• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2nd Step

Jo lesz az, csak dusuljon be a novenyzet. :D

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Mivel tapozol? Olvastam itt valamilyen steakrol... steak bor...akvariumrendezes... :D legkozelebb szoljal... :D

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Mivel tapozol? Olvastam itt valamilyen steakrol... steak bor...akvariumrendezes... :D legkozelebb szoljal... :D

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
Magamat steak -el, zöldbors mártással, vagy bármilyen hússal ami jó szaftos :) ->legközelebb előbb szólok majd (y)
A növényeket : Profito 2ml, illetve EI szerint keverek GA -s porokból a mikro tápot
és adok Ferro -t is 1ml-t
 
En meg mikromakrozok de mostanaban olvasgatom ezt az el tapozast... egyenlore felek nekiugrani... bar valoszinuleg gazdasagosabb...

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
En meg mikromakrozok de mostanaban olvasgatom ezt az el tapozast... egyenlore felek nekiugrani... bar valoszinuleg gazdasagosabb...

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
Én az első akváriumomat működve vettem, a srác akitől hoztam, ezeket használta, nem váltottam utána. Nem számoltam ki, mennyibe kerül, de biztosan jóval olcsóbb.
Több mint két hónap távlatából azt kell mondanom, hogy nekem bejött -> mondjuk mást nem próbáltam.
Először kicsit bonyolultnak tűnt, aztán @Nigro blogjáról letöltöttem a magyarázatot ( pont olyan szájbarágós, amire szükségem volt :) azóta nem volt gondom vele
 
egy kép a legfontosabb kellékekről :
és a végére elfogytak a növények ...
... meg a bor is
Te aztán tudsz élni(y)
Tetszik ez a tempó, ahogy nyomod, a végére minden a helyére került;)
Kíváncsi leszek, hogyan alakul a dolog, főleg arra a jobbos fára, de adjuk meg neki az esélyt.
A homokkal még lesznek gondjaid: nagyon jól néz ki a hófehér, kontrasztos, meg minden, de a fotón ki fog égni sajnos. Fotózásnál ha a felületén meghagysz majd egy pici algát, sokkal könnyebb dolgod lesz, de ezt úgyis fogod majd látni.
 
Te aztán tudsz élni(y)
Tetszik ez a tempó, ahogy nyomod, a végére minden a helyére került;)
Kíváncsi leszek, hogyan alakul a dolog, főleg arra a jobbos fára, de adjuk meg neki az esélyt.
A homokkal még lesznek gondjaid: nagyon jól néz ki a hófehér, kontrasztos, meg minden, de a fotón ki fog égni sajnos. Fotózásnál ha a felületén meghagysz majd egy pici algát, sokkal könnyebb dolgod lesz, de ezt úgyis fogod majd látni.

köszönöm a véleményt, sokat számit !
valamelyik éjjel, ha nem tudok aludni, lehet kiveszem és átépitem azt a fát :). Ahomoknál gondolkodtam, hogy összekeverek a maradékból barna szinűvel, meglátom milyen lesz a szine, majd a hét végén.
A másik akváról is rakok majd fel képeket a naplójába.
 
12. nap

Tele lett a hózsákom, hazajöttem ma délben, lementek az auditok a héten, igy tudok végre kicsit naplózni, illetve ami nagyon fontos, olvasni más bejegyzéseit :).
Az akvárium úgy tűnik, jól érzi magát, a parvula gyökerei megindultak, látszik a frontüvegnél.
Zöld algám van, nem zavaró, inkább csak a köveken látható. Mivel frodo köveim vannak, ezért onnan letisztitom a holnapi vizcserekor.
Skimmer nincs még, igy a kifolyóval próbálok olyan beállitást, ami a felszint rendben tartja.

A második héten vagyok az inditás óta, ennek megfelelően kétnaponta cserélem a vizet, a tápozás EI szerint megy.
Bekerült 2 amano és 4 RC garnéla.
A CO2 jelenleg zseléssel megy, nekem jobban bejön mint az élesztős. Lassan azért befejezem a próbálgatást, és rákötöm a palackra, a célt elértem, elmondhatom, hogy kipróbáltam ezt is.
Az egyedüli macera vele, hogy éjszakára ki kell tenni egy másik edénybe, amiben viz van. Próbáltam egy elosztóval, rajta csappal, amit éjszakára kinyitottam, de két nap múlva már nem akart buborékolni.
Egyébként egyenletesnek mondható a CO2 termelése, 40 bubi lehet percenként kb. A zselébe tettem ételfestéket, úgyhogy egyértelműen látszik a fogyása.

Tegnapról egy kép : a vizcsere kellékei - akvárium, egy pohár bor a nehéz nap végén és ami csak hallahtó lenne Lounge radio.
Ez a nyugtató csomag (y). Aztán lehet bámulni az akvába

20161020_182058[1].jpg
 
Főkertész lettem :)
köszönöm mindenkinek a sok sok segitséget, hozzászólást és a like -ot !
(csak zárójelesen jegyzem meg, hogy szerintem fényévekre vagyok a főkertészségtől, de azért király (y) ).
 
köszönöm !
Nem vagy távlatokban. Szerintem rendkívül jól haladsz.És amugy meg ad egy kis löket önbizalmat. Én sem értettem a számítógéphez de amikor megláttam a gépemen a nevem mellett,hogy rendszergazda hát felkeltette a figyelmemet. Hatalmas önbizalommal vettem utána mindig a kezembe(y)
 
12. nap

Tele lett a hózsákom, hazajöttem ma délben, lementek az auditok a héten, igy tudok végre kicsit naplózni, illetve ami nagyon fontos, olvasni más bejegyzéseit :).
Az akvárium úgy tűnik, jól érzi magát, a parvula gyökerei megindultak, látszik a frontüvegnél.
Zöld algám van, nem zavaró, inkább csak a köveken látható. Mivel frodo köveim vannak, ezért onnan letisztitom a holnapi vizcserekor.
Skimmer nincs még, igy a kifolyóval próbálok olyan beállitást, ami a felszint rendben tartja.

A második héten vagyok az inditás óta, ennek megfelelően kétnaponta cserélem a vizet, a tápozás EI szerint megy.
Bekerült 2 amano és 4 RC garnéla.
A CO2 jelenleg zseléssel megy, nekem jobban bejön mint az élesztős. Lassan azért befejezem a próbálgatást, és rákötöm a palackra, a célt elértem, elmondhatom, hogy kipróbáltam ezt is.
Az egyedüli macera vele, hogy éjszakára ki kell tenni egy másik edénybe, amiben viz van. Próbáltam egy elosztóval, rajta csappal, amit éjszakára kinyitottam, de két nap múlva már nem akart buborékolni.
Egyébként egyenletesnek mondható a CO2 termelése, 40 bubi lehet percenként kb. A zselébe tettem ételfestéket, úgyhogy egyértelműen látszik a fogyása.

Tegnapról egy kép : a vizcsere kellékei - akvárium, egy pohár bor a nehéz nap végén és ami csak hallahtó lenne Lounge radio.
Ez a nyugtató csomag (y). Aztán lehet bámulni az akvába

View attachment 19499
Szép kis akvárium. Vasárnap kezdem berendezni az enyémet.Ugyan ez,ugyan ilyen:)
 
Nem vagy távlatokban. Szerintem rendkívül jól haladsz.És amugy meg ad egy kis löket önbizalmat. Én sem értettem a számítógéphez de amikor megláttam a gépemen a nevem mellett,hogy rendszergazda hát felkeltette a figyelmemet. Hatalmas önbizalommal vettem utána mindig a kezembe(y)

még a végén elhiszem magamról ... :)
 
még a végén elhiszem magamról ... :)
Hidd csak el.Ez a fórum adminok által kitalált rang kedves, vicces formája.De én úgy gondolom ezeket a rangokat ha nem is az értelmük szerint osszák azért ragad itt az emberre elég sok minden. Ez meg csak akkor ha sokat írsz,kérdezel,válaszolsz,tanácsolsz. Ugye minél aktívabb vagy annál nagyobb rangod van.Egyszer csak észre veszed,hogy a mások által feltett kérdésekre simán tudod a választ,és már segítesz is másokon mint ahogy mások tették veled. Képzeld el ha legalább ilyen aktív maradsz mint mostanság,mi lesz kb 6 hónap múlva???
Majd vissza olvasod a naplódat és látni fogod ;)
 

Hasonló topikok

Válaszok
39
Megtekintések
5K
Back
Oldal tetejére