• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

6 szintezhető lábbal a függőleges falak alá szerelve.
Tengelytávolságuk akkor ugye 25 cm? (első és hátsó sor). Én ezt érzem neccesnek, nemcsak a felső lap növelésével, hanem amúgy is. Bár nem írtad, milyen magas a bútor, mert minél magasabb (akváriummal együtt), annál könnyebb megbillenteni. Ekkora alapterületen viszonylag nagy akvárium lehet, vagyis a bútor "fejnehéz" lesz. Ha innen megközelítve sem érzed veszélyesnek, a teherbírással nem lesz gond.
 
Tengelytávolságuk akkor ugye 25 cm? (első és hátsó sor). Én ezt érzem neccesnek, nemcsak a felső lap növelésével, hanem amúgy is. Bár nem írtad, milyen magas a bútor, mert minél magasabb (akváriummal együtt), annál könnyebb megbillenteni. Ekkora alapterületen viszonylag nagy akvárium lehet, vagyis a bútor "fejnehéz" lesz. Ha innen megközelítve sem érzed veszélyesnek, a teherbírással nem lesz gond.

Valóban 25 cm a távolság.
Az akvárium 40, a bútor pedig 70 cm magas.
Gyerek vagy egyéb lelkes "családtag" nincs illetve fal mellett van, kieső térben (polc van fölötte).

A "fejnehéz lesz" részre én is gondoltam, és még üres állapotban "döntögettem". Elég stabilan állt. Nyilván feltöltve nagyon más...nem is próbálgatom.

Még egyszer köszönöm a megközelítésed!

Üdv,
Verhó
 
A 300-as akva nálam 50 magas, a bútor 87 magas, és ha nagyon akarom, és elkezdem lökdösni, el tudom kezdeni "behimbálni"... pedig 9 állítható lábon áll. Csodák nincsenek, 140 magas és 50 széles valami, aminek ráadásul a felső 50 centijén van a súly, soha nem lesz sziklaszilárd. :D Nyilván fellökni nem lehet.
 
Sziasztok!
Van közületek olyan, aki a nappali falba építette be az akváriumát?
Ha igen, hogyan készíttette el, vagy erősítette meg a bútort?
Kíváncsi vagyok a különféle technikai megoldásokra...
Az átalakítás után szeretném a kanapéról élvezni az új akváriumot... mondjuk nem tudom a TV-zést mennyire befolyásolná...
Előre is köszönöm a segítségeteket.
 
Sziasztok!
Van közületek olyan, aki a nappali falba építette be az akváriumát?
Ha igen, hogyan készíttette el, vagy erősítette meg a bútort?
Kíváncsi vagyok a különféle technikai megoldásokra...
Az átalakítás után szeretném a kanapéról élvezni az új akváriumot... mondjuk nem tudom a TV-zést mennyire befolyásolná...
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Akváriumot még nem építettem be falba, de sokminden mást már igen, válaszfal és álmennyezeti rendszerekkel foglalkozom. Tartófalról (esetleg homlokzati falról) van szó, vagy sima válaszfalról? Illetve milyen anyagú falról? Ha válaszfal, akkor is csak besüllyeszteni szeretnéd (falfülke), vagy kvázi egy nyílást szeretnél a falra, hogy mindkét oldalról érvényesüljön az akvárium? Milyen mély az akvárium illetve hány literes? Ezek az infók mindenképp kellenek egy eszmecseréhez. Ha nem süllyeszted be teljesen a falba, viszont szeretnéd, hogy az eleje mégis falsíkban legyen, akkor ezt előtétfal rendszerrel lehet megoldani, de azzal elveszel a lakás hasznos teréből, szóval nem javasolt.
A tévézést csak akkor zavarja, ha tükröződik a képernyőn a kivilágított akvárium, illetve ha a tv mellett van, mert akkor a figyelemelterelőként funkcionál. :)
 
Nekem a teljes beépítéssel kapcsolatban vannak aggályaim. Például, hogy hogyan lehet karbantartani, elvezetni a csöveket stb, mert sok esetben hasznos ha az ember oldalról is hozzáfér az akváriumhoz, vagy ha kell mögé is tud nyúlni. Másik a víz, vízpára, hogy nem-e okoz gondot ha ott kifolyik, vagy csak megreked a párás levegő. Téli hideg főfalnál simán jöhet a penész
 
A tévézést csak akkor zavarja, ha tükröződik a képernyőn a kivilágított akvárium, illetve ha a tv mellett van, mert akkor a figyelemelterelőként funkcionál. :)
Hát így tényleg nem lenne szerencsés... :) Egyébként nem szó szerint a falban képzeltem el, hanem egy amolyan szekrénysorban, ahol a TV is lenne...
Nekem a teljes beépítéssel kapcsolatban vannak aggályaim. Például, hogy hogyan lehet karbantartani, elvezetni a csöveket stb, mert sok esetben hasznos ha az ember oldalról is hozzáfér az akváriumhoz, vagy ha kell mögé is tud nyúlni. Másik a víz, vízpára, hogy nem-e okoz gondot ha ott kifolyik, vagy csak megreked a párás levegő. Téli hideg főfalnál simán jöhet a penész
A "pancsolás" miatt lehet, hogy tényleg nem kellene közel tennem a műszaki cikkekhez...

Az a gondom, hogy abban sarokban, amit kinéztem neki, jól mutatna, de nagyon nehéz lenne karbantartani, mert kevés lenne a hely a szekrény és a kanapé között, ezért gondolkodok a szemközti falban.
 
Szevasztok! Még mindig az akvárium szekrény, kontra költözés, kontra új nappali szekrény dilemmában vagyok. Az alap probléma az, hogy mindenképpen a nappali szekrényhez passzoló szekrényt szeretnék az akvárium alá. A nappali szekrény IKEA Besta cucc lesz, tölgy korpusszal, magasfényű fehér ajtókkal. Jól variálható, nekünk tetsző bútor. A héten azért megnéztük élőben is, és akkor ötlött fel bennem a gondolat, hogy mi lenne, ha ilyen szekrényt raknék az akva alá? Teljesen passzolna, méretben is jó (60x40x64), és elég masszívnak tűnik. Természetesen a bútorlapok fóliázatlan oldalát lakkal impregnálnám, meg az oldalát is kivágnám a szűrőcsöveknek. A kérdés, hogy valakinek esetleg van ezzel tapasztalata? Jó alapból, vagy kell plusz merevítés? Szerintem el kellene bírnia az akvát, de nem akarom miatta nullázni az új laminált padlót, meg magamat, mert az asszony tuti kinyírna...


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Jó alapból, vagy kell plusz merevítés? Szerintem el kellene bírnia az akvát, de nem akarom miatta nullázni az új laminált padlót, meg magamat, mert az asszony tuti kinyírna...
A Bestának a teteje méhsejtes, ugye? Van Expedit bútorom, az méhsejtes papírtöltetű, mégis meglepően jól bírja a terhelést. Ha az eláztatással tudsz óvatos lenni, akkor szerintem bevállalhatod, nem egy drága darab (ha netán gyorsan "leharcolódna"). Viszont! A hátlap az bakfitty és ugye ez adja a keresztmerevítést, plusz segít(ene) a felső lap hajlásának megakadályozásában. Azt mindenképp meg kellene erősíteni. Ha papír a belseje - ahogy gondolom - akkor nem tudsz bele mindenhol stabilan csavarozni, a gyári csavarhelyeknél fabetéttel van megerősítve.
 
A Bestának a teteje méhsejtes, ugye? Van Expedit bútorom, az méhsejtes papírtöltetű, mégis meglepően jól bírja a terhelést. Ha az eláztatással tudsz óvatos lenni, akkor szerintem bevállalhatod, nem egy drága darab (ha netán gyorsan "leharcolódna"). Viszont! A hátlap az bakfitty és ugye ez adja a keresztmerevítést, plusz segít(ene) a felső lap hajlásának megakadályozásában. Azt mindenképp meg kellene erősíteni. Ha papír a belseje - ahogy gondolom - akkor nem tudsz bele mindenhol stabilan csavarozni, a gyári csavarhelyeknél fabetéttel van megerősítve.

Tyű, köszi, hogy erre felhívtad a figyelmem! Átnéztem a hozzá való doksikat, és ott csak 20kg-ot írnak terhelhetőségnek. Akkor ez felejtős, hogy a fene egye meg. :( Akkor lehet, hogy megpróbálom az ajtót leszerelni a szekrényről, és veszek rá egy besta ajtót, mert méretben elvileg passzolnia kellene, de ezt majd lemérem pontosan.
Köszi még egyszer!
 
Tyű, köszi, hogy erre felhívtad a figyelmem! Átnéztem a hozzá való doksikat, és ott csak 20kg-ot írnak terhelhetőségnek. Akkor ez felejtős, hogy a fene egye meg. :( Akkor lehet, hogy megpróbálom az ajtót leszerelni a szekrényről, és veszek rá egy besta ajtót, mert méretben elvileg passzolnia kellene, de ezt majd lemérem pontosan.
Köszi még egyszer!
Nem elriasztani akartalak :) Ha egyszer ez illik a rendszerbe, akkor szerintem erősítsd meg. A vízszintes felület terhelhetősége szerintem nem kell hogy bekavarjon. Ha végigéri az akvárium a bútort, a függőleges oldalak elviszik a terhet. Ha mondjuk belevágnál egy hátlapot erősebb anyagból - ami belülről kitölti a hátfalat - és azt valahogy rögzítenéd, akkor bőven jó lenne. A felső lapot is megmerevítené hosszában, megadná a keresztmerevítést is, a függőleges terhelésből is átvenne egy nagy százalékot és a bútor külső mérete sem változna.
 
Én is gondolkodtam IKEA Besta megoldáson. Sokfelé láttam a neten, hogy használták pl a standard 60x30x36 akvárium alatt .Jól be lehet rendezni ikeas cuccokkal polc fiók világítás stb. De szerintem az a biztos, ha meg van erősítve .Szerintem a hátránya hogy sima szárnyas furnér lap a hátfala .Nem merevít, nem visz terhet .Nem vagyok egy nagy bútor mágus, ha én raknám, össze az nem olyan lenne, mint egy profié. 60x40x40 es akvárium alá nem mertem bevállalni inkább csináltattam. Ez olyan kategória ahol nem kockáztattam.

http://www.plantedtank.net/forums/12-tank-journals/718138-spit1as-low-tech-60p.html

Ha a bútora szeretnél szerviz nyílást google : LUX körkivágó szett, 7 részes 1000ft .Ezzel még nekem is ment.
 
Nem elriasztani akartalak Ha egyszer ez illik a rendszerbe, akkor szerintem erősítsd meg. A vízszintes felület terhelhetősége szerintem nem kell hogy bekavarjon. Ha végigéri az akvárium a bútort, a függőleges oldalak elviszik a terhet. Ha mondjuk belevágnál egy hátlapot erősebb anyagból - ami belülről kitölti a hátfalat - és azt valahogy rögzítenéd, akkor bőven jó lenne. A felső lapot is megmerevítené hosszában, megadná a keresztmerevítést is, a függőleges terhelésből is átvenne egy nagy százalékot és a bútor külső mérete sem változna.

Én is gondolkodtam IKEA Besta megoldáson. Sokfelé láttam a neten, hogy használták pl a standard 60x30x36 akvárium alatt .Jól be lehet rendezni ikeas cuccokkal polc fiók világítás stb. De szerintem az a biztos, ha meg van erősítve .Szerintem a hátránya hogy sima szárnyas furnér lap a hátfala .Nem merevít, nem visz terhet .Nem vagyok egy nagy bútor mágus, ha én raknám, össze az nem olyan lenne, mint egy profié. 60x40x40 es akvárium alá nem mertem bevállalni inkább csináltattam. Ez olyan kategória ahol nem kockáztattam.
http://www.plantedtank.net/forums/12-tank-journals/718138-spit1as-low-tech-60p.html
Ha a bútora szeretnél szerviz nyílást google : LUX körkivágó szett, 7 részes 1000ft .Ezzel még nekem is ment.

Köszi srácok, lehet mégis belevágok a dologba. Átnéztem a planted tankos linket, és elvileg működik másnál így az akva ilyen szekrénnyel. :)
 
Sziasztok!
Újra megtaláltam a néhány hónapja lerajzolt bútor skiccet. Bocsássátok meg, hogy 90%-al elfordítva teszem fel, pedig higgyétek el, nem kapok jutalékot a Magyar Csontkovácsok Országos Szövetségétől. :D
Adott lenne egy 60 centi széles, 30 mély és 85 magas "doboz". Az aljára teszek majd kb. 5 centi magas lábakat. (Tudom, ez pont arra lesz elég, hogy megtelepedjen ott a por, de takarítani már nem fogom tudni hatékonyan, de ez van.
18 centi "vastag" "szemöldök" lesz, mögötte még egy lap, hogy legyen mire csukódnia felül is az ajtónak.
Így számoltam: oldalak: 814*282, teteje: 600*282, alja: 600*282, hátoldala: 584*814, szemöldök: 600*180, szemöldök mögötti akármi: 564*200, ajtó: 600*668.
Fizetek egy sört annak, aki utánaszámol, nehogy elszabjam/szabassam. :)
Természetesen bele is köthettek, ha rossz vágányon lennék. ;)
 

Attachments

  • 20170706163931816.pdf
    26.8 KB · Megtekintések: 35
Nem számolok utána, mert inkább csak okosokod. :)

De tényleg egy jó tanács mindenkinek, akinek még nem jutott eszébe (ez a trivialitás):

Érdemes excel-ben összeírni a lapszabászatnak leadandó rendelést és a méreteket képletekkel megadni. Tehát felírom az excel tábla felső részébe a bútor külső mérteit és ezekre hivatkozva írom be a tetőlap oldalait. Az oldalak méreténél hivatkozok megint az eredeti méretekere is, és persze a tető lap vastagságát tartalmazó megfelelő cellára is. És így tovább szépen sok hivatkozással képletekkel összerakva egyrészt lesz egy elég megnyugtatóan pontosan táblázatunk, másrészt bátran meg lehet benne változtatni egy-egy méretet, mert a függőségeit húzza magával. Gondolom zagyván írtam de a szándék biztos átmegy. :)
 
Utoljára módosított:
@Bandesz
hátoldal: 564x814
ill. ha a szemöldök mögöttit 20 cm magasra csinálod, akkor ~4 cm látszani fog belőle!

Ha szálmintás bútoranyag lesz, akkor figyelj a méretek sorrendjére az egyes lapméreteknél!

Alig várom, hogy végre elkészüljön ez a doboz, jó pár év tervezgetés van benne :D

 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére