• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Sziasztok!

Kicsit változott a világítás kivitelezése.
2db 4x39W-os Quad adja a fényt 8db éjszakai leddel, két kiegészítő 39W-os csővel karbantartáshoz, fényképezéshez ( semmi pánik, alapból csak 4 cső fog menni).
Tiszta a bazalt is, 6 óra sikálás után.
Hamarosan épül a száraz verzió az akváriumon kivűl szerencsére van anyag bőven.

AmegA
 
Sziasztok!


szerencsére van anyag bőven.
Tévedés, majdnem kevés lett.

Az alapanyag:
IMG_6304.JPG

A centi a vízszintet jelzi.
IMG_6306.JPG

Az első, de nem a végleges verzió:
IMG_6307.JPG
IMG_6308.JPG

IMG_6309.JPG

IMG_6312.JPG

Az elején nagyon lapos volt az egész, ezért a bekötött Német Akvárium Magazinokkal és Datz újságokkal lett megemelve a hátsó rész, de nem hagytam ki a kis patakmeder helyét és a barlang sem úgy sikerült ahogy képzeltük.
Hiányzik még belőle pár fa ami a szekrény tetején szárad.
Tehát a hétvégén új verzió készül.

AmegA
 
Sziasztok!

Meg van az első Quad lámpa (y) !
Ami nagyon tetszik nekünk benne az az éjszakai led!
Csak a függesztését kell megoldani.

AmegA
 
Tudom hogy most ünneprontó leszek, de a két sziklahalom közül az első természetesnek hatott. Kivétel a fa a bal oldalán és a támasztéknak mellérakott kő.

A második tervből hiányolom ezt a természetességet. Én még biztosan legóznék vele kicsit :)
 
Szia!
Nekem is az első kép tetszik "az alapanyag" c. annyit változtatnék rajta hogy kicsit összébb tolnám. Már el is képzeltem egy nem túl világos dekorhomokkal az előteret, a köveket foltokba bemohásítanám gömbmohával még szárazon azzal a joghurtos technikával.
A köveket elszórva riccardia és fissidens kombóval szinézném a kövek közé parvula,lilaeopsis, elatine, staurogyne, pogo, és egyéb finomsággal tűzdelném meg. A hátsó vonalra nincs ötletem azt meghagyom neked :)
ŐŐŐ ha neked más az elképzelésed nem gond, majd én megcsinálom magamnak :)
 
Sziasztok!


de a két sziklahalom közül az első természetesnek hatott


Nekem is az első kép tetszik "az alapanyag" c.
Akkor már meg is van a következő berendezés látványterve!

Még nekünk sem tetszik, de most először csinálunk ilyet, ezért nézzétek el a kezdeti botladozásokat!
Ami biztos, hogy szükség lesz lépésálló hungarocellre az emeléshez.


Kivétel a fa a bal oldalán és a támasztéknak mellérakott kő.
A terv az hogy a bal szélső nagy kő a víz felszínig ér a fa végeivel együtt egy kis emers részt alkotva.


AmegA
 
Sziasztok!

Elkészült a mű!
A barlangról le kellett mondjunk.
A fa átkerült a jobboldalra.
Alacsonyabb lesz az ültethető rész.
Kevesebb a kő.

Szemből:
IMG_6343.JPG
Balról:
IMG_6341.JPG
Jobbról:
IMG_6342.JPG
Felülről:
IMG_6344.JPG
Közeli a fás részről:
IMG_6345.JPG

Minden jellegű kritikát szívesen fogadunk!

AmegA
 
Sztem a könyvek hamar el fognak mällani a vizben!;):D:ROFLMAO:En szerintem a fa kicsit mintha idegenül hatna,de lehet,hogy raknek bele meg.igaz nem tudom mi a cel!
 
Szerintem lehetne pár ágat kivezetni a kövek közül,vagy úgy építeni mintha a fa ránőtt volna a kövekre ...
 
Nekem nagyon tetszik az elrendezés! :) Viszont ha van még faanyag, akkor ami @T.Tamás írt, az iszonyat feldobná, hogy lefelé, előre lejön pár vékonyabb gyökér. ;)
 
szerintem van benne fantázia, kicsit fura, hogy a fa a talaj fölé növesztette a gyökereit, arra kellene valami "magyarázat", valami vízmosás féle, ahol látszik, hogy az áramlás hordta el a talajt, vagy ilyesmi, de szerintem szuper. Én nem feltétlenül tennék több fát.
 
Szerintem túl sok a függőleges, kő lehetne kicsit természetes, lehet ha bekerül a talaj és arra ráraksz pár követ vízszintesen akkor az kicsit megtöri ezt a rengeteg felfelé mutató követ.
A fa bal nyúlványain kicsit fordítanék kifele, hogy idővel ne tűnjön el a növények miatt.
 
Sziasztok!

Köszönjük az építő jellegű hozzászólásokat!

a fa kicsit mintha idegenül hatna,de lehet,hogy raknek bele meg.igaz nem tudom mi a cel!
Még szeretnénk fát bele, csak ami itthon van (kis tölgy) az nagyon elüt.

Szerintem lehetne pár ágat kivezetni a kövek közül,vagy úgy építeni mintha a fa ránőtt volna a kövekre ...
Tervben van.

kicsit fura, hogy a fa a talaj fölé növesztette a gyökereit, arra kellene valami "magyarázat", valami vízmosás féle, ahol látszik, hogy az áramlás hordta el a talajt
Remekül látod a kompozíciót, pont ezt szeretnénk megvalósítani, de csak az alap legózása van meg most, a többi az akváriumban folytatódik!

Szerintem túl sok a függőleges, kő lehetne kicsit természetes, lehet ha bekerül a talaj és arra ráraksz pár követ vízszintesen akkor az kicsit megtöri ezt a rengeteg felfelé mutató követ.
A fa bal nyúlványain kicsit fordítanék kifele, hogy idővel ne tűnjön el a növények miatt.
Hátrébb is lesznek sziklák, majd akkor meglátjuk, hogy néz ki.
Az elgondolásunk az, hogy egy sziklafal tövében lévő vízmosásban lévő nagy fa gyökerei átnyúlnak a talajhoz.
Ha megnézed a felülnézetet akkor látszik hogy nem nagyon tudnak a növények elé nőni.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma beszereztünk pár dolgot:
-meg van a függesztéshez a lánc, kampók,
-az emeléshez a lépésálló polisztirol tábla,
-az akvárium alá a polifoam alátét,
-zsákok a szűrőanyagokhoz,
-szivacs,
-szűrőanyagok,
-perlon,
-fák,
-3 zacsi AN srimp soil,
-10-es elosztó.

Végül egy Atman 104, 2000l/h vízpumpa fogja hajtani a vizet mert egy 10-essel olcsóbb, igaz csak vizben működik.

Ami még hiányzik:
-beszívó, kifolyó,
-a másik lámpa,
-2 zsák AN pro soil,
-pár növény.

Holnap kipucoljuk az akváriumot és alátesszük a polifoamot, elötte persze megnézzük a vízszintet is.
Odavisszük az áramot is hogy a lámpát is beüzemelhessük.

Szombaton még lesz pár növény cserebere és elmegyünk a GA-ba is kicsit inspirálódni, meg még pár apróságot beszerezni.
Délután pedig kezdődik a berendezés.

AmegA
 
Sziasztok!

A délelőtti szaladgálás után összeraktuk az akváriumot:

IMG_9405.JPG

IMG_9407.JPG

IMG_9408.JPG

IMG_9410.JPG

Pár variáció:
IMG_9417.JPG





IMG_9423.JPG

IMG_9430.JPG

A bal oldali elülső kősor nem tetszik nekünk még, de azon kívűl is írjátok meg legyetek szívesek min változtatnátok!
Fából ennyi az összes, bazaltból van még 10-15db.

Köszönettel!

AmegA
 
Az a 3 kő tényleg zavaró balra. 1. követ tedd legelöl a fa mellé jobbra egészen a falhoz, a másodikat toldd hátra egészen a mögötte lévő kőfalig kicsit kifordítva, a harmadikat meg egészen jobbra fel a nagy szikla elé, annak a jobb oldalához. Én valami ilyesmit csinálnék vele, egyébként nagyon tetszik. Nagy-nagy GRATTTTT!! ;)
 
Back
Oldal tetejére