• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, nagyon jól esik (mint fentebb is írtuk mindkettőnk érdeme)!


A geotextilt nem értem miért tették bele.


Ha jól látom a geotextil csak az üveg és a kövek között van, az üveg védelmére.


Mi is ez?Mire jo?
Mint ahogy írták a Kollégák egy tiszta műszálas vízáteresztő anyag amit főként különböző talajrétegek elválasztásra használnak, nem oldódik és bomlik a vízben és nem engedi a kövek résein keresztül távozni a talajt még az Amanó garnélák szorgos ollómozdulatait is feltartóztatva.
Nem csak az üveg és a kövek közé, hanem a beültetett nagy rész alja is teknő szerűren ki van vele bélelve.


A fákat Ti érzitek
Igen adott anyagból dolgoztunk.
Még fog finomodni, pár kifuttatott gyökérrel és néhány nem odavaló nyúlvány eltüntetésével.


Őszintén egy kicsit csalódott is vagyok, hogy mindez co2 nélkül fog üzemelni.


Később sem lesz Co2 beoldás a növényeknek?
Egyenlőre még a szűréssel küzdünk, de van egy nagypatronos rendszer amit lehet hogy beüzemelünk :cool: .


a Parvula patakból való kiszedése
Nem parvula, sokkal hoszabb, de valami Eleocharis faj.


Engem csak a bazalt felülete zavar,
Tudjuk hogy nem egy Seryu, de nem is kerül annyiba (a 80kg bazalt kevesebbe került mint 1kg Seryu) és ebben a berenezésben nem is a köveken van a hangsúly.


Ez a "vízmosásos" rész fantasztikus lett,


A vizmosas meg wow. Gyonyoru lett.


A vízmosás az tényleg nagyon ott van!


a vízmosás pedig besza.. jó!


a törmelékfolyam tökéletes
Ez a része volt a leggyorsabb.
Beraktuk az alapnak való bazaltdarabokat, majd leszórtuk fél zacskó kaviccsal, mad rádobáltuk az aprított bazalt darabokat.
20 perc volt az egész.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma sikerült szűrést aplikálnunk, ami kicsit öszvérre sikeredett.
Az ideiglenes "motor" egy Eheim Biopower 240, 750l/h-ás belső szűrő substrat proval töltve az utolsó rekeszben, hát nem csinál nagy hurrikánt.
Az elsőben nagy lyukú szivacs 25cm magasan, a másodikban 3l Siporax, a harmadikban 2l Filterlith, alatta Seachem Purigen és perlon.
A kiömlő egyenlőre üditős flakon vége.
A beszívó 2db 16-20mm átmérőjű 40cm hosszú plexi cső 20db 1mm bevágással.

Beüzemeltünk még egy nagy patronos CO2 rendszert is, közdarabbal, UP aqua reduktorral, 2cm-es kerámia difúzorral, szintén teszt jelleggel.

Elkezdetek a fák fehéredni és megjelent némi alga is a növények levelein, részben az 1 heti szűrésmentesség miatt, másrészt a lerakódott port is szeretik.
Jövő hétvégén engedjük be az Amanókat, majd azok elintézik.

Persze nem tudtunk tovább várni és bekerültek az első Ottocinklusok, majd a Galaxik is a mai nap folyamán.

A Lányok ma látták először, fél óráig le sem vették róla a szemüket:

IMG_6473.JPG




IMG_6470.JPG


IMG_9576.JPG


AmegA
 
Nagyon szuper!Profi növényesítés.Remélem azt a harmadik fát nem rakjátok vissza!(legalább is előre)
Viszont nem értem,hogy miért mindig innen jobb sarokból csináljátok a fényképet?!Még egy kép se került fel szemből,tessék pótolni!;)
 
Elképesztő mélysége van, egészen beleveszik az ember még így képen is, nem csoda, hogy a csajok rátapadtak :)
nagy kár, hogy a szűrőrekeszek belátszanak :(
 
Sziasztok!


nagy kár, hogy a szűrőrekeszek belátszanak :(
Ez egyedül az én érdemem!
Sajnos számításon kívűl hagytam pár dolgot:
- az akvárium oldalsó üvegei a víz és a levegő különböző fénytörő képeségei miatt tükröződnek és ez a jelenség megszűnik ha a másik oldalon is víz van,
- régen sokkal opálosabb, sötétebb vízű, sűrűbb növényesítésű akváriumokat csináltam ahol az oldalsó üvegek alig látszódtak,
- eddig még élőben nem láttam, csak képeken és a saját elképzelésem szerint alakítottam ki, anélkül hogy komolyabban utána néztem volna a működés közbeni buktatóknak.

Viszont mentségemül vegyétek figyelembe, hogy számomra az akvarisztika részben a kihívásról szól a tapasztalati, tanulási lehetőségről ahogyan annakidején az 1800-as évek közepén Adolf Rossmässler gondolkozott erről a tevékenységről, ami felemeli a Német társadalmat az egyszerűségből, összefogja a széthúzásból, egyedül az összetetségének megismerése és megértése által!
Ezért most a probléma megértés, -megoldás izgalmas fázisa következik és a következő akvárium már ezen tapasztalatokkal gazdagodva másként készül !

A.ttila
 
Sziasztok!

Azért azt hozzá kell tenni, hogy most szépen szűr a rendszer, hangtalan, nem levegősödik, nem lesznek tömítési gondjai, nincs hártya a vízfelszínen, alapvetően elégedettek vagyunk vele!


AmegA
 
"A Lányok ma látták először, fél óráig le sem vették róla a szemüket:"

Én is szívesebben ülnék elé fél órácskára, mint tévézni!
Hát még, amikor beindulnak majd a növények!

Nagyon szépre sikerült, látszik, hogy szívvel-lélekkel készült.(y)
 
Sziasztok!

Már 15db Ottocinklus takarít az akváriumban, 11 ma délelőtt egy napos beszoktatási idő után került be.
Az egyik fa felét már meg is takarították!
Rajtuk kívűl 19 Galaxi úszkál még benne, részben Annamari ügyes tenyésztésének eredményei.
Holnap 15db Coridoras pigmeussal bővűl a hal csapat.
Még 14db Amano, kb.30db Hógolyó garnéla, 1 Sziámi algaevő vár betelepítésre, szépen fokozatosan.

A szűrőt le kell majd cserélni, mert látszik hogy kevés lesz a teljesítménye.

Nagy öröm számunkra hogy felkerültünk a 10 leglátogatottabb naplók közé a fő oldalra ( az elmúlt 3 napban több mint 1500 megtekintése volt a naplóknank)!
Köszönjük a kiemelt érdeklődést!

Andravor írta:"Remélem azt a harmadik fát nem rakjátok vissza!(legalább is előre)"
Csak egyenlőre!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére