• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumom

Már Csak azt a fehéres olajos vízfelszínt kéne eltüntetnem az akim vízfelszínéről. Már 1 hónapos az akváriumom, de még mindig megvan. Hiába szedem le, 2 nap és újra ott van:( Most beüzemeltem egy vízpumpát, ami tud levegőt is beoldani, de nem akarják a levegőbubik megtörni és eltüntetni. Amig megy a levegőztetés addig nem látni, de amikor lekapcsolom etetésnél, újból látni ahogy összeáll :(. Sajna a Sera Nitrivec is csak ideiglenesen szüntette meg. Purigent itt Miskolcon nem hogy kapni nem lehet, hanem még nem is hallottak róla:)


Ha nem bírod lekaratézni sehogy, akkor ez biztos bejön: EHEIM skim350
 
Szia' T8-asban nézz utána a 6500K-esnek, mert nekem is van, Mentavilnél vásároltam őket mondhatni nevetséges összegért (Osram Daylight 865). És jók!;)
Szia!

Tudom hogy van, csak a t8-at azt nem használom, mert abból csak 1 cső+előtét van. A t5-ből van dupla előtét és 2 cső. A T8 magában kevés lenne.
 
Már Csak azt a fehéres olajos vízfelszínt kéne eltüntetnem az akim vízfelszínéről. Már 1 hónapos az akváriumom, de még mindig megvan. Hiába szedem le, 2 nap és újra ott van Most beüzemeltem egy vízpumpát, ami tud levegőt is beoldani, de nem akarják a levegőbubik megtörni és eltüntetni. Amig megy a levegőztetés addig nem látni, de amikor lekapcsolom etetésnél, újból látni ahogy összeáll . Sajna a Sera Nitrivec is csak ideiglenesen szüntette meg. Purigent itt Miskolcon nem hogy kapni nem lehet, hanem még nem is hallottak róla

Szia

Először is várj.Az idő sok mindent megold majd az akiban.A pontalga ellen javasolják a foszfátot.,máshol meg pont hogy nem.nekem külön fosfozás előtt is volt és most is van(de a növényeknek szükségük lesz rá agyag talaj mellett).A világítás is volt több verzióban az aki felett,ez se befolyásolta.hol eltűnik,hol erősebben jelen van.szerintem egyenlőre ne foglalkozz vele!Szerezz be egy olcsó algakaparót,várd meg a három hetes ciklusát akkor kapard le,nagy vízcsere és ha szerencséd van akkor a második ilyen után jelentősen visszaesik a jelenléte(igen ez 4-6hét.légy türelmes:))
A felszíni hártyával kapcsolatban:mostanában kevés időm volt,állandó a rohanás ezért a halak etetésére se figyeltem oda,csak beborítottam egy nagyobb adagot.három nap múlva visszatért a hártya nekem is.Én ezt látom a kialakulásának legfőbb okának+a magas hőmérsékletet(legalábbis nálam,van még vag három-négy elmélet rá).Tüneti kezelésnek remek az Eheim skimmer,ha anyagilag belefér mindenképp szerezz be egyet az akvakertész legjobb barátja:)A Seachem Purigen hasonlóképpen.Jön az ősz,hül a levegő el fog tűnni szerintem,nekem is egy-másfél hónapos korában volt jelen az akiban.
És több növényt az akiba!Javaslok olcsón beszerezhető stemeket,amik nem is kell hogy véglegesen helyet kapjanak az akiban.hirtelen ennyi.de a legfőbb,hogy adj időt magadnak és az akinak.lesznek még hullámvölgyek a második,harmadik hónapban is.Co nélkül pedig lassabban fejlődnek a növények.

Osram 865-ös csövet vettem én is nemrég(ugyan T5-öst).Olcsó és jó:)
 
Szia

Először is várj.Az idő sok mindent megold majd az akiban.A pontalga ellen javasolják a foszfátot.,máshol meg pont hogy nem.nekem külön fosfozás előtt is volt és most is van(de a növényeknek szükségük lesz rá agyag talaj mellett).A világítás is volt több verzióban az aki felett,ez se befolyásolta.hol eltűnik,hol erősebben jelen van.szerintem egyenlőre ne foglalkozz vele!Szerezz be egy olcsó algakaparót,várd meg a három hetes ciklusát akkor kapard le,nagy vízcsere és ha szerencséd van akkor a második ilyen után jelentősen visszaesik a jelenléte(igen ez 4-6hét.légy türelmes:))
A felszíni hártyával kapcsolatban:mostanában kevés időm volt,állandó a rohanás ezért a halak etetésére se figyeltem oda,csak beborítottam egy nagyobb adagot.három nap múlva visszatért a hártya nekem is.Én ezt látom a kialakulásának legfőbb okának+a magas hőmérsékletet(legalábbis nálam,van még vag három-négy elmélet rá).Tüneti kezelésnek remek az Eheim skimmer,ha anyagilag belefér mindenképp szerezz be egyet az akvakertész legjobb barátja:)A Seachem Purigen hasonlóképpen.Jön az ősz,hül a levegő el fog tűnni szerintem,nekem is egy-másfél hónapos korában volt jelen az akiban.
És több növényt az akiba!Javaslok olcsón beszerezhető stemeket,amik nem is kell hogy véglegesen helyet kapjanak az akiban.hirtelen ennyi.de a legfőbb,hogy adj időt magadnak és az akinak.lesznek még hullámvölgyek a második,harmadik hónapban is.Co nélkül pedig lassabban fejlődnek a növények.

Osram 865-ös csövet vettem én is nemrég(ugyan T5-öst).Olcsó és jó:)

Szia!
Hát sajna a foszfát szintem 2mg/l felett van , kb 3mg/l, megmértem. A világításom 78 watt 140 literre t5 6500 osram és 8500 sylvania growlux. Hát az etetés az lehet nálam is. 2 naponta etetek, de akkor nem sajnálom a kis dögöktől:):):) muszáj többet adni, mert a galaxyk és a kéksávosok nem jönnek fel enni, megvárják míg eléjük hullik:) a hőmérséklet olyan 25-26 körül mozog az akiban. hát a skimmert inkább kihagynám, de purigent lehet rendelek majd fizukor. A steam növények mit jelentenek?

Köszi a segítséget.
 
Rá kell szerkeszteni egy nagylukú hálót.nekem is vannak békatutajok.egy-két hét és már nem is zavaró a látvány:D

Hát majd meglátom, bár most is van benne egy szivattyú, ami forgat és levegőt nyom be. gondoltam arra is, hogy megfordítom a vízpumpát és a felszínről szívjon lefelé és akkor leszívná azt a foltot is meg levegőt is:) na majd meglátom, de köszönöm a segítséget.
 
A stem növények gyorsan növő háttérnövények.legtöbbjük hínárszerű,gyorsan szaporítható.

pl:

Cabomba caroliniana most csak 690 Ft - Green Aqua
Limnophila sessiliflora most csak 1300 Ft - Green Aqua
Ludwigia repens Rubin most csak 1600 Ft - Green Aqua
Ludwigia repens most csak 1600 Ft - Green Aqua

ezeket itt és más fórumokon is meg tudod venni ritkításból általában,akár postával is a nagy meleg elmúltával.

Esetleg tudnám javasolni még a különböző Echinodorusokat vagy Criptokat,bár nem sok közöm van a low tech-hez,úh vannak itt olyanok akik biztos tudnak többet is javasolni.van erre Milyen növényt válasszak? topic


Keresés eredményei erre: 'echino' Green Aqua
Keresés eredményei erre: 'Crypto' Green Aqua
 
A stem növények gyorsan növő háttérnövények.legtöbbjük hínárszerű,gyorsan szaporítható.

pl:

Cabomba caroliniana most csak 690 Ft - Green Aqua
Limnophila sessiliflora most csak 1300 Ft - Green Aqua
Ludwigia repens Rubin most csak 1600 Ft - Green Aqua
Ludwigia repens most csak 1600 Ft - Green Aqua

ezeket itt és más fórumokon is meg tudod venni ritkításból általában,akár postával is a nagy meleg elmúltával.

Esetleg tudnám javasolni még a különböző Echinodorusokat vagy Criptokat,bár nem sok közöm van a low tech-hez,úh vannak itt olyanok akik biztos tudnak többet is javasolni.van erre Milyen növényt válasszak? topic


Keresés eredményei erre: 'echino' Green Aqua
Keresés eredményei erre: 'Crypto' Green Aqua
köszönöm.

sztibortól kaptam tegnap pár növény, igy már elég sok van benne. Meg nemsokára beüzemelek egy szódabikarbonátos citromsavas co2 rendszert is.
csináltam skimmer leszívót is:)) leszedi az olajos felszínt, de ha kikapcsolom akkor tuti visszajön. na mind1, megy majd filyamatosan:))
 
Sziasztok!

Kb. 2-3 hét és beüzemelem ezt a citromsavas co2 termelő szerkezetet:):) Lenne egy lehet nagy balga kérdésem. Ugyebár most lesz megint egy kis beruházásom, dropchecker+lötyi, diffi, Seachem Purigen és prime a GA-ból. Tegnap dolgoztam és volt elég sok időm fórumokat olvasgatni a vásárolandó dolgokkal kapcsolatban. A Seachem Purigen regenerálását is átolvastam és ehhez tartozna a kérdésem. A purigent chlorox-al lehet regenerálni és prime-al klórmentesíteni. Mi lenne ha a külső szűrőm biológiai szűrőanyagait(siporax és biopur forte) is ezzel a módszerrel megtakarítanám, persze nem egyszerre, hanem vásárolnék 1 liter substrat pro-t és a középső tartály felét kivenném és pótolnám 0.5 liter substrat pro-val. Majd miután megtakarítottam és 1 hét várakozás után visszatenném a megtakarítottat és kivenném a másik felét. Majd ezután ugyanezt megcsinálnám a felső tartályban is. Így kb 4 hét alatt megtakarítanám a 2 tartály biológiai szürőanyagát mire beindúlna a co2 és még pluszba kapna 1 lityi substrat pro-t:) Azért szeretném megtakarítani, mert már nagyon barnák és koszosak:)

Hát ez csak egy ötlet, nem tudom hogy működne-e, de ha a purigent kifehéríti és eltávolítja a rárakódott koszt, akkor elvileg a szűrőanyagokat is megtisztítaná nem?

Előre is köszi az elmélkedést ezen és a tanácsokat:):)
 
A Seachem Purigen egy kémiai szűrőanyag ahol a fehér szemszék kötik meg a felületükön a szennyeződéseket. Ezen nem telepszenek meg baktériumok (vagy nem olyan mértékben). Amikor regenerálod akkor az adszorbens anyagokról takarítod le a szennyeződést amik nem baktériumok, hanem kémiai anyagok.
Biológia szűrőanyagoknál azért nem látom értelmét, mert ott a rajta megtelepedett baktériumok látják el a biológia szűrés feladatát. Ezek megtelepszenek a porózus anyag felületén és az anyagban is. A kis lyukakból ahol laknak a baktériumok a clorox szerintem nem tudja eltüntetni a bakt.-ot, hanem csak megöli. Új baktérium ott már nem lesz képes megtelepedni (szerintem).
Belegondolva az elhalt bakt.-ok is le lesznek bontva más bakt.-ok által.
Ha barnák akkor az azt jelenti, hogy megtelepedtek rajta a lebontó bakt.-ok és él a szűrőanyag. 3-4 havonta elég átlögybölni a szűrőanyagokat, vagy vízsugárral lemosni. Elhasználódásból való szűrőanyag cserét én csak 3-4 évente javasolnék amikor már elhasználódott a szűrőanyag.
Azonban szűrőanyag frissítésnek van értelme. Lecseréled a használt szűrőanyagod felét újra.
BioRio-val Biológiai szűrőanyagok cseréje, élettartama, karbantartása | Magyar Akvakertész Fórum
 
A Seachem Purigen egy kémiai szűrőanyag ahol a fehér szemszék kötik meg a felületükön a szennyeződéseket. Ezen nem telepszenek meg baktériumok (vagy nem olyan mértékben). Amikor regenerálod akkor az adszorbens anyagokról takarítod le a szennyeződést amik nem baktériumok, hanem kémiai anyagok.
Biológia szűrőanyagoknál azért nem látom értelmét, mert ott a rajta megtelepedett baktériumok látják el a biológia szűrés feladatát. Ezek megtelepszenek a porózus anyag felületén és az anyagban is. A kis lyukakból ahol laknak a baktériumok a clorox szerintem nem tudja eltüntetni a bakt.-ot, hanem csak megöli. Új baktérium ott már nem lesz képes megtelepedni (szerintem).
Belegondolva az elhalt bakt.-ok is le lesznek bontva más bakt.-ok által.
Ha barnák akkor az azt jelenti, hogy megtelepedtek rajta a lebontó bakt.-ok és él a szűrőanyag. 3-4 havonta elég átlögybölni a szűrőanyagokat, vagy vízsugárral lemosni. Elhasználódásból való szűrőanyag cserét én csak 3-4 évente javasolnék amikor már elhasználódott a szűrőanyag.
Azonban szűrőanyag frissítésnek van értelme. Lecseréled a használt szűrőanyagod felét újra.
BioRio-val Biológiai szűrőanyagok cseréje, élettartama, karbantartása | Magyar Akvakertész Fórum

Ohhhhh, nagyon szépen köszönöm a kimeritő magyarázatot, azt hittem hogy baja van a szűrőanyagnak, azért barna:) Akkor azt békénhagyom és a többi dologra koncentrálok.

Mégegyszer köszönöm, szia.
 
Sziasztok!

Megérkeztek a dolgok az akváriumhoz:)
Megjött hong kong-ból a citromsavas co2-höz valo szett és a Green Aqua-ből is a többi dolog. Lassan beüzemelgettem őket és minden a helyére került: CO2 üzemel, bár még teszt fázisban mert a drop checker nem akar világoszöldülni:), Seachem Purigen a helyén, SzTibortól kapott növények megmaradtak(A HM nő mint a bolondgomba) kivétel a pirosak:(. Ma rendeltem még 3 féle könnyen tartható érdekes növényt, hogy színesebbé tegyék az akváriumot, szerda körül érkezik, akkor lessz egy kis vízcsere és egy kis kertészkedés. A Parvula is terjeszkedik már, bár még nem látni, de bújnak kifelé a kis fűszálak:)
Az akvárium vizének lágyításával is jól haladok összkeménység 11-12, karbonátkeménység 6-7, eddig működik a forralt víz:). Sajnos a PH értéket még nem tudtam csökkenteni, az még mindíg mérhetettlen kék színű, szóval 8 felett van tuti, de majd veszek egy másik ph testfolyadékot, mert úgyis elfogyott, meg remélem majd a co2 ha beáll rendesen, lejjebb viszi egy kicsikét.
A vízfelszínen úszó fehér olajos réteggel még mindíg nem tudok mit kezdeni. A skimmer leszedi, majd visszajön:( Olvastam hogy a Seachem Purigen is sokat segít az eltávolításában, de nekem az sem segített, pedig jó lenne ha eltünne, mert meg szeretném szüntetni a skimmert, mert csúnya:)

És 1-2 kép a változásról:
19636409_615a0f06efc11517edfa81d9a6e03853_xl.jpg

19636411_f679b8ddd669bab706c9a5f779ffb26c_xl.jpg

19636413_a86baf8e6f64f7cf27ec6efdba2b2762_xl.jpg

19636415_8f5574247ecf95f21a7f37c2361c2ff4_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Nem értek vele egyet, nekem is citromsavas van 112 literbe, teljesen elég...ha akarom ezzel is "elárasztom co2-vel " az akváriumot. Szerintem ha jó a difi, akkor elég lehet, meg persze legyen meg a keringés. Egyébként szép.
 
Back
Oldal tetejére