• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Under a spell

...mivel IAPLC-n nem indultam vele és valószínűleg már nem is fogok más versenyen sem, bedobok egy fotót a nagyról is.
Kicsit kimerült talajjal, lassan 1 évesen, szabadság alatti visszafogott tápozással és 30 fokos hőmérséklettel....😱Csúcspontján most túl van már, fotóérett május-júniusban volt. Akkor nagyon egyben volt, már most elengedtem...
Fogadjátok szeretettel, ez az első publikus fotó az akváról.😊😊
B19354F4-597D-4D8F-8765-4B1ECE644956.jpeg
 
Utoljára módosított:
Nagy gratula, nem semmi!

Amúgy én leginkább Áttetsző pontylazacnak (Pristella maxillaris) mondanám. Vagy esetleg citromlazac, de inkább az áttetsző, a citromoknak pirosas a szeme felső része.
Köszi!
Nem azok, de legjobban a rózsalazacokhoz hasonlítanak. Én hülye, elfelejtettem a német nevüket...pedig ki volt írva...sebaj, legközelebb megnézem.
 
Köszi!
Nem azok, de legjobban a rózsalazacokhoz hasonlítanak. Én hülye, elfelejtettem a német nevüket...pedig ki volt írva...sebaj, legközelebb megnézem.
Nagy gratula, nem semmi!

Amúgy én leginkább Áttetsző pontylazacnak (Pristella maxillaris) mondanám. Vagy esetleg citromlazac, de inkább az áttetsző, a citromoknak pirosas a szeme felső része.
Hyphessobrycon bentosi ill. rosaceus fajokhoz nagyon hasonlít, de nem az.
 
Update:
az akva rendben ketyeg....a stemek satnyàk voltak, így tàprudaztam egy kicsit. Most kezdenek rendbejönni.
1-2 pontylazacot elvesztettem, jellegzetes tünetek nélkül, de nagy részük rendben van.
Ami ùjdonsàg, beszereztem 1 pàr ramirezut és 1 pàr agassizit. Tartottam tőle, hogy vagy feldobják a talpukat vagy egymásnak ugranak, de szerencsére nem így történt.
Pici kakaskodás van néha a két hím között, de semmi extra.
Egy fotó:
2C04015F-8069-4D75-A281-2E62E829F0E5.jpeg
 
Külön naplót nem indítok neki, de újrarendeztem a nanoakvát is....képeket lőttem nektek már ide....a nagy dzsumbuj volt az a végére már.
Most egy nagyon egyszerű scapet dobtam össze.
Sokkal komplexebbet szerettem volna, de nem volt elég a fám, és most nem lett volna időm hetekig ragasztgatni. Hónapkon belül költözünk...így ennyire futotta most:
96FAF212-B0A1-4E73-8F57-71125EEC88D4.jpeg
 
Update:
az akva rendben ketyeg....a stemek satnyàk voltak, így tàprudaztam egy kicsit. Most kezdenek rendbejönni.
1-2 pontylazacot elvesztettem, jellegzetes tünetek nélkül, de nagy részük rendben van.
Ami ùjdonsàg, beszereztem 1 pàr ramirezut és 1 pàr agassizit. Tartottam tőle, hogy vagy feldobják a talpukat vagy egymásnak ugranak, de szerencsére nem így történt.
Pici kakaskodás van néha a két hím között, de semmi extra.
Egy fotó:
View attachment 96870
...és a legjobb, hogy ugyan megfogyatkoztak, de a sügérek ellenére a garnélák is megvannak.😃😃
 
A nano:
ugye elbontottam a nagy dzsungelt, most sokkal átláthatóbb lett az új berendezés.
A ricciardia kicsit olvad, pedig igyekeztem a zselét lemosni róla....meglátjuk.
A HC kezd magához térni, az Anubiasokat meglátjuk...ők mindig hisztiznek ebben a nanoban, ha friss a setup.
Zöld pont megjelent, szerintem foszfátot kell nyomjak bele.
8B552B48-5305-4967-9C9E-EB6451D6CC1E.jpeg
AA85D978-CF3E-404D-8E3B-11D124EEBB73.jpeg
150CE54C-C33D-47A1-8F6B-C6E1B065B019.jpeg
7967BFD3-D391-4DE3-BD82-5780509DD0A4.jpeg
B995CCAB-AE30-4545-B64A-CCB9148ED6BA.jpeg
 
Vettem egy up aqua drop checkert, indikátor folyadékkal együtt, nem a legszebb, de egész jó.
Amit furcsálltam, hogy a leírás szerint akvárium vízzel kellett feltölteni....rögtön citromsárga lett. Halak nem pipáltak...mondom beleteszem a Nigro féle vizet, amit a többihez is használok.
Rögtön sötétzöld lett, de a nap folyamán szépen lime zöld lesz. Így az igazi...
AD0D7D3E-3DE9-4B67-8C18-15E700CC83C7.jpeg
 
A mini fissid nagyon szépsége. A riccardia pamacsért meg irigykedem is, az nekem sosem sikerül, igaz CO2 nélkül nem is lesz sosem ilyen szép.
Az anubias levelei valóban kicsit viseltesek, de majd hoznak szép újakat.
A nannostomusok valóban nagyon mutatósak, bár nekem kicsit nagynak tűnnek a nano méreteihez képest.
 
Back
Oldal tetejére