• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Green Aqua kő vásárlási tájékoztató

Attól függ milyen mennyiségben használsz az akváriumodhoz. Mindenképp keményít, ha sok van belőle az arányokhoz képest, akkor jelentősen.
Sokan lágyítjuk a vizet ezekben az akváriumokban, de korábban rengeteg jó példa volt csapvízzel is a naplók között
 
Attól függ milyen mennyiségben használsz az akváriumodhoz. Mindenképp keményít, ha sok van belőle az arányokhoz képest, akkor jelentősen.
Sokan lágyítjuk a vizet ezekben az akváriumokban, de korábban rengeteg jó példa volt csapvízzel is a naplók között

Igazából még a végleges koncepciót nem döntöttem el. Egy Iwagumi vagy egy Mizube stíluson gondolkozok. Iwagumi esetében valami dombos kialakítást szeretnék. Ha viszont Mizube lesz, akkor csak annyi követ raknák bele, hogy a Red Moor gyökeret stabilizálja. Kg-ban még nem számoltam ki, hogy mennyi kellene a két stílus esetében.
 
Egy ötletes akvárium Pagoda kövek használatára

543478_199404556839514_1091825098_n.jpg
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Fuji követ mennyire lehet (könnyen) összetörni. Hogy miért is kérdezem:
Pár héten belül indul egy nano akvárium ~30 lityi. Hasonlóképp szeretném kialakítani mint ahogy csináltam egy minta akváriumot tegnap ( Egy új kezdet | Magyar Akvakertész Fórum). Van egy olyan elképzelésem, hogy a bal oldalt szigetszerűen csinálnám meg, körbe dekorhomokkal, és kellenek hozzá kövek. Némi Dragon kövem van, de lehet a Fuji jobb lenne... Mivel gondolom nagyobb darabokban van így össze kellene törnöm, de kérdés, hogy milyen nehéz összetörni, és milyen kicsire lehet, ami még kinéz valahogy. Ha van valami más ötlet akkor akár a naplóba akár privátba vagy ide. Előre is köszi. :)
 
Vannak kisebb marokba való darabok is, de nagyon porrózus és emiatt nagyon könnyen törik :) Hozzávágod a földhöz és kész, de nem úgy fog törni, ahogy elkézelted
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a Fuji követ mennyire lehet (könnyen) összetörni. Hogy miért is kérdezem:
Pár héten belül indul egy nano akvárium ~30 lityi. Hasonlóképp szeretném kialakítani mint ahogy csináltam egy minta akváriumot tegnap ( Egy új kezdet | Magyar Akvakertész Fórum). Van egy olyan elképzelésem, hogy a bal oldalt szigetszerűen csinálnám meg, körbe dekorhomokkal, és kellenek hozzá kövek. Némi Dragon kövem van, de lehet a Fuji jobb lenne... Mivel gondolom nagyobb darabokban van így össze kellene törnöm, de kérdés, hogy milyen nehéz összetörni, és milyen kicsire lehet, ami még kinéz valahogy. Ha van valami más ötlet akkor akár a naplóba akár privátba vagy ide. Előre is köszi. :)
Igaz, nem Fuji követ, de nemrég rendeztem be az aksim, és lávaköveket daraboltam. Hát a kalapács annyira nem vitte, így egy véső/hidegvágó + kalapács kombóval nekiesve, viszonylag olyan formára sikerült, amit én szerettem volna :D De azért a random faktor megvan benne.
 
Igaz, nem Fuji követ, de nemrég rendeztem be az aksim, és lávaköveket daraboltam. Hát a kalapács annyira nem vitte, így egy véső/hidegvágó + kalapács kombóval nekiesve, viszonylag olyan formára sikerült, amit én szerettem volna :D De azért a random faktor megvan benne.

Na jó, aki technikailag ennyire jól felszerelt, annak könnyű :)
Persze azért megoldom én is, ha más nem a cégnél épp építkezés van, van ott minden féle szerszám (még úthenger is :D).
Viccet félre téve, sejtem, hogy nem lesz egyszerű, de a dragon követ is püföltem egy ideig, amíg olyan lett amilyet szerettem volna :D
 
Sziasztok! Seiryu köveimet egy rövidebb időre háztartási sósavba tettem kb. 1 percre. Az eredeti szürkès színe helyett majdnem fekete szárazon is. (Ha nem is fekete nagyon sötèt szürke lett) Ez normális? Járt már így valaki?
 
Sziasztok! Seiryu köveimet egy rövidebb időre háztartási sósavba tettem kb. 1 percre. Az eredeti szürkès színe helyett majdnem fekete szárazon is. (Ha nem is fekete nagyon sötèt szürke lett) Ez normális? Járt már így valaki?

Ez teljesen normális, ilyen a kő eredeti színe is, ha pl töröd, pattintod, stb.
 
Ez teljesen normális, ilyen a kő eredeti színe is, ha pl töröd, pattintod, stb.

Igen csak pl. Amiket látok neten fotókat, meg a green aquaban szemèlyesen a seiryus akváriumban is olyan világos mint ami nekem volt savba áztatás előtt. Ezèrt gondolom, hogy valami nem okè.
 
Igen csak pl. Amiket látok neten fotókat, meg a green aquaban szemèlyesen a seiryus akváriumban is olyan világos mint ami nekem volt savba áztatás előtt. Ezèrt gondolom, hogy valami nem okè.
Ha ezt úgy érted, hogy: "olyan világos sötét mint ami nekem volt savba áztatás előtt."
Akkor a válasz annyi, hogy gondolom a srácok nem savazták akváriumba helyezés előtt.
 
Ha ezt úgy érted, hogy: "olyan világos sötét mint ami nekem volt savba áztatás előtt."
Akkor a válasz annyi, hogy gondolom a srácok nem savazták akváriumba helyezés előtt.[/QUOTE

Na ez az, hogy valszeg senki nem áztatta csak èn hülye. A világosabb szín jobban bejött.
 
Ha ezt úgy érted, hogy: "olyan világos sötét mint ami nekem volt savba áztatás előtt."
Akkor a válasz annyi, hogy gondolom a srácok nem savazták akváriumba helyezés előtt.

Olyan világos mint savba aztatas elott. Igy helyes..en jol irtam szerintem.
 
Nem savazzuk a koveket. Volt mar ra pelda pl 7-8 evvel ezelotti Keymaker nanoban, es talan azota meg egy alkalommal, de nem hasznaljuk. Savazas utan kek lesz. Lehet tomeny oldatba raktad?
 
Back
Oldal tetejére