• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

25mm-es acél ki és befolyó a fluval fx6-hoz vagy szűkítés?

VTamas88

Kertész segéd
Sziasztok!
Egy FLuval fx6-hoz szeretnék acélből ki és befolyót szerezni, de sehol sem találok... 25mm-es csövei vanna ami 1"-osak ugye..
Van valakinek bármilyen ötlete ezzel kapcsolatban? Vagy valaki aki meg tudja csinálni? Hajlítani kivágni stb?

Itthon van 16/22, de ugye ehhez jelentősen szűkíteni kellene a keresztmetszetet 25mm-ről 16mm-re 36-40%-al csökkene az átmérő, ami szerinem már problémás lehet.
Az Üveg megoldás felejtős horror drága nem fogok 2 db üvegdarabra 150.000-et elkölteni pláne hogy 1-2 évente törtem is egyet korábban :D

Mindez egy 270 Literes növényes akvában üzemel(ne)

Ki mit gondol? Van ötletetek?

Köszi.
Üdv:
Tamás
 
Sziasztok!
Egy FLuval fx6-hoz szeretnék acélből ki és befolyót szerezni, de sehol sem találok... 25mm-es csövei vanna ami 1"-osak ugye..
Van valakinek bármilyen ötlete ezzel kapcsolatban? Vagy valaki aki meg tudja csinálni? Hajlítani kivágni stb?

Itthon van 16/22, de ugye ehhez jelentősen szűkíteni kellene a keresztmetszetet 25mm-ről 16mm-re 36-40%-al csökkene az átmérő, ami szerinem már problémás lehet.
Az Üveg megoldás felejtős horror drága nem fogok 2 db üvegdarabra 150.000-et elkölteni pláne hogy 1-2 évente törtem is egyet korábban :D

Mindez egy 270 Literes növényes akvában üzemel(ne)

Ki mit gondol? Van ötletetek?

Köszi.
Üdv:
Tamás
Plexicső, hőlégfúvó, hajlítósablon.... A lily sem megoldhatatlan.
 
A plexi jó 5letnek tűnik csak én nem tudom elkészíteni. Te eltudod? Vagy ismersz olyat aki igen?
Nem tűnik ördöngősségnek. Régebben talán @Nigro megosztott egy videót egy ferdeszeművel, aki sima villanyrezsón melegített étolajat, azzal locsolva a plexi hajlítani kívánt részét. Egy megfelelő rádiuszú hengert vágott, lerögzítette egyy fix lapra és az köré feszítette a csövet. A Lilyt úgy oldotta meg, hogy a cső egyik végét lezárta, másikra pumpát szerelt, majd a felpuhított csőszakaszt felfújta és egyszerűen ferdén elfűrészelte. Az ötlet zseniális, viszont még nem éreztem szükségét ilyet csinálni. Nem félek a szűkítésektől, a szűrők túl vannak motorilag gondolva szerintem. Azért muszáj sok liter/órás vödröt venni, mert ahhoz nagyobb a vödör, ergo több lesz a filtermédia, ami ugye sokat számít. Egy 1500l/h Aquael Ultramaxom van 200 literre, a hozzákapcsolt Atman QZ 30 előszűrő 2 ponton visszafogja 12/16-ra a 16/20 csövezést. Mégis bőven elég. 🙂
Szerk. : Talán ez volt az a videó

 
Utoljára módosított:
Nem tűnik ördöngősségnek. Régebben talán @Nigro megosztott egy videót egy ferdeszeművel, aki sima villanyrezsón melegített étolajat, azzal locsolva a plexi hajlítani kívánt részét. Egy megfelelő rádiuszú hengert vágott, lerögzítette egyy fix lapra és az köré feszítette a csövet. A Lilyt úgy oldotta meg, hogy a cső egyik végét lezárta, másikra pumpát szerelt, majd a felpuhított csőszakaszt felfújta és egyszerűen ferdén elfűrészelte. Az ötlet zseniális, viszont még nem éreztem szükségét ilyet csinálni. Nem félek a szűkítésektől, a szűrők túl vannak motorilag gondolva szerintem. Azért muszáj sok liter/órás vödröt venni, mert ahhoz nagyobb a vödör, ergo több lesz a filtermédia, ami ugye sokat számít. Egy 1500l/h Aquael Ultramaxom van 200 literre, a hozzákapcsolt Atman QZ 30 előszűrő 2 ponton visszafogja 12/16-ra a 16/20 csövezést. Mégis bőven elég. 🙂
Szerk. : Talán ez volt az a videó

ŐŐ igen látom. Nem vagyok biztos benne, hogy ezt én így el tudnám készíteni, de nem tűnik nehéznek valóban.

Egyébként Üveges mestert már találtam, aki megcsinálná nekem " egész jó" áron.

Szerintem az én esetemben más a szűkítés mint a tiedben.
Az átmérőt nézem, akkor Te 16-ról 12-re szűkítettél az 25%-os csökkentést jelent tehát megmarad az átmérő 75%-a.
Az én esetemben 25-ről 16-ra ( mert jelneleg 16-os alkatrészeim vannak) 36%-os csökkentést és az átmérő 64%-a marad csak meg.

Neked 1500L/H van fojtva nálam 3500L/H. Szerintem ez már túl nagy fojtás lenne és ha el is menne egy darabig, hosszútávon hamarabb menne tönkre a szűrő.

Köszönöm, hogy segítni próbálsz, a hajlításról egyébként eszembe jutott, hogy vannak akik acélcsöveket hajlítanak ott ez a mutatvány kb 4 perc lehet. Utánajárok.

üdv: T
 
Érdemi javaslatom nincs, csak ehhez a részhez szólnék hozzá:
Az átmérőt nézem, akkor Te 16-ról 12-re szűkítettél az 25%-os csökkentést jelent tehát megmarad az átmérő 75%-a.
Az én esetemben 25-ről 16-ra ( mert jelneleg 16-os alkatrészeim vannak) 36%-os csökkentést és az átmérő 64%-a marad csak meg.
Az átmérővel való számítgatásnak nincs értelme, a körterület sokkal relevánsabb, hiszen az mutatja hogy mennyi víz tud átáramlani az adott keresztmetszeten.
12 mm esetén: 113 mm2
16 mm esetén: 200 mm2
25 mm esetén: 490 mm2

Na jó, még ehhez is :)
akik acélcsöveket hajlítanak ott ez a mutatvány kb 4 perc lehet
Nem vagyok szakmabeli, de 25 mm-es acélcsövet falvastagság függvényében, 180°-ban meghajlítani - tudtommal - legkevesebb 60mm hajlítási sugárral lehet, azaz a pipa (párhuzamos szárak) teljes szélessége >=170mm lenne. Nem sokallod?
(a sztenderd 17-es üveg befolyó ~75 mm széles..)
 
Na jó, még ehhez is :)

Nem vagyok szakmabeli, de 25 mm-es acélcsövet falvastagság függvényében, 180°-ban meghajlítani - tudtommal - legkevesebb 60mm hajlítási sugárral lehet, azaz a pipa (párhuzamos szárak) teljes szélessége >=170mm lenne. Nem sokallod?
(a sztenderd 17-es üveg befolyó ~75 mm széles..)

Lehet csökkenteni hasonló megoldásokkal:VIV-glass-pipe-mini-nano-lily-orchid-peony-jet-inflow-out-filter-accessory-ADA-quality-9mm.jpg
 
Az átmérővel való számítgatásnak nincs értelme, a körterület sokkal relevánsabb, hiszen az mutatja hogy mennyi víz tud átáramlani az adott keresztmetszeten.
12 mm esetén: 113 mm2
16 mm esetén: 200 mm2
25 mm esetén: 490 mm2
Igen pontosabb az eredmény, szerintem jelentős fojtás lenne ez az én esetemben.
Nem vagyok szakmabeli, de 25 mm-es acélcsövet falvastagság függvényében, 180°-ban meghajlítani - tudtommal - legkevesebb 60mm hajlítási sugárral lehet, azaz a pipa (párhuzamos szárak) teljes szélessége >=170mm lenne. Nem sokallod?
(a sztenderd 17-es üveg befolyó ~75 mm széles..)
Igen 17 cm az elég nagy kanyar lenn ehhez én sem értek. Valószínűleg az üveg vagy az akril fog maradni, az öveget csak szeptemberben tudják elkezdeni készíteni, mert tele vannak munkával. Még körbejárom a dolgot.
Lehet csökkenteni hasonló megoldásokkal:

Yess, igen jól néznek ki ezek az üvegek.
 
Back
Oldal tetejére