• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa

táptalaj van alatta? nekem akkor barnultak, mikor kimerült a natúr Amazonia....

Tóföldben vannak, nem hinném, hogy másfél-két hónap alatt kimerült volna.A nagyobbik tálnál ilyen nem volt, egyedül a kicsinél produkálják ezt a növények, igaz most mintha javulna a helyzet.Hamar ledobálják a száradó leveleket, és helyette hoznak újakat ugyanazon a helyen.Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan virágzik a Lindernia, meg most a Hydro japan is rákezdett.Én is inkább a melegnek tudnám be, mert ilyen tájt kezdődött ez az egész, ráadásul ha lespriccelem, akkor is pillanatok alatt elpárolog a levelekről a permet.De még magából a tálból is két nap alatt eltűnik talajszintig majdnem 1cm magas víz.
 
Itt lenne egy kép az ominózus problémáról, meg a Hydro japan virágáról.Sajnos jelenleg nincs fényképezőm, Így csak telefonnal tudtam képet csinálni.Találkozott már valaki ennek a növénynek a virágával?Nálam szinte mindenhol megjelent, de ezek voltak a legnagyobbak, így ezekről tudtam láthatóbb képet csinálni.

A Lindernia első virágzásakor pedig nem voltam itthon, így egyik családtagom kértem meg, hogy lőjön róla valamit, annak pedig azért olyan a minősége.

WP_001233.jpg


WP_001255.jpg
IMG_20140601_1943286aede.jpg
 
Utoljára módosított:
Igen, nálam is virágzik, sőt, víz alatt is nekikezdte már.

Nem olvastam róla sosem, így meglepett a látványa, plána úgy, hogy nem csak pár virágott hozott.Ellenben a Lindernia most igen beprögött, hat virágot látok a nagyjából nyolc tövön ami van.
 
Nem olvastam róla sosem, így meglepett a látványa, plána úgy, hogy nem csak pár virágott hozott.


Elég kicsi, úgymond jelentéktelen virága van, nem feltűnő, így sok ember szerintem észre sem vette.
 
hellő%

1 hónapos a restartolt wabi gömböm. még nagyrészt le van takarva a bucék miatt, így valamiféle fehér, finomszálas, szöszös penész jelent meg az élő leveleken, mindenütt: crypto, hydro, rotala. felvettem a kesztyűt ellene: feltöltöttem ro-val a tálat, és másfél literhez 3ml carbot adagoltam. ez szerintetek kiirthatja? egy óra fürdetés ilyen koncentrációban még nem árthat a kényesebb növényeknek?
ja, és a bucékkal mi a tapasztalatotok? tudom, hogy necces, de ha ennyire párásítani kell, akkor a penésszel lesz gondom.


Szia @hal111 - az első képeden mi az a kereklevelű, hosszú szárú stemes növény a piros karika fölött balra? ugyanilyenem van, de mással behurcolt sarjból, így nincs infóm róla :)
 
Utoljára módosított:
hellő%

1 hónapos a restartolt wabi gömböm. még nagyrészt le van takarva a bucék miatt, így valamiféle fehér, finomszálas, szöszös penész jelent meg az élő leveleken, mindenütt: crypto, hydro, rotala. felvettem a kesztyűt ellene: feltöltöttem ro-val a tálat, és másfél literhez 3ml carbot adagoltam. ez szerintetek kiirthatja? egy óra fürdetés ilyen koncentrációban még nem árthat a kényesebb növényeknek?
ja, és a bucékkal mi a tapasztalatotok? tudom, hogy necces, de ha ennyire párásítani kell, akkor a penésszel lesz gondom.


Szia @hal111 - az első képeden mi az a kereklevelű, hosszú szárú stemes növény a piros karika fölött balra? ugyanilyenem van, de mással behurcolt sarjból, így nincs infóm róla :)

Bacopa monnieri. Emersen szép kis virágokat hoz. :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tyű, erre nem is tippeltem volna. Emlékeim szerint a levélnyél tövében hozta a kis fehér virágokat, nagyon szép volt. Átokhínár közé keverve jutott hozzám még két évvel ezelőtt. Azóta már több wabit is végigjárt, és legutóbb annyira túlnőtt, hogy a méteres szárak kifutottak az ablakpárkányra. Elképesztő volt! :) Ki kellene próbálni submersen is...

Na, közben megvolt a carbo-kúra, másfél órát hagytam elárasztva a tálat, a végén fogkefével szedegettem ki a szálakat, majd leeresztettem a vizet. Ez valójában az emers-lét algásodása :D
 
Utoljára módosított:
Én is próbálkozok egy kis üvegkockával, de egyelőre nem szalonképes. Egy hete indítottam, csak moha és Hydrocotyle van benne, de sajnos a gomba/penész az úr jelenleg. Valami ötlet a gomba ellen? Túl sok a pára? Gyakrabban szellőztessem?
 
Én is próbálkozok egy kis üvegkockával, de egyelőre nem szalonképes. Egy hete indítottam, csak moha és Hydrocotyle van benne, de sajnos a gomba/penész az úr jelenleg. Valami ötlet a gomba ellen? Túl sok a pára? Gyakrabban szellőztessem?

Fent írtam, én hogy oldottam meg. Ugyan nem jött megerősítés mástól, de többé-kevésbé sikerült ezt a szálas vackot eltüntetnem. Igazából érdemes lett volna még egy alkalommal megismételni, de megelégedtem az eredménnyel. A kezelés után egy héten belül elértem a teljesen nyitott állapotot, így nem teljesen egyértelmű, mi hozta a megoldást...
 
A legnagyobb növény az Hygrophylla Siamensis 53B.
Cryptocorine flamingo, Echinodrus tenellus, valamilyen Bacopa és Utricularia bisquamata van legelől + egy kis moha is bejött a rencével. :-D
Eddig még tápot nem kaptak, RO vízzel locsolok. Amazonia talaj van legalul, felül Ista pH5.5 shrimp talaj.
 
Azon gondolkozok, hogy mivel tápozzam a wabit!?
Eddig az elpárolgott vizet az akvákból lecserélt vízzel pótoltam, de ez elég kevés nitrátot tartalmaz, kálium 0, foszfát is alacsony. Valamilyen folyékony növénytáppal fel lehetne turbózni a vizet? Nem elsősorban az ADA wabitápjaira gondolok, hanem a klasszikus ("szárazföldi" növényekhez használt) tápoldatokra, "házi keverésekre"!
 
En minden akvarium vizcserenel felre rakok egy adagot arra a hetre es azzal locsolok, eddig szepen fejlodnek tole a novenyek. Ugye vizcsere idejere mar tomve van a viz tappal, nitrattal es minden foldi joval.
 
En minden akvarium vizcserenel felre rakok egy adagot arra a hetre es azzal locsolok, eddig szepen fejlodnek tole a novenyek. Ugye vizcsere idejere mar tomve van a viz tappal, nitrattal es minden foldi joval.
Igen, elvileg. Nálam erős kálium hiány van, és nitrát sincs az egekben. (Az akváriumoknál ezt majd a későbbiekben pótlom, ha újraépítem őket.) De itt a "cserepes" növényeknek lehetne pótolni egyszerű tápoldattal. (?) Megjegyzem, nem az a klasszikus wabi tálaim vannak, virágföld és kavicságy kombinációval futnak, lehet, hogy felesleges lenne a víz tápozásán gondolkodni, de az első tálnál vastagra sikeredett a kavicsréteg és szerintem néhány növény (tripartita, lilaeopsis) gyökere nem ér le a földbe, lassan nő. Vagy csak túl sokat várok el ezektől a növényektől?:rolleyes:
 
Sziasztok.

Egy kis segítséget szeretnék kérni a wabi tálammal kapcsolatban

Januárban indítottam, és minden szépen fejlődik, de pár napja észrevettem hogy a levelek barnulnak sárgulnak, és egy kis részen pedig szinte elmálottak.
Kérdésem az lenne hogy mit gondoltok mi lehet a hiba
30x20x20 as méretű akiban tartom
 

Attachments

  • 20180516.jpg
    20180516.jpg
    417.1 KB · Megtekintések: 6
Én egy üveg fagyi kelyhet ültettem be. Három kis lávakővel némi moha , alulra kavics réteg és tóföld :)
Még nem tudok képet megosztani róla , de mihelyst lehet posztolom :happy:

Íme az ígért képek:)
 

Attachments

  • IMG_20180812_141645.jpg
    IMG_20180812_141645.jpg
    251.9 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_20180812_141640.jpg
    IMG_20180812_141640.jpg
    200.7 KB · Megtekintések: 7
Back
Oldal tetejére