• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 2nd Step

Hidd csak el.Ez a fórum adminok által kitalált rang kedves, vicces formája.De én úgy gondolom ezeket a rangokat ha nem is az értelmük szerint osszák azért ragad itt az emberre elég sok minden. Ez meg csak akkor ha sokat írsz,kérdezel,válaszolsz,tanácsolsz. Ugye minél aktívabb vagy annál nagyobb rangod van.Egyszer csak észre veszed,hogy a mások által feltett kérdésekre simán tudod a választ,és már segítesz is másokon mint ahogy mások tették veled. Képzeld el ha legalább ilyen aktív maradsz mint mostanság,mi lesz kb 6 hónap múlva???
Majd vissza olvasod a naplódat és látni fogod ;)
remélem a következő "élő" alkalomra el tudok majd menni, találkozni hasonló betegségben szenvedőkkel. a GA-ba szokotam menni, de mivel mindig vannak vásárlók, nem nagyon akarok ott értetlenkedni. Szerencsére itt segitetek annyit, ami több mint elegendő !
 
remélem a következő "élő" alkalomra el tudok majd menni, találkozni hasonló betegségben szenvedőkkel. a GA-ba szokotam menni, de mivel mindig vannak vásárlók, nem nagyon akarok ott értetlenkedni. Szerencsére itt segitetek annyit, ami több mint elegendő !
Időben kell jelentkezni és szinte mindenhol ott lehetsz. Folyamatosan szerveznek valami kis összeröffenést nagyon jó fejek.
 
Azt nem tudom kivitelezni de szembe van az ággyal a 6-ból 4.Látom állandóan:) Te viszont nagyon megadod a módját az építkezésnek. A bórt már többször észleltem az írásaidban. Elég innyenc lehetsz :)
nyáron sör, ilyenkor nekem már hideg van hozzá.
sajnos a munkahelyemen elég durva az elmúlt időszak, ilyenkor ha hazajövök iszom egy pohár bort, és belebámulok az akváriumokba, tényleg megnyugtat. El tudok ücsörögni előtte, jobb mint a tv
A hálóban van nekem is mind a kettő egyébként. Holnap a másikról is rakok fel képeket.
 
Utoljára módosított:
2. nap :
Fát nem kaptam sajnos, csak iszonyat nagyok voltak, ezekből nem lehetett volna még egy egy részt sem leválasztani, hát nekiültem késziteni az itthoni "alapanyagból"
A végeredmény, ha alul benövi az MC, és a moha elterpeszkedik rendesen, remélem jó lesz.

Készitettem patakot, még kicsit részletesebben ki szeretném dolgozni -> rakok bele követ még egy két helyre, fenn pedig "zúgós" részt szeretnék (ha sikerül)

Néhány kép :

View attachment 18901


View attachment 18902

bekerült egy diffúzor is (az élesztős cuccal is működik )


View attachment 18904


View attachment 18905
Újból neki futottam a naplódnak. Nagyon jól nyomod. Amúgy mi féle alapanyag ez a fehér homok féle?
 
Újból neki futottam a naplódnak. Nagyon jól nyomod. Amúgy mi féle alapanyag ez a fehér homok féle?
sima dekorhomok, Tatabányán vettem kb 200 HUF volt 1 kg. Inkább halasra vannak berendezkedve, de azért vannak növényes cuccaik is. Mondjuk csak akkor érdemes oda menni ha csak egy egy dolog kell, mert a GA-s cuccokat 15 - 20 % -al drágábban adják ha jól számoltam.
 
14. nap :

Elég szépen növögetnek a növények, a "patakot" még rendbe kellene raknom, de ezen a hétvégén igazából nem nagyon volt lelkierőm a vizcserén kivül mást csinálni. Majd elgurul a gyógyszerem megint, és nekiállok valamelyik éjjel :).
Beszereztem egy skimmert - nézegettem már egy ideje, de nem nagyon akartam megvenni, mert az oroszlányi akvakertész társtól van, aki látszólag meggondolta magát a felszámolással kapcsolatban, aztán mégis szétszedte a szettjét. Mivel más már vásárolt tőle, hát elmentem a felszintisztitóért.
Kinai a cucc, ez a műanyag minőségében érezhető, összehasonlitva az Eheim-el. A szivacs kb. fele akkora, kiváncsi leszek, hogyan muzsikál hosszú távon. Ami tetszik benne, hogy az egész belső rész kivehető, igy az egészet csak akkor kell kivenni, ha a rotort is takaritani szükséges.
Szépen teszi a dolgát egyébként.
Nagyjából lesikáltam a köveket - máskor azelőtt kell, mielőtt leengedem a viz felét :) , igy a kosz fele legalább nem marad a vizben :whistle:.

Néhány kép :

látható a a gyorsan összedobott "DC" nem szép, viszont csúnya - deműködik
DSCF1269.JPG


az egyik lakó is megmutatja magát, illetve a parvula megmutatja hogy élni akar - jonnek a hajtások, és terjed a gyökere

DSCF1270.JPG
 

Attachments

  • DSCF1272.JPG
    DSCF1272.JPG
    212.9 KB · Megtekintések: 0
23. nap :

A növények szépen növögetnek, a Riccia nagyon durva, lassan ritkitanom kell, mert mindent uralni akar. Ahová gyorsan szeretne az ember zöldet, oda kell rakni, de aztán hetente lehet nyirni.
A "patakban" kicseréltem a dekorhomokot, megnézem hogy tetszik, aztán legfeljebb visszarakom, most már mindkét fajtából van legalább. Itt még majd kell igazitanom egy kicsit a köveken a következő vizcserekor.

A zselés CO2 cucc nálam jól működik, egy hetet kibir, csak ki kell venni éjjelre a diffúzort, reggel meg vissza, más macera nincs vele.

DSCF1287_1.jpg

DSCF1292_1.jpg
 
köszönöm :)

hátra még kellene valami, nem tudom hogy mi, ha látok valahol érdekes megoldást, azt kipróbálom. A pinterest -en is szoktam nézelődni, vannak szép akvák ott is, na meg a külföldi fórumok.
De az Akvkertész.hu a legkirályabb (y)
 
köszönöm :)

hátra még kellene valami, nem tudom hogy mi, ha látok valahol érdekes megoldást, azt kipróbálom. A pinterest -en is szoktam nézelődni, vannak szép akvák ott is, na meg a külföldi fórumok.
De az Akvkertész.hu a legkirályabb (y)
Sok mindenben egyet értünk(y)
 
Nagyon szép, hangulatos. Az riccia ott jobb oldalt és középen? Lőhetnél egy képet fekete háttérrel, nagyon megnézném :D
 
Nagyon szép, hangulatos. Az riccia ott jobb oldalt és középen? Lőhetnél egy képet fekete háttérrel, nagyon megnézném :D
szia, köszönöm,

igen, riccia van benn, beindult rendesen, minden héten nyirni kell, különben eltakar és benő mindent

hátteret még nem tudom, milyet rakok, majd ha meg lesz a koncepció a hátsó részre, akkor megmutatja, milyen legyen. Addig marad a zöld fal :)
 
szia, köszönöm,

igen, riccia van benn, beindult rendesen, minden héten nyirni kell, különben eltakar és benő mindent

hátteret még nem tudom, milyet rakok, majd ha meg lesz a koncepció a hátsó részre, akkor megmutatja, milyen legyen. Addig marad a zöld fal :)
Opál fólia. Az nagyon ott van.
 
30. nap

megy a heti vizcsere, tisztitás, az MC szépen terjed, már benőtte a neki szánt területet, nem igazitottma még rajta, pedig belelóg már a "patakba" is - majd a hétvégén - .
Arra gondoltam, megemelem hátul, ahol oldalra benyúlik a szikla, mintha fentről jönne a meder és nagyobb esés lenne benne. Elméletben tök jó, nem tudom, mi lesz majd a valóságban, ha nem tetszik akkor visszaállok a mostanira.
A ricciat jobb oldalról kiszedtem, berohadt az alja - mondjuk ahogy olvastam, ez természetes -, és elkezdte fojtogatni a mohát, igy mennie kellett. A középső részen lévőt megnyirom majd, és meglátom hogy "viselkedik".

Azt hiszem, benevezek a HAC -ra, kiváncsi vagyok, mit ér az ember - akvája - ha vidéki :D.

és az aktuális kép :

DSCF1357.JPG

Vennem kell egy elektromos fogkefét a kövekhez, a sikálás elég macerás, mert rá kell nyomni, nem szeretném ha esetleg túllságosan megmozgatnám, és kifolyna a talaj mögüle.
A garnélák úgy látom, jól érzik magukat, két RC petés, remélem sokasodnak :).
A fényképezéssel foglalkozom, mindenféle fehéregyensúly meg megvilágitás, azt hiszem az utóbbi a kulcs nálam a következő lépéshez. Nem hiába lehet olvasni a fény fontosságáról, agygörcs közepedte a több századik kép után most amire "rájöttem" , pedig olvastam többször, de fel nem fogtam ezek szerint : ha nincs elég fény az árnyékos részek megvilágitásához,és azt is meg akarom mutatni, akkor fehér pacák lesznek a megfelelően megvilágitott részeken. Kicsit értelmi fogyatékosan hangzik amit leirtam, de ez van, hátha hasznos valakinek :D.
Úgyhogy beszerzek némi reflektort, vagy körbekérdezek fotós cucc után, aztán kinlódok tovább.

köszönöm, hogy olvasod a naplóm
 
Vennem kell egy elektromos fogkefét a kövekhez, a sikálás elég macerás, mert rá kell nyomni, nem szeretném ha esetleg túllságosan megmozgatnám, és kifolyna a talaj mögüle.
Szerezz be egy ILYET, nekem is kicsit az az érzésem volt mikor beszereztem hogy "30 évig ettük a tegnapi kenyeret, pedig csak egyszer kellett volna kidobni azt a fél kilót" :)
Azt hiszem, benevezek a HAC -ra
Nagyon jól teszed. Csak ne ezzel a fotóval :D
 
Szerezz be egy ILYET, nekem is kicsit az az érzésem volt mikor beszereztem hogy "30 évig ettük a tegnapi kenyeret, pedig csak egyszer kellett volna kidobni azt a fél kilót" :)

Nagyon jól teszed. Csak ne ezzel a fotóval :D

bronzkefém van, azt még nem próbáltam :cool: kb 30x10 mm a "sörtéje" .

a képet megpróbálom még magam, nehogy már ne tudjak csinálni egy k***va képet -> ha tényleg nem, akkor megkérek valakit, hogy csinálja meg :rolleyes:
 

Hasonló topikok

Válaszok
39
Megtekintések
5K
Back
Oldal tetejére