• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi-Kusa

outro said:
Lehet CO2 :D :D :lol: De tényleg ezekben a tálakban semmi nem szűri a vizet? Hogy nem rohad be az egész 2 nap után??? Nigró te most akarsz összeállítani egyet ugye? Gondolom megosztod majd velünk a tapasztalataidat a blogon. Én várom.... ;)

Angol fórumon olvastam, hogy minden nap 100%-os vízcsere.
A csővet nem tudom mi lehet
 
A csővel kapcsolatban nézzétek meg a tibicuk által linkelt fórumot. :) (Az első link.)
 
Egy ügyes és igazán kis költségvetésű Wabi-Kusa

Blogger1.jpg

A növényeket előnevelte a nagy akváriumában.

Blogger12.jpg


Blogger11.jpg

Egy műanyag cserépre mohát kötözött és néhány szem Substrat pro-t tett az aljába

Blogger13.jpg

A cserépbe ezután Aqua soil került

Blogger14.jpg

Ültetés

Blogger22.jpg

Kész:

Wabi-Kusa_.jpg

Blogger18.jpg

http://leo-scape.blogspot.com/
 
hmm ez baba :thumbup: milyen jól néz ki ebben a steril polcrendszerben. nekem bejön ;)
kérj egy ilyet párodtól és átugrok irigykedni :lol:
 
Egyébként ahogy olvasom, a lámpa 7W-os ledlámpa az IKEA-ból. Szerintem a polcrendszer is Jörgebörge :D
 
Lenyűgözőek. Eldöntöttem csinálok egyet. Barátnőm is megnézte és "megrendelt" egy csobogósat :)
 
20 centi magas Wabi Kusa tálba milyen növényeket tennétek? Valami olyasmire gondolok, ami bőven túllógna a tál (akarom mondani váza :D) magasságán. Vallisneria esetleg?
 
Luna said:
20 centi magas Wabi Kusa tálba milyen növényeket tennétek? Valami olyasmire gondolok, ami bőven túllógna a tál (akarom mondani váza :D) magasságán. Vallisneria esetleg?
Valódi vízinövényt nem lógathatsz ki a tálból, csak mocsári növényt aminek van emers formája, esetleg valami Hidro.
 
Igazad van, a Vallisneria hülye egy ötlet volt. :D Nem tudom honnan jött. :wtf: Egyébként tényleg az a baj, hogy a növény nagy része víz alatt kellene hogy legyen, míg a többi a fölött. Megvalósítható ez egyáltalán? A megfelelő méretre fejlődő növények többsége elég bokros ahhoz, hogy "szétnyomja" az üveget. Teljesen elbizonytalanodtam... Megint mibe vágtam a fejszém... :?
 
Pozsgásokon kívül szinte bármilyen szobanövénnyel próbálkozhatsz, az olló elég jól kordában tartja az üveget feszegető növényeket.
 
Én ma beszereztem egy kis (3 l körül) akváriumot, és hasonlót szeretnék kivitelezni benne. De én a submers részt is beültetném.. Ágakat néztem, igazából red moort szeretnék bele, de a szép nagy darabokat nincs szívem szétvagdosni :)
Van valami ötletetek, milyen ágakat rakjak bele? Ja a másik, mindenki amazoniát rak bele, csak be kell ruháznom egy zsáknyira, valakinek valami más ötlet?
Köszi
 
Igazából jó az Akadama, vagy a Manado is, de pont ilyen kis mennyiségben akár az Amazonia is bevállalható. (persze a jó eset az, ha a nagy akiból marad meg ennyi ;) )
A fák közül sok egyebet is választhatsz. Csak olyat ne, ami esetleg káros, vagy mérgező anyagokat ereszt magából. De a hordalékfák szárítás, majd alapos mosás és áztatás után biztos jók.
 
:)
Majd beszerzek valamit a napokban, aztán nekilátok, és akkor talán képeket is rakok fel! Még csak párat láttam itt is, remélem jól sikerül majd. Világítás? Ötlet? Nem akarom, hogy nagyon belerondítson a képbe, így lehet lógathatót szeretnék. De ezzel lehet átmegyek a világítás topicba :)
 
A mai hydrocotyle ritkítás után egy spontán alkotás kizárólag otthoni maradék cuccokból :)
20110202032.jpg


Kíváncsi vagyok hány napig húzza :D
 
Back
Oldal tetejére