• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumom

Nem értek vele egyet, nekem is citromsavas van 112 literbe, teljesen elég...ha akarom ezzel is "elárasztom co2-vel " az akváriumot. Szerintem ha jó a difi, akkor elég lehet, meg persze legyen meg a keringés. Egyébként szép.
Szia!
Neked is ilyen a berendezés, vagy te csináltad magadnak meg? Nekem valami nem stimmel az indításnál. 6dl víz+20dkg citromsav, 2dl viz + 20dkg szódabikarbóna. Én így állítom össze, de mire elérem a 2 bárt, már a szódabikarbónás palackban van a több lötyi:( És amikor beállítom 2 bárra, elindítom a beoldást, szépen bubizgat befelé, de viszont több co2-t termel, mint ami az akiba megy be és ezért megy felfelé a nyomás:( Tegnap este 4 bárnál inkább szétszedtem. Nem ereszt sehol, leteszteltem.
 
egyrészt én egy kicsit más recepttel dolgozom, másrészt, nekem még a régebbi fajta szett van...de szerintem nem csinálsz semmit rosszul, csak állítólag ha megvan a 2 bar nyomás akkor nem szabad hozzányúlni, mert attól megy fel A nyomás..ha mégis felmenne akkor a citromsavas üveg kupakját letekerve lehet csökkenteni úgy a nyomást, hogy ne szívjon több citromsavat, ne menjen pocsékba..Így elvileg tartható a 2 bar. Egyébként én se tudom, mert eddig 2 adagot pakolgattam össze, de mindkétszer hasonlóan jártam mint te, annyi kitétellel, hogy eresztett a tűszelep és egy adag pocsékba ment, először meg én is mozgattam és felment 3,5 bárra, ezért én is kiengedtem a levegőbe,de még így is 2 bar maradt, ami majdnem 4-5 napig elég volt. Most nagyon készülök a harmadikra, illetve szemezek a teféle egybeépített szerkezettel, mert amilyen egyszerű olyan zseniális. Egy hét alatt így is látom a változásokat, a növények nagyon begyorsultak :) Sry a hosszú szövegért és az offért...siettem, remélem azért érthető...
 
Utoljára módosított:
Szia!
Igen, az lenne az igazi, de se pénzem se hely nincs a palackosra-nak:)
Szia!
Nálam is ez a helyzet sajna. Nem is azért írtam, hogy cikizzelek, de ekkora akiba azért kell gáz rendesen, szóval készülj fel, hogy nem fogja sokáig bírni a töltet.
 
egyrészt én egy kicsit más recepttel dolgozom, másrészt, nekem még a régebbi fajta szett van...de szerintem nem csinálsz semmit rosszul, csak állítólag ha megvan a 2 bar nyomás akkor nem szabad hozzányúlni, mert attól megy fel A nyomás..ha mégis felmenne akkor a citromsavas üveg kupakját letekerve lehet csökkenteni úgy a nyomást, hogy ne szívjon több citromsavat, ne menjen pocsékba..Így elvileg tartható a 2 bar. Egyébként én se tudom, mert eddig 2 adagot pakolgattam össze, de mindkétszer hasonlóan jártam mint te, annyi kitétellel, hogy eresztett a tűszelep és egy adag pocsékba ment, először meg én is mozgattam és felment 3,5 bárra, ezért én is kiengedtem a levegőbe,de még így is 2 bar maradt, ami majdnem 4-5 napig elég volt. Most nagyon készülök a harmadikra, illetve szemezek a teféle egybeépített szerkezettel, mert amilyen egyszerű olyan zseniális. Egy hét alatt így is látom a változásokat, a növények nagyon begyorsultak :) Sry a hosszú szövegért és az offért...siettem, remélem azért érthető...

Szia!
Dehogy offolsz, minden segitseget, tapasztalatott szivesen fogadok, olvasok. Tegnap kiserletezgettem es beszeltem kill81-el. Arra jutottam, hogy a start utan varni kell es a ket pumpalasok kozott is kell sokat varni, hogy termeljen rendesen co2-t. Igy tegnap 3-4 ora volt mire elertem a 2 bart, de azota tartosan annyi maradt. Mar csak azt nem tudom, hogy el merjem e zarni estere. Fel fog e menni a nyomas, mert akkor meg a tuszeleppel kell reggel szorakozni, de ha el lehetne zarni akkor jo lenne, mert haromszor tovabb tartana.
 
Nálam is ez a helyzet sajna. Nem is azért írtam, hogy cikizzelek, de ekkora akiba azért kell gáz rendesen, szóval készülj fel,szamat.nem fogja sokáig bírni a töltet.
Szia!

Nem vettem cikizesnek, minden segitseget es hozzaszolast a naplomhoz szivesen fogadok. Igy tanul az ember:). Tegnap mar vilagoszold volt a dc, visszabb is vettem a bubik szamat.
 
Sziasztok!

Az elmúlt 1-2 hétben történt 1-2 változás:) Remélem jó irányba.
Először is leálltam a Green Aqua Micro és Macro-val egy Debreceni boltos ajánlotta, hogy próbáljam ki, mert lehet az is okozhatja a fehér olajos film réteget a vizfelszinen. Azt ajánlotta a Macro-t ne adagoljam, hanem helyette próbáljam ki az ő általuk kevert Macro folyadékot, ajándékba kaptam 2.5dl-t. 3 nap után kristálytiszta lett a vízfelszín:):) pedig közel 4 hónapja küzdök ellene. Így ezt a lötyit használom és a Dr Gardent meg a Micro helyett. Tudom sok embernek nem okoz fehér olajos vízfelszint a Green Aqua Micro és Macro, de nekem így úgy tünik az okozta. Amióta nem használom azóta tiszta a vízfelszin. Remélem ezzel a tápozással is nőni fognak a növények rendesen, mert a GA-tól nőttek mint a bolondgomba:). Kimérettem a vizemet is laboratóriumban, és rájöttem a csepegtetős tesztek 1-2 esetben nagyon pontatlanok: Sera foszfát teszt az jól mért, 2mg/l és a labor is annyit mutatott, a neptun keménységteszt meg sem közelítette a valósat:), neptun szerint 10-11 az összkeménységem, a labor szerint 17:) Sera szerint a nitrátom 10 alatt van, laborban 15, Vasat nem tudok mérni, de a labor szerint kimutatthatatlan:) Lehet a Vas hiány miatt lyukadtak ki a leveleim??? Lehet rossz volt a GA- adagolása, de sokan mondták, hogy a napi 1-1 ml elég és jó a 140-es akimba, de akkor hová lett a vas? Na mind1, most pár hónapig tesztelem ezt a növénytáp összeállítást, és majd újra méretem 1-2 hónap múlva a vízet.
A 2 heti vízcsere az marad, de most átállok az RO vízre, és mától 25l RO-t és 10L állott csapvízzel fogok kéthetente cserélni. Remélem a vízkeménység és a nitrát és a foszfát le fog menni normál és elfogadható szintre, mert a zöld algától már alig látni:) Mától beüzemeltem a nagynyomású CO2 rendszerem:):):) 1 hónapot vártam a palackra, de 10kg Linde palack teletöltve 13e Ft-ért megérte:) Most 60 b/perc-el megy, majd lassan emelem, míg be nem zöldül a DC. Pár nap alatt csak meglessz az a b/perc ami jó lessz.
2 hete SzTibor akvarista kollégával egy kicsit átrendeztük az akváriumomat és kaptam tőle pár növényt, most már lassan nekem is kezd tetszeni:) Már csak a parvulának kéne beindúlnia, mert csak terjeszkedik, de nőni nem nő, de remélem a CO2 segít majd rajta. Beüzemeltem a 3. neont is, de azt még cserélnem kell, mert a 90cm-es bluesky cső van benne ami 12000kelvines és az ide nem jó.
Szóval most 1-2 hónapot várok türelemmel, kéthetente cserélem a vizet, kaparom a zöldalgát belövöm a co2-őt a növényeknek megfelelő szintre és majd kiméretem a vizet, hogy mi változott.
1-2 kép:
20046785_c5c48acfee3fe61770a168038f27e7f3_xl.jpg

20046783_9e04a8846716d9675b794a5074d56ac8_xl.jpg

20046781_0e947ec1e65ce246dce7eb4b0dbd6909_xl.jpg
 
sziasztok.
2-3 napja uzemel a co2 rendszerem. mennyi idő mulva lessz lathato eredmény vagy változas? pár növény egy kicsit megsinylette a co2 hianyat. riccia egy kicsit bebarnult, de nem veszese, a parvula meg nem akar nőni, csak terjeszkedni. már tudom milyen az amikor bubiznak:) sose latam meg ilyet:) de most mar mindennapi latvany lessz az akvariumomban:)
 
Neked ez a co2 palack a szekrenyben van,vagy melle ällitottad?Engem az asszony kinyirna ha läthato lenne!Amugy az akinek jot tet az ätalakuläs.
 
Neked ez a co2 palack a szekrenyben van,vagy melle ällitottad?Engem az asszony kinyirna ha läthato lenne!Amugy az akinek jot tet az ätalakuläs.
szia köszi. szekrényen van:))) csajos megengedte, mert muszály, o kapott kiskutyát cserébe:)) de nemm latszik,ert az ajtó mindig nyitva es takarja;)
 
Sziasztok!

November közepe óta történ 1-2 változás ismét az akváriumomban. Most már megnyugodtam, és végre most már tetszik nekem is az akváriumom, és sok problémám megoldódott, de azért még akad:)

Megjött ugyebár a palack, és megcsináltam hozzá egy szűrőházas külső reaktort a jobb beoldásért. Túl nagy volt az akiban a flow ezért kivettem a belső vízkeringetőt és a benyomót lecseréltem essőztetőre. Elkezdtem a Dr. Gardent és a saját keverésű (bár nem én keverem:)) Macrót használni. Az Easy Carbót már nem nagyon használom, csak tüneti kezelésre.
Pozitív változások, ami miatt már nem akarom abbahagyni az akvarizálást:
-Megszünt az ecsetalga, TELJESEN, 1-2 hét alatt.
-Szinte nem észrevehető a zöld pontalga sem, 2 hónap alatt lett annyi a frontüvegen, hogy rászánjam magam a kapargatásra.
-0.5-re beállt a foszfát szintem 2.2-2.5-ről, szerintem ezért kevés a zöldpontalga.
-Egyik napról a másikra teljesen eltünt a víz tetejéről az a fehér olajos fátyolréteg, és azóta vissza sem jött.
-A növények nőnek látványosan és bubiznak rendesen:) 110b/perc-el megy a co2.
-A japán kék endler guppiaim nőnek és szaporodnak, lassan ell kell majd osztogatnom vagy adnom, a rákok is szaporodnak, még a kékek is:)
-A 10nk-hoz közelít már a vízem keménysége, már csak nyomokban van vízkő a víz tetejénél az üvegen.

Szóval már lassan kezdem élvezni az akvarizálást és a látványt is:). De sajna még van 2 növényem aminek kijukadnak a leveli és nem tudom, hogy az a 50-100 db icipici csiga okozza-e, vagy valami tányagahiány. Most beszereztem 6db helenát, hogy megtizedelje őket, de én inkább a tápanyaghiányra gyanakszom.

Lassan kezd beérni a türelem, amire 1-2 akvás társ buzdított:) Utólag is ismét köszönöm nekik.

1-2 kép:
20372513_24375f075036e5ef75e8ee58f5675cfe_xl.jpg

20372515_f6c42b043fc118c3160334c9fd56bbfb_xl.jpg

20372517_3865ca4ab19120423238a8852719b0cf_xl.jpg

20372519_405183f6a518e72ce25815b2d9389535_xl.jpg

És a jelenlegi kinézete az akimnak:


20372569_a1e615349505e6cfe4fa536c09473571_xl.jpg
 
Nagyon jól néz ki. Látszik rajta az egészség. A következő lépés egy új, izgalmasabb layout kitalálása legyen :)
 
Nagyon jól néz ki. Látszik rajta az egészség. A következő lépés egy új, izgalmasabb layout kitalálása legyen :)

Szia!

Igen az már tervben van, de az éven már nem piszkálom:) Majd jövőre, de akkor már új talaj, valami adaféle ami fekete, meg köveket akarok bel, de nem most, majd év vége felé elkezdek gyűjteni rá és 2015-ben meglépem a nagy átalakítást:), De lehet új akit is beszerzek majd, egy 5cm-el magasabbat minimum, mert ez a 35cm-er kevés:( meg egy kicsit karcos a teteje körben, ahol a vízkövet súrolgattam régebben.
 
Nagyon jól néz ki. Látszik rajta az egészség. A következő lépés egy új, izgalmasabb layout kitalálása legyen :)
Lehet egy technikai kérdésem? amikor hozzászólsz valamihez, hogy van neked az megcsinálva, hogy az aláirás résznél, ott a két akváriumod képe és ha rákattintok, akkor bejön a naplód?
 
hát mondjuk ennek a 35 cm magasságnak is megvan az előnye szerintem... Nekem a 65 cm széleshez 40cm magas és behatároltak a lehetőségeim. De egy ilyen elnyújtott lapos aksiban király kis tájakat lehet összedobni. Iwagumiba ha gondolkozol remek lehetne..
 
Lehet egy technikai kérdésem? amikor hozzászólsz valamihez, hogy van neked az megcsinálva, hogy az aláirás résznél, ott a két akváriumod képe és ha rákattintok, akkor bejön a naplód?

Az aláírás szerkesztésénél beilleszted a képet, majd azt kijelölve lá tudsz húzni linket is. Ilyen egyszerű :)
 
Hát igen aki kitartó és nem veszi el a kedvét a kudarc az gyönyörködhet a végeredményben.(y)
Gratulálok szép kis színes akvárium,a bal előteret meg a közepén milyen előtéri növény van,azt látom hogy parvula de a bal sarokban az mi ?
Nem gondolkodtál a gyorsan növő "Monte Carlo" beültetésen,szerintem ilyen CO2 beoldás mellett nőne mint a gomba és hamar eltűnne elölről a manado.
Ezek akril csövek ? Saját gyártás vagy vetted ?
 
Back
Oldal tetejére