• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

vízkő

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Pár napja lett nyitott az akváriumom, és elég csúnya látvány a vízkő az üvegen. Ahogy párolog a víz, ugy folyamatosan nő a "csík". Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?Lehet hogy 2 naponta takarítanom kéne?
 
Ez az egy érv szól a lágy víz használata mellett. Nem lesz vízköves az aki pereme ;)
Nálam 6-8 Kh-nál sosem volt vízkő.
 
dekalabda00 said:
Sziasztok!
Pár napja lett nyitott az akváriumom, és elég csúnya látvány a vízkő az üvegen. Ahogy párolog a víz, ugy folyamatosan nő a "csík". Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?Lehet hogy 2 naponta takarítanom kéne?

sajnos ez ilyen. nálam a nagynál alig látni, a kicsinél jobban előjön.
tipp: egy papírtörlőt megnedvesíted és végighúzod belül az üvegen. így gyorsan körbe lehet húzni a keretet.
 
Kis akváriumnál könnyen kiküszöbölhető a dolog, ha összedobsz egy önfeltöltő rendszert, persze ha van hely és lehetőség rá. A leírást megtalálod a DIY topicban. Nálam megoldotta ezt a problémát, a csík elhanyagolható és alig látszik.
 
dekalabda00 said:
Sziasztok!
Pár napja lett nyitott az akváriumom, és elég csúnya látvány a vízkő az üvegen. Ahogy párolog a víz, ugy folyamatosan nő a "csík". Van valakinek ötlete, hogy mit tegyek?Lehet hogy 2 naponta takarítanom kéne?

Esetleg a képződő üvegfelületre kívülről ráhúzol egy fekete öntapadós fólia csíkot.
 
Én mindig a heti vízcserénél tüntetem el a csíkot,mégpedig sósavval..egy kis löttyintés a szivacsra,körbehúzom az akit..aztán letörlöm..és máris eltűnik..ha esetleg egy-két csöpp belemegy a vízbe..nem lesz belőle probléma..
 
Nem lehet úgy megoldani a lágy víz kérdést rövid távon RO nélkül, hogy 100%-ban deszt.vizet használunk? Lehet, hogy triviális a kérdés, de én erre gondoltam. :oops:
 
Ha nagyon vízköves az a növényeknek sem jó, mert akkor kemény a víz.
Használj lágyított (ozmo) vizet ;)
 
ZaCK said:
Én mindig a heti vízcserénél tüntetem el a csíkot,mégpedig sósavval..egy kis löttyintés a szivacsra,körbehúzom az akit..aztán letörlöm..és máris eltűnik..ha esetleg egy-két csöpp belemegy a vízbe..nem lesz belőle probléma..

Biztos, hogy jó és élővilágot kímélő megoldás ez?
Tudniillik alkalmaznám, ha más is helyesli.
:mrgreen:
 
Tollhegy said:
ZaCK said:
Én mindig a heti vízcserénél tüntetem el a csíkot,mégpedig sósavval..egy kis löttyintés a szivacsra,körbehúzom az akit..aztán letörlöm..és máris eltűnik..ha esetleg egy-két csöpp belemegy a vízbe..nem lesz belőle probléma..

Biztos, hogy jó és élővilágot kímélő megoldás ez?
Tudniillik alkalmaznám, ha más is helyesli.
:mrgreen:

Nem helyeslem, de én is alkalmazom! ;)
 
Nekem a Tetratec Easy Wipe tisztítókendő jön be vízkő ellen.Egy húzásra leszedi a vízkövet.Többször is tudod használni a kendőt ha lezárható tasakba teszed és nem hagyod kiszáradni!Sokat matekoltam minden mással,de messze ez a legjobb nekem.
 
Tényleg nem drága, és praktikus de 1 l.sósav 150-250 Ft. plusz egy vileda és 1000 évig megoldva.Nem kekeckedés, mert itt már annyit költünk, hogy ez a pár száz Ft. különbség nem szabad, hogy tétel legyen.
 
Sziasztok!
Nekem bevált.
14 x 14 x 53mm Neodímium hasáb N35
Magnetic_Water_Softening_Technology_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Magnetic-Water-Softeners_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A fotón egy háztartás beömlő réz csöve látható. Képzeljétek a helyére az akváriumi szivattyúrendszer átlátszó
csövét!
Üdv
 
Beni said:
Kifejtenéd Jeti ezt bővebben?

Hali!
Ez a szisztéma, működőképes a társasakváriumhoz is. Megszünteti az akvárium üvegfafalán a vízszinthez közeli részeken a meszes kicsapódást, aztán az akváriumon lévő világításra kifröccsenő kis vízcseppecskék sem hagynak maguk után sok nyomot, amik többségét e nélkül, egy beállt működő akváriumnál, csak egyébként vakarászással lehetne némileg eltávolítani.
És valamelyest csökkenti az oldott mésztartalmat is. Ezt én szakszerűen nem tudom elmagyarázni, de vannak erre kémikusok és fizikus szakemberek.
Itt egy példa, amiben a cikk vége felé az akváriumi hatásáról is írnak:
http://www.budapestikereso.com/vizlagyitas/
De, ha bővebben szeretnél tájékozódni, elég, ha beírod a gúgliba, hogy pld., a mágnesesség hatása a vízre, vagy állandó erős (permanens) mágnes hatása a vízre. Rengeteg kutatás folyik ez ügyben, sok a kételkedő, de nekem már 30 évvel ezelőttről bevált.
Üdv
 
Lehet,hogy vízkőre jó,de ettől nem lesz lágyabb a víz.Ezt én sem tudom elmagyarázni,de ez így van.
Olyasmi,mint az ioncserélt víz,az is vízkő mentes,de nem lágy víz.
 
Back
Oldal tetejére