• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wild free

Lackó

Kertész tanonc
Engedjétek meg, hogy bemutassam nemrég elkészült első növényes akváriumom. Igaz nincs még kiforrva teljesen, de én már ennek az eredménynek is nagyon örülök.A képek az akvárium indítási állapotát tükrözik.
 
Szóval először is pár előszó. Kb 14 éve kisebb nagyobb megszakításokkal foglalkozom az akvarisztikával. Mondanom sem kell, hogy az első akváriumomhoz képest mennyit változott minden. Kissé sok információt kellett magamba szippantanom, hogy elkészítsem életem első növényes akksiját, de a nigro blogja és ez az oldal nagyon sokat segített. Nem egy verseny akksi, de nekem tetszik és remélem sokkal szebb lesz az idő előrehaladtával.

Akksi:
- 100x45x48cm
- OptiWhite front és oldal üveg 8mm merevítve mivel fedett az akvárium

Technika:
-világítás: 4x39W T5 Sylvania sky cső (páramentes foglalat)
-szűrés: Tetra EXC 700 és egy Eheim 2224 ami sajnos épp most mondta fel a szolgálatot :( (valaki tudna olcsón szűrőt?)
-fűtés: Sera 300W
-Co2 nagynyomású plusz a kellékei

Talaj:
- Tropical táptalaj
- JBL Manado

Halak:
- pár neon
- 1 vitorlás (nem nevetni a régi akksiból maradt meg, ha jönnek a garnélák elköltözik)
- vörös neonok
- ékfoltos razbórák
- pontylazacok
Ez még nem a végleges állomány.

Növények (tropica streil):
- Rotala
- Glossostigma
- Pogostemon
- Anubias
- Karácsony moha fára kötözva
- Riccia szintén kötözve
- plusz egy aminek elfelejtettem a nevét de hátha ti kitaláljátok melyik az és mi a neve :)

Tápozás:
- indítás óta napi 2 ml Tropical kevert macro (szerintem ez okozott egy kis algásodát)
- Tropical premium pumpálós heti adagolásban

Dekoráció:
- "Egy ismerősöm hozta Dél-Amerikából. Ő természetfotós és ott jártakor szedte a Rio-Negro partján. Sajnos a nevét nem tudom mert a folyó partján találta és nem tudni milyen fáról való". Le vannak súlyozva gyöngykavicsos zoknival de remélem már nem sokáig.

Azt hiszem ennyi, de ha eszembe jut valami korrigálom. Várom a sok jó tanácsot illetve minden építő jellegű kritikára vevő vagyok.

Külön köszönet páromnak aki olyan aranyosan tolerálta, hogy szétrobbantottam a nappali és még a riccia felkötözésében is szerepet vállalt.:)

Képeket hamarosan töltöm.......
 
photostream
DSCN0061 | Flickr - Photo Sharing!
 
Én sajnos nem látom a képeket
Így próbáld:
8284678880_11744bbf2b_b.jpg

Vagy így:
8283615341_6aebb3047b_c.jpg

A képek beillesztésére találsz segítséget egy másik topicban.
kicsit még kevés a növény szerintem:) De ha bedúsulnak, akkor jó lesz. Gondolkodhatnál esetleg a bal oldalon vagy egy másik hasonló kisebb fás elrendezésen, vagy dekorhomokkal, kövekkel. Kicsit még üres.
 
Csak nem a befejezett akváriumok közé kellett volna rakni...
Egyébként nem rossz :), bár én a hátulját is megemeltem volna, hogy egy kicsit előre is lejtsen, ne legyen ennyire egyenes. Szegény vitorlás meg gurámi nem igazán való ebbe az akváriumba. :confused:
 
Mikor indult az akvárium? :)
Még egy kérdés? Az a kő ott marad, vagy valami más célt szolgál?
Igen az a kő ott marad, majd a többi társával egyetemben.Arra a pucér részre egy vegyes fás köves elrendezést tervezek.Igen a gurámi és a vitorlás el fog költözni.Ahogy írtam a másik régi akiból maradtak meg.
 
A bal oldalt tényleg erősíthetnéd kicsit, illetve a fa elülső vastag ágának a vége rontja az összképet. A vágás nyomára gondolok.
A fás észrevétel teljesen jó, egy kis mohával ha eltakarod akkor nem lesz annyira zavaró. ;)
A jobb oldal egy kicsit üres, kivenném azt a követ, és raknék oda is egy kisebb fás részt még, vagy ne legyen ott semmi más csak a glosso, de mindenképp kell még oda növény, nagyon kevésnek tűnik nekem.
Ami a fát illeti, érdekes :) Stevo-nak szerintem tetszene a Dél-Amerikából jöttem fa. :D
 
Igen az a kő ott marad, majd a többi társával egyetemben.Arra a pucér részre egy vegyes fás köves elrendezést tervezek.Igen a gurámi és a vitorlás el fog költözni.Ahogy írtam a másik régi akiból maradtak meg.
Akkor hasonlóra gondoltunk :) ;)
Egyébként jó lesz ez csak még növényt bele, minél többet, akkor szép dzsungeles lesz. ;)
 
Akkor hasonlóra gondoltunk :) ;)
Egyébként jó lesz ez csak még növényt bele, minél többet, akkor szép dzsungeles lesz. ;)
Úgy lesz csak már alig bírtam magammal, meg jól jönnek az ötletek, tanácsok.
 
Back
Oldal tetejére