznos információt kaptam ezektől.
Michikusa3193, Asu, Naturallpot, SerpaDesign, The Urban Nemophilst
 
Ha beteszel az ászkák mellé néhány százlábút (ők nem bogarak), majd kordában tartják a populációt :)
Hú de nem vágjátok. Segítek. Nem bogarakra gondolt, hanem gerinctelenekre. Az iszony - az iszony. 😉
Vedd ki a fát. Megszűnik a penész.👍
Ez használhatóbb neki. Bár szerintem jól elvan a fülpiszkáló+carbo kombóval.

@Nexus javíts ki, ha tévedek!
Ez inkább probléma megosztó beszélgetés, nem afféle "oldjuk meg, segítsetek" gondolat. 😃
 
Hú de nem vágjátok. Segítek. Nem bogarakra gondolt, hanem gerinctelenekre. Az iszony - az iszony. 😉

Ez használhatóbb neki. Bár szerintem jól elvan a fülpiszkáló+carbo kombóval.

@Nexus javíts ki, ha tévedek!
Ez inkább probléma megosztó beszélgetés, nem afféle "oldjuk meg, segítsetek" gondolat. 😃
Szóval tegyek bele bogarat és bogár evő százlábú izét….Oké! Nem!😃
Gyökereket beáztattam carbós RO vízbe, a fákat meg simizem ha kell. Kivenni már nem tudom és nem is akarom szétszedni.
Ez az első ilyen próbálkozásom florawabikeszekusa ha elketyeg egy évet már boldog leszek. A következőre már lesz több tapasztalatom.
Nos a megmaradt Anubiasokat leköltöztettem a földszintre. Az bebizonyosodott hogy nem elég ha a gyökerük nedves, a levelek sem szeretik ha kiszáradnak. Most kezdenek helyre jönni.
A Pinnatifida is hozza az új hajtásokat a tápanyagban gazdag talajon.
Szerintem a hukimuki mohából is lesz valami, még nem rothadt el, ez jó jel és szépen visszazöldült. A weeping és a karácsony moha és kezd mélyebb zöldre váltani jól elvannak ha mindig nedvesek.
Riccardia az valahogy nem akar beilleszkedni, még nem tudja mit akar, annak ellenére hogy talajon van. Lehet kevés lesz neki a heti egyszeri tápos spriccni.
Amúgy nem tudom mennyire mérvadó, megmértem a táppal bekevert sprccelőt és 20-as TDS-t mutatott. Ebből 10 az RO víz amit gyártok. Sok vagy keves majd kiderül.
 

Attachments

  • D1DAC20A-BF61-47BD-98F1-5C8FF1D40996.jpeg
    D1DAC20A-BF61-47BD-98F1-5C8FF1D40996.jpeg
    550.3 KB · Megtekintések: 15
  • 91B411E8-232E-47AD-876B-7C5F863BFF35.jpeg
    91B411E8-232E-47AD-876B-7C5F863BFF35.jpeg
    500.2 KB · Megtekintések: 13
Szia!
Nem vagyok értetlen. Értem, hogy aminek kettőnél több lába van, az nem léphet a lakásba, mindegy, hogy rovar, vagy bogár, vagy szélesszájú orszarvú, de ha úgy gondolod, szívesen adok neked ingyen, és bérmentve ugróvillásokat. A legnagyobb is maximum 2mm. Valójában én soha nem is látom őket a viváriumban, pedig azért 20cm-t egyszerűbb átlátni.
Hosszútávon meghálálja a kocka, a penész viszont nem. ;)
Amúgy meg ha nem carbo, akkor kamilla tea. :)
 
Szia!
Nem vagyok értetlen. Értem, hogy aminek kettőnél több lába van, az nem léphet a lakásba, mindegy, hogy rovar, vagy bogár, vagy szélesszájú orszarvú, de ha úgy gondolod, szívesen adok neked ingyen, és bérmentve ugróvillásokat. A legnagyobb is maximum 2mm. Valójában én soha nem is látom őket a viváriumban, pedig azért 20cm-t egyszerűbb átlátni.
Hosszútávon meghálálja a kocka, a penész viszont nem. ;)
Amúgy meg ha nem carbo, akkor kamilla tea. :)
Köszönöm! Értem én hogy jót akartok nekem. :D Ha valóban csak 2mm azokkal szerintem nem lenne gondom, feltéve ha nem szaporodnak el túlságosan...:ROFLMAO:
A gyökereket amik várnak még a berendezésre, ma kifőztem, és jéghideg vízben "sokkoltam" Mary tanácsára.
A szellőztetéssel, párásítással és az ezekből adódó víztöbblettel még próbálkozom kitalálni mi legyen. A felső rész ahova csak mohákat gondoltam ott nincs nekik elég nedvesség, ha tolom a párásítót akkor meg lent is gyarapszik a víz.
Alul az utólagos üveg fúrást nem javasolták. Ugyanis arra gondoltam, egy 60-as PVC csőből 2 Cm magasan egy gyűrűt beragasztok a közepén kifúrom az üveget. Ami ezen magasságon víz átbukik az lecsepeg egy tartályba.
Lehet veszek egy RB féle esőztetőt 15 mikronos fúvókákkal, ha óránként bekapcsolna pár másodpercre és a fönti részt locsolná akkor mire jutok.
És a mostani plexi tetőt cserélném rovarhálóra telibe a párolgás is nagyobb lenne. És jöhetnek az ugribugri villások.
Tanuló üveg lesz, egyre jobban bebizonyosodik. :X3: :D
 
Alul az utólagos üveg fúrást nem javasolták. Ugyanis arra gondoltam, egy 60-as PVC csőből 2 Cm magasan egy gyűrűt beragasztok a közepén kifúrom az üveget.
Pedig nem ördögtől való. Ráadásul nem kell neki akkora vízoszlopot tartani, mint egy akváriumnál. Én fenékfúrtam már Dennerle 60-as kockát. 1/2" tartályáttörős műanyag idommal ragasztani sem muszály.
 
Pedig nem ördögtől való. Ráadásul nem kell neki akkora vízoszlopot tartani, mint egy akváriumnál. Én fenékfúrtam már Dennerle 60-as kockát. 1/2" tartályáttörős műanyag idommal ragasztani sem muszály.
Igen. Valami ilyesmire gondoltam. Üveges ismerősöm nem ajánlotta. YouTube-on néztem videókat, valóban nem ördögtől való. :D Így ahogy van, bútorral együtt fúrnám meg. Kapna a furat köré egy 2 cm magas"gyűrűt" ami körbe van szigetelve, ha eléri a szintet a felesleg elfolyik.
Akkor nekiálljak bátran, remegő kézzel? :)
 
Akkor nekiálljak bátran, remegő kézzel? :)
Kell hozzá egy diamantos körkivágó, a lándzsa alakú üvegfúró központosítóval. Az Obis Wolfcraft pont megfelel. A gyerek gyurmájából csinálsz egy körgátat 1 cm vízzel és abban fúrod akkus fúróval, vagy 220-assal nem túl sebes fordulaton. Amikor már van elég mély karikád, akkor kiveszed a központosítót és anélkül mélyíted tovább. Ilyenkor már a fúrót finom körkörös mozdulatokkal dolgoztasd, hogy ne szoruljon meg, és ne repedjen. Így egy hangyabokányival tágabb lesz, de biztonságosabb. Sok sikert. 😉
 
Kell hozzá egy diamantos körkivágó, a lándzsa alakú üvegfúró központosítóval. Az Obis Wolfcraft pont megfelel. A gyerek gyurmájából csinálsz egy körgátat 1 cm vízzel és abban fúrod akkus fúróval, vagy 220-assal nem túl sebes fordulaton. Amikor már van elég mély karikád, akkor kiveszed a központosítót és anélkül mélyíted tovább. Ilyenkor már a fúrót finom körkörös mozdulatokkal dolgoztasd, hogy ne szoruljon meg, és ne repedjen. Így egy hangyabokányival tágabb lesz, de biztonságosabb. Sok sikert. 😉
Köszönöm! Azért egy tartalék üveget bekészítek. 😃
 
Rekord idő alatt megérkezett messzi Kínából a venni. Potom 2600 Ft-ért. Csendes, dimmelhető, meglepően igényes darab. Öröm az ürömben, sajnos a wifi-s dugaljt (Parádés Xiaomi smart plug 2👌) hiába időzítem, nem kapcsol be csak manuálisan. Ezzel számoltam, így direktbe lett bekötve, és szívni fogja a levegőt. A plexit sikerült koronafúróval törés mentesen kivágni. A tető már körbe fedi az üveget, de közte hagytam 5mm rést. Sokkal tovább gomolyog a pára, nem ül le hamar a felszínre, reményeim szerint a fenti mohák is örülni fognak ennek.
Ami csalódás a készülékben, nem pontos az időzítés és mindig 2-3 percel később indul. A következő bekapcsolás ismét + 2-3 perc csúszás. Vicc. Lehet ezt is egy wifi-s kapcsolóra kötöm, másodperc alapú időzítés, mikor kapcsoljon ki-be, milyen napokon, mennyi az aktuális fogyasztás....Parádés cucc.
Napi 3X 5 perc szellőztetésre gondoltam első körben, meglátom mire lesz elég, vagy kevés. Szóval egyelőre próbaüzem van.
Kapok kölcsön egy ff DSLR gépet, rendelek hozzá polár szűrőt, majd jöhetnek a normális képek, addig hadd cseperedjenek a növények. :D
És aludtam rá egyet, lesznek azok az izé fehér bogarak. Ugróvillások. :) Szóval kell kérnem egy makro obit is.
 

Attachments

  • F75C94FF-A029-4B35-8348-959A9484458D.JPEG
    F75C94FF-A029-4B35-8348-959A9484458D.JPEG
    202.6 KB · Megtekintések: 6
  • AF2F6B3D-A67D-4DB7-85F3-507B585E59F8.JPEG
    AF2F6B3D-A67D-4DB7-85F3-507B585E59F8.JPEG
    562.7 KB · Megtekintések: 5
  • 391B0681-E070-4C24-BA2E-238E0867F1E0.PNG
    391B0681-E070-4C24-BA2E-238E0867F1E0.PNG
    128.8 KB · Megtekintések: 5
  • 142B03CD-E8A4-4FAA-AE1A-1C42F787ACF3.JPEG
    142B03CD-E8A4-4FAA-AE1A-1C42F787ACF3.JPEG
    519.8 KB · Megtekintések: 5
  • 2C8C2B1D-9DB4-4FB0-880C-CB2C1B611C19.JPEG
    2C8C2B1D-9DB4-4FB0-880C-CB2C1B611C19.JPEG
    368.8 KB · Megtekintések: 7
Megjött a 3600 Ft-os WRGB lámpa Alibácsiról a “keltetőbe”. 😃 5730-as ledekkel szerelt, 24 db van a panelon. 1000 Lumen kb.
Meglepően igényes darab kinézetre. Hogy mit tud, majd a növények mesélnek róla. Jopet kollégától friss metszésből érkezett Cuba, ami nem ment az üvegbe ide landolt. Szintén maradék Weeping mohával, és egy szál Crypto társaságában. Maradt vagy három marék Amazóniám, arra kevés lett volna hogy ültessek bele, így összekevertem kókuszrosttal. Alá agyag granulátum került.
 

Attachments

  • 1BAB0AD3-9B48-42F2-95F6-05AF094DF9B9.JPEG
    1BAB0AD3-9B48-42F2-95F6-05AF094DF9B9.JPEG
    688.3 KB · Megtekintések: 7
  • 71B725ED-28F2-4ED6-BA29-503618D01646.JPEG
    71B725ED-28F2-4ED6-BA29-503618D01646.JPEG
    139.1 KB · Megtekintések: 12
Szerdáéra is jutott beszámolni való, így jöttem dicsekedni. :) Beraktam még egy esőztetőt, így a moháknak már szavuk nem lehet az emeleten. Párakánaán. 2 óránként bekapcsol 2 percre, így mindig nedvesek, és a felesleges vizet is elég 3 naponta szippantani. Örülünk.
Ma megjött a vezérlő, le lett dimmelve a (BRUSHLESS!) motoros venti, extra halk. Bentről szív kifelé fúj. 5 órás periódusokban 3 percig dolgozik.
Technikai rész kezd összeállni, később még egy szép tetőt kell rá fabrikálni. (Még rímel is):ROFLMAO:
Növények jól vannak. Ahhoz képest hogy mohás anubiasos bucésnak indult.... Kicsit elszalad a paci.
Találtam még 1-2 apróbb lávakövet azokat még forgatom, és a gyökerek is elfoglalják lassan a helyüket.
Penész van, bogarakért még el kell mennem. Majd ha kevesebbet kell nyúlkálnom az üvegben akkor költözhetnek. :ROFLMAO:
 

Attachments

  • 0890BE4E-72FB-4575-A9C7-3CED251E0292.JPEG
    0890BE4E-72FB-4575-A9C7-3CED251E0292.JPEG
    271.7 KB · Megtekintések: 9
  • 6445BC3F-5706-42F0-AF3C-20D42FC5FD12.JPEG
    6445BC3F-5706-42F0-AF3C-20D42FC5FD12.JPEG
    467.2 KB · Megtekintések: 8
  • FDC9D295-64CF-45D9-A660-5533242EEA41.JPEG
    FDC9D295-64CF-45D9-A660-5533242EEA41.JPEG
    501.9 KB · Megtekintések: 7
  • 873BBC37-4808-40CE-82C6-8B812DB07DF9.JPEG
    873BBC37-4808-40CE-82C6-8B812DB07DF9.JPEG
    490.2 KB · Megtekintések: 5
Szerdáéra is jutott beszámolni való, így jöttem dicsekedni. :) Beraktam még egy esőztetőt, így a moháknak már szavuk nem lehet az emeleten. Párakánaán. 2 óránként bekapcsol 2 percre, így mindig nedvesek, és a felesleges vizet is elég 3 naponta szippantani. Örülünk.
Ma megjött a vezérlő, le lett dimmelve a (BRUSHLESS!) motoros venti, extra halk. Bentről szív kifelé fúj. 5 órás periódusokban 3 percig dolgozik.
Technikai rész kezd összeállni, később még egy szép tetőt kell rá fabrikálni. (Még rímel is):ROFLMAO:
Növények jól vannak. Ahhoz képest hogy mohás anubiasos bucésnak indult.... Kicsit elszalad a paci.
Találtam még 1-2 apróbb lávakövet azokat még forgatom, és a gyökerek is elfoglalják lassan a helyüket.
Penész van, bogarakért még el kell mennem. Majd ha kevesebbet kell nyúlkálnom az üvegben akkor költözhetnek. :ROFLMAO:
Örülök hogy sikerült a szabályzást megoldani.
 
Back
Oldal tetejére