• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Villamossági analfabétaként kérdezem, mire érdemes odafigyelni az elosztó választásánál?
Az új bútorban szeretném a hátfalra vagy oldalfalra rögzíteni, hogy praktikusabb legyen. Min. 4 db (lámpa, szűrő, fűtő, ventillátor) csatlakozásra lesz szükségem és 1 db digitális időkapcsolót tervezek használni.
Jó valami sima alap falra szerelhető, vagy van valami speciálisan akváriumhoz ajánlott? Ti milyet használtok?
 
Villamossági analfabétaként kérdezem, mire érdemes odafigyelni az elosztó választásánál?
Az új bútorban szeretném a hátfalra vagy oldalfalra rögzíteni, hogy praktikusabb legyen. Min. 4 db (lámpa, szűrő, fűtő, ventillátor) csatlakozásra lesz szükségem és 1 db digitális időkapcsolót tervezek használni.
Jó valami sima alap falra szerelhető, vagy van valami speciálisan akváriumhoz ajánlott? Ti milyet használtok?
Valami ilyesmit keress.
Két (szerintem) fontos jellemző:
- a dugaljak között viszonylag nagy távolság legyen (mert különben nem fog(nak) elférni az időkapcsoló(k)
- a dugaljak merőlegesen álljanak (ezt nehezen tudom megfogalmazni... ha bedugsz egy 90 fokos dugvillát, akkor elférjen a kábel...)
A kapcsolhatóság jó, ha van, de nem feltétel. A túlfeszültség védelem szerintem nem létfontosságú, hacsak nincs valami brutál drága lámpád stb. eszközöd.
Ja... és mint a képen is látható, a felcsavarozáshoz ott van a két nút!
 

Attachments

  • 3729_1_300.jpg
    3729_1_300.jpg
    11.9 KB · Megtekintések: 8
Utoljára módosított:
Valami ilyesmit keress.
Két (szerintem) fontos jellemző:
- a dugaljak között viszonylag nagy távolság legyen (mert különben nem fog(nak) elférni az időkapcsoló(k)
- a dugaljak merőlegesen álljanak (ezt nehezen tudom megfogalmazni... ha bedugsz egy 90 fokos dugvillát, akkor elférjen a kábel...)
A kapcsolhatóság jó, ha van, de nem feltétel. A túlfeszültség védelem szerintem nem létfontosságú, hacsak nincs valami brutál drága lámpád stb. eszközöd.
Ja... és mint a képen is látható, a felcsavarozáshoz ott van a két nút!
Jónak tűnik, köszönöm a hozzáértő segítséget! :)
 
Valami ilyesmit keress.
Két (szerintem) fontos jellemző:
- a dugaljak között viszonylag nagy távolság legyen (mert különben nem fog(nak) elférni az időkapcsoló(k)
- a dugaljak merőlegesen álljanak (ezt nehezen tudom megfogalmazni... ha bedugsz egy 90 fokos dugvillát, akkor elférjen a kábel...)
A kapcsolhatóság jó, ha van, de nem feltétel. A túlfeszültség védelem szerintem nem létfontosságú, hacsak nincs valami brutál drága lámpád stb. eszközöd.
Ja... és mint a képen is látható, a felcsavarozáshoz ott van a két nút!

Nekem is vennem kene egyet, de en valami jobb IP vedettsegut akarnek venni, mert oszinten, en nem vagyok nyugodt hogy a mostani csak IP20 at tud.
 
Nekem is vennem kene egyet, de en valami jobb IP vedettsegut akarnek venni, mert oszinten, en nem vagyok nyugodt hogy a mostani csak IP20 at tud.
Nehéz elképzelni olyan élethelyzetet, amikor egy szobában kevés az IP20-as dugaszoló aljzat, 10mA-es szivárgóáram-védelemmel ellátott hálózaton. ... de te tudod. Nekem a nyitott akvárium fölött elhelyezett IP20-as lámpák sokkal izgalmasabbnak tűnnek. Ha találtál neked megfelelő elosztót, tedd közzé, hátha másnak is hasznos lesz az info.
 
Nekem is vennem kene egyet, de en valami jobb IP vedettsegut akarnek venni, mert oszinten, en nem vagyok nyugodt hogy a mostani csak IP20 at tud.
Fi reléd nincs a kismegszakítóidnál? Én nyugodtabb vagyok mióta rendbe tettem ezeket, és a ház meg a villanybojler is kapott. Szerintem többet ér egy ilyen biztonsági eszköz, mint bármilyen védettségű hosszabító ;), főleg ha úszik a bútorod. Ezek meg attól jó messzire vannak mindig felszerelve, ha van. Nem olcsó, de az élethez képest semmi az ára.
 
Utoljára módosított:
Fi reléd nincs a kismegszakítóidnál? Én nyugodtabb vagyok mióta rendbe tettem ezeket, és a ház meg a villanybojler is kapott. Szerintem többet ér egy ilyen biztonsági eszköz, mint bármilyen védettségű hosszabító ;), főleg ha úszik a bútorod. Ezek meg attól jó messzire vannak mindig felszerelve, ha van. Nem olcsó, de az élethez képest semmi az ára.
FI rele alap. De valahogy nem akarom kiprobalni hogy odaig jussak el egy azaskor hogy leoldjon a FI-rele.
 
Nehéz elképzelni olyan élethelyzetet, amikor egy szobában kevés az IP20-as dugaszoló aljzat, 10mA-es szivárgóáram-védelemmel ellátott hálózaton. ... de te tudod. Nekem a nyitott akvárium fölött elhelyezett IP20-as lámpák sokkal izgalmasabbnak tűnnek. Ha találtál neked megfelelő elosztót, tedd közzé, hátha másnak is hasznos lesz az info.
Na igen, nalam ezert is van LED folotte. En mindig elhulok amikor meglatom ezeket a T5 os lampakat, folytokkal meg cso aljaztokkal IP20 as vedettseggel felszerelve az akvariumok fole.

Hiaba vagyok villamosszakember, miota gyerekem van valahogy szeretem az ilyen dolgokat tulbiztositani. Emlekszem en miket csinaltam gyerekkent:D Radasul vallja be mindenki ferfiasan hogy mikor csinalja meg az ajanlott havi FI rele tesztet.
 
Sziasztok. Lassan eljon az ideje, hogy uj akvariumot keszitsek. Az akvarium 90x50x45 cm lessz.
Most jon a gond, a dedikalt butor nem johet szoba mert nem illik be a kepbe. A butor az 1500x550x800+36 lessz. Az 1500 gyakorlatilag 1000 lessz az akvariume. A butort 18 as butorlappol keszitenem el, plussz a teto ami duplazott lessz. Azert 800 magas hogy ferjen el a co2 palack. A butor 50 es labakon fog allni. Az otlet az,hogy a butorba keszitek egy femvazat pont az akvarium meretere. Szerintetek eleg lessz 20x30x1 zart fembol ? A heggesztessel nem lessz gond mert profi kesziti el (anyuci :)) ). A femkeret 4 10 es csavarbol keszitett allithatos labon fogg allni. Jo az otlet vagy valamit at kene gondolni.
Elore is koszi.
 
Sziasztok. Lassan eljon az ideje, hogy uj akvariumot keszitsek. Az akvarium 90x50x45 cm lessz.
Most jon a gond, a dedikalt butor nem johet szoba mert nem illik be a kepbe. A butor az 1500x550x800+36 lessz. Az 1500 gyakorlatilag 1000 lessz az akvariume. A butort 18 as butorlappol keszitenem el, plussz a teto ami duplazott lessz. Azert 800 magas hogy ferjen el a co2 palack. A butor 50 es labakon fog allni. Az otlet az,hogy a butorba keszitek egy femvazat pont az akvarium meretere. Szerintetek eleg lessz 20x30x1 zart fembol ? A heggesztessel nem lessz gond mert profi kesziti el (anyuci :)) ). A femkeret 4 10 es csavarbol keszitett allithatos labon fogg allni. Jo az otlet vagy valamit at kene gondolni.
Elore is koszi.
Nem vagyok mérnök, de én tuti valami vastagabb falú zártszelvényből állnék neki a váznak, ha már ebben gondolkozol. 3 darab függőleges lap szerintem elvisz egy ekkora akváriumot, feltéve, hogy az akva két széléhez és közepéhez esnek a támasztékok. A hátlapot szintén 18as lapból készíteném.
 
Azert gondoltam a fem szerkezetre mert nem szeretnek valaszfalat be tenni. Nem vagyok veluk barat. Sajnos az akvarium 5 cm beljebb lessz a szeletol. Tehat az oldalak nem lesznek az akvarium alatt.
 
Sziasztok. Lassan eljon az ideje, hogy uj akvariumot keszitsek. Az akvarium 90x50x45 cm lessz.
Most jon a gond, a dedikalt butor nem johet szoba mert nem illik be a kepbe. A butor az 1500x550x800+36 lessz. Az 1500 gyakorlatilag 1000 lessz az akvariume. A butort 18 as butorlappol keszitenem el, plussz a teto ami duplazott lessz. Azert 800 magas hogy ferjen el a co2 palack. A butor 50 es labakon fog allni. Az otlet az,hogy a butorba keszitek egy femvazat pont az akvarium meretere. Szerintetek eleg lessz 20x30x1 zart fembol ? A heggesztessel nem lessz gond mert profi kesziti el (anyuci :)) ). A femkeret 4 10 es csavarbol keszitett allithatos labon fogg allni. Jo az otlet vagy valamit at kene gondolni.
Elore is koszi.
Ha már a vasra szavaztál és a hegesztés nem gond, akkor a tetejének olyan keretet csináljatok, hogy az akva alatt legyen megerősítve két átkötéssel a 90cm-t megharmadolva, akkor a dupla lappal (vagy ha esetleg konyhapultokhoz használatos lapra szavazol, az magában is bőven elég) atombiztos lesz.
A merevítésről se feledkezz meg, mert ha majd jól telepakolod kővel, talajjal, lesz ennek elég komoly súlya és a függőleges terhelést hiába bírja, ha oldalirányba meg nem stabil.
Jó lehet erre a @BlackOut által javasolt hátlap alaposan odacsavarozva, vagy (ha már van egy profi lakatosod) a zártszelvényből andrásoljátok meg a hátát és a két oldalát is.
 
Jaja ahogy @Pecás írja az a tuti.
Az oldalirányú csavarodás szerintem sokkal neccesebb mint a függőleges terhelhetőség kérdése. De sokan csak azt nézik, hogy ha ráülnek bírja, akkor okés.
Ha úgy csináljátok ahogy a kolléga is ecsetelte akkor nem is kell veszélyesen vastag vasakat használnotok ahhoz, hogy túl legyen biztosítva.
 
Az andrasolas picit ki maradt :happy:. Ujra kell szamolnom a dolgokat. Koszi, hogy fel hoztatok a figyelmemet. Holnap rajzolok meg szamolok eggyet.
 
Uraim total megvagyok zavarodva. :mad: Egyszeruen nem tudom, hogy lenne a leg jobb az elkeszites. Maga a butor 1500x550x800 lenne a foldtol, 3 500 as ajtoval. Az akvarium alatt lenne 1000. A butor 50 labakon allna. Egyszeruen nem tudom hogy keszitsem el az akvarium alatti fem szerkezetet, hogy atom biztos legyen. Az ajtok push rendszerrel szeretnem. Az akvarium alatti tamaszfal kizart, nem szeretem na meg ismerem magam es csak zavarna. Valaki be segitene, mert lassan meg oszulok.
 
Ha adsz egy pontos tervalapot, megrajzolom neked a tartószerkezetet, méretezve. Milyen anyaggal borítod a fém vázat (pontos vastagság stb.), miből csinálod az alsó-felső vízszintes lapokat, ajtók között látszódhat-e a bútor frontja, vagy rátakarjon az ajtó stb. stb.
 
1500x550 a fedolap duplazott butorlap 2mm ABS. A butor magassag 800, erre jon ra a teto (800+36 ). A butor 50 es labakon fog allni. Az ajtok 2 es ABS el lesznek korbeveve, meg minden ami latszik. Az ajtok a fedolap alatt zarodnak es nem be epitett. @Jopet ebbol ertettel valamit ? :)
U.I. a fem szerkezet 20x30 lenne ha okes.
 
Back
Oldal tetejére