• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2nd Step

zsfeher

Főkertész
Sziasztok,

A Tanonc után a tapasztalatokat felhasználva szeretnék elinditani egy 30 l nano akváriumot.
Az átmeneti 60 l -es hal és növény tárolót felszámoltam, a halakat elajándékoztam belőle, nem akartam átrakni a 80 l -be.

Az adatok :

Üveg : 30 x 30 x 35 ( 30 l )
Szűrő : Eheim 2213
Töltet (sorrendben) : kerámia gyűrű , kék szivacs, Substrat, kék szivacs, perlonvatta
Világitás : Power LED 50 W dimmelve ( ahogy majd szükséges lesz belövöm )
Co2 : Dennerle zselés szettjét szereztem be a fórumon, ezt próbálgatom, mert kimaradt nekem :). később egy palackról fogom a kettőt üzemeltetni elosztóval, a tűszelep lesz duplikálva csak, addig közös lesz.

Talaj :
Dennerle Deponi Mix
Dennerle Shrimp King Active Soil

maradt még 2 -3 l ADA Aqua Soil Powder, talán a felső rétegnek jobb lenne, hogy a növények jobban tudjanak kapaszkodni benne az első időkben.

Növények ( a már bevált ) :

HC
MC
Parvula
Riccia
Karácsony Moha

A szűrő ment kb. két hete az átmeneti akváriumba, ma bontottam szét teljesen, a vizet átraktam próbaképpen az újba, most azt forgatja tovább. Aztán egy vödörben járatom, hogy ne nulláról induljon - ezzől függetlenül a napi vizcseréket elvégzem az indulás után majd.
 
Holnap veszem meg a talajt, illetve köveket, talán fát is, aztán elkezdem összerakni.
Vizzel feltöltve ilyen :

20161007_223850[1].jpg

Minden ideiglenes, a ki és befolyókat majd lecserélem üvegre, nem tudom, hogy lily lenne jobb, vagy esőztető, esetleg poppy ?

Azt hiszem, a szekrény lapját is meg kell erősiteni, mert szélesebb medencéhez van kitalálva, középre rakok belülre egy merevitest ( lábat )
 
Világitás : Power LED 50 W dimmelve ( ahogy majd szükséges lesz belövöm )
Ez ugye elírás. Ennyi fénnyel szétégeted ezt a kis nanot, ez kb 4000-5000lm, ami elég lenne egy 80-100 litereshez is. ...szerintem...;)
Azt hiszem, a szekrény lapját is meg kell erősiteni, mert szélesebb medencéhez van kitalálva, középre rakok belülre egy merevitest ( lábat )
Milyen scape-et tervezel bele? Bútort teszteld le úgy, hogy ülj rá a tetejére. Szerintem simán el fog bírni Téged is, az akva pedig berendezve, kővel telepakolva sem lesz 45 kg-nál több, az 100%.
Ha normál bútorlapból (18/19 mm-es) van a teteje, nem lehet gond vele erősítés nélkül sem. Szerintem ne komplikáld a dolgot.
Ekkora akvába a felsoroltakból a poppy tűnik a legjobb választásnak.
Várjuk a fejleményeket:)
 
Ezt a terhelési problémát úgy is áthidalhatod, ha az akváriumot a bútor egyik szélére tolod, a maradék felületre meg pakolhatsz egy kis száraz dekort vagy egy kisebb akváriumot.:)
 
Üdv.
Ugyanilyen szűrővel megy nálam is az ekkora nano akváriumban.Jó lesz.Dennerlés lily-vel müködik.Miért raksz bele még egy szivacsot?
 
Ez ugye elírás. Ennyi fénnyel szétégeted ezt a kis nanot, ez kb 4000-5000lm, ami elég lenne egy 80-100 litereshez is. ...szerintem...;)

Milyen scape-et tervezel bele? Bútort teszteld le úgy, hogy ülj rá a tetejére. Szerintem simán el fog bírni Téged is, az akva pedig berendezve, kővel telepakolva sem lesz 45 kg-nál több, az 100%.
Ha normál bútorlapból (18/19 mm-es) van a teteje, nem lehet gond vele erősítés nélkül sem. Szerintem ne komplikáld a dolgot.
Ekkora akvába a felsoroltakból a poppy tűnik a legjobb választásnak.
Várjuk a fejleményeket:)
A LED adatlapját néztem meg még a múltkor, mikor a másik akváriumon volt, akkor átszámítva volt a fényereje 50 W - természetesen nem reflektort raktam fölé [emoji3]. Ment a srácnál is fél évet, a gyári adat alatt lesz már. Ezért gondoltam, hogy dimmelve szerintem 60 - 70 % - on kell majd járatni.
Ma rendezem be, megvettem a talajt meg a köveket délelőtt.l, ha már lesz valami érdemleges, felrakom a képeket.

Tapatalkkal küldve az én LG-D390n eszközömről
 
Ezt a terhelési problémát úgy is áthidalhatod, ha az akváriumot a bútor egyik szélére tolod, a maradék felületre meg pakolhatsz egy kis száraz dekort vagy egy kisebb akváriumot.:)
láttam olyan elrendezést, hogy "szárazon" folytatódott a scape az akváriumon kívül, lehet kipróbálom

Tapatalkkal küldve az én LG-D390n eszközömről
 
Üdv.
Ugyanilyen szűrővel megy nálam is az ekkora nano akváriumban.Jó lesz.Dennerlés lily-vel müködik.Miért raksz bele még egy szivacsot?
maradt még hely benne, meglátom milyen lesz az áramlás ha beérik a szűrő, és rakok bele valami biológiait még. Addig a kék szivacs lesz [emoji16]

Tapatalkkal küldve az én LG-D390n eszközömről
 
0. nap

Ma miután hazaértem, leengedtem a vizet egy vödörbe, a szűrőt ebben járattam tovább.
Kinlódtam kb 3 órát, ez lett a vége ( lehet hogy kicsit csajos lett :D ) :

image-0-02-05-73b24c81feba7c8954f961d9b8226003a221cde91d894503a67c38e2796f5cc8-V.jpg

image-0-02-05-2613145438af58791b861b4fbfaec443ac769f667f20330a974fca6c36fe8b74-V.jpg

image-0-02-05-36a9b5219a8bd7a06db70216e09be1fc77de2d3a84f95d6f9ab57a15cc183e00-V.jpg
 
holnap ültetek bele a vizcserekor, illetve néhány részletet ki kell még dolgozni apró kővel

kell késziteni egy tartót a világitásnak is, illetve rögziteni a szűrőcsöveket.
 
Ha megengedsz egy kritikát - csakis mert tudom (korábbi naplódból), hogy a tökéletességre törekszel és én is épp arány-beállításokat gyakorlok a saját 40 literesemben:
A kövek elhelyezése/iránya és méretezése szerintem tökéletes. A baloldali dombtetőn levő fa is remekül idomul a kövek méretéhez és helyzetéhez. Azonban a jobboldali hátsó szikla tetején a fa hatalmas, elrontja az arányokat. Ezzel a törzsvastagsággal kb a baloldali szikla lábánál lenne a helye. Tudom, ez sajnos döntené a kompozíciót, így ha nem tudod/akarod előrébb hozni vagy kisebbre cserélni, jó megoldás lehet még hogy a baloldali fa helyére keresel egy nála nagyobbat. Ez a megoldás picit összenyomná a szikláidat, de cserébe -mivel ez amúgy is egy pici akvárium - megkönnyítené a további növényesítést.

@Román Péter (pont tegnap) a segítségemet kérte privátban aránybeállításokban. Így kéznél van a - béna - clipart, amivel neki szemléltettem a dolgot az ő akváriumán, beillesztem ide. Talán hasznodra válik. Történetesen pont egy fa :)
 

Attachments

  • IMG_20160930_154658a.gif
    IMG_20160930_154658a.gif
    178.9 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Szia.
Nekem tetszik(lehet azért mert csajszi vagyok ;))
Jó a jobb oldali fa a sziklán, kár lenne érte,próbáld ki amit Jopet írt-bal oldalt nagyobb fával-tényleg kicsi a jobb oldalhoz képest a bal oldali fácska.
Amíg nincsenek benne élőlények addig könnyebb az akiban matatni.
Jó szórakozást. :)
 
Ha megengedsz egy kritikát - csakis mert tudom (korábbi naplódból), hogy a tökéletességre törekszel és én is épp arány-beállításokat gyakorlok a saját 40 literesemben:
A kövek elhelyezése/iránya és méretezése szerintem tökéletes. A baloldali dombtetőn levő fa is remekül idomul a kövek méretéhez és helyzetéhez. Azonban a jobboldali hátsó szikla tetején a fa hatalmas, elrontja az arányokat. Ezzel a törzsvastagsággal kb a baloldali szikla lábánál lenne a helye. Tudom, ez sajnos döntené a kompozíciót, így ha nem tudod/akarod előrébb hozni vagy kisebbre cserélni, jó megoldás lehet még hogy a baloldali fa helyére keresel egy nála nagyobbat. Ez a megoldás picit összenyomná a szikláidat, de cserébe -mivel ez amúgy is egy pici akvárium - megkönnyítené a további növényesítést.

@Román Péter (pont tegnap) a segítségemet kérte privátban aránybeállításokban. Így kéznél van a - béna - clipart, amivel neki szemléltettem a dolgot az ő akváriumán, beillesztem ide. Talán hasznodra válik. Történetesen pont egy fa :)
köszönöm a kritikát, ez már a harmadik módositás eredménye azon a fán :), ennél még nagyobb volt. hétfőn átmegyek Tatabányára, van ott egy elég jó üzlet, vannak red moor -jaik, választok belőle olyat, amit oda be tudok rakni, ez meg megy a régibe.
A bal oldalt nem szeretném bolygatni -> azt mondják, hogy az akvarisztika megnyugtat, de tegnap mikor berendeztem, voltak olyan pillanatok amikor majdnem beledobtam a legnagyobb követ az üvegbe :p.
 
Szia.
Nekem tetszik(lehet azért mert csajszi vagyok ;))
Jó a jobb oldali fa a sziklán, kár lenne érte,próbáld ki amit Jopet írt-bal oldalt nagyobb fával-tényleg kicsi a jobb oldalhoz képest a bal oldali fácska.
Amíg nincsenek benne élőlények addig könnyebb az akiban matatni.
Jó szórakozást. :)
köszönöm, nem tudom, de ha ránézek, az az érzésem, hogy csajosra sikerült :D
 
Ha megengedsz egy kritikát - csakis mert tudom (korábbi naplódból), hogy a tökéletességre törekszel és én is épp arány-beállításokat gyakorlok a saját 40 literesemben:
A kövek elhelyezése/iránya és méretezése szerintem tökéletes. A baloldali dombtetőn levő fa is remekül idomul a kövek méretéhez és helyzetéhez. Azonban a jobboldali hátsó szikla tetején a fa hatalmas, elrontja az arányokat. Ezzel a törzsvastagsággal kb a baloldali szikla lábánál lenne a helye. Tudom, ez sajnos döntené a kompozíciót, így ha nem tudod/akarod előrébb hozni vagy kisebbre cserélni, jó megoldás lehet még hogy a baloldali fa helyére keresel egy nála nagyobbat. Ez a megoldás picit összenyomná a szikláidat, de cserébe -mivel ez amúgy is egy pici akvárium - megkönnyítené a további növényesítést.

@Román Péter (pont tegnap) a segítségemet kérte privátban aránybeállításokban. Így kéznél van a - béna - clipart, amivel neki szemléltettem a dolgot az ő akváriumán, beillesztem ide. Talán hasznodra válik. Történetesen pont egy fa :)
@Jopet nagyon nagy vagy , hogy segítesz neki Én is megköszönöm,mivel már felrakta az egész szettjét eladásra mert nem haladt úgy ahogy azt elképzelte. Jó ember vagy(y)
@zsfeher teljesen mindegy mit teszel bele lilly vagy poppy az áramlást Te tudod beosztani egy ilyen szűrő 440 liter/ órát tud ami sok lehet 30 cm hossz-ban mérve nekem is van egy ilyen szettem , ugyan ezzel a szűrővel. A döntés a Te kezedben van mi is a szívedhez ( szemedhez) közelebb álló eszköz. Poppy: teljesen szét oszlatja az áramlatot így a vízforgatásod vagy jól oszlik el vagy 2 irányba fog csapatni nagy felület mozgatással mert rövid a távolság. Lilly: a beállított irányba fogja csapatni a sodrást általában nem mozgatja annyira a víztükröt viszont sokkal jobban az aljzatot kavarja. Én ezt a következő képen oldottam meg. A lilly amit vettem eleve vastag volt a falvastagsága így már nem volt akkora hozama. Beletettem a kádba a szűrőt elkezdtem megpakolni biologiai szűrőanyaggal,egy vödörben keringettem és figyeltem a nyomást. A vége az lett,hogy szinte az összes helyet kihasználva megpakoltam eheim sub-al az aljára kerámia gyűrű tetejére perlon (vágható) vastagabb és egy elég kellemes forgatást nyertem vele. Szinte fullra töltve! Teljesen jó volt. Annak nem vagyok híve hogy csapot zárolgassak nyomás csökkentés céljából így maradt a tömés :) Később ( ez nem neked szól) elajándékoztam a lillyt mert nekem nem jött be semmilyen téren.:whistle:
A berendezést illetően +1 jopet véleményére .
 
1. nap:

az előző akváriumnál megszokottan megyek itt is a vizcserékkel : 1. héten naponta, aztán 2 naponta majd heti 2x.
ennek megfelelően ma megvolt az 50 % csere, illetve a növények beültetése :

előkészités után ezek mentek bele:

20161009_192239.jpg
 
és a végére elfogytak a növények ...
... meg a bor is

20161009_220710.jpg

ha valakinek van kedve, a következő épitéskornagyon szivesen látok segitséget.
bor pálinka van itthon mindig, meg hús a hűtőben -> olyan steak -et tudok, hogy megőrül mindenki ;).
ja és van két kanapém két külön szobában
 
20161009_215411.jpg

az ideiglenes scape - a jobb oldli fa kikerült egyenlőre, holnap elmegyek szerzek valammit helyette, igy elég üres.
Középen nem tudom, hogy menjen e "patak" ? - hagytam neki helyet, lehet kipróbálom , két ágra válna középtályon egy kő körül.
-> összedobtam egy ideiglenes lámpatartót is, ha már vasárnap este van :D
 
2. nap :
Fát nem kaptam sajnos, csak iszonyat nagyok voltak, ezekből nem lehetett volna még egy egy részt sem leválasztani, hát nekiültem késziteni az itthoni "alapanyagból"
A végeredmény, ha alul benövi az MC, és a moha elterpeszkedik rendesen, remélem jó lesz.

Készitettem patakot, még kicsit részletesebben ki szeretném dolgozni -> rakok bele követ még egy két helyre, fenn pedig "zúgós" részt szeretnék (ha sikerül)

Néhány kép :

DSCF1243.JPG


DSCF1267.JPG

bekerült egy diffúzor is (az élesztős cuccal is működik )


DSCF1264.JPG


DSCF1259.JPG
 

Attachments

  • DSCF1244.JPG
    DSCF1244.JPG
    130.7 KB · Megtekintések: 1
  • DSCF1251.JPG
    DSCF1251.JPG
    163.2 KB · Megtekintések: 1

Hasonló topikok

Válaszok
39
Megtekintések
5K
Back
Oldal tetejére