• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Sajnos nincs hozzá szerszámom. :( Fúrni, csavarozni tudok csak de azt is csak jószerencsével. :)
 
A bemarás a legjobb de én is azért nem csináltam, mert nincs hozzá szerszámom.

Helyette, hogy tehermentesítsem a csavarokat minden találkozási ponthoz alulról L bútorvasat raktam.
 
A bemarás a legjobb de én is azért nem csináltam, mert nincs hozzá szerszámom.

Helyette, hogy tehermentesítsem a csavarokat minden találkozási ponthoz alulról L bútorvasat raktam.

Szóval akkor 1 vastagabb csavarral megfogatom a keresztléceket és L-vasakkal megtámasztom.
 
Kb. Nálam így van legalábbis. És rögzítettem a falhoz is 2 helyen a polcrendszert. Atomstabil.
 
Most voltam az obiban, egesz jo minosegu faanyag van ott is, kar hogy a gyalultak annyival dragabbak. De szerintem a gyalulatlant ha vegig simogatom smirglivel eleg sima lesz. Ugy sem fog rajta senki rudtancolni nem baj ha kicsit durvabb a felulet. :D
 
Két és fél hónapja végre sort kerítettünk az akváriumunk nappaliba "költöztetésére" a folyosóról, hogy többet gyönyörködhessünk benne. Azért tettem idézőjelbe a költöztetést, mert a lakókon kívül majdnem mindent kicseréltünk. Egyedi mérettel kellett dolgoznunk, mert 93 centis helyünk volt a polcrendszerben, így méretre készíttettünk akváriumot az AquaFaunában. A bútort mi magunk építettük párommal ketten, hogy passzoljon méretben, színben és esztétikában a többi bútorhoz a nappaliban. Emitt látható a tákolásunk eredménye. Mi nagyon meg vagyunk elégedve vele és a macskáinkkal együtt sokat gyönyörködünk benne azóta. :D

https://www.kephost.com/album/0mW

IMG_20171004_161620.th.jpg IMG_20171005_151048.th.jpg IMG_20171005_155706.th.jpg IMG_20171005_171417.th.jpg IMG_20171021_163301.th.jpg IMG_20171021_170306.th.jpg IMG_20171022_200802.th.jpg IMG_20171023_144145.th.jpg IMG_20171024_130542.jpg
 
Sajnos nem voltak hajlandók átlátszóval ragasztani és ez az egyetlen bolt volt viszonylag közel, ahol méretre tudtam rendelni. Én is sajnálom.
 
Hát én ezt nem értem, mi az hogy nem voltak hajlandóak átlátszóval ragasztani?! De most már mindegy is. :(
 
Sziasztok Én most tervezem a szekrény cserét. Olyan lenne hogy alúl lenne egy 54l felette levehető rész ahol egy 54l lenne . A mostani terv ez lenne . Szerintetek. Az átlátszó rész is bútor lap lesz csak hogy jobban lehessen látni..upload_2018-1-10_21-0-36.png
 
Ma idaig jutottam, holnap megkapja a kereszt mereviteseket es elkezdem a deszkakat is felvagdosni meretre. Mivel kezzel lettek vagva sajnos itt ott van nemi elteres de nem veszes. Remelem nem latszik majd nagyon az akvariumon feltoltes utan... :/

Esetleg tudtok valamilyen anyagot amit alarakhatok az akvariumnak a hogy szintkulonbsegeket elnyelje?

Egyebkent nagyon massziv mar igy is, de a dupla keresztmerevitesekkel mindent el kell birjon.
048d8170e8f9b4bcb8adfd793bdee683.jpg
 
Utoljára módosított:
Mert az átlátszónál minden buborék és pici hiba észrevehető.
A fekete szilikonnál is látszanak a levegő buborékok, és szerintem jobban mint a színtelennél, mert nagyobb a kontraszt. De a szilikonok, mostanság egy nagy rakás :poop:, tele vannak nyomva levegővel. Tiszta öröm nézni mikor szilikonozik az ember és elkezd hézagod csinálni a levegő buborékok miatt.:mad: Mind egy milyen típusú szilikonról beszélünk.
 
Sziasztok!

Ma idaig jutottam, holnap megkapja a kereszt mereviteseket es elkezdem a deszkakat is felvagdosni meretre. Mivel kezzel lettek vagva sajnos itt ott van nemi elteres de nem veszes. Remelem nem latszik majd nagyon az akvariumon feltoltes utan... :/

Esetleg tudtok valamilyen anyagot amit alarakhatok az akvariumnak a hogy szintkulonbsegeket elnyelje?

Egyebkent nagyon massziv mar igy is, de a dupla keresztmerevitesekkel mindent el kell birjon.
View attachment 47119
Milyen vastagok a csavarok amikkel a vízszintes léceket csavaroztad? Rozsdamentesek? Előfúrtál?
Mekkora szintkülönbségekről van szó? Vízszint mérővel nézted?

Még ilyen L vasakkal megmerevíthetnéd (vagy ennél egyel nagyobbakkal), mielőtt a falhoz rögzíted:
SAM_1312.JPG

A.ttila
 
Sziasztok!


Milyen vastagok a csavarok amikkel a vízszintes léceket csavaroztad? Rozsdamentesek? Előfúrtál?
Mekkora szintkülönbségekről van szó? Vízszint mérővel nézted?

Még ilyen L vasakkal megmerevíthetnéd (vagy ennél egyel nagyobbakkal), mielőtt a falhoz rögzíted:
View attachment 47121

A.ttila

8x100-as faszerkezetépítő csavar, 6-os fafúróval előfúrva. Azért nincsenek középen a csavarfejek mert így fért el egymás felett a két bazivastag csavar, de nem egyenesen fúrtam bele, hanem mindig átlósan, hogy nagyobbat fogjon. Vízszintmérőt elfelejtettem szerezni, úgyhogy csak arra figyeltem hogy a keresztlécek felső síkja egy síkban legyen. Így a deszkák szépen felfekszenek majd rájuk. Talán maximum fél centi eltérés lehet a hosszú lécek két vége között. De pontosat majd este mérek... L-vasat a második polc alá tervezek azon lesz csak akvárium egyelőre, de nem tudom mennyire lenne érdemes tovább gyengíteni a faanyagot még 2-2 csavarral.

Szerk.: Na azt hogy rozsdamentes-e azt nem tudom. :D
 
Back
Oldal tetejére