• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural Zsoltiabéka akáctuskója

Még most kezdek el nézelődni a naplók közt , ez a kis tuskó nagyon kis pofás ,nekem mindig is a kedvenceim voltak az ilyen szines akvák. Like 👍
 
Hétvégén fejlesztettem egy kicsit DIY vonalon. Kapott a Filtosmart egy előszűrőt. 110-es pvc cső 50 cm magas darabja, stb, stb. Tm45 szivacs van benne, függőleges, általam perforált csőre húzva. A csőszűrő aljára tettem egy leeresztő csapot az esetleges törmelék leengedésére, illetve azon keresztül a cserevizet is leengedhetem. (plusz a rabul esett garnikat.)IMG_20220919_201140.jpg
Ma csináltam is a leeresztő csapon egy cserét... Egy babahalacska volt benne. Feleségem mondta is, hogy nagyon ficánkoltak a gyöngy dániók... Mit kezdjek 1 db halporottyal...? Jobb ötlet nem lévén, beletettem az egyik(naplóval nem rendelkező) el naturál üvegbe. Van sok vízibolha, meg még akármi is. Meglátjuk megmarad-e. IMG_20220919_200919.jpg
 
Hétvégén fejlesztettem egy kicsit DIY vonalon. Kapott a Filtosmart egy előszűrőt. 110-es pvc cső 50 cm magas darabja, stb, stb. Tm45 szivacs van benne, függőleges, általam perforált csőre húzva. A csőszűrő aljára tettem egy leeresztő csapot az esetleges törmelék leengedésére, illetve azon keresztül a cserevizet is leengedhetem. (plusz a rabul esett garnikat.)View attachment 169712
Ma csináltam is a leeresztő csapon egy cserét... Egy babahalacska volt benne. Feleségem mondta is, hogy nagyon ficánkoltak a gyöngy dániók... Mit kezdjek 1 db halporottyal...? Jobb ötlet nem lévén, beletettem az egyik(naplóval nem rendelkező) el naturál üvegbe. Van sok vízibolha, meg még akármi is. Meglátjuk megmarad-e. View attachment 169713
A cső bontható részéről (ahol a szivacsot tisztítod/cseréled) tennél fel majd képet? A tömítés érdekelne, meg egyáltalán...
Köszi.
 
A cső bontható részéről (ahol a szivacsot tisztítod/cseréled) tennél fel majd képet? A tömítés érdekelne, meg egyáltalán...
Köszi.
A fene se gondolta volba, hogy ezzel hibázok. A teteje csavaros. Létezik egy T idomhoz hasonló idom, ahol a T szára csavaros kupakkal rendelkezik. Ezt tisztító idomnak hívják. Ezt a csavaros szárrészt vágtam ki. Pont annyival keskenyebb a 110-es csőnél, hogy bele lehessen ragasztani. Az egyetlen hibája, hogy elég 💩hozzá a gumi tömítés, azt valamivel pótolni kell, mert hosszú távon tuti, hogy ereszteni fog. Az áttörésekhez tartálykivezető idomot használtam, kerti tavi-öntözéstechnikai áruházban megtalálható több más menetes idommal együtt. A hengeres oldali áttörések hőlégfúvóval meg lettek puhítva. Még forrón tekertem össze, hogy az áttörő idom platnis műanyag csavarja szépen illeszkedjen. A szivacshasábba egy szétfúrt, hőlégfúvóval puhított, majd lapított villanyos csövet tettem(az is pvc). Képek lesznek, ha idehaza nem okoz gondot, hogy szétkapom fotózni. (ne legyenek idehaza...)
 
A fene se gondolta volba, hogy ezzel hibázok. A teteje csavaros. Létezik egy T idomhoz hasonló idom, ahol a T szára csavaros kupakkal rendelkezik. Ezt tisztító idomnak hívják. Ezt a csavaros szárrészt vágtam ki. Pont annyival keskenyebb a 110-es csőnél, hogy bele lehessen ragasztani. Az egyetlen hibája, hogy elég 💩hozzá a gumi tömítés, azt valamivel pótolni kell, mert hosszú távon tuti, hogy ereszteni fog. Az áttörésekhez tartálykivezető idomot használtam, kerti tavi-öntözéstechnikai áruházban megtalálható több más menetes idommal együtt. A hengeres oldali áttörések hőlégfúvóval meg lettek puhítva. Még forrón tekertem össze, hogy az áttörő idom platnis műanyag csavarja szépen illeszkedjen. A szivacshasábba egy szétfúrt, hőlégfúvóval puhított, majd lapított villanyos csövet tettem(az is pvc). Képek lesznek, ha idehaza nem okoz gondot, hogy szétkapom fotózni. (ne legyenek idehaza...)
Köszönöm. Úgy tűnik, rátapintottam a kényes részre. ;) A csavaros zárás nem jutott volna az eszembe. Első blikkre azt gondolnám, hogy túl nagy a felület (a gumitömítés felülete), amit nyomás ellen kell tömíteni (~0,1 bar). Túl nagy erővel kell megszorítani, hogy biztonságosan zárjon. Gondoljunk csak a befőttes üvegek kupakjára... De a jelek szerint, a gyakorlat rám cáfolt.
Az eredeti alkalmazásban nincs nyomásnak kitéve, ezért tutti, hogy működik a gyári tömítéssel is. Ráadásul nincs gyakran szétszedve (leginkább soha).
A hengeres felület lapossá tétele, hatalmas ötlet. 👍
 
Köszönöm. Úgy tűnik, rátapintottam a kényes részre. ;) A csavaros zárás nem jutott volna az eszembe.
Nem a legjobb megoldás, de hamarabb megvolt, mint békazárral. Van egy másik csődarab, az békazáras lesz, csak itt nem kaptam állítható verziójút. Szégyen szemre netről kell rendelni...
Első blikkre azt gondolnám, hogy túl nagy a felület (a gumitömítés felülete), amit nyomás ellen kell tömíteni (~0,1 bar).
Ha a beömlő oldalt egy kicsit lekorlátozod, akkor a motor szívóereje kicsit moderálja a nyomást is.
Túl nagy erővel kell megszorítani, hogy biztonságosan zárjon.
Egy kicsi vazelin segít az utolsó fordulatnál. Az Aquaelnek van egy bővíthető külsőszűrő koncepciója, ami szintén csavaros. Mondjuk ők egy fogasléccel vértezték körbe, amit egy hozzáillő kulccsal lehet oldani-zárni. Mint a fúrógépbefogót. Az övék profibb megoldás.
Gondoljunk csak a befőttes üvegek kupakjára... De a jelek szerint, a gyakorlat rám cáfolt.
Az eredeti alkalmazásban nincs nyomásnak kitéve, ezért tutti, hogy működik a gyári tömítéssel is. Ráadásul nincs gyakran szétszedve (leginkább soha).
Szerintem FBS-ből csinálok egy pont beleillő tömítést. Azzal szerintem jó lesz.
A hengeres felület lapossá tétele, hatalmas ötlet. 👍
Gondolj bele, mit csinált régen a szaki, ha nem volt már tokozott csővég nála. Megmelegítette egy lángoló újságpapírral, majd ráhúzta egy hideg csővégre. Miközben az égő cigi végig az ujjai közé volt csípve. Gyerekfejjel láttam még ilyet. Sehol sem vagyok a hőlégfúvómmal, vagy a forrasztólámpámmal... 😃
 
Utoljára módosított:
Jelentem gyarapodtak az ivadékok. 3 elúszott van és egy még nem szipkázott levegőt. Tegnap is volt tánc a feleségem beszámolója alapján. A múltkorinak látványosan kerekedik a hasa, van mit kajolnia. Egy ideig szerintem a 10 liternyi szűrés nélküliben lesz mit enniük. Kivéve ha még sok előkerül az előszűrőből. Mondjuk napi szinten is le tudom ellenőrizni a leresztő csapon keresztül... Jó dolog ez a leeresztő csap. 😊
 
Kaszálás pipa. Kicsit zokon vették a halak. Nem lehet őket előrecsalni. A tuskó tetején a moha ikrás volt. Leszedtem fecskendővel, kb 37 lett összeszámolva. Nem mindegyik jó, valamelyik már látszik, hogy vak volt. 2 nap különbséget is tapasztalni a kelésben, mindamellett a szűrőből is heti 4-5 ivadék előkerül. Egy nevelőüveget összedobtam, oda mennek a szűrőszökevények. Van már vagy 20 elúszott, az első már egy centis lett.IMG_20221024_184417.jpg IMG_20221022_152048.jpgIMG_20221024_182835.jpg
A frissek úgy tűnik az iskolai kockába mennek, az el naturál faunája jó nekik indításhoz. Élő kaja. @mmccannon Mary jóvoltából sórák is van, de a legkisebbek azt még nem tudják bepofázni. 2 szűrés nélküli 10 literesem van, tele vízibolhákkal és még ki tudja milyen finomsággal. Gazdálkodom velük.IMG_20221024_184646.jpg
 
Back
Oldal tetejére