• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

vízkő

tibicuk said:
Lehet,hogy vízkőre jó,de ettől nem lesz lágyabb a víz.Ezt én sem tudom elmagyarázni,de ez így van.
Olyasmi,mint az ioncserélt víz,az is vízkő mentes,de nem lágy víz.
Akkor mégis minek mondanád ??? Itt azért van némi kavarodás a fejekben :p.
 
Bizony van ;)
A lágy víz (desztillált víz, ozmó víz) nem egyenlő az ioncserélt lágy vízzel.

Fordított ozmózis (RO):
A fordított ozmózist elsősorban az ivóvízkezelés során alkalmazzák, ahol zárt technológiai rendszerben, nyomás alatt egy féligáteresztő rétegen (membránon) préselik át a már több lépcsőben előszűrt vizet. A fordított ozmózis során használt membrán vízáteresztő mérete 0,0001 mikron nagyságú, amely így kiszűri a tisztításra szánt vízben lévő szinte összes fizikai és kémiai szennyezőanyagot, valamint a biológiailag aktív szervezeteket is. Ez az egyetlen dolog (és a desztillálás folyamata), amivel valóban lágy színtiszta H2O érhető el. (max 1-2% szennyezéssel)

Ioncserélt víz:
A vízlágyítás során a kemény víz átáramlik az ioncserélő gyantán, ahol ioncserével megtörténik a vízlágyítás. A berendezés ioncserélő gyantatöltete a Kalcium és Magnézium ionokat, Nátrium ionokra cseréli, amelyek magasabb vízhőmérsékletnél sem válnak ki. Nem lesz vízköves a vasaló és a kád. Akváriumi célra alkalmas, de csak hogy ne legyen vízköves az akvárium pereme.

Mágneses vízlágyítás:
mágnessel nem lehet vizet lágyítani.
 
Nigro said:
Bizony van ;)
A lágy víz (desztillált víz, ozmó víz) nem egyenlő az ioncserélt lágy vízzel.

Fordított ozmózis (RO):
A fordított ozmózist elsősorban az ivóvízkezelés során alkalmazzák, ahol zárt technológiai rendszerben, nyomás alatt egy féligáteresztő rétegen (membránon) préselik át a már több lépcsőben előszűrt vizet. A fordított ozmózis során használt membrán vízáteresztő mérete 0,0001 mikron nagyságú, amely így kiszűri a tisztításra szánt vízben lévő szinte összes fizikai és kémiai szennyezőanyagot, valamint a biológiailag aktív szervezeteket is. Ez az egyetlen dolog (és a desztillálás folyamata), amivel valóban lágy színtiszta H2O érhető el. (max 1-2% szennyezéssel)

Ioncserélt víz:
A vízlágyítás során a kemény víz átáramlik az ioncserélő gyantán, ahol ioncserével megtörténik a vízlágyítás. A berendezés ioncserélő gyantatöltete a Kalcium és Magnézium ionokat, Nátrium ionokra cseréli, amelyek magasabb vízhőmérsékletnél sem válnak ki. Nem lesz vízköves a vasaló és a kád. Akváriumi célra alkalmas, de csak hogy ne legyen vízköves az akvárium pereme.

Mágneses vízlágyítás:
mágnessel nem lehet vizet lágyítani.


Érdemes kicsit mélyebben tanulmányozni:
http://www.goldmax.hu/html/neodym.html
 
Szia Jeti!

Komojabb embernek tartalak, mintsem a fizikát, kémiát meghazudtoló ,hókuszpókusz badarságokat,varázsmágnest elhidjél, és el akard hiteni másokkal is. Mádneses karkötö , gyógyító mágneses , mágneses vízlágyító stb.. nagy baromság az egész, maximum ha bemagyarázza valaki magának és el is hiszi akkor jó de egyébként SEMMINEMŰ A TUDOMÁNY ÁLLTAL IGAZOLT FIZIKAI ÉS KÉMIAI HATÁSA NINCS ÉS A MAI NAPIG NEM BIZONYÍTOTT, CSAK AZ, HOGY NINCS HATÁSA!!!!!!!/érdekes, de csak a gyártók, forgalmazók tudják igazolni hatásosságukat ;) -Neked nem furcsa???/ A pénztárca apasztó képessége az eggyetlen bizonyítható tulajdonsága!!

Bocs az OFF-ért!
 
w-rig said:
Szia Jeti!

Komojabb embernek tartalak, mintsem a fizikát, kémiát meghazudtoló ,hókuszpókusz badarságokat,varázsmágnest elhidjél, és el akard hiteni másokkal is. Mádneses karkötö , gyógyító mágneses , mágneses vízlágyító stb.. nagy baromság az egész, maximum ha bemagyarázza valaki magának és el is hiszi akkor jó de egyébként SEMMINEMŰ A TUDOMÁNY ÁLLTAL IGAZOLT FIZIKAI ÉS KÉMIAI HATÁSA NINCS ÉS A MAI NAPIG NEM BIZONYÍTOTT, CSAK AZ, HOGY NINCS HATÁSA!!!!!!!/érdekes, de csak a gyártók, forgalmazók tudják igazolni hatásosságukat ;) -Neked nem furcsa???/ A pénztárca apasztó képessége az eggyetlen bizonyítható tulajdonsága!!

Bocs az OFF-ért!

Szia!
Háááát, nem tudom. Ez a mondhatjuk fizikai téma még annyira gyerekcipőben jár, hogy nem merem minősíteni, ugyanis én a húszas, negyvenes éveim között intenzíven barlangásztam, teniszeztem, snowboardoztam Tátra Lomnic 2 ezer méternél magasabb lejtőiről, görkorcsolyáztam, korcsolyáztam, szörföztem nagyon keményen, intenzíven és oly mértékben tönkrement az egyik térdem, hogy műteni kellett volna. Akkoriban láttam, valami amcsi újságban egy permanens mágnesekkel felépített kis, öt cm átmérőjű, lapos, hengeres, kézi rátétes hókuszpókusz szerkezetet, aminek utánajártam a szerkezeti felépítésének és házilag megcsináltam, használtam., kb egy évet, kitartóan, naponta fél órácskában a fájó pontra és úgy rendbe jöttem, hogy utána 100km-et bringáztam rendszeresen fájdalom mentesen és a mai napig, 59 évesen sincsen semmi gond a térdeimmel, úgyhogy mégis csak lehet valami pozitív hatás a mágnesek erejében.
Mondjuk, nekem az a "mázlim", hogy egész eddigi életemben zenéltem és az utóbbi 20 évben gitár hangszedőket konstruáltam, amik szintén ilyen neodímium mágnesekkel működnek és emiatt nagyon mélyen beleástam magam a kísérletezések mélyébe. Sok összefüggés még számomra is megfejthetetlen, mindamellett, hogy a gyakorlatban működik mind az a mechanizmus, amit elvártam tőle.
 
Jeti said:
w-rig said:
Szia Jeti!

Komojabb embernek tartalak, mintsem a fizikát, kémiát meghazudtoló ,hókuszpókusz badarságokat,varázsmágnest elhidjél, és el akard hiteni másokkal is. Mádneses karkötö , gyógyító mágneses , mágneses vízlágyító stb.. nagy baromság az egész, maximum ha bemagyarázza valaki magának és el is hiszi akkor jó de egyébként SEMMINEMŰ A TUDOMÁNY ÁLLTAL IGAZOLT FIZIKAI ÉS KÉMIAI HATÁSA NINCS ÉS A MAI NAPIG NEM BIZONYÍTOTT, CSAK AZ, HOGY NINCS HATÁSA!!!!!!!/érdekes, de csak a gyártók, forgalmazók tudják igazolni hatásosságukat ;) -Neked nem furcsa???/ A pénztárca apasztó képessége az eggyetlen bizonyítható tulajdonsága!!

Bocs az OFF-ért!

Szia!
Háááát, nem tudom. Ez a mondhatjuk fizikai téma még annyira gyerekcipőben jár, hogy nem merem minősíteni, ugyanis én a húszas, negyvenes éveim között intenzíven barlangásztam, teniszeztem, snowboardoztam Tátra Lomnic 2 ezer méternél magasabb lejtőiről, görkorcsolyáztam, korcsolyáztam, szörföztem nagyon keményen, intenzíven és oly mértékben tönkrement az egyik térdem, hogy műteni kellett volna. Akkoriban láttam, valami amcsi újságban egy permanens mágnesekkel felépített kis, öt cm átmérőjű, lapos, hengeres, kézi rátétes hókuszpókusz szerkezetet, aminek utánajártam a szerkezeti felépítésének és házilag megcsináltam, használtam., kb egy évet, kitartóan, naponta fél órácskában a fájó pontra és úgy rendbe jöttem, hogy utána 100km-et bringáztam rendszeresen fájdalom mentesen és a mai napig, 59 évesen sincsen semmi gond a térdeimmel, úgyhogy mégis csak lehet valami pozitív hatás a mágnesek erejében.
Mondjuk, nekem az a "mázlim", hogy egész eddigi életemben zenéltem és az utóbbi 20 évben gitár hangszedőket konstruáltam, amik szintén ilyen neodímium mágnesekkel működnek és emiatt nagyon mélyen beleástam magam a kísérletezések mélyébe. Sok összefüggés még számomra is megfejthetetlen, mindamellett, hogy a gyakorlatban működik mind az a mechanizmus, amit elvártam tőle.


Most akkor "permanens mágnes" vagy "szintés ilyen neodímium mágnes" ;) :?:

Ne nevettesd ki magad, egyik szavaddal, ütöd a másikat :!:

Én itt befelyeztem, továbbiakban no comment :silent: , meg amúgy sem illik a Topic-ba!

Off-ért mégegyszer bocs!
 
Az ADA egy ideje használ valami hasonló dolgot a galériában illetve a nagy akváriumhoz. De érdekes módon mellette használja a saját vízlágyítóit is.

http://www.plocher.de/englisch/productd ... hp?pid=112

Persze lehet ez teljesen más elven működik, de a fenti dologról ez ugrott be.

A hasznosságáról ugyanúgy viták voltak a neten korábban. Nem is nagyon látom sehol ezt a dolgot nagyban elterjedni.
 
viktorlantos said:
Az ADA egy ideje használ valami hasonló dolgot a galériában illetve a nagy akváriumhoz. De érdekes módon mellette használja a saját vízlágyítóit is.

http://www.plocher.de/englisch/productd ... hp?pid=112

Persze lehet ez teljesen más elven működik, de a fenti dologról ez ugrott be.

A hasznosságáról ugyanúgy viták voltak a neten korábban. Nem is nagyon látom sehol ezt a dolgot nagyban elterjedni.

"The plocherkat is neither electric nor magnetic" ;)
 
w-rig said:
Jeti said:
w-rig said:
Szia Jeti!

Komojabb embernek tartalak, mintsem a fizikát, kémiát meghazudtoló ,hókuszpókusz badarságokat,varázsmágnest elhidjél, és el akard hiteni másokkal is. Mádneses karkötö , gyógyító mágneses , mágneses vízlágyító stb.. nagy baromság az egész, maximum ha bemagyarázza valaki magának és el is hiszi akkor jó de egyébként SEMMINEMŰ A TUDOMÁNY ÁLLTAL IGAZOLT FIZIKAI ÉS KÉMIAI HATÁSA NINCS ÉS A MAI NAPIG NEM BIZONYÍTOTT, CSAK AZ, HOGY NINCS HATÁSA!!!!!!!/érdekes, de csak a gyártók, forgalmazók tudják igazolni hatásosságukat ;) -Neked nem furcsa???/ A pénztárca apasztó képessége az eggyetlen bizonyítható tulajdonsága!!

Bocs az OFF-ért!

Szia!
Háááát, nem tudom. Ez a mondhatjuk fizikai téma még annyira gyerekcipőben jár, hogy nem merem minősíteni, ugyanis én a húszas, negyvenes éveim között intenzíven barlangásztam, teniszeztem, snowboardoztam Tátra Lomnic 2 ezer méternél magasabb lejtőiről, görkorcsolyáztam, korcsolyáztam, szörföztem nagyon keményen, intenzíven és oly mértékben tönkrement az egyik térdem, hogy műteni kellett volna. Akkoriban láttam, valami amcsi újságban egy permanens mágnesekkel felépített kis, öt cm átmérőjű, lapos, hengeres, kézi rátétes hókuszpókusz szerkezetet, aminek utánajártam a szerkezeti felépítésének és házilag megcsináltam, használtam., kb egy évet, kitartóan, naponta fél órácskában a fájó pontra és úgy rendbe jöttem, hogy utána 100km-et bringáztam rendszeresen fájdalom mentesen és a mai napig, 59 évesen sincsen semmi gond a térdeimmel, úgyhogy mégis csak lehet valami pozitív hatás a mágnesek erejében.
Mondjuk, nekem az a "mázlim", hogy egész eddigi életemben zenéltem és az utóbbi 20 évben gitár hangszedőket konstruáltam, amik szintén ilyen neodímium mágnesekkel működnek és emiatt nagyon mélyen beleástam magam a kísérletezések mélyébe. Sok összefüggés még számomra is megfejthetetlen, mindamellett, hogy a gyakorlatban működik mind az a mechanizmus, amit elvártam tőle.


Most akkor "permanens mágnes" vagy "szintés ilyen neodímium mágnes" ;) :?:

Ne nevettesd ki magad, egyik szavaddal, ütöd a másikat :!:

Én itt befelyeztem, továbbiakban no comment :silent: , meg amúgy sem illik a Topic-ba!

Off-ért mégegyszer bocs!


Most akkor "permanens mágnes" vagy "szintés ilyen neodímium mágnes"
:lol: :lol:

Bocs, de jót nevettem ezen. :lol:
Olyan, mintha azt kérdezted volna elégedetlenül, hogy tolómérő, vagy subler. :lol: :yawn: :wtf: :lol: :lol: :lol:
Szerinted a permanens mágnes és a neodímium között van különbség? :lol: :lol: ;) :wtf: :shh:
Vagy akár sorolhatnék még ezer kifejezést, amik, úgy tűnik, mind kimaradtak, valamilyen érthetetlen módon az eddigi életből.
Úgyhogy szerintem is zárjuk le ezt a témakört, mert olyan ez a diskurálás, mintha az 50 évvel előtted álló jövőből jöttem volna vissza a jelenbe.
Fel a fejjel, le a tejjel!
 
viktorlantos said:
pff na tessék ;) csak olvasnom kellene. ;)

2012-ben lesz állítólag a világvége. :shock: :yawn: :mrgreen:
Én, ezért azt ajánlom, hogy, aki túl akarja élni, jöjjön mindenki Magyarországra, mert 50 évvel el vagyunk maradva. :lol:
De, az egyéb fizikai témakörökben meg a lakosságunk 70%-a 150-200 évvel le van maradva a jelen tudásától, mert ők még mindig abban a hitben élnek, annak ellenére, hogy az egyetemeken széttanulták ( de én inkább úgy mondanám, hogy szétmagolták az agyukat), hogy azoknak a hatásoknak a fele, amiket nem látunk, nem ártanak a biológiai életünknek és más élő struktúráknak sem. ;) :lol:
 
Jeti írta: "Most akkor "permanens mágnes" vagy "szintés ilyen neodímium mágnes"
Bocs, de jót nevettem ezen.
Olyan, mintha azt kérdezted volna elégedetlenül, hogy tolómérő, vagy subler.
Szerinted a permanens mágnes és a neodímium között van különbség?
Vagy akár sorolhatnék még ezer kifejezést, amik, úgy tűnik, mind kimaradtak, valamilyen érthetetlen módon az eddigi életből.
Úgyhogy szerintem is zárjuk le ezt a témakört, mert olyan ez a diskurálás, mintha az 50 évvel előtted álló jövőből jöttem volna vissza a jelenbe.
Fel a fejjel, le a tejjel!"

Válaszom-
Kár volt nevetned, nem vagy tisztába az idegen szavak jelentésével, a "permanens"- állandót jelent, tehát sokféle mágnes lehet, míg a Neodímium egy ritka vegyület vas-bór alapú földfém-mágnes!
Szóval mielőtt elszalad a ló, a "vízkő topic" nem a mágnesekről szól! A netről összekukázott dolgokat legalább értelmesen kéne összerakni ;) :mrgreen:

Jól példázza tegnap Atti belinkelt a mágneses vízlágyításról egy oldalt ahol pont a "goldmax"-ot írják le zéróra, Te meg ma belinkeled a goldmax-ot mint oktatóanyag, hogy olvassunk utána! Hát akkor erről ennyit :p !

Üdv a fizikusok táborába! http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rCJE_BegE8
 
w-rig said:
Jeti írta: "Most akkor "permanens mágnes" vagy "szintés ilyen neodímium mágnes"
Bocs, de jót nevettem ezen.
Olyan, mintha azt kérdezted volna elégedetlenül, hogy tolómérő, vagy subler.
Szerinted a permanens mágnes és a neodímium között van különbség?
Vagy akár sorolhatnék még ezer kifejezést, amik, úgy tűnik, mind kimaradtak, valamilyen érthetetlen módon az eddigi életből.
Úgyhogy szerintem is zárjuk le ezt a témakört, mert olyan ez a diskurálás, mintha az 50 évvel előtted álló jövőből jöttem volna vissza a jelenbe.
Fel a fejjel, le a tejjel!"

Válaszom-
Kár volt nevetned, nem vagy tisztába az idegen szavak jelentésével, a "permanens"- állandót jelent, tehát sokféle mágnes lehet, míg a Neodímium egy ritka vegyület vas-bór alapú földfém-mágnes!
Szóval mielőtt elszalad a ló, a "vízkő topic" nem a mágnesekről szól! A netről összekukázott dolgokat legalább értelmesen kéne összerakni ;) :mrgreen:

Jól példázza tegnap Atti belinkelt a mágneses vízlágyításról egy oldalt ahol pont a "goldmax"-ot írják le zéróra, Te meg ma belinkeled a goldmax-ot mint oktatóanyag, hogy olvassunk utána! Hát akkor erről ennyit :p !

Üdv a fizikusok táborába! http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... rCJE_BegE8

Szakmám. 30 éve mágnesekkel dolgozom. A saját szabadalmaim alapján hangszerhangszedőket kontstruálok és alkotok, melyek mindegyikébe megannyi féle és formájú neodímium mágneseket építek bele. Permanenseket. :mrgreen:
 
Tibicuk rámutatott szerintem a lényegre. A vízben oldott anyagok mennyisége nem változik, vagyis az ozmózisra feltételezhetően nincs hatással az eszköz akár működik, akár nem. Márpedig az volna a lényeg, szerintem!

RO a király, inkább arra költsetek ne mágnesre :)!
 
katonajanos said:
Tibicuk rámutatott szerintem a lényegre. A vízben oldott anyagok mennyisége nem változik, vagyis az ozmózisra feltételezhetően nincs hatással az eszköz akár működik, akár nem. Márpedig az volna a lényeg, szerintem!

RO a király, inkább arra költsetek ne mágnesre :)!

Ez OK., és így igaz, de az élő szervezetekre gyakorolt hatása mégis más és részben bizonyított.
Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, hogy mondjuk van két ember, akik mindketten azonos vírussal fertőzöttek, de az egyiken úrrá lesz a baj, a másiknál, akit valamilyen módon kezeltek, még a tünetei sem jelentkeznek annak ellenére, hogy ő is vírushordozó marad továbbra is. :roll:
 
Csak azt nem tudom Jeti,hogy mi ezzel a célod?Tegyük rá a szűrőre,hogy ne vízkövesedjen az aki.Eddig ok.De ezzel az erővel,ha már megvettük,tegyük rá a vízrendszerre és sok legyet ütünk egycsapásra.Úgy érzem,nem eléledsz meg ezzel és úgy gondolod,hogy az aki élővilágára is jó hatással van.De nem tudom,mi az értelme?Akijaink soha nem látott egészségben vannak,szét nyomják a növények.Halaink is egészségesek,ami ugye az előtt "kis" nehézséget okozott.Aktív szenek,Purigemek és persze Ro vizek tisztítják az akváriumainkat.Akkor meg mi a fenének még egy ilyen szerkezet,ami (nem tudom?) nem olcsó,enni erővel inkább veszek Ro berendezést.Az biztosan 0-ás vizet csinál nekem,amit biztos,hogy mérni is tudok.
Itt az alkalom,ereszd át a vizet ezen a készüléken és vidd el Viktoréknak,hogy mérjék be fotométerrel előtte és utána.
 
Nekem egyszer egy mérnökember magyarázta ennek a mágneses "vízlágyításnak" a lényegét.
Ahogyan Jeti által beillesztett ábrán is jól látszik, a rendezetlen részecskéket a mágnes szépen sorba rendezi, amellett, hogy a polaritásukat is megváltoztatja.
A mágnes után egy olyan módosított vizet kapunk amelyik ugyan a keménységét fizikailag nem veszítette el, ám a környezetre gyakorolt hatása megváltozik.
Elméletileg a megváltoztatott anyag nem akar semmivel sem reakcióba lépni, kvázi mint ha ott sem lenne. A háztartásban például ez úgy jelentkezik, hogy a vízkő kicsapódik ugyan például a csaptelepen, de könnyedén letörölhető egy puha ronggyal. Nem kell maratni vízkőoldóval.
Ez volt az elmélet.

Gyakorlat:
A házam építésekor a szerelvényboltban rábeszéltek egy az állandó mágnesnél erősebb, de ugyan ezt az elvet használó elektromágneses változatra.
A vízcsőre kell két vezetéket egymással ellentétes irányban feltekerni és rögzíteni. Egy szerkezet pedig adja rájuk a szükséges impulzusokat az erős mágneses tér előállításához.
A keménység úgy 20 körül lehet, tehát nem alacsony. Egy biztos, amikor ott laktam legkésőbb havonta mindent maratni kellett vízkőoldóval. Nem adta magát egyáltalán könnyen a vízkő. Évekig használtam, aztán egyszerűen kihúztam a konnektorból. Azóta sem láttam semmilyen változást, szóval nálam nem jött be.
 
Ha ez a mágneses csodabigyó működne, akkor sem lenne jó növényesbe, mivel kémiai összetételt nem változtat. A növények szempontjából tök mindegy, hogyan kristályosodik a vízkő. A probléma ott van, hogy a CO2 kötött formában van, amit a növények nehezebben vesznek fel, illetve ha fel is veszik a kálcium-hidrogén-karbonátból, akkor a maradék az kálcium-karbonát alias mészkő formájában kiválik a levélre.

Az ioncserélt vizet szeretném megvédeni. Laborméréseket ugyan nem folytattam, de a kevertágyas gyantával előállított víz vezetőképessége 20 microSiemens, ami ugyan nem desztvíz, de azért elég lágynak számít. A pH-ja enyhén savas, ahogy annak lennie kell egy levegőn tartott lágy víznek. A nátriumra cserélő gyantákról úgy tudom, hogy összességében nem csökkentenek semmit az oldott anyagokon, és a pH-t eltolják lúgos irányba.
 
Back
Oldal tetejére