• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Sziasztok!
Köszönjük az észrevételeket!
A középső fa elhelyezésére mutattunk már pár képet. Kérünk Benneteket segítsetek kiválasztani a legjobbat!


Ma folytatjuk az ültetést. Reméljük, estére végzünk!
Addig is egy délelőtti részletfotó:

IMG_9469.JPG


AmegA
 
Utoljára módosított:
Nagyon szép! A bazalt között sima kavicsot használtatok, vagy külön valami bekorkavicsot?
 
Ez a "vízmosásos" rész fantasztikus lett, le a kalappal! Abszolút természetes hatású, nagyon eltaláltátok az arányokat, remek elrendezés lett!
Ne hagyjátok majd, hogy a partmenti dzsungel eltűntesse, mint a sárkány ösvényét, mert ezért nagy kár lenne!
 
Ha lenne egy kb olyan vastagsagu agad, mint a kidolt resz bal oldala. Akkor azt en betennem az akvarium sarka iranyba, mint ha a torzs eltort volna a kidoles utan. Ha meg kis agacskak is allnanak ki belole az meg jobb lenne. Akkor nem lenne zavaro. Igy olyan hirtelen van vege. A vizmosas meg wow. Gyonyoru lett.
 
Nekem személy szerint a 62-es hsz.-ban lévő elrendezés tetszik jobban, de ez az én véleményem. A vízmosás az tényleg nagyon ott van! (y)
 
Alakul-alakul!Sztem värjunk meg egy kicsit a variälässal,megnezzük beültetve,kicsit emesztjük es jöhet a variäläs,alakigatäs!
 
Sziasztok!

Ma estére eddig jutottunk:

IMG_9497.JPG


Még tiszta homály minden.
Egy halom Elatine úszik.
Az oldalpolcos rekeszelválasztók világítanak, azt csak erős oldal növényesítéssel tudjuk kozmetikázni.
A kidőlt fa hordóban ázik, még majd kiderül hogy merre dőljön ha már tartósan víz alatt marad.
Az Anubias nanák, Bolbitisek, Microsorumok még rögzítésre várnak, mint ahogy a mohák is.
De már kicsit fáradtak vagyunk.

Minden esetre várjuk az építő jellegű kritikákat!
Részletesebb beszámoló holnap!

AmegA
 
Hát én semmilyen kritikával nem szolgálhatok, csak gratulációval. Szerintem eddig nagyon szépen alakul. (y)
 
Így a növényekkel már nagyon ígéretes, a vízmosás pedig besza.. jó!!!
Várom a folytatást és nagy gratula!
 
Sziasztok!

Ma sem lesz hoszabb beszámoló.
Fent vannak az Anubias b. var. nana petitek, Bolbitisek, Microsorumok.

IMG_6466.JPG


Várjuk az észrevételeket!
Köszönettel!
AmegA
nem tudtok SZEMBŐL csinálni egy képet? Nekem tetszik egyébként, de az az érzésem, hogy nem látom igazából, mert oldalról vannak a képek.
 
Sziasztok!

Ma csináltunk egy feles vízcserét.
Kicseréltük az utolsó rózsaszínű csövet is a lámpában.

A szűrést nem tudtuk beindítani mert a pumpa túl gyors még 1000l/h-s folytással is.
Két beszívó sem bírta és még az átbukó rés is kevésnek bizonyult.

Tisztul a víz:

IMG_9536.JPG


IMG_9538.JPG


IMG_9535.JPG


IMG_9539.JPG


IMG_9540.JPG

AmegA
 
Erős kezdés! Sokan példát vehetnének az ültetésről, így kell ültetni az előtéri növényeket nem három kupacba szétszedve aztán csodálkozni hogy fél év után sincs rendes egybefüggő előtéri növényzete. Szerintem ha megmarad akkor két hónap és csodás egybefüggő elatin mezőbe lehet majd gyönyörködnünk.

A bal hátsó sarok kivételével fenomenálisan jól néz ki, valamiért azzal nem vagyok kibékülve.

Gratulálok, megérte a pepecselést !!
 
Sziasztok!


két hónap és csodás egybefüggő elatin mezőbe lehet majd gyönyörködnünk.
Igen, mi is ebben reménykedünk (8 órán keresztül csináltuk csak az Elatinét - kiszedni, 2-5 leves darabokra vágni, megkurtítani a gyökerét, beültetni 1/2centinként).


A bal hátsó sarok kivételével fenomenálisan jól néz ki, valamiért azzal nem vagyok kibékülve.
Dolgozunk rajta!
Pár gyökér még ázik a hordóban, azokat kifuttatjuk a sziklákran növények közé.
Hátra van még a mohásítás is.
A stemeknek is nőniük kell.
Két hónap múlva az az oldal jó lesz!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére