• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

200 literes

Scar

Főkertész
Sziasztok!

Végülis nem sikerült megvalósítanom azt a tervet amit korábban leközöltem, sőt, annak még a közelébe sem kerültem, de hát ez van. Viszont sikerült mégiscsak beüzemelni az akváriumot, mivel nem tudtam megvenni a megfelelő technikát így elég minimális, de egyenlőre megteszi.

A tank 95x45x50 (50 magas) 8-as üvegből, 2 hosszmerevítéssel.
A szűrést egy 55x50x5-ös Tm-20-as szivacstábla végzi, egy hydor belsőszűrővel, és egy eheim cp600-as keringetővel hajtva.
Világítás nem több, 2x2x18 wattnál, tudom hogy kevés, de ehhez a szűréshez nem merek többet adni. Így is napi 6-7 órát megy, és jön az alga. Teszteltem úgy hogy csak 2x18 megy többet, vagy a 4x18 megy többet, de csak algásodás lett a vége.

A tápozásról annyit hogy a Tomi féle Mg tápot alkalmazom, plusz napi 10ml happy carbot (ha elfogy akkor easyt).
Heti 50-60 liter vizet cserélek.

Növények:
Anubias
Cryptocoryne wendtii
három fajta Echinodorus
Most került be a kis akváriumból egy kis sagittaria subulata
plusz van bent Microsorum pteropus narrow.

Halak:
3 anci
15 neon
13 panda cory
4 baltahasú
10 endler

A probléma az indításnál kezdődött elfogyott az akkori tápom, nem volt más, utána beállt a derekam ami miatt nem tudtam az akváriummal rendesen foglalkozni, és végül itt kötöttem ki.

Ellepett az ecset, a fonál, és a zöld pontalga. Az ecset elkezdte abbahagyni a növekedését amikor újra elkezdtem tápozni, mára csak az Anubias egy két levelén van, a pontalga is így járt, heti egy két kisebb foltot leszámítva az üvegen. Viszont a fonal algával nem bírok, olyan halam nincs ami enné, carbot hiába öntöm a nyakába, és már a tápozáson is emeltem. A szűrésen is variáltam. De a fonal az maradt.

Most kezdek elgondolkozni azon hogy újraindítom az akit, de nincs kedvem. Sok mindent úgysem tudok máshogy csinálni tőke nélkül.
 
Igen!A pénztelenség sokunknak okoz fejfájást!(nekem is)
Remélem a kezdeti nehézségek után minden rendben lesz!
Kitartást és sok sikert kívánok a továbbiakban! :thumbup: :thumbup:
 
Szia!

Én is csak annyit tudok mondani, hogy kitartás ha sikerült a másik két algát vissza szorítani, lehet a fonalad is eltűnik majd. :roll: Reménykedjünk, hogy helyre jön minden. Könnyebben veszed majd az akadályokat,ha meg lesz a tőkéd :angel:
Sok sikert, a derekadra meg vigyázz!
 
Úgy néz ki hogy a kétszeres dózisú tápozás kezdi meghozni az eredményét.
Valószínűleg az, és a hím anci rendezkedése okozhatott egy kis ammónia túltengést, ami kiváltotta az algát.
Holnap kidobom a mattent, nem való az csak nevelő akváriumba.

Megcsinálom a külső szűrőt. 120cm magas, 20cm pvc cső, 16-os vagy 20-as idomokkal; ülepítő, szivacs, 20 liter substrattal, remélem elég lesz :D
Igaz egyenlőre csak egy 600-as pumpa lesz benne, de majd megnő.
 
Scar said:
Megcsinálom a külső szűrőt. 120cm magas, 20cm pvc cső, 16-os vagy 20-as idomokkal; ülepítő, szivacs, 20 liter substrattal, remélem elég lesz :D
Igaz egyenlőre csak egy 600-as pumpa lesz benne, de majd megnő.
Az szép! :D Le a kalappal! Sok sikert az akváriumhoz. Esetleg, ha van időd egy-két képet lőhetnél a publikumnak. ;)
 
Back
Oldal tetejére