• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2nd Step

Nagyon jól viszi. Le fogsz tenni az elektromos fogkeféről :) Mondjuk lehet a dragont már nem vállalnám be vele, na de majd kipróbálom..
 
Sziasztok!

Pofás ez a kis nanó, reméljük látunk róla nemsokára egy "pucér" fotót egy jól kiégetett háttérrel.

Azért a fém drótkefékkel óvatosan, nem minden élőlény tolerál mindent a vízben!

AmegA
 
Sziasztok!

Pofás ez a kis nanó, reméljük látunk róla nemsokára egy "pucér" fotót egy jól kiégetett háttérrel.

Azért a fém drótkefékkel óvatosan, nem minden élőlény tolerál mindent a vízben!

AmegA

köszönöm :) , valamit megpróbálok, igaz ettől a fotózástól kivagyok már egy kicsit, szerintem a gépem sem jó, egy finepix s5000, próbának vettem, de csak bosszantom magam inkább vele.
 
Bocsi zsfeher a kitérőért.

Azért a fém drótkefékkel óvatosan, nem minden élőlény tolerál mindent a vízben!
Én is gondoltam erre, de arra is hogy csak rövid ideig van a vízben.. igaz, én csak nagyobb akvában használtam. Tényleg okozhat gondot? (jó tudni)
 
41. nap :

megérkeztek az üvegek, @schabi nak ezúton is köszönöm.
Pénteken be is installáltam, illetve a szűrőbe tettem 100 g purigent is, láthatóan szebb a viztőle.
A patakot feltöltöttem, illetve hául kicsit megemeltem, azt hiszem egy kicsit még emelek rajta.
A jobb oldali fa nem nagyon tetszik, azt hiszem megnyirom, ha nem lesz jó úgy sem, akkor valami mást próbálok ki oda.

Feltűnt sajnos azt hiszem, fonalalga, nem nagy mennyiségben, ezért raktam be két algázó gébet, mivel párban adták egyébként egyet szerettem volna csak - ez szerda körül volt-
Ma reggelre a him úgy döntött, hogy öngyilkos lesz, a padlón találtam meg, először azt hittem faág úgy összeszáradt.
Mértem vizparamétereket, a ProScan alapján rendben van minden, illetve az amanok is megvannak hiánytalanul, ezért gondolom, hogy a vizzel nincs gond.

Az algára visszatérve, más fajtát nem láttam az akvában, illetve a heti takaritás alkalmával az üvegen sem kell nagyon takaritani, kivéve a zöld algát a köveken.
Most figyelem, mi történik -> több lesz vagy esetleg visszavonul.
Azt hiszem, most már tényleg rá kell kötnöm a CO2 palackra ezt a medencét is, tök jó ez a zselés cucc, de nem lehet teljesen jól kontrollálni a mennyiséget vele.

Jó hir is van : két kicsike garnéla jelent meg, itt születtek :)

rakok fel képet, holnap a nagyobb akvárium takaritása után mindkettőről fotózok többet.

DSCF1400.JPG
 
56. nap

Ma likvidáltam az élesztős CO2 szettet, két oka van :

- azt hiszem, elszúrtam a zselé készitését, mert elfogyott a kristálycukor , és a fele nádcukor volt, amit beleraktam. A buborékok elég lassan kezdtek megindulni, a cucc felhabzott, és a bubiszámláló reggelre rózsaszinű lett az ételszinezéktől. Elég volt a "próbálkozásból".
- a fonalalga eléggé bevette magát a mohákba, kicsit elkeseredtem miatt.
Úgyhogy tele lett a t**köm, és kivágtam az egészet. A palacon közvetlenül a reduktor után kettéosztottam a kimenő ágat, igy két tűszelep van a két diffúzornak. Beállitás után kipróbáltam minimálisan állitani a bubiszámot, egymást nem befolyásolják láthatóan az állitás hatására.

Visszavettem a világitást is, most figyelem a CO2 eloszlását, remélem javul a helyzet.
Pénteken csipesszel leszedegetem amit tudok, illetve legalább látszólag megpróbálom eltüntetni a nyomokat, mert hétvégéen szeretnék fényképet késziteni a nevezéshez. - még opálos hátteret is kell vennem -, remélem tudok kivenni szabadnapot.

Mivel a mohák 90 %-a a fákon van, ezért ha máshogy nem megy, talán kiszedem őket, és csinálok blac out -ot, nem tudom, hogy úgy lehet e.

A takaritással este 9 előtt végeztem, mire elpakoltm lekapcsolt a világitás, úgyhogy képet nem készitettem, pótolom valamikor majd.

köszönöm,hogy olvasod a naplóm
 
63. nap :

Pénteken eljöttem délben, vettem háttérfóliát, szombaton nekigyűrkőztem.
Vizcsere, tisztitás, és felragasztottam a hátteret -> sajnos nagyon meglátszanak néhol az apró légbuborékok, pedig bepermeteztem vizzel, amit a fólia felragasztása közben kitoltam alóla. Máskor előbb gondolkodom, és üres üvegre ragasztok, az egyszerűbb lett volna.
Vettem fekete kartont - elfogyott a fotopapir - , felragasztottam, és egész nap próbálkoztam.
Erre az alkalomra kértem kölcsön egy Panasonic DMC GX7 -est , hát sokkal jobb képeket készit, mint az én gépem, de hiányosságom van bőven azért még igy is, van hova fejlődni legalább.

Itt tartok most :

_2100811_1.jpg
 
63. nap :

Pénteken eljöttem délben, vettem háttérfóliát, szombaton nekigyűrkőztem.
Vizcsere, tisztitás, és felragasztottam a hátteret -> sajnos nagyon meglátszanak néhol az apró légbuborékok, pedig bepermeteztem vizzel, amit a fólia felragasztása közben kitoltam alóla. Máskor előbb gondolkodom, és üres üvegre ragasztok, az egyszerűbb lett volna.
Vettem fekete kartont - elfogyott a fotopapir - , felragasztottam, és egész nap próbálkoztam.
Erre az alkalomra kértem kölcsön egy Panasonic DMC GX7 -est , hát sokkal jobb képeket készit, mint az én gépem, de hiányosságom van bőven azért még igy is, van hova fejlődni legalább.

Itt tartok most :

View attachment 22288
Nagyon kis szep.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
71. nap

A CO2 nem oldódik megfelelően, több helyre raktam a DC -t, a kifolyót átraktam a jobb oldalra, kiderül ott milyen lesz.
A fonal alga helyzet javul, ezt a világitás csökkentésének tudom be, csipesszel szedem ahol látom, de láthatóan egyre kevesebb van belőle.
Tanulság - számomra - a fénnyel csinnyán kell bánni, fokozatosan szabad emelni, különben ez lesz.

A múlt héten megjött a csomagom a GA -ból, igy le tudtam cserélni a bubiszámlálót üvegre, meg vagyok elégedve vele nagyon, sokkal szebb mint a műanyag volt.
Raktam át garnélákat, eredetileg nem akartam, de elkezdtem őket válogatni, ide az RC -k kerülnek, amikben nincs semmi "vadas".

A hátsó résszel továbbra sem vagyok elégedett, nagyon hiányzik onnan valami. Lehet, hogy rakok be sziklát vagy egy sziklafalat néhány moha csomóval, habár a Frodo kőből nem emlékszem, hogy lettek volna megfelelő formák, igy a megkövesedett fa jöhetne még szóba.
Nézegetem még, aztán meglátom.
A fákon lévő mohákat már itt - ott ritkitani kellett egy kicsit, hogy a fazonjuk megmaradjon, ezt mindenképpen pozitivnak értékelem :) , a tápozássan az eddigiek szerint megyek tovább.

Rendeltem Catappa levelet, három vagy négy napja van benn, de nem igazán foglalkoznak vele a garnélák, gondolom van más amit tudnak enni - remélem az algákat.

És két kép :

DSCF1453_2.jpg



DSCF1454.JPG
 
Nem tudom, tervezted-e, de HAC-ra nano kategóriába mindenképp nevezd be! :)

mindkét akvámat neveztem már a múlt héten :). Néhány hónapja kezdtem csak ezt a hobbit, sokat nem várok, de kiváncsi vagyok hol állok a mezőnyben, mit érnek ezek a medencék. Aztán később meglátom, hová tudok fejlődni.
 
111. nap.

ma be kellett menne, dolgozni (vasárnap !!!! ), visszajöttem, hát kinyitottam egy üveg bort, nehogy valami gond legyen és vissza tudjak menni ;).
nem is lett semmi extra már -> lehet, többet kellene innom o_O ?
most is csak azt tudom elmondani, hogy hazaértem, a RO viz előző nap elő volt készitve, kibontottam egy üveg bort, és leengedtem a vizrt, megtisztitottam a köveket, az öveget belülről, kicsit nyirtam a növényeken, és lesza*tam a problémákat.

ezt jelenti nekem ez a két akvárium, egy szivással teli nap után

itt az előtte, és az utána kép, nem kifejezetten az akváriumra vonatkozóan :whistle:

20170129_171439[1].jpg


20170129_203520[1].jpg
 
123. nap

kihajigáltam a fákat, próbálok valami mást késziteni, ez az elképzelés alapja :

DSCF1492_1.jpg

DSCF1493_1.jpg

Voltam ma a GA -ban, vettem még kisebb köveket, holnap remélhetőleg belepróbálom, ki tudok e hozni valami mást ebből.
A két fát kicsit jobban szétválasztom, ne érjen annyira össze, rakok a bal oldalira még ide oda mohát, a HC -t meg lelógósra szeretném. A jobb oldalin kicsit ritkitom.
Van még egy gyökerem, az jobb oldalra kerül, a kövek meg közéjük,meg hátra, igy az ösvény-patak megszűnik, illetve elöl a gyep is kisebb lesz.
 

Hasonló topikok

Válaszok
39
Megtekintések
5K
Back
Oldal tetejére