• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Wabi kusa tálat szeretnék venni, hasonlót mit a képeken: kb 25 cm átmérő és 10 cm magas
44386833550_0fb3481d36_q.jpg 46153299182_6311fca4c0_n.jpg

de nem találok sehol a neten.

Tudnátok segíteni, hogy hol lehet ilyen kialakításút venni?

köszönöm
T.
 
Ha te, vagy ismerősöd jár Pesten, akkor az Ikeában kapható egy 3 darabos szett, aminél a lapos 22 cm-es.
Szegeden talán a Nagyáruházban érdemes lenne körülnézned, nem tudom van-e még fent az az ajándékos, apróságos részleg, elég rég jártam arra. Még az Árkádot lenne célszerű bejárni, lakberendezési boltokban is árulnak mindenféle vázát, lehet szerencséd.


Szia,

köszönöm a segítséged, az ikeás jónak tűnik. Megnézem majd ha arra járok
 
Sziasztok,

Ismét segítséget szeretnék kérni Wabi-kusa tál létesítésében. Milyen táptalajt javasolnátok az aljzat alá, ami sokáig bírja és nem egy is annyira drága, illetve milyen vastagságban érdemes letenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv
T.
 
Sziasztok,

Ismét segítséget szeretnék kérni Wabi-kusa tál létesítésében. Milyen táptalajt javasolnátok az aljzat alá, ami sokáig bírja és nem egy is annyira drága, illetve milyen vastagságban érdemes letenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

üdv
T.
Szia.
Én a tropica táptalajt szeretem használni erre a célra. 1-2cm mehet bele
 
Sziasztok!

Jó két hónappal ezelőtt döntöttem úgy, hogy készítek egy Wabi Kusa-t!
Az egyik antik turkálóba vettem 300 Ft-ért egy tálat. Beszereztem egy állólámpát, amibe 6000 kelvines led izzót csavartam. Volt kimaradva Tropica táptalajom és Amazonia light. A hardscape-et vörös lávakőből építettem.
A növényeket egy kiadós nyírás után az akváriumból telepítettem át a tálba. Kezdésnek Monte Carlo, Starogyne Repens és Echinodorus Tenellus került beültetésre, továbbá közönséges mohát ragasztottam a kövekre.
Egy hónapon keresztül takarva volt a tál és min. napi egyszer de inkább kétszer vizeztem! Nemrég kaptam ajándékba egy már emers-en nevelt Ludwigia Grandulosa-t. Nagyon szép növény,vöröses színével feldobja a tálat.

Ha valaki hasonló dologban gondolkozik, csak bátorítani tudom!!
Kis anyagi ráfordítással, egy kevés odafigyeléssel a természet egy újabb színes részletét csempészhetjük a mindennapjainkba.
Higgyétek el megéri!

A képek remélem alátámasztják a fent leírtakat:

Wabi készítés alapanyagai:
32695882008_3dd2d4386a_b.jpg20181024_175312 by Péter Rith, on Flickr
A kész hardscape:
32695881728_9ffd53c9fa_b.jpg20181024_183300(0) by Péter Rith, on Flickr
Közvetlen ültetés után:
45655383305_7c5d2b66db_b.jpg20181024_203207 by Péter Rith, on Flickr
Az első hónapot így vészelte át:
32695881138_2b0d68fe0b_b.jpg20181024_204036 by Péter Rith, on Flickr
 
Szia!
mennyit permetezed és mivel?
nagyon szép!

Szia!

Általában napi kétszer permetezem, reggel és este. 1L permetvízhez 0,2 ml planter, 0,4 ml macro és egy csepp color van adva. Továbbá ügyelek rá hogy a talajon folyamatosan álljon a víz. Ha nagyobb mennyiséget kell pótolni akkor az akvárium vizével szoktam felönteni.

Remélem tudtam segíteni!
 
Sziasztok!
Lehet hemianthus micranthemoides-t wabi-ban nevelni?

Lehet, de ahhoz képest, hogy az akváriumból kiirtani sem tudod, számíts rá, a Wabiban ő lesz a leghisztisebb.
Ha egy kicsit is csökken a páratartalom, már sárgul, és töpörödik.
Ő az ott a bal oldalon:
1548800114649.png
 
Back
Oldal tetejére